IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Той се опитва да лови падащи ками, та според мен в неговият случай е по удачно заедно с царевицата да си купува и путове. Така ще си повиши малко средната, но ще си ограничи загубата при запазен същият потенциал за печалба
    Бе може и да има резон в предложенията ви, ала не ми се занимава с нещо де е ограничено времево, а и не съм уверен след като нямам опит с тях.
    Освен това в случая не става дума само за падаща кама ( специализирах се в успешното им ловене последната година ), а и за перфектен за мене хедж с почти нулева корелация спрямо общия маркет и с все по чудесен профит/риск профил клонящ вече към 4.5-5.
    След снощните добавки на поредно ново дъно ми е 8% от портфейла ( при планирано/желателно ~ 5-6), ма без никакво съмнение продължавам надолу да си следвам акцията, ако трябва и 18% ще ги направя. После като тръгне нагоре ще си ги дефлирам.
    При рси <20 и смарт мъни купуващи като за световно -никакво колебание от моя страна, царевицата е най добрия контра плей в момента на нисе за мене.
    Следя отблизо и житото (имам 1.5% % и при него) и памука, кафето и захарта,но за последните 3 е доста рано за влизане мисля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
      в неговият случай може и да продаде путове вместо да осреднява цената
      Така ще се принуди или да си вземе загубата ако спадне цената драстично или да държи достатчъно кеш да плаща на купувача на путовете. Получава се така, че трябва хем да вложиш едни пари в даден актив. хем да държиш още толкова за да си плащаш евентуалните загуби. Инвестицията става двойна и съответно доходноста пада наполовина, като единствената полза е с няколко процента по-ниска средна.
      Сложни са ми тези схеми...
      Аз лично бих купувал директно колове ако смятах че има голяма вероятност цената на царевицата да скочи драстично. Обаче данните които излизат . по скоро биха ме замислили да купувам путове
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • в неговият случай може и да продаде путове вместо да осреднява цената
        по принцип short put=covered call като риск, ако се стигне до упражняване
        той така или иначе си иска царевиците
        а коверед колла може да го ролне в следващият месец или да го купи обратно
        ако иска да си запази акциите (разбира се за това ще плати определена цена)
        Last edited by ceneto; 11.07.2014, 11:12.
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
          ако имаш опции, защо не продаваш колове - така ще може да си намалиш
          още малко средната, ако продължат да падат corn и weat?
          Според мен тази стратегия е удачна за някоя силно дивидентна и стабилна като цена акция. Намаляваш си средната цена с премията си купуваш още акции и не те бърка каква е цената. Просто си вземаш дивидентите. Обаче ако пък цената скочи много ще се наложи да вземеш една гарантирана доходност в пари за периода и да се разделиш с акцята си
          Да кажем че имаш 100 акции по 1 долар. Продаваш 100 кола за 5 долара и така вече имаш 105 акции. Ако примерно цената вземе че стане 2 долара, ти ще имаш реално акции за 230 долара, но ще дължиш на купувача на коловете 100. Така ще постигнеш доходност в пари 30%, но реално вече ще имаш парите само за 65 акции. Тоест ще имаш загуба в акции от 35%.
          Той се опитва да лови падащи ками, та според мен в неговият случай е по удачно заедно с царевицата да си купува и путове. Така ще си повиши малко средната, но ще си ограничи загубата при запазен същият потенциал за печалба
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Писал съм във връзка с това, което ти си написал. Че даже няма да ти трябват акциите
            А иначе покрай пилетата съм минал преди мноооого години
            Ми може и без тях, цъкни на едно комбо синтетик лонг и ше видиш ..... колко марджин ще ти тряя за дадена акция ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
              кой ти каза безразборно бе пиле, аз си иам акциите, що да не пиша кой ми забранява пишеш толкоз колкот имаш, кво значи безразборно, колкот ти позволява марджина толкоз ... кой и да е брокер в случая IB ..
              Писал съм във връзка с това, което ти си написал. Че даже няма да ти трябват акциите
              А иначе покрай пилетата съм минал преди мноооого години

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                И кой е този брокер дето ще ти разреши да пишеш безразборно опции?
                кой ти каза безразборно бе пиле, аз си иам акциите, що да не пиша кой ми забранява пишеш толкоз колкот имаш, кво значи безразборно, колкот ти позволява марджина толкоз ... кой и да е брокер в случая IB ..

                Коментар


                • Златокопачите направиха класическа свещ за обръщане на тренд..Шансът е следващите дни и седмици да са за мечките

                  И за съжаление ДжиЙел купува само банки, валмарти и биотеци за хазната..
                  Last edited by IvanG; 10.07.2014, 22:31.
                  I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                  Коментар


                  • Гледам Plunge Protection дивизията се задействала навреме...тия не са нормални


                    Що не купят малко и от аграрите в такъв случай
                    I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                    Коментар


                    • Слушайте внимателно няма да повтарям
                      Щом мамун се появи в тая тема,работата е ясна, той е много точен и силен индикатор
                      Бай мамун кога брулеше дакса около четирите шестици(6666)
                      Тука ни хаховци имаше,ни сляпо виждащи ъп тренд индивиди.
                      Та,както казах,късоооооо...
                      Last edited by hemilio; 10.07.2014, 21:56.
                      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                      Коментар


                      • Още малко къс насдак в такъв случай

                        Коментар


                        • Както върви скоро може и на + да излезем.
                          И жилетката на нов ол тайм хай над 89$, а колко още има...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                            Това с тея продажби е супер, още малко да ги разгадая тея опции и минавам само на тях, синтетик стокс, продажби на кол/пут и излиза по евтино от самите акции и ич нема да ми треат повече тез акциии......
                            И кой е този брокер дето ще ти разреши да пишеш безразборно опции?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                              ако имаш опции, защо не продаваш колове - така ще може да си намалиш
                              още малко средната, ако продължат да падат corn и weat?
                              Това с тея продажби е супер, още малко да ги разгадая тея опции и минавам само на тях, синтетик стокс, продажби на кол/пут и излиза по евтино от самите акции и ич нема да ми треат повече тез акциии......

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                                обаче много интересно индексите закъсняват точно месец след злото . така беше и на върхот кога дъртия беше на 10380 . ама точно месец райраш ли


                                а хамериканския народ купува райраш ли не си играе . ще прави печалби
                                Ше праат печалби веее, ей са оше малко и влизат у най-големата печалба .....

                                Коментар

                                Working...
                                X