IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
    От гледната точка на дребни инвеститори трудно можем да видим пълната картина,явно положението като цяло е много зле
    "We're getting hurt, but I'm a long-term investor"- Prince Alwaleed Bin Talal
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
      аз виждам пълна и неадекватна паника от началото на декември

      фед вдига лихвите, но финансовите компании, които биха спечелили най-много, също се сриват

      петролът пада като скала, но фирмите, които биха намазали от това - авиолинии, транспортни фирми, някои производители не ел енергия - всички също се сриват

      излиза, че всичко, което съм учил по финанси е пълна простотия
      Просто не виждаш всичко - сриването на облигациите с нисък рейтинг - който създава сериозни опасения и за качеството на кредитния портфейл на банките. Изтичането на хеджовете на производителите на шистов петрол - които ги държаха над водата след като се бяха хеджирали при високи цени на петрола. Срутващата се ликвидност при корпоративния дълг - един фонд даже спря обратнит - едно напомняне за кризата от 2008, опасенията че ниската ликвидност ще доведе до срутване на всичко - това което говорих преди няколко дена тук.

      Аз не се очудвам че пазара пада - учудвам се че не се срива

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
        аз виждам пълна и неадекватна паника от началото на декември

        фед вдига лихвите, но финансовите компании, които биха спечелили най-много, също се сриват

        петролът пада като скала, но фирмите, които биха намазали от това - авиолинии, транспортни фирми, някои производители не ел енергия - всички също се сриват

        излиза, че всичко, което съм учил по финанси е пълна простотия
        От гледната точка на дребни инвеститори трудно можем да видим пълната картина,явно положението като цяло е много зле

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Пръво - и аз очаквам ЛЕК спад... но наистина лек. Защото:

          С колко ще повишат ЕВЕНТУАЛНО лихвата онова глуповато бабе и кликата и? - 0.2% напримерно?
          С колко ще се повишат лихвите по облизвациите? Дали ще има облизвации с доходност като на Жабешките - ама такива лотове, дето да не ти трябват 25 КБ само за да влезеш? - Не мисля, а и ти не го мислиш.
          Колко ще поскъпва зеленото? Паритетът с еврото го чакаме от началото на годината... нещо не става.
          - Да - част от инвестициите ще се прехвърлят към Азия и Европа... да - ама аз съм диверсифициран навред... и не ного дреме ми, че едни мои инвестиции ще слязат малко надолу, щом други отидат нагоре.

          Въобще - нито от депозити, нито от стискане на зелено, нито от облизвации можеш да докараш доходност като от акциите, които са и по-ликвидни - дребен инвеститор не може да си позволи да инвестира в облизвации и ДЦК, дето се търгуват на лотове от по 10 000.
          аз виждам пълна и неадекватна паника от началото на декември

          фед вдига лихвите, но финансовите компании, които биха спечелили най-много, също се сриват

          петролът пада като скала, но фирмите, които биха намазали от това - авиолинии, транспортни фирми, някои производители на ел енергия - всички също се сриват

          излиза, че всичко, което съм учил по финанси, е пълна простотия
          Last edited by Black and white cat-foot; 12.12.2015, 12:45.
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Пръво - и аз очаквам ЛЕК спад... но наистина лек. Защото:

            С колко ще повишат ЕВЕНТУАЛНО лихвата онова глуповато бабе и кликата и? - 0.2% напримерно?
            С колко ще се повишат лихвите по облизвациите? Дали ще има облизвации с доходност като на Жабешките - ама такива лотове, дето да не ти трябват 25 КБ само за да влезеш? - Не мисля, а и ти не го мислиш.
            Колко ще поскъпва зеленото? Паритетът с еврото го чакаме от началото на годината... нещо не става.
            - Да - част от инвестициите ще се прехвърлят към Азия и Европа... да - ама аз съм диверсифициран навред... и не ного дреме ми, че едни мои инвестиции ще слязат малко надолу, щом други отидат нагоре.

            Въобще - нито от депозити, нито от стискане на зелено, нито от облизвации можеш да докараш доходност като от акциите, които са и по-ликвидни - дребен инвеститор не може да си позволи да инвестира в облизвации и ДЦК, дето се търгуват на лотове от по 10 000.
            Ще видим, всеки си го отиграва както го разбира!

            Коментар


            • Пръво - и аз очаквам ЛЕК спад... но наистина лек. Защото:

              С колко ще повишат ЕВЕНТУАЛНО лихвата онова глуповато бабе и кликата и? - 0.2% напримерно?
              С колко ще се повишат лихвите по облизвациите? Дали ще има облизвации с доходност като на Жабешките - ама такива лотове, дето да не ти трябват 25 КБ само за да влезеш? - Не мисля, а и ти не го мислиш.
              Колко ще поскъпва зеленото? Паритетът с еврото го чакаме от началото на годината... нещо не става.
              - Да - част от инвестициите ще се прехвърлят към Азия и Европа... да - ама аз съм диверсифициран навред... и не ного дреме ми, че едни мои инвестиции ще слязат малко надолу, щом други отидат нагоре.

              Въобще - нито от депозити, нито от стискане на зелено, нито от облизвации можеш да докараш доходност като от акциите, които са и по-ликвидни - дребен инвеститор не може да си позволи да инвестира в облизвации и ДЦК, дето се търгуват на лотове от по 10 000.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                А за вдигането на лихвите пазарът подготвен е.
                Подготвен е другия път!
                Не говорим за психологическа нагласа, а за чисто рационални и технически перспективи!
                Ако вдигнат лихвите, ще трябва да се повиши и доходността по облигациите!
                Ако се повиши доходността по облигациите, всеки нормално би се запитал:

                Добре сега, защо да стоя на фондовия пазар, при положение, че перспективите за растеж не са ясни, а повишението на лихвите за първи път от 10 години, навярно крие рискове! Защо да не прехвърля средствата си към облигационния пазар и да спечеля от повишението на доходността там, защо да не държа долар, който ще поскъпва, или защо да не прехвърля доларовите си позиции на фондовия в Азия, или Европа, където ще пазарувам по-ниско и при положителни за мен валутни разлики?

                Повишат ли лихвите, шанса за спадове първите две седмици за мен са поне 75%!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  GOR мина 30.
                  Солидна добавка на дабъл късо злато направих.
                  Що не си купиш един истински напальон или кенгур?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • GOR мина 30.
                    Солидна добавка на дабъл късо злато направих.

                    Коментар


                    • То и на деветмесечието чакаха разочароващи отчети, ама в повечето случаи си бяха повече от добри. Поне за моите компании съм спокоен.
                      А за вдигането на лихвите пазарът подготвен е.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        То после и сезонът на дивидентите ще дойде.
                        Още годишните отчети може да са доста разочароващи!
                        Спадовете ще се предопределят, когато у пазара масово нвлезе усещането, за икономическото забавяне и влошени очаквания!
                        Ако сега другата седмица вдигнат лихвите, може преди реалния ефект, да имаме психологически разпродажби и да няма възстановяване, както писах януари!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                          Пригответе си кесиите за КЪСО през 2016г.

                          Мисля си, че сегашните спадове ще бъдат последвани от 3-4 седмично възстановяване до към 20 януари - 10 февруари. От там на сетне при първите сигнали за колебливост КЪСО, при стопове 5-6% нагоре!
                          То после и сезонът на дивидентите ще дойде.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Пригответе си кесиите за КЪСО през 2016г.

                            Мисля си, че сегашните спадове ще бъдат последвани от 3-4 седмично възстановяване до към 20 януари - 10 февруари. От там на сетне при първите сигнали за колебливост КЪСО, при стопове 5-6% нагоре!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              На 30$ става...
                              Така е. Нещо друго ще си купя.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Банда - какво мислите за Total ? Сосен дивидент дават досега, ама догодина не зная как ще стане това - при тоя спад - покрай спадът на горивцето - на печалбицата им? А не са паднали толкоз ного...
                                На 30$ става...

                                Коментар

                                Working...
                                X