IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Доколкото си спомням Шеврон ( или СОР ли беше ) преди броени месеци се позиционира вече там под някаква форма.
    Така или иначе залежите си ги има в Китай и Аржентина и е въпрос на време развитието им. В Мексико с отварянето им също има планове за газта, (отделно за оншор и офшор олио) , нищо чудно да се почне там най рано.
    Най голяма полза от такова развитие ще извлекат големите мултинационали ...
    short memory: сте вzема да ги нациналиzарат както преди година Repsol. така 4е ако не е некав joint venture s Aregentina не вервам да стапат там. пак Argentina с таz девалвациа и ратинг от CCC не е много добар кандидат

    виж zа short term equity/ FX play - top notch

    Коментар


    • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
      И дрилърите, и дрилърите Отделно и сеизмографите, производителите на тръби, керамични топчета, тези дето чистят след тях и ...хайде стига толкова, че много станаха Голямо лапане ще падне
      Дрилърите веке сме позиционирани...и все повече колкото повече се спихват след всеки даунгрейд и мечи рипорт ...дивидентя вече минава 6% чисто

      Въпроса беше да видим и къде другаде да се наместим.
      Гледам Ошъниъринг и НОВи напоследък ядат хурката и мисля много валю има и там, особено при последните...макар и с малък дивидентец.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Най голяма полза от такова развитие ще извлекат големите мултинационали ...
        И дрилърите, и дрилърите Отделно и сеизмографите, производителите на тръби, керамични топчета, тези дето чистят след тях и ...хайде стига толкова, че много станаха Голямо лапане ще падне

        Коментар


        • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
          нали първо требва да го раzработат тоz гаz.
          Доколкото си спомням Шеврон ( или СОР ли беше ) преди броени месеци се позиционира вече там под някаква форма.
          Така или иначе залежите си ги има в Китай и Аржентина и е въпрос на време развитието им. В Мексико с отварянето им също има планове за газта, (отделно за оншор и офшор олио) , нищо чудно да се почне там най рано.
          Най голяма полза от такова развитие ще извлекат големите мултинационали ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
            Утре май Брадатият щял да води пресконференцията. Аз мислех, че ще пратят Бабата вече. Някой ме е подвел. Нали уж за това бяха спекулациите предния път, че трябвало да почват, че му било за последно. Щом тоз път му е за последно, може да каже благи думи. Не като Кисинджър или който там друг тиквеник дето си беше признал откровено, че долара е нашата валута, но ваш проблем.
            Е тва с долара е мноо яко знам аз че ги боли щеката живей за мига са тея, после друга валута ше си измислят и пак от начало ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
              ДЪлгия и криволичеш път ..



              Факт е че от есента 2012 въпреки повече от трилион в QE III/IV лихвите се качиха защото явно стана ясно че боновете няма повече накъде и парите отидоха в индексите.

              Сега има два пътя: ако се продължи 75Б на месец или по-малко обаче вместо в акции парите отиват строго само в бондове. При което индексите сдават багажа. Или следва отчаян опит с още повече $$$ да се върне този downtrend-a като се държи СП-ито около сегашните нива. При което обаче суровините фръкват. Предвид обаче последните движиения на петрола за момента мисля май ще се пробва безуспешно вариант номер 1 Емъргджинс маркетс да внимават
              Ама няма баце, тряя да им се вдигнат Treasury Bonds, щото нема кредитиране за печатницата, че после още по голема засилка ше вземат, ако не вземат мерки овреме, ше има shutdown - debt too big to fail и 2008 пасти да яде ако нещо стане с тея да фалират
              Last edited by michaelis; 28.01.2014, 15:11.

              Коментар


              • Утре май Брадатият щял да води пресконференцията. Аз мислех, че ще пратят Бабата вече. Някой ме е подвел. Нали уж за това бяха спекулациите предния път, че трябвало да почват, че му било за последно. Щом тоз път му е за последно, може да каже благи думи. Не като Кисинджър или който там друг тиквеник дето си беше признал откровено, че долара е нашата валута, но ваш проблем.
                Last edited by snaky; 28.01.2014, 15:05.

                Коментар


                • ДЪлгия и криволичеш път ..



                  Факт е че от есента 2012 въпреки повече от трилион в QE III/IV лихвите се качиха защото явно стана ясно че боновете няма повече накъде и парите отидоха в индексите.

                  Сега има два пътя: ако се продължи 75Б на месец или по-малко обаче вместо в акции парите отиват строго само в бондове. При което индексите сдават багажа. Или следва отчаян опит с още повече $$$ да се върне този downtrend-a като се държи СП-ито около сегашните нива. При което обаче суровините фръкват. Предвид обаче последните движиения на петрола за момента мисля май ще се пробва безуспешно вариант номер 1 Емъргджинс маркетс да внимават
                  I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    За друг не знам.
                    Ма е още рано за влизане. Ще пада още мисля.
                    После кат изгонят оная комунистка - ще е 1 огромна ракета.

                    Знаете ли че Аржентина има двойно повече шел газ от Щатите ?
                    На 1 или 2-ро място в света е.
                    Потенциала е огромен ...

                    абе стига с теz глупости
                    нали парво требва да го раzработат тоz гаz. в момента аржентина един от наи големите вносители на LNG и дори немат пари да го пластат, та склу4ват сделки с Morgan Stanley i Vitol баzиране на бартер (соиа, и други софт коммодити) таи като онеzи имат поzиции в био диеzел и така си оптимират

                    гледаи си урана. ако Japan реси да пусне атоминте си централи (сега ги раzглеждат) тва сете дожеде до експолоzиа на цената. оттдруга страна цената на LNG сте се срути таи като те са един от наи големите вносители. арбитража между УС и Аzиа сте спадне

                    тук само акции преz етф или некав структуриран продукт
                    аz влеzнах в4ера турциа zастото сте увели4ават лихвите и 4акам подкрепа на паzара

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jasonbeck Разгледай мнение
                      Ама ти отричаше такова нещо като 10% корекция, каза че само ако се свърши света а сега разрешаваш? Палачинко такава
                      Виж какво съм писал по коледа, аман от невежи !!!
                      Е ти за луд ли ме мислиш, пазара ще върви нагоре по права линия 90 градуса

                      ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ !!!

                      И през 2014 пазарате ще продължат да вървят нагоре. Колелото на икономиката почна да се върти и набира скорост. Ще има полужителни данни (спад на безработицата, увеличаване на БВП).
                      Компаниите ще увеличат печалбите, хората ще увеличат потреблението.
                      Причини за спад на този етап липсват.
                      Дори е възмножно индексите да се превърнат във фондове, само плавно нагоре без да връщат (подобно на 2013).
                      Но със сигурност ще има катаклизми и събития който ще доведат до спад на борсата 5% (от сега не можем да ги предвидим но винаги има 3-4 субития през годината). Така че кйто е ЛОНГ да се подготви да издържи едни 5-10% спадове.
                      И после пак нагоре.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                        Аз не знам какво толкова се вживявате в тази "корекция" 3-4% спад от върха това е съвсем нормално и може да се случи по всяко време. Нормално движение надолу за мен дори това не е корекция, причина винаги ще се намери. В този случай бяха Emerging Markets, предния път беше бюджета, по предния войната в Сирия, такива дребни спадове винаги ще има има и всеки трейдър трябва да е готов да ги поеме, някой спират да трейдват и чакат идеалния вариант е да продължиш да трейдваш защото пазара става много волатилен, днес имаше идеални движение нагоре-надолу (всъщност те започнаха от снощи като отвориха фючърсите), който ги е следил.

                        Корекция до 10% трябва всеки да може да издържи, понеже такава ще има поне 1 път тази година.

                        А да говорим за мечи пазар и за обръщане на тренда това е не сериозно.
                        Ама ти отричаше такова нещо като 10% корекция, каза че само ако се свърши света а сега разрешаваш? Палачинко такава

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Държавната субсидия я върнаха миналата година.
                          така само пишат у вестника иначе са върнали уя ми, купили са си къщи в 19 Bezirk, там са и къщите на нашите комунисти, можете да видите каде са отишли българските пенсионни фондове, осребрени и на сигурно място ...Erste Bank, Reifaisen, Creditanstalt, сега е Unicredit Bank Austria и други такива ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                            Ъгх.верно Жалко СП-ито слаб финиш. Проблема е че колкото по-надолу слиза толкоз повече ще има да го връщат. А сигуно 1 пунк нагоре може и да значи 10 Б..а може и 100

                            От нещата които следя тези които са на зелено са по-скоро движения след хард селл-офф (TUR / DBA), което значи че нищо още не е приключило. Топката е при ФЕД-а - ако да спасяват да го правят по скоро че надолу лесно ама нагоре Ако ДжиИЕл почне се прави на железна и избичим през 1735/30, следващия съпорт е 1700. А тогава може и да твърде късно
                            Нищо нема връщат чак толкоз много, те големите не могат да праат пари, щото нема балъци да купуат и тряя да се измисли няква мизерияи са почват да люлят да клатят клона, колко и да го мотат и да го мъчат на 1300 баце, SMA200 месечна и седмична няма се качи на 1800 в скоро време, отиваме трайно на доле само не знам колко време ще им отнеме 3 дена или една година да няма скочили през прозорците ако пък нещо стане да изпуснат каруцата кат 2008 е тогава ще има и нови дъна, че това не са прайли от много години насам ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                              Не са днес. Ябълките са днес. Мен повече ме накефи, как изплющаха врабчетата. На репортинга сигурно ще ги направят на пастет. Който си е купил на 75 кинта е вече $20 назад...дотук.

                              Иначе готина сесия днес. Прибраха акциите на треперещите ръчички на 1775 и им пожелаха приятен ден. Хахахахаха. Всеки път преди ФОМК, един и същ номер. Няма да се научат. Още в четвъртък ви казах. Другият път пак ще изиграят същото театро. Най-ще се накефя, ако утре надуят, а в сряда след пресконференцията почнат наистина да разпродават. Половината ще гледат така
                              Ъгх.верно Жалко СП-ито слаб финиш. Проблема е че колкото по-надолу слиза толкоз повече ще има да го връщат. А сигуно 1 пунк нагоре може и да значи 10 Б..а може и 100

                              От нещата които следя тези които са на зелено са по-скоро движения след хард селл-офф (TUR / DBA), което значи че нищо още не е приключило. Топката е при ФЕД-а - ако да спасяват да го правят по скоро че надолу лесно ама нагоре Ако ДжиИЕл почне се прави на железна и избичим през 1735/30, следващия съпорт е 1700. А тогава може и да твърде късно
                              Last edited by IvanG; 28.01.2014, 00:23.
                              I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                                Днес е интересен де .. след малко Амазон ще стресират с постиженията на бизнес модела си
                                Не са днес. Ябълките са днес. Мен повече ме накефи, как изплющаха врабчетата. На репортинга сигурно ще ги направят на пастет. Който си е купил на 75 кинта е вече $20 назад...дотук.

                                Иначе готина сесия днес. Прибраха акциите на треперещите ръчички на 1775 и им пожелаха приятен ден. Хахахахаха. Всеки път преди ФОМК, един и същ номер. Няма да се научат. Още в четвъртък ви казах. Другият път пак ще изиграят същото театро. Най-ще се накефя, ако утре надуят, а в сряда след пресконференцията почнат наистина да разпродават. Половината ще гледат така

                                Коментар

                                Working...
                                X