IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Проблема с плащането на дял от печалбата е моралният риск. Двете страни имат различни интереси. От гледна точка на управляващият парите той може само да спечели. Вариант да изгуби няма. Затова той ще поема максимално голям риск. В случай, че е добър той ще се отплаща, но риска рано или късно изтрещява. Може да разгледаме следният пример за инвестирани 100 лева при 30 процент агодишна възвращаемост.
    1 година печалба от 30 лева, която се разделя по следният начин 9 за управляващият и 21 за собственика.
    2 година започваме от 121 и печалбата е 36 от която управляващият взема 11 лева.
    накрая на петата година ще са се натрупали 68 лева комисионни за управляващия, които са чиста печалба и общо 259 лева сметка за собственика на парите.
    Какво би станало ако след дълги години риск той изтрещи и останат примерно само 40 процента от акаунта на шестата година? Ами собственика ще има само 103 лева. Управляващият няма да си е взел комисионна за шестата година, но в крайна сметка той ще е взел 68 лева а собственика само три за шест години.
    Сякаш управлението на пари срещу висок процент от печалбата също не е много добро решение. Има конфликт на интереси поради нереципрочността на сделката. Едната страна носи всички рискове а другата може само да печели.
    Сходен конфликт на интереси има между акционерите и управляващите дружества в АДСИЦ.
    Това е лесна работа, риска може да се лимитира с някакъв максимален V-a-R, проблемът в общи линии е, че претенциите на собствениците на капитала и възможностите на трейдърите почти никога не съвпадат.

    Коментар


    • Стига си умувал

      Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Проблема с плащането на дял от печалбата е моралният риск. Двете страни имат различни интереси. От гледна точка на управляващият парите той може само да спечели. Вариант да изгуби няма. Затова той ще поема максимално голям риск. В случай, че е добър той ще се отплаща, но риска рано или късно изтрещява. Може да разгледаме следният пример за инвестирани 100 лева при 30 процент агодишна възвращаемост.
      1 година печалба от 30 лева, която се разделя по следният начин 9 за управляващият и 21 за собственика.
      2 година започваме от 121 и печалбата е 36 от която управляващият взема 11 лева.
      накрая на петата година ще са се натрупали 68 лева комисионни за управляващия, които са чиста печалба и общо 259 лева сметка за собственика на парите.
      Какво би станало ако след дълги години риск той изтрещи и останат примерно само 40 процента от акаунта на шестата година? Ами собственика ще има само 103 лева. Управляващият няма да си е взел комисионна за шестата година, но в крайна сметка той ще е взел 68 лева а собственика само три за шест години.
      Сякаш управлението на пари срещу висок процент от печалбата също не е много добро решение. Има конфликт на интереси поради нереципрочността на сделката. Едната страна носи всички рискове а другата може само да печели.
      Сходен конфликт на интереси има между акционерите и управляващите дружества в АДСИЦ.
      Стига си умувал...

      Ако не печели го уволнявам. Ако печели стои и той печели и аз печеля...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Ако някой работи за някой друг и му плащат по малко от 30 % от реализираната печалба да звънне.
        Проблема с плащането на дял от печалбата е моралният риск. Двете страни имат различни интереси. От гледна точка на управляващият парите той може само да спечели. Вариант да изгуби няма. Затова той ще поема максимално голям риск. В случай, че е добър той ще се отплаща, но риска рано или късно изтрещява. Може да разгледаме следният пример за инвестирани 100 лева при 30 процент агодишна възвращаемост.
        1 година печалба от 30 лева, която се разделя по следният начин 9 за управляващият и 21 за собственика.
        2 година започваме от 121 и печалбата е 36 от която управляващият взема 11 лева.
        накрая на петата година ще са се натрупали 68 лева комисионни за управляващия, които са чиста печалба и общо 259 лева сметка за собственика на парите.
        Какво би станало ако след дълги години риск той изтрещи и останат примерно само 40 процента от акаунта на шестата година? Ами собственика ще има само 103 лева. Управляващият няма да си е взел комисионна за шестата година, но в крайна сметка той ще е взел 68 лева а собственика само три за шест години.
        Сякаш управлението на пари срещу висок процент от печалбата също не е много добро решение. Има конфликт на интереси поради нереципрочността на сделката. Едната страна носи всички рискове а другата може само да печели.
        Сходен конфликт на интереси има между акционерите и управляващите дружества в АДСИЦ.

        Коментар


        • Ако някой работи за някой друг

          Ако някой работи за някой друг и му плащат по малко от 30 % от реализираната печалба да звънне.

          Коментар


          • Кой тук е чист трейдър?

            Кой тук е чист трейдър?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
              Аз пък много се чудя защо всички в този форум са дълги автомобилостроители, че пък и германски като се знае, че ръста в продажбите и най-вече в печалбите се дължи на Китай. За мен това, че ритейлъри са дълги ми е контрарен индикатор. Лошото е, че германците натрупаха много кеш в последно време. За това си мисля, че е най-добре да си пусна една къса на PSA. Short UG от следващата резистенция на 17,16!
              Все още имам много малко немски автомобилостроители, но ги следя с интерес. При спад бих купил още. Дори и китайският пазар на автомобили да се свие с 20 процента то ръста на останалият свят ще го компенсира. Цените са достатъчно добри за да си струва да започвам да купувам. Естесвено при този негативен сентимент не знам до къде ще го докарат. Затова не бързам. Пък нали съм и глупав ритейл, трябва да внимавам парите са си мои.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Пък за дълги, то в БГ и немски автомобилостроители ми е по-добре.
                Аз пък много се чудя защо всички в този форум са дълги автомобилостроители, че пък и германски като се знае, че ръста в продажбите и най-вече в печалбите се дължи на Китай. За мен това, че ритейлъри са дълги ми е контрарен индикатор. Лошото е, че германците натрупаха много кеш в последно време. За това си мисля, че е най-добре да си пусна една къса на PSA. Short UG от следващата резистенция на 17,16!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  И как ще го отиграеш ?
                  С късо CFD 250 барела.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                    Според мен рязък спад на Американския.
                    И как ще го отиграеш ?

                    Коментар


                    • Според мен рязък спад на Американския.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Всички са се фокусирали върху това дали ще има увеличение на лихвите. Според мен правилният въпрос е с какви очаквания за повишение през следващите две години ще излезе пазара. За да се случи апокалиптичният сценарий на Ив_мах, то очакванията за за лихвите трябва да са над 2 процента след две години при неподобряваща се икономика. В момента инфлацията е процент и нещо а дивидентната доходност над два процента. Покачване на лихвите до 1-1,5 процента поради подобрение на американската икономика няма да може да срути пазара. Реалната лихва си остава отрицателна и дивидентната доходност е над лихвите. Аз продължавам да си въобразявам рейнж при американските активи. Не виждам причина нито за съществен ръст нито за голям спад. S&P 500 в диапазона 1850-2100 в рамките на година ми пасва най-добре на възгледите. Не е препоръка за нищо. По принцип не се занимавам с чужди пазари. Това, че дребните ми инвестиции там са на малка печалба го отдавам на чиста случайност.
                        Има вариант при който създаването на очакване за големи повишения на лихвите може да събори долара. Приемаме, че качване на лихвите бута нагоре долара и натиска надолу суровините. Това натиска надолу ЕМ и камодитис, като имаме отлив от тях. Отделно пада цената на облигациите и пак би имало отлив от тях. Парите могат да влязат само в акции или да има деливъридж. Тоест да се продава и да се покрива задължения. При деливъридж е вероятно долара да падне защото повечето дълг е в евро. Единственият вариант при който мога да си представя да се случва сценарият на Ив_мах е след пресконференцията на Йелън спекулантите да очакват значителни покачвания на лихвите през 2016-2017 година с много високо крайно ниво на процеса. На този етап не виждам на какво отгоре. За мен това са същият тип страхове, които очакваха как гръцката драма ще събори целият ЕС и еврото. Обаче то не падна.
                        +++
                        Mисля че почти никой не чака агресивно вдигане на лихви, а и надали ще се случи при тая мижава инфлация и крехък растеж.

                        Коментар


                        • Брента и Американския петрол почти се изравниха, какво предполагате следва сега?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                            Проблемът наистина е в текущото съотношение доходност/риск- някой тъпанар беше казал, че за да направиш 100 % трябва да си готов да паднеш 20 %, е- днес за да направиш 10% трябва да си готов да паднеш 20 %...
                            Принципно съм съгласен. Точно поради тази причина възнамерявам да върна малкото изнесени пари по чудите пазари в БГ. Тук сякаш се появява доста стойност. За мен американските пазари са си в рейнж без някаква посока и руска там е по-висок от тукашният. Изкарал съм да се продава нмалко по-нагоре оставащата експозиция и имам оферти купува в ниското.
                            Та позицията ми е, че не си струва нито да си дълъг в САЩ нито да си къс. За мен в момента да се застане на късо в очакване на срив е лудост. Пък за дълги, то в БГ и немски автомобилостроители ми е по-добре. Та затова си ходя от американските пазари, но без да бързам. Като подскочи достатъчно се разделям с някоя друга акцийка и така.

                            Коментар


                            • Всички са се фокусирали върху това дали ще има увеличение на лихвите. Според мен правилният въпрос е с какви очаквания за повишение през следващите две години ще излезе пазара. За да се случи апокалиптичният сценарий на Ив_мах, то очакванията за за лихвите трябва да са над 2 процента след две години при неподобряваща се икономика. В момента инфлацията е процент и нещо а дивидентната доходност над два процента. Покачване на лихвите до 1-1,5 процента поради подобрение на американската икономика няма да може да срути пазара. Реалната лихва си остава отрицателна и дивидентната доходност е над лихвите. Аз продължавам да си въобразявам рейнж при американските активи. Не виждам причина нито за съществен ръст нито за голям спад. S&P 500 в диапазона 1850-2100 в рамките на година ми пасва най-добре на възгледите. Не е препоръка за нищо. По принцип не се занимавам с чужди пазари. Това, че дребните ми инвестиции там са на малка печалба го отдавам на чиста случайност.
                              Има вариант при който създаването на очакване за големи повишения на лихвите може да събори долара. Приемаме, че качване на лихвите бута нагоре долара и натиска надолу суровините. Това натиска надолу ЕМ и камодитис, като имаме отлив от тях. Отделно пада цената на облигациите и пак би имало отлив от тях. Парите могат да влязат само в акции или да има деливъридж. Тоест да се продава и да се покрива задължения. При деливъридж е вероятно долара да падне защото повечето дълг е в евро. Единственият вариант при който мога да си представя да се случва сценарият на Ив_мах е след пресконференцията на Йелън спекулантите да очакват значителни покачвания на лихвите през 2016-2017 година с много високо крайно ниво на процеса. На този етап не виждам на какво отгоре. За мен това са същият тип страхове, които очакваха как гръцката драма ще събори целият ЕС и еврото. Обаче то не падна.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Проблемът наистина е в текущото съотношение доходност/риск- някой тъпанар беше казал, че за да направиш 100 % трябва да си готов да паднеш 20 %, е- днес за да направиш 10% трябва да си готов да паднеш 20 %...
                                Брилянтно описание на текущата ситуация в която се намираме. Тва или трябва да имаш железни нерви или да си заклет комарджия и да не можеш да се спреш.да търгуваш Сигурно затова напоследък бирата ми е по-интересна от пазара.
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X