IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    ravnovesie, Vomma,

    Какво мислите за International Paper (IP)? Goldman ги даваха сред най-подценените в СП500. Не съм ги гледал много задълбочено, но имат близо 5% дивидент, п/е - около 12. Продават предимно картон за опаковки. Амазон им е доста голям клиент. Очаква се и растеж на печалбите от над 10% в следващите 5 години, както и увеличение на дивидента.

    Не виждам точно каква е логиката, да падат напоследък. Да не би да падат, защото са в един кюп с останалите суровинни и покрай сухото да гори и мокрото? Някакво мнение?
    Have in my long term portfolio Huhtamaki (Starbucks ), Mayer Melnhof. That's is enough

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Не го следя този сегмент с хартията, но коефициентите и ми изглеждат нормални за компании от този сектор и почти без растеж, поне когато съм попадал на други подобни. Не изглежда никак скъпа, но определено не изглежда и безумно евтина. Или с други думи може да си кюта в този дипазон +-10 или 15 процента с години. Реално си е държане заради дивидент ако е дългосрочно, което поне на мен ми е леко скучно
      Леко скучно: ама покрай засилващата се дивидентаджийска суша на БФБ - нелош вариант.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • https://www.researchaffiliates.com/A.../Equities.aspx

        .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          ravnovesie, Vomma,

          Какво мислите за International Paper (IP)? Goldman ги даваха сред най-подценените в СП500. Не съм ги гледал много задълбочено, но имат близо 5% дивидент, п/е - около 12. Продават предимно картон за опаковки. Амазон им е доста голям клиент. Очаква се и растеж на печалбите от над 10% в следващите 5 години, както и увеличение на дивидента.

          Не виждам точно каква е логиката, да падат напоследък. Да не би да падат, защото са в един кюп с останалите суровинни и покрай сухото да гори и мокрото? Някакво мнение?

          Не го следя този сегмент с хартията, но коефициентите и ми изглеждат нормални за компании от този сектор и почти без растеж, поне когато съм попадал на други подобни. Не изглежда никак скъпа, но определено не изглежда и безумно евтина. Или с други думи може да си кюта в този дипазон +-10 или 15 процента с години. Реално си е държане заради дивидент ако е дългосрочно, което поне на мен ми е леко скучно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Повечето големи ще преминат цикъла. Да не кажа почти всички

            Аз вече си вдигнах ресурсните компании от 2% на 5%. Следващите месец два мисля да ги направя на 10 -15% от активите ми.
            ravnovesie, Vomma,

            Какво мислите за International Paper (IP)? Goldman ги даваха сред най-подценените в СП500. Не съм ги гледал много задълбочено, но имат близо 5% дивидент, п/е - около 12. Продават предимно картон за опаковки. Амазон им е доста голям клиент. Очаква се и растеж на печалбите от над 10% в следващите 5 години, както и увеличение на дивидента.

            Не виждам точно каква е логиката, да падат напоследък. Да не би да падат, защото са в един кюп с останалите суровинни и покрай сухото да гори и мокрото? Някакво мнение?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
              its about the correlation. as you have less access to ceratin instruments, the best thing is simply to avoid stock prone to fragility (not volatility). EU and Japan will be performing better unless something surprisngly happens.In Europe QE does not lead to credit growth to lack of aggregate demand (bond markets vs. loans) but at least they inflate equity and credit
              Проблемът ми с Европа и Япония е, че не съм сигурен в дългосрочния им успех. Мисля, че имат много големи проблеми за решаване. И от там перспективите за индексите там да се вдигнат в следващите 12 месеца не ме блазни чак толкова, като не съм сигурен за по-далечното им бъдеще като цяло.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Някои говорят за цени на газта от 1 $ , други за 5 ...
                http://www.zerohedge.com/news/2015-1...as-market-play
                Въпреки очакваната мека зима и принизяване на обективната му стойност (бил вторичен продукт ) трябва само един катализатор под формата на подходяща новина за да го прати до 3 $ .
                Аз го виждам на 2.5 до пролетта:
                -малко фалити на шистоваци,
                -малко разпродажба на рискови облигации в енергийния сектор,
                - леко завишение в потреблението следствие неизбежно навлизане в зимен период,
                -повишение на потреблението следствие увеличение на дела му в енергийния микс,..
                Дори не вкарвам в модела неща които биха затруднили производството и доставката...
                Реално не виждам какво може да натисне цената още надолу, освен официална рецесия в САЩ. Ама нали току що вдигнаха лихвите и ни увериха , че всичко е тип -топ
                Имате ли предположения ?
                Проти, фалитът на една компания еднозначно нулира интереса на собственика на акции, но за съжаление далече не значи, че предлаганата от него стока напуска пазара. Нещо повече, собствеността минава в облигационерите и най-често те се впускат в бясна разпродажба на инвентара и активите. В най - честия вариант те продават активите на трети, който разбира от този бизнес и той решава дали да отложи или продължи предлагането (вече освободен от тежестта на главниците и лихвите). Поради тези причини той ще има доста по-нисък cash cost и brake-even от предния собственик и .....отново е в играта. Поради това мисля много е рано да смятаме нива и време на възстановяване.
                Аз също вече съм в дългата газ и по-стар морски обичай започвам да мисля пост фактум къде й е дъното.
                В началото малко ме притесни фактът, който спомена Наивник, че станахме много на клона. Но колкото повече чета по темата, толкова повече се убеждавам, че ако разбирах и бях професионалист в газта, вероятно щях да съм дълъг още от цена $3.00, ако не и от по-рано.
                Гледам има 12 тръбопровода, които влизат в Хенри Хъб. По-моята логика, не би трябвало цената да падне под цената за транспорт до Хенри Хъб през тези тръби, нали?
                Така, че събери ни 12 души, давай на всеки по една тръба да смята и така
                Last edited by Tkilata; 20.12.2015, 20:36.

                Коментар


                • Повечето големи ще преминат цикъла. Да не кажа почти всички

                  Аз вече си вдигнах ресурсните компании от 2% на 5%. Следващите месец два мисля да ги направя на 10 -15% от активите ми.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    да, да това са историите коиго свалят тези неща. Ама въпроса е колко точно спад е оправдан. И колко точно спад е включен в цените. И на мен поне ми изглежда че вече е миналата границата и дълбането е ей така - по принцип.

                    И въпреки че наистина мразя ресурсните компании, вече дори и на мен почват да ми изглеждат много, много евтини. А тъй като рядко нещо ми хваща вниманието като евтино, то очевидно пазара е прекалено песимистичен към тях. Същото е и с доста от компаниите от развиващите се пазари. Много ясно че част от производителите с високи разходи ще глътнат вода. Но гълтането не може да е повсеместно просто защото предлагането тотално ще се скърши. А тези пазари ми изглежда че калкулират тотален краш - което е просто смешно. Чисто практически няма как да стане.

                    Цялото нещо ми прилича на една разхвърляна във времето капитулация и единственото нещо, което спира един доста солиден отскок е някакъв катализатор.
                    Agree, but who is going to make it through the cycle. we still have companies which need to drop on CaPex and Dividends. Until then the market will be for day trading

                    For me best company remains Norilsk Nickel, Newmont Mining, Südzucker (which I have shorted last year but now is one of the best in my mid term portfolio).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                      EM has 3 problems:

                      a) lower commodity prices (we discuss that since June where was writing very day short EM)
                      b) due to a) and CNY they need to devaluate its currencies (so trade idea)
                      c) and biggest problem due to chaging creit cycle in US: EM has the biggest dominated dollar debt ever which needs to be rolled (trade idea short EM credit, long local EM debt)

                      being close to the industry, i can say: the overcapcity is huge. Look even outside EM: One DAX 30 company is not able to get enough credit lines in the market and needs to spinn off; desperate move (RWE AG).

                      all in all, I do not be on commodities (very rarely). I bet on commodity companies.
                      да, да това са историите коиго свалят тези неща. Ама въпроса е колко точно спад е оправдан. И колко точно спад е включен в цените. И на мен поне ми изглежда че вече е миналата границата и дълбането е ей така - по принцип.

                      И въпреки че наистина мразя ресурсните компании, вече дори и на мен почват да ми изглеждат много, много евтини. А тъй като рядко нещо ми хваща вниманието като евтино, то очевидно пазара е прекалено песимистичен към тях. Същото е и с доста от компаниите от развиващите се пазари. Много ясно че част от производителите с високи разходи ще глътнат вода. Но гълтането не може да е повсеместно просто защото предлагането тотално ще се скърши. А тези пазари ми изглежда че калкулират тотален краш - което е просто смешно. Чисто практически няма как да стане.

                      Цялото нещо ми прилича на една разхвърляна във времето капитулация и единственото нещо, което спира един доста солиден отскок е някакъв катализатор.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        ОК, моят пост с линка към Economist беше за това дали проблемите на НУ ще доведат до криза. Понеже стана дума преди за това.

                        Дали ще има рецесия в САЩ догодина е много трудно да се каже. Но финансов армагедон - едва ли.




                        Предполагам, да. Особено ако имаш предвид падане на цените на облигациите и покачване на доходоностостта. Включително на ДЦК.




                        Съгласен! Но това не означава да си продам позиции, които държа от много време и имат значителни capital gains.




                        Аз имам достатъчно кеш настрана за евентуален арбитраж. За съжаление не в долари.




                        Мисля, че ще има по-голям lag от обичайното. Но да видим.




                        Съгласен. Какво точно означава това за US & EU equity market е по-трудно да се каже.




                        Sounds good to me but these are mostly not my cup of tea ideas, especially the short ones.
                        its about the correlation. as you have less access to ceratin instruments, the best thing is simply to avoid stock prone to fragility (not volatility). EU and Japan will be performing better unless something surprisngly happens.In Europe QE does not lead to credit growth to lack of aggregate demand (bond markets vs. loans) but at least they inflate equity and credit

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Единственото което показват комодитис е, че една камара народ ги шорти. Реално към момента има само забавен растеж на търсенето, но не и срив в търсенето. Какъвто бе например случая през 2009. Има дисбаланс между търсене и предлагане, но той далеч не излиза над нормалните дефицити или излишъци

                          Сега дали ги шортят заради очаквано поскъпване на долара, заради реално нулевите лихви, защото има слабост в чисто финансовата сфера на търсенето им, или защото хората обичат да се движат в стадо като говедата е трудно да се каже. Поне от мен. Но това от последните месеци вече изглежда яко преиграване като спад.

                          Личното ми мнение е спада им е доста пресилен към момента и е въпрос на време да отскочи доста прилично нагоре. Едва ли ще достигнат предишните си върхове, но нищо не пречи да компенсират прилична част от спада и доста спекуланти покрай тях да глътнат много вода. Защото поне на мен ми изглежда че голяма част от този спад се дължи на чисто спекулативни позици, които както вървят бързо в едната посока, така вървят и бързо в другата. Както златните бикове се убедиха 2011

                          Не бих заемал дълги позиции, но пък да се шортят индустриални метали сега изглежда като съзнателно финансово харакири.
                          EM has 3 problems:

                          a) lower commodity prices (we discuss that since June where was writing very day short EM)
                          b) due to a) and CNY they need to devaluate its currencies (so trade idea)
                          c) and biggest problem due to chaging creit cycle in US: EM has the biggest dominated dollar debt ever which needs to be rolled (trade idea short EM credit, long local EM debt)

                          being close to the industry, i can say: the overcapcity is huge. Look even outside EM: One DAX 30 company is not able to get enough credit lines in the market and needs to spinn off; desperate move (RWE AG).

                          all in all, I do not be on commodities (very rarely). I bet on commodity companies.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                            Commodity simply indicates the hard landing in EM combined with strong capital outflows.
                            Единственото което показват комодитис е, че една камара народ ги шорти. Реално към момента има само забавен растеж на търсенето, но не и срив в търсенето. Какъвто бе например случая през 2009. Има дисбаланс между търсене и предлагане, но той далеч не излиза над нормалните дефицити или излишъци

                            Сега дали ги шортят заради очаквано поскъпване на долара, заради реално нулевите лихви, защото има слабост в чисто финансовата сфера на търсенето им, или защото хората обичат да се движат в стадо като говедата е трудно да се каже. Поне от мен. Но това от последните месеци вече изглежда яко преиграване като спад.

                            Личното ми мнение е спада им е доста пресилен към момента и е въпрос на време да отскочи доста прилично нагоре. Едва ли ще достигнат предишните си върхове, но нищо не пречи да компенсират прилична част от спада и доста спекуланти покрай тях да глътнат много вода. Защото поне на мен ми изглежда че голяма част от този спад се дължи на чисто спекулативни позици, които както вървят бързо в едната посока, така вървят и бързо в другата. Както златните бикове се убедиха 2011

                            Не бих заемал дълги позиции, но пък да се шортят индустриални метали сега изглежда като съзнателно финансово харакири.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                              I do not bet on recession or not, my long term investments are based on clear structural trends.
                              ОК, моят пост с линка към Economist беше за това дали проблемите на НУ ще доведат до криза. Понеже стана дума преди за това.

                              Дали ще има рецесия в САЩ догодина е много трудно да се каже. Но финансов армагедон - едва ли.


                              The credit cycle have to shift.
                              Предполагам, да. Особено ако имаш предвид падане на цените на облигациите и покачване на доходоностостта. Включително на ДЦК.


                              The same with equity volatility which is too low.
                              Съгласен! Но това не означава да си продам позиции, които държа от много време и имат значителни capital gains.


                              All these offer great capital structure arbitrage.
                              Аз имам достатъчно кеш настрана за евентуален арбитраж. За съжаление не в долари.


                              As said equity markets respond after credit markets.
                              Мисля, че ще има по-голям lag от обичайното. Но да видим.


                              Commodity simply indicates the hard landing in EM combined with strong capital outflows.
                              Съгласен. Какво точно означава това за US & EU equity market е по-трудно да се каже.


                              Capital ideas for 2016: short EM FX as second mover for CNY. Short US Credit, Long Japan/EU Credit, Long Eu Equity/ Short mid cap Us equity
                              Sounds good to me but these are mostly not my cup of tea ideas, especially the short ones.

                              Коментар


                              • Не разбирам от горива и определянето на цените им ,, но ми се струва, че цената на газта ще бъде развързана от цената на нефта.
                                Аргументи :
                                Приеха се нови намерения за намаляване на парниковите ефекти и ограничаване ръста на температурата до 1.5 градуса за следващите 15г...( или 20 - не помня ).
                                Световното производство на въглища намалява с 500 млн тона и ще продължи да намалява.
                                В мегаполисите на Китай замърсяването на въздуха премина всякакви критични проценти.По улиците е опасно за живота на хората..Имаше една статистика за смъртността причинена от замърсяването - милиони са
                                В Индия положението е подобно.
                                В Европа се чуват гласове за ограничаването използването на дърва и въглища за отопление в големите градове...
                                Новите стандарти за отработените газове от колите ще ограничат използването на бензинови и най- вече на дизелови двигатели за сметка на ел., хибридни и на газ.
                                Извод :
                                Цената на газта - нагоре !

                                Коментар

                                Working...
                                X