IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Само където тогава не е имало хедж фондове - поне не в такъв мащаб.

    А след 1996 всъщност идва голямото яхууу
    еми тва става да рано или късно ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
      да бе добре, но има и такива работи

      Margin Debt Soars To Record High; Investor Net Worth Now Doubly Negative From 2007 Bubble Peak

      http://www.zerohedge.com/news/2014-0...007-bubble-pea

      тогава перез 96 правилата на банките са били малко по други с марджина от 2000 насам са им позволили да тъгруват на 30:1 нали знаеш, кво става като си винаги с такъв маржин ...ей са в момента само ако стане нещо всички отиват на margin call .. кат 2007
      Само където тогава не е имало хедж фондове - поне не в такъв мащаб.

      А след 1996 всъщност идва голямото яхууу

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        я виж графика на Насдак от 1990 до 1996.
        да бе добре, но има и такива работи

        Margin Debt Soars To Record High; Investor Net Worth Now Doubly Negative From 2007 Bubble Peak

        http://www.zerohedge.com/news/2014-0...007-bubble-pea

        тогава перез 96 правилата на банките са били малко по други с марджина от 2000 насам са им позволили да тъгруват на 30:1 нали знаеш, кво става като си винаги с такъв маржин ...ей са в момента само ако стане нещо всички отиват на margin call .. кат 2007

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
          Аа ееми всеки си има тактика, мене пък новини хич не ме вълнуват, дрънкат глупости и цената скача като побъркана, гледам голямата картина, месечни и седмични чартове и като видя, че индикаторите са изнасилени както в тоя момент това е екстремум, колкото и добри новини да идват няма да ходи кой знае колко на горе, ама една лоша дойде ли, е глей ква пързалка ше има ..
          я виж графика на Насдак от 1990 до 1996.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Аз съм фундаменталист - чартове не ме интересуват освен като част от избора за входи изход, не и да ми казват какво да купувам или да продавам на късо.
            Аа ееми всеки си има тактика, мене пък новини хич не ме вълнуват, дрънкат глупости и цената скача като побъркана, гледам голямата картина, месечни и седмични чартове и като видя, че индикаторите са изнасилени както в тоя момент това е екстремум, колкото и добри новини да идват няма да ходи кой знае колко на горе, ама една лоша дойде ли, е глей ква пързалка ше има ..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
              Е са ти ше си гледаш чарта кво казва, примерно сложи нещо малко кадето и да потънат съвсем да не те боли главата и го забрави, после като видиш че има напредък почваш да добавяш аз така бих направил, и в тая игра не можеш да кажеш кое е точно глупост и кое не, днеска едно е глупост ама утре 100%+ теория на вероятностите кво да прайш ..
              Аз съм фундаменталист - чартове не ме интересуват освен като част от избора за входи изход, не и да ми казват какво да купувам или да продавам на късо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Между смелост и глупост понякога няма разлика

                Също както и между страхливост и глупост между другото
                Е са ти ше си гледаш чарта кво казва, примерно сложи нещо малко кадето и да потънат съвсем да не те боли главата и го забрави, после като видиш че има напредък почваш да добавяш аз така бих направил, и в тая игра не можеш да кажеш кое е точно глупост и кое не, днеска едно е глупост ама утре 100%+ теория на вероятностите кво да прайш ..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                  почнат ли с позитивните новини дет викаш тогава пак ще направиш нещо, но не кой знае колко, печелят най смелите повече ама и рискуват най много ако стане стане ако не бахура, тва е с брадвата в тъмното и квот стане, ти играеш по на сигурно, консервативно еми може и така ..
                  Между смелост и глупост понякога няма разлика

                  Също както и между страхливост и глупост между другото

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Не е баш така - купува се като им омръзне да се бият по улиците. Втората световна война като е започнала са смятали че ще свърши за 1 година.
                    почнат ли с позитивните новини дет викаш тогава пак ще направиш нещо, но не кой знае колко, печелят най смелите повече ама и рискуват най много ако стане стане ако не бахура, тва е с брадвата в тъмното и квот стане, ти играеш по на сигурно, консервативно еми може и така ..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                      Ама иненно бе равен именно, докато има кръв и сеч по улиците купувай, както в Исландия ако някой беше купил както фалираха ей сега пей сърце ... няма страшно винаги корелацията е северната Америка е добре, то южните са зле и обратно ...
                      Не е баш така - купува се като им омръзне да се бият по улиците. Втората световна война като е започнала са смятали че ще свърши за 1 година.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Нищо не се е счупило докато наистина не се е счупило. Това в Аржентина в момента нищо чудно да е само върха на айсберга. Още много път надолу могат да изминат.

                        Идеята е да се купува нещо когато лошите новини свършат и почнат да излизат новини за стабилизация. Обикновено тогава дъното е близо и човек може да започне да се оглежда за влизане - настроението е още крайно негативно и хората не могат да повярват че лошото най-после е свършило. Капитулациите са минали и се олучава една висока волатилност на много ниски равнища.

                        Лошите новини в Аржентина тепърва започват. Валутата им се срина, но още имат капиталов контрол - т.е. още има разлика между курс на черно и официален курс. Инфлацията им още не е отразила последния спад на песото и между другото още лъжат яко за инфлацията си. Тепърва предстои повишена инфлация - дори и за аржентинските стандарти, срив във вътрешното търсене - дори и по аржентинските стандарти, бягство на капитали - до колкото успеят. Чак след това вече ще са близо до дъното, като нищо чудно да дълбаят още година, две и под дъното.

                        Аз поне в аржентина не бих влязъл до като не премахнат всякакъв капиталов контрол, не направят песото конвертируемо и не очнат да дават свестни данни за инфлацията - за да може да се види че пада. Тогава евентуално човек може да почне да ги разглежда за влизане.
                        Ама иненно бе равен именно, докато има кръв и сеч по улиците купувай, както в Исландия ако някой беше купил както фалираха ей сега пей сърце ... а за Аржентинците няма страшно винаги корелацията е северната Америка е добре, то южните са зле и обратно ...
                        Само тая техника не важи за Гърците, те са бастуни и само сиртакита тропат там развитие 0 бях там и видях, боли ги фара, ако може само на помощи нямат проблем, докато може после ше видат
                        Last edited by michaelis; 28.01.2014, 18:59.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                          ДауТо след четири бухалки дори не може се дигне до 50 дневната. А времето тече. Още една такава сесийка като днешната и сме на 15 400..

                          Това за Япония на теория може и да е верно, но там има и доста силен политически фактор ;-)
                          Еми паживьом увидим, светът все пак ще придобие друг цвят, няма само американци, немци и японци да карат влака я, все нещо ще се промени във времето да сме живи и здрави до тогава и ако сме тука още във форума ще действаме, няма остайм работата без намеса ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                            абе брачед аз не моа те рзбера некой път тебе, ората купуат нещо като се счупи дългосрочно щото има само една посока - нагоре, са друг е въпроса колко време ще трае, но тея вече са били банкрут и после доста бързо се възстановяват тъй че мойта компания им дава рейтинг ААА+ Strong Buy
                            Нищо не се е счупило докато наистина не се е счупило. Това в Аржентина в момента нищо чудно да е само върха на айсберга. Още много път надолу могат да изминат.

                            Идеята е да се купува нещо когато лошите новини свършат и почнат да излизат новини за стабилизация. Обикновено тогава дъното е близо и човек може да започне да се оглежда за влизане - настроението е още крайно негативно и хората не могат да повярват че лошото най-после е свършило. Капитулациите са минали и се олучава една висока волатилност на много ниски равнища.

                            Лошите новини в Аржентина тепърва започват. Валутата им се срина, но още имат капиталов контрол - т.е. още има разлика между курс на черно и официален курс. Инфлацията им още не е отразила последния спад на песото и между другото още лъжат яко за инфлацията си. Тепърва предстои повишена инфлация - дори и за аржентинските стандарти, срив във вътрешното търсене - дори и по аржентинските стандарти, бягство на капитали - до колкото успеят. Чак след това вече ще са близо до дъното, като нищо чудно да дълбаят още година, две и под дъното.

                            Аз поне в аржентина не бих влязъл до като не премахнат всякакъв капиталов контрол, не направят песото конвертируемо и не очнат да дават свестни данни за инфлацията - за да може да се види че пада. Тогава евентуално човек може да почне да ги разглежда за влизане.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                              има само една разлика между Япония и Аржентина и то съществена, че японците не са фалирали от втората световна и валутата им е световен резерв (все още..) и са се развили и нема повче на къде и са изпаднали в дефлация и акциийте им в канала ааа тез латиносите не са много работни като Жълтурите и чат пат си ресетват икономиката, да не трупат дългове не за друго и от мизерия може само към по добро да отидат, докато Жълтурите могат само на по зле. Ако жълтурите с тая печатница се наиграят и се преебат с тоя дълг и напраат reset на тяхната икономика, целия се обличам в японски акций тряяя ти каа
                              А и ква е логиката, че не може по-надолу? Винаги може по-надолу, а и да не е така кво пречи да се влачат по корем десетелития както се влачат от десетилетия към днешно време. Краха им от 2002 нищо не значи. Те не са китка от много по-рано. За тези, които не знаят, погледнете малко назад в историята и ще видите, че Аржентина някога е била една от най-богатите държави изобщо. Сега май не е така Тая теория, че нещо като падне, трябва да се вдигне издиша отвсякъде.

                              Иване, това за Япония не е на теория, мой човек, съвсем на практика си е

                              Коментар


                              • ДауТо след четири бухалки дори не може се дигне до 50 дневната. А времето тече. Още една такава сесийка като днешната и сме на 15 400..

                                Това за Япония на теория може и да е верно, но там има и доста силен политически фактор ;-)
                                I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                                Коментар

                                Working...
                                X