IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Уволненията по принцип са бичи сигнал. Фейсбук се управлява от основателя си. Държи гласовете. Той е гений и вероятно вижда по-добре възможностите в метавселената от публиката. Печалбите отиват там. ФБ има бъдеще. Въпросът е къде да се купува. Аз дебна под 70.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

      Много зле е положението.
      Напротив. Това всъщност показва, че са готови да направят опит да спасят компанията. Лично аз съм изненадан. Реално >50% от работещите в Айти сектора са абсолютно ненужни. Заплатите във Фейса са направо космически. За придобивките да не говорим. Прочетох, че за Фачето работят >80 хил. души!!! Имаше един виц за японец на посещение в български завод. И аз като него се чудя какво точно работят едно 79 хил. души.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
        Facebook Parent Meta Is Preparing to Notify Employees of Large-Scale Layoffs This Week

        Social-media company’s planned cuts expected to affect many thousands of its workforce

        https://www.wsj.com/articles/meta-is...ek-11667767794
        Много зле е положението.

        Коментар


        • Facebook Parent Meta Is Preparing to Notify Employees of Large-Scale Layoffs This Week

          Social-media company’s planned cuts expected to affect many thousands of its workforce

          https://www.wsj.com/articles/meta-is...ek-11667767794

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Знаеш нещо или на база ценовите движения?
            Аз конкретно нищо, но явно други знаят защото се увеличава процента на шорта не че не може да бъркат

            Печалбата на акция не им е висока и могат още доста да ги натискат ако не скочат рязко металите които добиват

            Коментар


            • Знаеш нещо или на база ценовите движения?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Качествен миньор, който се търгува под нивото на останалите. В ден, когато всичко хвърчи нагоре с по 1/10 от капитализацията, са натиснати заради оферта да купят Ямана. Яманата е даже по-качествена, а офертата едва ли ще мине.

                Търся му минимум 20, но очаквам бая повече. Нямам ресурс да товаря много, защото вече имам paas. Освен тях държа Ямана, Осико, Нюмонт, AGI, Хекла, АG, FSM и мини позиция в шитнята IAG. Там трябваше да продам, кога направиха шеф една българка. Тука ми изтриха пост, че съм обиждал женското съсловие. Няма обаче начин женска да бъде успешен ръководител.

                Не знам какво да правя с Яманата, че съм там с колци и нямам идея как ще ги прехвърлят при една толкова сложна сделка между три страни.
                Незнам но това според мен ще падне още поне 10% да не казвам и много повече

                Коментар


                • Качествен миньор, който се търгува под нивото на останалите. В ден, когато всичко хвърчи нагоре с по 1/10 от капитализацията, са натиснати заради оферта да купят Ямана. Яманата е даже по-качествена, а офертата едва ли ще мине.

                  Търся му минимум 20, но очаквам бая повече. Нямам ресурс да товаря много, защото вече имам paas. Освен тях държа Ямана, Осико, Нюмонт, AGI, Хекла, АG, FSM и мини позиция в шитнята IAG. Там трябваше да продам, кога направиха шеф една българка. Тука ми изтриха пост, че съм обиждал женското съсловие. Няма обаче начин женска да бъде успешен ръководител.

                  Не знам какво да правя с Яманата, че съм там с колци и нямам идея как ще ги прехвърлят при една толкова сложна сделка между три страни.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Хора и шарани, купувайте PAAS!!!!
                    Това не бих го купил, незнам какво му хареса. Според мен има да пада

                    Коментар


                    • Хора и шарани, купувайте PAAS!!!!

                      Коментар


                      • Майчице, човек да не отиде да вечеря. Никъв скуиз не е това, чист скуирт. При все това премиите при опциите остават сравнително ниски. От друга страна добивачите продължават да са без пари и не знам дали си струва да продавам.

                        ... нямам идея какво да правя с Ямана. Никак не ми се четат подробности.

                        ===

                        Ама Петробраз - секира. Както казах преди известно време:

                        Главните проблеми са - лъжлива информация (всички канадци и гърци например), санкции/ограничения/груби правителствени намеси/курави политики на брокера/данъци.
                        desperado тука ще излезе прав, че слезе
                        Last edited by terziеv; 04.11.2022, 21:56.

                        Коментар


                        • Честито на печелившите от вчера Чакам NEM поне на 50$
                          Last edited by lobos; 04.11.2022, 21:37.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                            Интересно ми е в среда с висока инфлация и липса на изтегляне на парична маса /обратното - навсякъде програми за субсидиране/, солиден трудов пазар /в Европа нямам кой да запълни сума ти работни места/ защо имате толкова мечи очаквания за масовия пазар?
                            Най-краткият отговор е - излез на улицата и се огледай.

                            Малко по-дългият е - в Европа 80% от работните места са фалшива заетост. Скрита безработица, ако ти харесва повече. Трудовият пазар изобщо не е солиден. Чудовищен спад на жизнения стандарт наблюдаваме. В % изражение един немец/немска компания е даже по-засегнат от един българин.

                            В такъв момент човек/компания се лишава от доста неща. Бихме имали дефлационен натиск, обаче фалити не се допускат, тъй като печатаме пари. Печатаме пари, обаче парите отново не покриват повишените разходи и се получава порочен кръг.

                            Добави тоталната деиндустриализация и пълната зависимост от вноса на суровини и ще видиш, че няма как да остане свободен ресурс дори в номинално изражение, дори и при тази инфлация.

                            Фридрих Велики го е казал много добре (и простичко, като за първолаци) каква е главната цел на индустрията, защо трябва ТУК да произвеждаме. То по принцип няма нужда някой да казва, че водата е мокра, ама по някаква причина много народ отдавна го е забравил.

                            Терзо ако късиш Апъл на база сметки за това че компанията е надценена е едно, обаче Апъл не е тех компания - тя си е хибрид и все още за мен си е чисто потребителски хардуеър. С тяхното кастъмър лоялти и експириънс много ще се учудя ако видим 100 като цена.
                            Че нали това и аз казвам - Епълите не са тех. Скъсявам ги за идеята със символична позиция. Нямам ресурс за повече. Истинското късо ми е през PSQ.
                            Last edited by terziеv; 04.11.2022, 20:37.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

                              https://www.cnbc.com/2022/09/26/appl...-in-india.html
                              моя 14 ПРО макс е точно от тези : made in india
                              идеята е огризките перманентно да се изтеглят от чайна
                              Това е добре, че местят производство. Идеята ми е, че могат да ги ограничат да продават в Китай. А това е голям пазар за тях.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                                На Епъл цената може да падне, примерно, от проблеми с китайчетата. При търговска война или реална с Тайван, нищо не се знае. Иначе са супер яка компания.
                                https://www.cnbc.com/2022/09/26/appl...-in-india.html
                                моя 14 ПРО макс е точно от тези : made in india
                                идеята е огризките перманентно да се изтеглят от чайна

                                Коментар

                                Working...
                                X