IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Когато купуваш диверсифициран продукт с прилични дивиденти - според мен не е и нужно да си кой знае колко вътре в нещата.

    Достатъчно е да си уверен че както последните така и следващите 20години този нецикличен сектор ще е най бързорастящия спрямо всички други.
    Бейбибумърите точно сега почват да се пенсят...
    Добре. Ще перефразирам въпроса така:
    1.Ти защо си убеден, че това ще е най-бързорастящият сектор за следващите 20 години?
    2. Защо смяташ, че дори и да има голям напредък в сектора, компаниите които го създават ще спечелят много пари?
    3. Как си обясняваш спадовете до тук?
    Реално ако беше толкова просто да излекуваш хората при положение че имаш леарството, досега гилдиън да са излекували всички и да са взели 1 трилион
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Tоя като разбира толкова защо не си прави милиардите от къси, ами е тръгнал да пише книги ?
      no sex yday? relax

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Те ако паднат още два пъти по толкова, дори и аз дето хал хабер си нямам ще си купя
        Когато купуваш диверсифициран продукт с прилични дивиденти - според мен не е и нужно да си кой знае колко вътре в нещата.

        Достатъчно е да си уверен че както последните така и следващите 20години този нецикличен сектор ще е най бързорастящия спрямо всички други.
        Бейбибумърите точно сега почват да се пенсят...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Те ако паднат още два пъти по толкова, дори и аз дето хал хабер си нямам ще си купя
          Не знам докъде могат да паднат, но си спомням когато някакъв сенатор се изказа против GILD и събори цената с близо 30%... Струва ми се , че пазара ще приеме още по-сериозно изказването на един кандидат президент .... колко е това в % може ли някой да каже
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Oще 2 пъти по толкоз да паднат дано....

            Между другото диверсифицирания ми дивидентен портфейл ( 1/3 гилд и тези етф-и) вече облизва 7%, още малко спих и ще ги мине...

            ПС При това само със 7% левъридж.
            Те ако паднат още два пъти по толкова, дори и аз дето хал хабер си нямам ще си купя
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
              so guys:its time for a break in Spain and to refresh my brain with new ideas.

              Cy and that I will be reading

              http://www.amazon.com/The-Most-Dange.../dp/1118505212

              Enjoy
              Tоя като разбира толкова защо не си прави милиардите от къси, ами е тръгнал да пише книги ?
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • so guys:its time for a break in Spain and to refresh my brain with new ideas.

                Cy and that I will be reading

                http://www.amazon.com/The-Most-Dange.../dp/1118505212

                Enjoy

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Таман с толкова са паднали за един ден
                  Oще 2 пъти по толкоз да паднат дано....

                  Между другото диверсифицирания ми дивидентен портфейл ( 1/3 гилд и тези етф-и) вече облизва 7%, още малко спих и ще ги мине...

                  ПС При това само със 7% левъридж.
                  Last edited by pipbel; 29.09.2015, 11:57.

                  Коментар


                  • you checked my bet on HY CDX and Itraxx?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                      Glencore just hit my target and the 6 months turned to be 4.

                      25% of the proceeds go into a call option on Glencore for technical rebound
                      close the option +121%, nice implied vola, nice rebound.

                      Now on the side line

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Tи пак не си си написал домашното преди да се изходиш по въпроса....

                        Имаш 3 цефа в сектора и 1 етф които дават дивиденти къде на бфб или при алианц и сие никъде не можеш намери подобни.
                        Растеж и дивиденти ( и двете сосни ) на 1 място - мечтата на всеки дивидентен фен.
                        Виж ги колко години и капиталово бият спайчо като маче у дирек. и ще продължават да го правят и занапред.

                        HQL и HQH в момента са с над 10.5% дивита, THQ (по новичко е, от миналото лято, ала снася ежемесечно) 8.4%, a etf-a PJP 2.83%
                        Таман с толкова са паднали за един ден
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          И аз затуй се назлъндисвам. А и дивиденти не снасят тия маймуняци - .
                          Tи пак не си си написал домашното преди да се изходиш по въпроса....

                          Имаш 3 цефа в сектора и 1 етф които дават дивиденти къде на бфб или при алианц и сие никъде не можеш намери подобни.
                          Растеж и дивиденти ( и двете сосни ) на 1 място - мечтата на всеки дивидентен фен.
                          Виж ги колко години и капиталово бият спайчо като маче у дирек. и ще продължават да го правят и занапред.

                          HQL и HQH в момента са с над 10.5% дивита, THQ (по новичко е, от миналото лято, ала снася ежемесечно) 8.4%, a etf-a PJP 2.83%

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                            Тя е много стара история, на хиляди години.
                            Започва с 3-те инстинкта - на кръвта, на самосъхранението и на този за продължаване на рода, с огромен брой обвързаности - религиозни, за родината, касти, род, семейство;
                            с много задължения и с малко права;
                            но и със съвсем ясен тренд на увеличение на правата и на благосъстоянието.
                            В наши дни бедността си отива (въпреки, че разликата в благосъстоянието се увеличава), животът стана по-лек; време за култура, развлечения, спорт;
                            Каузите свобода или смърт бяха заместени от каузи за правата на жените и на цветнокожите; след това на бедните и инвалидите;
                            ако щетете на различните;
                            за чиста природа;
                            и сме толкова близо до пълното съвършенство - общество на неограничените права и на малкото задължения;
                            Възможно ли е това да е върха и поради природата на процеса да не е статичен, като не можем да дефинираме нов връх - да тръгнем надолу.
                            Работата е там, че човек по природа си е мързелив и ако съществуването му и на семейството му (ако има) не е заплашено, той е склонен да пести усилия и енергия.
                            Вероятно всички виждате годините между 80-те и 2008, като години на мир и просперитет, допълнително подхранени от падането на границите пред бизнеса, а в някои региони и пред хората. Катализирано и от кредитен бум.
                            Кризата през 2008-9 година беше дефинирана, като банкова криза и решена, като такава. Запушвайки дупките в банковите баланси, Централните банки върнаха доверието в икономиката на активите. Тя продължи да функционира, а активите възстановиха стойността си от преди кризата, някои дори ги подминаха.
                            Обаче по някое време суровините провлачиха крак, преди година - петрола, а ето сега ги следват клас актив след актив; Защо?
                            -Китай?
                            -Бразилия, Русия, Индонезия?
                            -ниската инфлация?
                            -слабия растеж?
                            -държавните дългове?
                            -твърде бавното задлъжняване на гражданите в Европа?
                            -автоматизиране и роботизиране нйа производството?
                            Има една друга причина, която може да бъде открита (скрита) зад всяка една от по-горните.
                            Бавно и неусетно за икономиката расте и влиза в активна възраст едно поколение на "екраните". Те са умни, мързеливи, без кауза, без амбиции и само с базови нужди.
                            Предпочитат да наблюдават света, вместо да го създават, предпочитат да наблюдават живота вместо да го изживеят..
                            Наблюдават как други скачат от самолет, падат от скейтборд, попадат в смешни трудови злополуки и се хранят с това без амбицията да го изживеят;
                            Хранят се разбира се и с храна от топлия щанд на близкия супер, в ресторанти за бързо хранене, пият Кола и Монстер и се гладят и перат в близкия пункт за химическо чистене. Имам чувството, че това ги изчерпва, а е странно да си поколение, което се изчерпва в няколко изречения.
                            Имат намерение за семейство, дом, кола.....резачка за дърва или свредел, ако щете - но някъде в далечното недефинирано бъдеще. Те не потребяват.
                            Така си обяснявам, че най-стабилните бизнеси през последните години са на:
                            -доставчици на WiFi;
                            -Cola, Monster;
                            -FB;Googl;
                            -веригите за бързо хранене;
                            -AMZN, NFLX;
                            Тоест - светът, който им е достатъчен.
                            И не виждам какво може да счупи тази тенденция;
                            И определено го виждам, като един от структурните проблем на развитите, а защо не и на развиващите се икономики;
                            Дали обаче вече не се е превърнал в доминиращ?
                            Ако е, то той въобще не е по-силите и компетенциите на Централните банки
                            Ако ти остане време от тази търговия, прочети книгата "Механично пиано" на Вонегът. Разказва се за точно това време, въпреки че е писана през 60-те Едно общество в което всичко от което имаш нужда ти пристига на място и няма нужда да работиш. Проблемът на това общество е че хората се чувстват ненужни. Няма да ти казвам как решават тези проблеми в книгата за да ти е интересно, но аз не виждам друго решение на проблема. А относно инвестициите в ядене пиене и транспорт сме го коментирали много пъти. Не знам дали ще тече там, но със сигурност ще капе и няма да загубим
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Не е така.

                              Повечето разделяния и spin-off-и са успешни. В общия случай предлагат добри възможности за инвеститорите. Прочети книгата на Joel Greenblatt "You Can Be a Stockmarket Genius", глава трета. Заглавието на книгата е леко дебило и отблъскващо, но книгата си заслужава.
                              Възможно е ман,
                              Аз само отчитам, че при разделяне на компании, сборът от активите им си остава същия, а нуждите от административен капацитет (викам им началници) се удвоява.
                              Ако имам време, ще я прочета, мерси.

                              П.С. освен това в една от двете ще оставят бомбата. Ходи, че гадай в коя.
                              Last edited by Tkilata; 29.09.2015, 00:18.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Предполагам че масата държи там някакъв малък процент от портфейлите си. Едни от алчносст а други по принуда. Малко става като златна треска.
                                Към 3,5% от СП 500 е делът на биотехнологиите, делът на петролните компании в СП 500 е около 7% като сравнение а на промишелността към то 10%.

                                Така че ама никак не е чак толкова малък дял.

                                Коментар

                                Working...
                                X