IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Най-богатата и могъща държава в света няма пари. Не е ли ташак.

    Таванът на дълга е само шум, а евентуални лоши новини са за купуване. САЩ са във фалит и нямат избор освен нови заеми. Което означава, че борсата продължава нагоре.

    Treasury Secretary Janet Yellen warned lawmakers that the federal government will likely run out of cash and extraordinary measures by October 18 unless Congress raises the debt ceiling.
    Аз на това му викам средата.
    Last edited by terziеv; 29.09.2021, 17:23.

    Коментар


    • До кога се вдигаше тавана на дълга в щатите (до края на Септември или до края на м.Октомври), ако приемем, че това влияе на пазарите. Обикновено спорят до последния ден и после вдигат тавана.

      Коментар


      • Ясно

        Първоначално изпратено от terziеv;n3809673....миналата година беше на реална загуба. И тази натам си се запътил. Колкото повече се опитваш да плюеш по хората, които са в правилния коловоз, толкова и ще продължава да ти червенее баланса. Да се орезилиш насред най-якия бичи пазар в историята си трябва завидно умение.

        Аве, я аз да те питам [I
        колко ти е тоталът?[/I] Не се притеснявай от отрицателните стойности. Пазарът е виновен. Не те заслужава.
        Last edited by RUBLA; 29.09.2021, 09:06.

        Коментар


        • .... миналата година беше на реална загуба. И тази натам си се запътил. Колкото повече се опитваш да плюеш по хората, които са в правилния коловоз, толкова и ще продължава да ти червенее баланса. Да се орезилиш насред най-якия бичи пазар в историята си трябва завидно умение.

          Аве, я аз да те питам колко ти е тоталът? Не се притеснявай от отрицателните стойности. Пазарът е виновен. Не те заслужава.
          Last edited by RUBLA; 29.09.2021, 09:05. Причина: Спазвайте добрия тон!

          Коментар


          • Терзуяк, според мене ти днес си малко... разсеян, така да се каже

            Нали викаш, че си взел HCC на $14, а сега си нагоре до $22. Това не са нито 80% нито 85%, а 57%.

            Аааа, ясно. "Продал" си тайно баш на върха, след като си купил на $14 (в ден, в който най-ниската цена е била $17.62, което само по себе си е мистерия как е станало, ама нейсе).

            Ами щом е така, какъв е смисълът изобщо да пишеш какво си взел, кога и на какви цени...? Давай направо пиши направих от трейдинг 97%, направих 134% и т.н. дигаш процента всеки път... в един момент казваш направих 1 000 000% и така

            Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Човече, наистина кефиш. Честно. Месеци наред, включително цялата минала седмица, обясняваш как суровините падат, как идва дефлация и сега излиза, че си очаквал ръст при тях???!!!!

            И съм изпуснал.... какво съм изпуснал? Нахендрил съм се на ръст от 80%, вместо от 85%. Е, ще ми е трудно, ама ще го преживея. До вчера говореше за загуби, а днес говориш за "изтърване на връх". Как ще го преживееш, ако разбереш, че има други начини да продаваш акции, освен sell бутончето.


            Какво точно да ти обясня. Ти поглеждал ли си BHP или RIO? И изобщо четеш ли какво пиша...

            Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Я сега, моля, обясни пак обясни как копачите ще падат надолу. Да видим след месец как ще обясняваш, че всъщност през цялото време си очаквал ръст и как пак нищо не съм спечелил.
            Last edited by RUBLA; 29.09.2021, 09:05.

            Коментар


            • Click image for larger version

Name:	image_17830.jpg
Views:	1
Size:	25.0 КБ
ID:	3809658
              възходяща корекция и търговия по down тренда
              https://ibb.co/NpHP5Wd
              Pip master

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Терзу̀, моята "сделка" с HCC е като твоята дето я цитира ~13-14 ~ ~ ~ и вече ми е на плюс

                Не искам да те разочаровам, но още преди изборите в Блумберг анализиаторите очакваха дигане на суровините ако спечели Байдън с неговата инфраструктурна програма. Тогава още не се знаеше за supply chain disruptions, де и причините бяха други. И на мене ми се струва, че ти дори и сега не знаеш за това.

                Но да, икономиката е в Китай и е много стабилна там, а суровините се дигат защото на Запад никой не работи



                ПП Не съм си променил мнението за HCC. Според мене ти изтърва върха.
                Човече, наистина кефиш. Честно. Месеци наред, включително цялата минала седмица, обясняваш как суровините падат, как идва дефлация и сега излиза, че си очаквал ръст при тях???!!!!

                И съм изпуснал.... какво съм изпуснал? Нахендрил съм се на ръст от 80%, вместо от 85%. Е, ще ми е трудно, ама ще го преживея. До вчера говореше за загуби, а днес говориш за "изтърване на връх". Как ще го преживееш, ако разбереш, че има други начини да продаваш акции, освен sell бутончето.

                Я сега, моля, обясни пак обясни как копачите ще падат надолу. Да видим след месец как ще обясняваш, че всъщност през цялото време си очаквал ръст и как пак нищо не съм спечелил.
                Last edited by RUBLA; 29.09.2021, 09:03. Причина: Спазвайте добрия тон!

                Коментар


                • Терзу̀, моята "сделка" с HCC е като твоята дето я цитира ~13-14 ~ ~ ~ и вече ми е на плюс

                  Не искам да те разочаровам, но още преди изборите в Блумберг анализиаторите очакваха дигане на суровините ако спечели Байдън с неговата инфраструктурна програма. Тогава още не се знаеше за supply chain disruptions, де и причините бяха други. И на мене ми се струва, че ти дори и сега не знаеш за това.

                  Но да, икономиката е в Китай и е много стабилна там, а суровините се дигат защото на Запад никой не работи



                  ПП Не съм си променил мнението за HCC. Според мене ти изтърва върха.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Терзу̀, HCC е бонбонче на ~ $5-6. Може и на $7.

                    Ето ти една конкретна сделка и цена от мене
                    Радвам се, че си променил мнението си за въглищата, но вече е много късно. А всичко беше много лесно. Просто трябваше да следваш някой нормален, а не оня идиот в главата ти.

                    В рубриката усмивки от старите ленти.
                    Last edited by terziеv; 05.01.2021, 15:19.

                    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Съгласен съм с повечето от написаното. Моите ги писах поне пет шест пъти вече. Не съм в състояние да измислям нещо по-конкретно. Но колкото за играта:

                    1. Висока инфлация на абсолютно всичко. Пари ще продължават да се наливат, хората ще продължават да получават кинти без да работят. Западнякът и без това за нищо друго не става, освен за потребител. Хората на заплата и спестовниците ще са още по-прецакани.

                    2. Икономиката е изцяло в Азия (то това си е факт, не прогноза). Парата обаче ще продължава да се върти най-вече в САЩ. Ще се отчита небивал ръст на БВП, след 1-то тримесечие.

                    3. За Ръсел приказвах много. Исторически факт е, че всяка криза удря цената на малките, често без причина. Съответно възстановяването е по-рязко. Това вече стана реалност, но и занапред ще продължи.

                    3. Нафта и газ - нагоре. 100% съгласен, че такива компании ще са първенци по капиталова за 2021. Ако и ВЕЧЕ Антеро да са на годишен връх; още може.

                    4. Метали, агро, други суровини, имоти... всичко реално - нагоре. За златото не съм сигурен, там очевидно играта е по-специална.

                    5. Доларът... честно казано не вярвам да пада още спрямо еврото.

                    ---

                    С други думи - инвестиции в средни компании от енергийния сектор (вкл. тръби), добивни, имотни и такива с голям пазар в Азия. Под 10-12% доходност ще изостава от реалната инфлация.

                    ---

                    добавка: и въглища. коксови. въпреки че вече и те са на високи цени.

                    Коментар


                    • Терзу̀, HCC е бонбонче на ~ $5-6. Може и на $7.

                      Ето ти една конкретна сделка и цена от мене

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Терзу̀, ние тука едно време във форума имахме един истински трейдър, който можеше и показваше в реално време. Беше много яко. Ама той не насърчаваше другите да трейдват и никога не е казвал, че е лесно. Даже напротив. И всичко беше в реално време, нямаше лъжички, измишльотини и пренаписване на историята със задна дата...

                        А пък сега кого имаме...

                        И пак питам, какво се случва? Какъв е този цирк?!
                        Сега имаш човек, който те прави на крива гъба без дори да се напряга. Не защото е толкова велик, а защото ти си БЕЗУМНО елементарен. Това, че за теб трейдър е всеки с над 20 сделки годишно е малко смешно, но не е чак страшно. Никой не се е родил научен.

                        Страшното е, че си позволяваш да пишеш в уж специализиран форум, а не вземеш кротко да четеш и да се учиш. Човек, който НЯМА ИДЕЯ какво е делта хеджиране и "изчислява" бета на непублични компании трябва да седи на задната седалка.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Надали ще ги открия/преоткрия спредовете. Колкото е по сложна 1 позиция толкова и вариабилностите, съотв. и трудностите за мениджмънта и се умножават. Мне мерси, доволен съм си от простите путове.
                          Пък и като рядко си показвам главата на двуцифрена делта - за какъв ми са защитни путове ?
                          Има и много по добри начини за защита на позиция когато цената тръгне срещу тебе и аха да те гепи. З.путове са за най накрая само, когато си изстрелял целия арсенал нахалос.
                          Не е просто за защита, а за да намалиш затворената сума. Аз например над 200 долара акцията не си позволявам путове. Не от страх от загуба, а защото нямам намерение да затварям хиляди.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Може по някое време да откриеш и спредовете, майна.

                            Виж sso 92,5 / 87,5 януари. Шитнах преди няма и пет минути 4 парчета по 0,54. Затварям 500 гущера. Дори по твоите странни стандарти е добре.

                            ===

                            Баси, докато го пиша отидох 35% напред. Ово е стандарт. Така и не се научих да се целя в 12% / годишно и сега си патя.
                            Надали ще ги открия/преоткрия спредовете. Колкото е по сложна 1 позиция толкова и вариабилностите, съотв. и трудностите за мениджмънта и се умножават. Мне мерси, доволен съм си от простите путове.
                            Пък и като рядко си показвам главата на двуцифрена делта - за какъв ми са защитни путове ?
                            Има и много по добри начини за защита на позиция когато цената тръгне срещу тебе и аха да те гепи. З.путове са за най накрая само, когато си изстрелял целия арсенал нахалос.

                            Коментар


                            • Терзу̀, ние тука едно време във форума имахме един истински трейдър, който можеше и показваше в реално време. Беше много яко. Ама той не насърчаваше другите да трейдват и никога не е казвал, че е лесно. Даже напротив. И всичко беше в реално време, нямаше лъжички, измишльотини и пренаписване на историята със задна дата...

                              А пък сега кого имаме...

                              И пак питам, какво се случва? Какъв е този цирк?!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Ъъъъъ, мнението ти е от 22.03.2021, 20:55

                                А него ден имаш day high $18.72 и day low $17.62. Значи аз като казах, че го взе на $17 даже бях леко великодушен към теб, пълноценния християнин

                                Това, че си казал на колко HCC е бонбонче е част от безкрайните алабалистики. А и реално ти каза че си дълъг HCC през април.

                                С другите може да се пробваш ако мине, но с мене не

                                Копаш ли копаш, Мунчо. Пак ти го казвам - най-ценното ти качество, е че няма дъно при тебе. Може да разчита човек на излагация безкрай.

                                Бас, че даже не си усетил каква глупост се надраскал. Направо от очите към ръцете минава "мисълта" при теб. Нищо чудно, че не ти се получава.

                                А трябва да е очи -> ГЛАВА -> ръце.

                                Коментар

                                Working...
                                X