IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Не мисля. Данъчните облегчения надуха еднократно корпоративните печелби и байбека, но като изключим това, май нямат почти никакъв реален ефект върху икономиката

    А както казва dddd, резултатът ще е вдигане на данъците впоследствие. И като се има предвид, че растежът на САЩ се очаква рязко да спадне догодина и в следващите няколко години да отиде на следно 2% годишно, данъчните "облегчения" ще са едно дългосрочно утежнение


    Няма как да знаем с точност какво щеше да се случи без тези облекчения но определено успокоиха пазарите при започването на вдигане на лихвите от Фед. А тези спестени данъци се наляха обратно в потребление и инвестиции. Дългосрочно по вероятно да заложат на инфлация от колкото на увеличение на данъците.

    Коментар


    • Абсолютно

      Като нищо ще включи Феда в личната си администрация, за да слушкат

      Обаче това е нож с две остиета, защото тогава той става отговерн за всичко. Сега примерно виж колко му е удобно, че Демократите взеха долната камара на Конгреса. Има кого да обвини за всичко

      Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

      Бачи Тръмп тия пари си ги иска, скоро ще пита защо ФЕД ограбват труда на американските работници

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

        Включително това с Феда. Те 10 години под ред даваха по 50-80 млрд. печалба на Трежърито. Но сега са готови да ги разпнат на ръст, че са минус


        Бачи Тръмп тия пари си ги иска, скоро ще пита защо ФЕД ограбват труда на американските работници

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Много е страшно, но за мене не по чисто икономически причини


          А то щото хубавото последните 10 години беше "по чисто икономически причини"..

          Коментар


          • Много е страшно, но за мене не по чисто икономически причини

            Включително това с Феда. Те 10 години под ред даваха по 50-80 млрд. печалба на Трежърито. Но сега са готови да ги разпнат на ръст, че са на минус

            Трябва да се подготвим за триумфа на популизма и следващия от него край на света

            Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
            Мишо, няма страшно, "Фактсет" още виждат 8,6% ръст на печалбите догодина
            Last edited by Money; 14.12.2018, 12:03.

            Коментар


            • Феда беше на печалба 10 години, но всяка година даваше парите на Трежърито

              Щеше да е по-яко за Феда да трупа капитал вместо сега да е на минус


              Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

              Преядоха с кюфтетата и сега запачват по малко да повръщат
              https://www.bloomberg.com/opinion/ar..._Djb6hf08jjTug
              Last edited by Money; 14.12.2018, 12:04.

              Коментар


              • Мишо, няма страшно, "Фактсет" още виждат 8,6% ръст на печалбите догодина

                Коментар


                • Ето какво писаха във ФТ на 25 октомври за изказванията на Йелън

                  Sam Fleming in Washington

                  OCTOBER 25, 2018


                  Ms Yellen said that while regulators were insisting banks hold appropriate capital against leveraged loans on their balance sheet, much of the debt ended up getting repackaged and sold on elsewhere.

                  “You are supposed to realise from the crisis, it is not just a question of what banks do that imperils themselves, it is what they do that can create risks to the entire financial system. That lesson to me seems to have been lost.”

                  She added: “If we have a downturn in the economy, there are a lot of firms that will go bankrupt, I think, because of this debt. It would probably worsen a downturn.”


                  https://www.ft.com/content/04352e76-...4-33d6f82e62f8

                  Коментар


                  • А Йелън доколкото следя, доста се притеснява не от самите банки, а от кредита извън банковата система. Т.нар. shadow banking

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                      Ако не бяха данъчните облекчения досега САЩ щяха да влязат в рецесия. Най логичният ход на Тръмп беше да остави системата да влезе в рецесия и да прехвърли вината на Обама и след това за 2 години да вдигне икономиката и да спечели евентуално втори мандат. Но поради трудните избори и всички обвинения срещу него той тръгна с рогата напред от самото начало. Системата има нужда от изчистване и е въпрос на време да се случи, а дали ще е преди 2020 или след това ще видим с времето. Аз лично мисля че е възможно мечките да дойдат по скоро от колкото масово се очаква на фона на всички рискове които има в момента. Няма нужда от много философия осъзнае ли пазара че вече сме били на върхът и почне ли да оценява по трезво спадът на резултатите при рецесия и ще видим мечи танци.




                      Преядоха с кюфтетата и сега запачват по малко да повръщат
                      https://www.bloomberg.com/opinion/ar..._Djb6hf08jjTug

                      Коментар


                      • Не мисля. Данъчните облегчения надуха еднократно корпоративните печелби и байбека, но като изключим това, май нямат почти никакъв реален ефект върху икономиката

                        А както казва dddd, резултатът ще е вдигане на данъците впоследствие. И като се има предвид, че растежът на САЩ се очаква рязко да спадне догодина и в следващите няколко години да отиде на следно 2% годишно, данъчните "облегчения" ще са едно дългосрочно утежнение

                        Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                        Ако не бяха данъчните облекчения досега САЩ щяха да влязат в рецесия. Най логичният ход на Тръмп беше да остави системата да влезе в рецесия и да прехвърли вината на Обама и след това за 2 години да вдигне икономиката и да спечели евентуално втори мандат. Но поради трудните избори и всички обвинения срещу него той тръгна с рогата напред от самото начало. Системата има нужда от изчистване и е въпрос на време да се случи, а дали ще е преди 2020 или след това ще видим с времето. Аз лично мисля че е възможно мечките да дойдат по скоро от колкото масово се очаква на фона на всички рискове които има в момента. Няма нужда от много философия осъзнае ли пазара че вече сме били на върхът и почне ли да оценява по трезво спадът на резултатите при рецесия и ще видим мечи танци.




                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Тогава ги нямаше данъчните облекчения на Тръмп. Те продъниха бюджета и превърнаха цикличния дефицит в структурен. От тук нататък има само два изхода, качване на данъци, което нито една администрация няма да си позволи да направи, или инфлация. Обаче всички модели за инфлация, които съм срещал са на база на търсенето при непроменено предлагане. Аз продължавам да си въобразявам, че кривата на предлагане се измества. Всяка една стока може да се разложи на съставните и части, изчислителна мощ, памет, комуникации, енергия, транспорт и въображение. От осемдесетте насам едно по едно навлизат във фазата на постоянно поевтиняване, казват му цифровизация. Така че аз си въобразявам как инфлацията бавно ще се засилва заради продънения от Тръмп бюджет, но ще става изненадващо по-бавно от очакванията заради изместващата се надолу крива на предлагане. Ей това си го въобразявам, знаете че не е препоръка. Разни мои си теории.
                          Ако не бяха данъчните облекчения досега САЩ щяха да влязат в рецесия. Най логичният ход на Тръмп беше да остави системата да влезе в рецесия и да прехвърли вината на Обама и след това за 2 години да вдигне икономиката и да спечели евентуално втори мандат. Но поради трудните избори и всички обвинения срещу него той тръгна с рогата напред от самото начало. Системата има нужда от изчистване и е въпрос на време да се случи, а дали ще е преди 2020 или след това ще видим с времето. Аз лично мисля че е възможно мечките да дойдат по скоро от колкото масово се очаква на фона на всички рискове които има в момента. Няма нужда от много философия осъзнае ли пазара че вече сме били на върхът и почне ли да оценява по трезво спадът на резултатите при рецесия и ще видим мечи танци.





                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            А само преди година се надуваше и приказваше откровени глупости...
                            Тогава ги нямаше данъчните облекчения на Тръмп. Те продъниха бюджета и превърнаха цикличния дефицит в структурен. От тук нататък има само два изхода, качване на данъци, което нито една администрация няма да си позволи да направи, или инфлация. Обаче всички модели за инфлация, които съм срещал са на база на търсенето при непроменено предлагане. Аз продължавам да си въобразявам, че кривата на предлагане се измества. Всяка една стока може да се разложи на съставните и части, изчислителна мощ, памет, комуникации, енергия, транспорт и въображение. От осемдесетте насам едно по едно навлизат във фазата на постоянно поевтиняване, казват му цифровизация. Така че аз си въобразявам как инфлацията бавно ще се засилва заради продънения от Тръмп бюджет, но ще става изненадващо по-бавно от очакванията заради изместващата се надолу крива на предлагане. Ей това си го въобразявам, знаете че не е препоръка. Разни мои си теории.

                            Коментар


                            • Yellen warns of another potential financial crisis: ‘Gigantic holes in the system’
                              А само преди година се надуваше и приказваше откровени глупости...

                              Fed's Yellen expects no new financial crisis in 'our lifetimes

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение

                                Само дълго през цялата 2018
                                eйййййййй хануката . кво става . правим ли се още на велики трейдъре .
                                глей ся на мене факса от тигъра доди и затварям на онуй нещо

                                че идва страшно ханука рали само нагоре





                                Коментар

                                Working...
                                X