IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Не си чувал да се говори за 3 М? Това е една от бест ъф да бест компаниите които искам да имам.
    И тука ми е голям хикс, какво хубаво намираш в компания на р/е над 20 и с дълг
    по-голям от собственият си капитал. А твърдиш, че си инвеститор в стойност?
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Това е вярно, но е възможно преди да мине през равновесната точка да се отдалечава от нея за продължителен период от време. Преди години не разбирах добре пазарният механизъм и вярвах, че всеки актив се стреми през цялото време да се придвижи към точно тази равновесна точка. За съжаление това не е вярно. Много често имаме неравновесни ситуации, когато цената на актива се отдалечава от неговата стойност и върви в противоположна посока. Затова стратегията за инвестиции в стойност е невъзможно да се прилага с привлечен капитал. Възможно е пазара да остане неравновесен за много по-дълго време отколкото инвеститора е ликвиден. Сорос има доста интересни писания на тази тема. Според мен си струва да се прочетат.
      Прав си Това е основната причина аз никога през живота си да не съм ползвал каквото и да е финансиране и да избягвам компании с големи задължения. Не мога да знам кога ще стане нещо си, и се задоволявам само с факта че някога ще стане. Не само че не ползвам кредити ами и винаги имам кеш за да усреднявам, но дори да нямах все се случва някоя от позициите ми да си изпълни таргета и да освободя кеша Засега стратегията добре ми се отплаща и ме предпазва от загуби, но за мен най-важното е че спя спокойно, забавлявам се с други неща и мога да си позволя да не поглеждам пазара с месеци. Няма какво токова да стане с тая компания със закъсалият хотел. Най-много да и падне още цената и да си купя още дял от нея. А на тая с растежа могат да и се случат много неща. Най-малкото менижмънта и да избяга при моята компания, в него хотел да се случи убийство или например да натровят хората с храната и т.н
      Ив, няма да се сърдиш че не съм на твоето мнение за епъл Но все пак аз не само че съм продавал компютри, ами вече 20 години се занимавам с това. Това е едно от нещата от които много разбирам, не само като клиент.
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар




      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Не мисля, че това може да се хване. Но си е съвсем нормално чисто психологически при популярни и харесвани потребителски марки това да се пренася и върху самите компании - всъщност би било странно ако не се пренася. Ако вземеш 100 те най-големи компании по пазарна капитализация и видиш за кои от тях се говори в медиите ясно се забелязва силното пристрастие към силни потребителски марки и сериозна липса на отразяване на останалите. Колко често например си чувал да се говори за 3М или дори за Дженерал Илектрик. А реално GE е по-голяма компания от Фейсбук да кажем.
        Не си чувал да се говори за 3 М? Това е една от бест ъф да бест компаниите които искам да имам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Не съм твърдял, че е така. Просто питах. Той сам си знае, а аз просто давам тема за размисъл.
          Въпреки всичко ми е интересно каква част от ритейла купува дадени акции защото харесва продуктите им и името е разпознаваемо. Има ли някакъв метод по който да хванем обема фенове притежаващи акции?
          Не мисля, че това може да се хване. Но си е съвсем нормално чисто психологически при популярни и харесвани потребителски марки това да се пренася и върху самите компании - всъщност би било странно ако не се пренася. Ако вземеш 100 те най-големи компании по пазарна капитализация и видиш за кои от тях се говори в медиите ясно се забелязва силното пристрастие към силни потребителски марки и сериозна липса на отразяване на останалите. Колко често например си чувал да се говори за 3М или дори за Дженерал Илектрик. А реално GE е по-голяма компания от Фейсбук да кажем.

          Коментар


          • А феновете

            Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Не съм твърдял, че е така. Просто питах. Той сам си знае, а аз просто давам тема за размисъл.
            Въпреки всичко ми е интересно каква част от ритейла купува дадени акции защото харесва продуктите им и името е разпознаваемо. Има ли някакъв метод по който да хванем обема фенове притежаващи акции?
            А феновете на епъл можеш да ги видиш по това какъв процент си купуват новия продукт и колко от тези имащи стария се отказват от него.

            няма нищо случайно в този свят би трябвало да занете....има причина дори и да не я разбирате епъл да е толкова безумно силен бранд и е повече от наивно да смятате че е мода подобно на новите обувки на Прада.

            Коментар


            • докато си плямпате алгоритъма отскочи от 11111 бърже пускайте дълги

              Коментар


              • Малко ми се струва

                Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Не съм твърдял, че е така. Просто питах. Той сам си знае, а аз просто давам тема за размисъл.
                Въпреки всичко ми е интересно каква част от ритейла купува дадени акции защото харесва продуктите им и името е разпознаваемо. Има ли някакъв метод по който да хванем обема фенове притежаващи акции?
                Малко ми се струва се подхлъзвате в грешна посока. Ако смятате че това че ми харесва епъл е достатъчно условия да я притежавам това не е вярно...на мен ми харесва нетфлиск и я имам услугата в швейцария но за съжаление или не все още съм шорт на нетфлиск с 300 акции. Това давам за пример. Много е наивно да се смята че всичко което ти харесва трябва да си вложиш парите в него.
                Феновете на епъл или на който и да е при трилионен пазар имат занчение колкото моята кола за глобалното затопляне.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Също както и доста други хора
                  Не съм твърдял, че е така. Просто питах. Той сам си знае, а аз просто давам тема за размисъл.
                  Въпреки всичко ми е интересно каква част от ритейла купува дадени акции защото харесва продуктите им и името е разпознаваемо. Има ли някакъв метод по който да хванем обема фенове притежаващи акции?

                  Коментар


                  • Разбира се

                    Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Iv_max, възможно ли е да прехвърляш емоционалната ангажираност към продукти на Ейпъл и към акциите им?
                    Нали не си забравил че в крайна сметка инвестицията означава притежание на определена компания. След като продуктите на епъл ми харесват и не само на мен.....след като компанията реализира огромни печалби...след като ми харесва мениджмънта, рекламата. ...маржа на който си позовляват и успяват да работят...какево повече ми е нужно да искам да я притежавам тази компания особенно на добра цена?

                    Сега нямам епъл...поради ситуацията на пазара но съм имал дълго време....спечелил съм адски много пари....и ще я имам за още по дълго време при първа отворила се подходяща възможност.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Iv_max, възможно ли е да прехвърляш емоционалната ангажираност към продукти на Ейпъл и към акциите им?
                      Също както и доста други хора

                      Коментар


                      • мушморок ти каза ли че върхот е на 18358 . не . ко са отваряш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Що не вземеш веднъж да кажеш нещо свързано бе пич?
                          ей мушморок . дакса нали съм казал на 11111. кво повече искаш

                          Коментар


                          • Iv_max, възможно ли е да прехвърляш емоционалната ангажираност към продукти на Ейпъл и към акциите им?

                            Коментар


                            • Що не вземеш веднъж да кажеш нещо

                              Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                              честито 11111 на еврипейските бичаци . играта днес 11222 преди 11111 беше добра . браво на израелското програмистче
                              Що не вземеш веднъж да кажеш нещо свързано бе пич?

                              Коментар


                              • Само да кажа за епъл...

                                Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Истината винаги е по средата. Аз съм на мнение, че всичко в природата се стреми към равновесие. Рано или късно се минава към равновесната точка. Ние всички си вадим хляба с инвестиции. Нали така? Щом това ни е професията трябва да можем да правим всичко. Иначе спора ми звучи като примерно спор между сладкари, които спорят торти или кексове трябва да се произвеждат. Добрият сладкар трябва да може да прави всичко.
                                Да вземем за пример две компании, всяка от които притежава и управлява по един хотел. Хотелите са съседни в един и същи курорт и са еднакви като капацитет и размери. За удобство ще приемем че и двата в момента се търгуват на р/е 10, но пазарната им капитализация има разлика от 5 пъти. Преди 5 години двете компании са имали еднаква капитализация. Първият хотел има перфектен мениджмънт и за последните 5 години всяка година е отчитал ръст на печалбата и съответно акциите са отчитали ръст. Вторият хотел е точно обратно на първият.
                                Вие коя компания от двете бихте предпочели?
                                Аз лично търся компании като втората. Купувам ги и не ги мисля много. Разчитам на това че рано или късно ще се появи човека, който ще оцени този актив и нещата ще се променят поне до там, че вторият хотел дори и да не настигне първият ще повиши печалбата и цената си поне три пъти.
                                Ако си избера този с растежа на какво да разчитам за да се случи трикратното повишение? Че ще този хотел ще повиши два пъти цените си и ще запази същата заетост за да повиши ти пъти печалбата си ли?
                                На епъл много пъти съм разглеждал продуктите но никога не бих притежавал техен продукт. Това е все едно да се подигравам на себе си, робувайки на ябълката на гърба Още не е излязъл айфон, който да бие по функционалност и удобство 4 годишният ми самсунг ноуд. На не говорим за 3 годишният ми асус падфон. това устройство струваше около 1300 лева в бг. Представлява 4 инчов смартфон, влизащ в 10 инчов таблет. Към него има клавиатура с портове за мишка. Комбинацията от трите батерии предоставя възможност да си работиш над 24 часа без да го зареждаш. Епъл кога ще направят такова нещо? Епъл за мен е еталона за компания с хотела като първата. Никакво предимство освен модата. И нокия навремето бяха като тях, но нокия поне предлагаха някакво качество.

                                Само да кажа за епъл.....имаше преди години една приказка...( аз съм продавал компютри преди години ) тогава бах на ПС разбира се...епъл беше много скъп ( и сега е скъп ) и не виждах ниаккава причина да имам епъл след като нямаше достатъчно ( безплатен ) софтуер за него ...нямаше игри и т.н на всичкото отгоре бях си свикнал с WIndows ( преинсталирах всеки месец ) ...и викам кой малумник ще си купи за 2-3 пъти повече пари епъл и няма да може да играе игри дори ( тогава това ми беше много важно - сега съм си купил плейстейшън за игри ) ...няма ниаккъв софтуер да си свали човек...аме безумие. ...та приказката беше...от хора които имат епъл - викат ако някога работиш на епъл няма никога да се върнеш на ПС. Аз им се смеех...викам глупости.

                                Много години по късно...си купих лаптоп епъл ( тогава вече за мен не бяха важни игрите а да правя основни неща с лаптопа всъщност което и сега правя ) и след първите месеци ми беше малко несвойствено да работя на епъл...в един момент осъзнах какво ми говореха преди Х години тези които имаха епъл. Факта че забравих какво е това да си преинсталирашп операционната система...забравих какво означава да ти забива компютъра...осизнах какво правя практически на лаптопа и епъл ми дават всичко което ми трябва и то по доста добър начин, всеки би трябвало да зане колко е ужасно да нямаш мишка на обикновен ПС лаптоп.....докато тракпада на епъл е всичко от което имаш нужда и така....Сега имам 2 компютъра в нас 27 инча мак всеки от който струва близо 6-7 хиляди лева колкото една кола + няколко лаптопа и няма сила на този свят която към момента да ме накара да докосна ПС. По подобен начин е и айфона сравнен със самсунг въпреки че си абсолютно прав че самсунга има далеч по голяма на пръв поглед функционалност. Разликата можеш да я разбереш ако използваш и двете устройства достатъчно дълго време. Приказката че използваш ли епъл няма да се върнеш към друго е 100 % вярна и ще го разбере почти всеки който го опита. Кое прави тази "магия"? Освен че е много по красив...че е функционален....че е направен така че да нямаш проблеми в общия случай...това което прави епъл - епъл е екосистемата която са постигнали...юзер френдли система. Интуативна и лесна за използване.
                                Това не е смао мое мнение....това е мнението на адски мнго хора ....и точно това е причината толкова хора да си купуват последния модел на телелфон или компютър въпреки че на пазара компютри с подобни характеристики дори по добри има на 3-4 пъти по ниска цена...да не кажа и повече за някой по евтини марки.

                                Ако това е само мода....аз мисля че няма нищо общо с модата.

                                Коментар

                                Working...
                                X