IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
    А какво мислите за Finmeccanica SpA?
    Ако говорим за европа Finmecanica, а също и Airbus са ми в портфейла. И девете направиха завидни ралита обаче. Finmeccanoca я имам от под 9 някъде. Слабото евро, стимулите на ЕЦБ, ситуацията в Украйна - все фактори, които подкрепят. Представи си само самолета като продукт - много висока стойност, и олигополен пазар с 2-3 главни играча - BA, Airbus и Ембраер. В такива условия валутния курс може да направи огромна разлика при покупка примерно на 20 самолета и да даде повече от пазара на Еърбъс. Катастрофата в алпите бутна акцията на 58 евро за кратко, но днес като се разбра причината че е пилота, тръгна пак нагоре и е 60 вече. Според мен ще продължи нагоре. Всъщност те са свързани, Airbus Group N V, е бившето EADS, което е свързано с куп евро отбранителни фирми сред които и Финмеканика.


    Нямам препоръка.
    Last edited by Fiscalist; 26.03.2015, 21:05.
    Custodite sortem vestram

    Коментар


    • А какво мислите за Finmeccanica SpA?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
        Някой инвестира ли в американски или английски компании за прозводство на оръжие, предложете нещо?
        US - LMT, GD, NOC, RTN

        киберотбрана - FEYE,

        UK - BAE Systems, Chemring

        за жалост повечето са направили ебати ралито вече.

        Трябва и да се има предвид, че някои като LMT са еволюирали и вече са по-скоро някакъв разширен набор от инженерни решения, а не само оръжия задължително.


        Нямам препоръка
        Custodite sortem vestram

        Коментар


        • Някой инвестира ли в американски или английски компании за прозводство на оръжие, предложете нещо?

          Коментар


          • @lv_max, казах до края на месеца, заради края на Q-то, като очаквам чисто спекулативен спад покрай прибирането на печалби на тримесечието. Иначе залагам, че имаме още 2-3 полюшвания нагоре/надолу и се изкушавам да се полюлея и аз с малък процент + ... кокошкарска работа. На Apple не ми се влиза преди някакви по-сериозни слухове около интереса към часовника.

            За лихвите, смятам твърдо, че ще има малко покачване, сигурно 0.125 и паралелно QE. Това им е единствената игра в момента - всичко друго е бомба със закъснител.
            Last edited by Дебнем на замаушка; 26.03.2015, 16:07.

            Коментар


            • Едва ли ще стане, но не е изключено това да падне днес 30%.
              http://finviz.com/quote.ashx?t=sndk&ty=c&ta=1&p=d

              Достатъчно е големите инвеститори и самата фирма да забавят подкрепата си с час-два.
              Залагам 1 ордер с лимит за покупка на $60.

              П.С. Най-вероятно ще намери подкрепа между $70 и $76, но там не знам как да го играя краткосрочно.
              Last edited by Tkilata; 26.03.2015, 15:03.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Нямат избор бе пич...проблема е че нямат избор. Казвам го за N ти път. Нормална икономика...означава нормални лихви. Всички компании призраци които се набълбукаха с адски много дебит а не могат да изкарат и 1 долар печалба е нормлано да умрат и трябва да се оставят да умрат в името на другите, Лихвите са средство за влияние на пазара, при близо до 0 та лихви ФЕД губят този лост., Не могат да го допуснат. Но закъсняха и сега става много сложно всичко.
                ми те са са в безизходица, да се опраат, кво ни дреме. Пенсионните им фондове на борсата, здравни всичко им на борсата .... А колко трябва да напечатат лихви върху тея 4 трилиона където сътвориха ? Какво трябва да направят тея за да има покритие това нещо 18 трлн. Те дори и лампата на Аладин да търкат не става просто трябва един голям рисет, лихви ала бала срива се всичко и айде от начало

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Интересува ги и то много. Аз не вярвам в теорията на конспиртациите че някой знае какво мисли ФЕД а друг не знае. И ще ти кажа защо. Ние може да сме мишоци но големите са много. Наистина много големи играчи има на пазара. И при всички положения голяма част от големите също губят защото те не могат да бъдат мобилни като мен да си продаам всичко за няколко дни. Защото ако го направят ще свалят пазара сами толкова са големи. Дори и някой да знае какво мисли фЕД той е толкова незначителен спрямо всички останали че не може да направи нищо сам освен да изкара малко повече пари.

                  Нека си гледаме нашата работа...а да оставим конспирациите за тези които ги е страх да си я вършат тяхната работа.
                  те на самия ФЕД му дават наклон и то JPM, Goldmann, City и останалите. Нали се събират винаги заедно като стане нещо и само мрънкат там да печатали федажиите повече. Тоя Даймън нали е в борда на директорите там в Ню Йорк във Фед и тея всички останали цървули също и Black Rock без тях никой нищо няма да бара, защото те са 4 трилиона и нещо стане ли тях, то значи съвсем зле

                  Коментар


                  • Нямат избор бе пич...

                    Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                    няма да ги вдигне още, нали ше стане мазало съвсем, те първо не могат да си го позволят, второ ше стане мазало на тая тъпа борса и трето още уж имали "контрол над ситуацията", където лъжат разбира се, но още не е настанала паниката да се панират и те та да вдигнат лихвите, то значи нещо с долара трябва да стане нещо инфлационно за да го направят това нещо, нещо като плащане за международни сделки в нещо друго различно от долар .... като се посъберат повечко държавици плащащи с нещо различно от долар, тогава вече ше им се наложи даже с тея лихви според мене
                    Нямат избор бе пич...проблема е че нямат избор. Казвам го за N ти път. Нормална икономика...означава нормални лихви. Всички компании призраци които се набълбукаха с адски много дебит а не могат да изкарат и 1 долар печалба е нормлано да умрат и трябва да се оставят да умрат в името на другите, Лихвите са средство за влияние на пазара, при близо до 0 та лихви ФЕД губят този лост., Не могат да го допуснат. Но закъсняха и сега става много сложно всичко.

                    Коментар


                    • Не си прав

                      Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                      те тея от ФЕД па ако знаеш колко ги интересува пазара .... те са казали на които трябва да излизат, а на останалите сиреч ние мишоците ние сме го лапнали още от както тоя SPX беше на 1600 всичко отгоре е въздух и като се изпусне малко въздуха и скии кво става ...... от засилката май ше отиде там където започна всико ...
                      Интересува ги и то много. Аз не вярвам в теорията на конспиртациите че някой знае какво мисли ФЕД а друг не знае. И ще ти кажа защо. Ние може да сме мишоци но големите са много. Наистина много големи играчи има на пазара. И при всички положения голяма част от големите също губят защото те не могат да бъдат мобилни като мен да си продаам всичко за няколко дни. Защото ако го направят ще свалят пазара сами толкова са големи. Дори и някой да знае какво мисли фЕД той е толкова незначителен спрямо всички останали че не може да направи нищо сам освен да изкара малко повече пари.

                      Нека си гледаме нашата работа...а да оставим конспирациите за тези които ги е страх да си я вършат тяхната работа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Тая вечер, ще се опитам да споделя моите мисли относно ситуация ако ФЕД се реши на вдигане на лихвите.
                        няма да ги вдигне още, нали ше стане мазало съвсем, те първо не могат да си го позволят, второ ше стане мазало на тая тъпа борса и трето още уж имали "контрол над ситуацията", където лъжат разбира се, но още не е настанала паниката да се панират и те та да вдигнат лихвите, то значи нещо с долара трябва да стане нещо инфлационно за да го направят това нещо, нещо като плащане за международни сделки в нещо друго различно от долар .... като се посъберат повечко държавици плащащи с нещо различно от долар, тогава вече ше им се наложи даже с тея лихви според мене

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          ФЕД са за разтрел. Толкова погрешна политика последните няколко години че могат да се сравняват само с погрешната политика в началото около субстандартните ипотечни облигации, за които само съм чел и не съм участвал на пазара.
                          Направиха балона, не вдигнаха лихвата когато трябваше, сега ако пазара тръгне наистина надолу пак няма да я вдигнат заради страха да не го сринат напълно, какво ще правят ако всичко се задълбочи нямам идея.
                          В момента пазара е толкова опасен колкото през последните 4-5 години не е бил.
                          Много се радвам че почти не участвам.
                          Ами затова имаш Европа, там поне нещата са ясни. САЩ ще купувам вероятно от 1900, но само едноцифрени П/Е/започнах вече с ХП и Микрон/ и силно растящи компании/там съм оставил 5-6 неизчистени/. В момента бетата ми за САЩ сигурно е леко отрицателна и днес вероятно ще я позасиля с UVXY.

                          Коментар


                          • Преди SPY да падне под 200 или около

                            Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                            Стратегията ми, а и май тази на lv_max, за сега се очертава най-правилна. Кеш и гледаме мача. Набелязал съм си едни нива на които ще започна леко да купувам, но ми се струва че до края на месеца ще видим и бая по-ниско.
                            Преди S&P да падне под 200 или около не се и замисляй към момнета. Ако падне под 200 трябва да се прецени ситуацията отново и то задълбочено. На първо четене аз мисля че ако няма промяна сериозна на пазара....около тези нива може да се започне да се купува по малко....но това ще го мислим ако стане.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Но трябва да имаш много пари и голямо самообладание. Много пари в смисъл да не изпускаш усредняването лесно ако си на дълги позиции. Това наистина е опасно ако не си готов за различни ситуации и аз не го препорачвам на всички.
                              аз мойто самообладание се изчерпа още отдавна при DAXa и сега вече не искам да медитирам над цените .....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                ФЕД са за разтрел. Толкова погрешна политика последните няколко години че могат да се сравняват само с погрешната политика в началото около субстандартните ипотечни облигации, за които само съм чел и не съм участвал на пазара.
                                Направиха балона, не вдигнаха лихвата когато трябваше, сега ако пазара тръгне наистина надолу пак няма да я вдигнат заради страха да не го сринат напълно, какво ще правят ако всичко се задълбочи нямам идея.
                                В момента пазара е толкова опасен колкото през последните 4-5 години не е бил.
                                Много се радвам че почти не участвам.
                                те тея от ФЕД па ако знаеш колко ги интересува пазара .... те са казали на които трябва да излизат, а на останалите сиреч ние мишоците ние сме го лапнали още от както тоя SPX беше на 1600 всичко отгоре е въздух и като се изпусне малко въздуха и скии кво става ...... от засилката май ше отиде там където започна всико ...

                                Коментар

                                Working...
                                X