IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

    Плюсчето е от мен. Може би е време да спрем да се занимаваме с глупости и да се заемем с нещо по смислено.
    Готино прекарване на Нова година!
    И на теб весел празник с настроение и успешна 2019. И не само на теб.
    Last edited by Todor Sabev; 30.12.2018, 04:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      ЗА такъв дълъг период ще завещаеш загуба поради изплащането на обратни дивиденти и евентуално лихви по заетите средства ако работиш с лост Като скочи лихвата още по зле. Отделно пазара може да влезе в рейндж с години и десетилетия тогава търгуването си става форекс. Късите са печеливши ако хванеш бързо рали със значителен спад. Това е изключително рядко събитие и затова успешно скъсилите пазара инвеститори и трейдъри са много малко. Самото хващането на връх и закачане по тренда е много трудно . Пазара по време на спад е волатилен и може да върне рязко и да ти удари стопа . Закачането по тренда при късите не като при дългите. Може би пут опции, къси ЕТФ или други деривати са по - добър вариант
      Някой да поясни.
      Плюсчето е от мен. Може би е време да спрем да се занимаваме с глупости и да се заемем с нещо по смислено.
      Готино прекарване на Нова година!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        30-те години също е имало деглобализация последвана от още по-голяма глаболизация след 1945г.

        За да има трайна деглобализация трябва да стане тотален срив от сорта на падането на Римската империя и античния свят и идването на Dark Ages. Ако дойде Новото средновеквие ще има деглобализация и други екстри, за които не ми се мисли сега

        С важното уточнение че САЩ не са преминали през фазата на Империята, даже не са и диктатура макар че вече имаме напъни в тази посока. Опит за Империя тип Универсална държава беше Третия Райх, но беше прекалено радикален някак си неуниверсален. Така че до Dark Ages има много много време. Разбира се това не пречи да си спретнем апокалипсис от типа множество локални конфликти и геноциди на глобално ниво и граждански войни както по света така и у нас.

        ПП

        По темата е. Регреса и прогреса са с точна корелация с цените на акциите моля да не трият модераторите.
        Last edited by Todor Sabev; 30.12.2018, 03:33.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
          Е то ако пазара пада 20-30 години, както примерно аз си мисля, може да не ги затваряме късите, а да ги завещаем :-)
          ЗА такъв дълъг период ще завещаеш загуба поради изплащането на обратни дивиденти и евентуално лихви по заетите средства ако работиш с лост Като скочи лихвата още по зле. Отделно пазара може да влезе в рейндж с години и десетилетия тогава търгуването си става форекс. Късите са печеливши ако хванеш бързо рали със значителен спад. Това е изключително рядко събитие и затова успешно скъсилите пазара инвеститори и трейдъри са много малко. Самото хващането на връх и закачане по тренда е много трудно . Пазара по време на спад е волатилен и може да върне рязко и да ти удари стопа . Закачането по тренда при късите не е като при дългите. Може би пут опции, къси ЕТФ,купуване на волатилност или други деривати са по - добър вариант
          Някой да поясни, понеже HY spred го нема.
          Last edited by Todor Sabev; 30.12.2018, 04:48.

          Коментар


          • По-скоро погледни в Гугъл: SSE Composite Index (Shanghai Stock Exchange)

            и кликни на maх да видиш как се развиат от 2006 година насам тези с големия растеж

            Коментар


            • p/e на Никкей през 1989 е бил някъде към 100. А и японските компании тогава са били в период на лудешко инвестиране в земя, цената на която се срива, стават едни невероятни write off-и от балансите им. Формално доста от големите японски корпорации са били в несъстоятелност

              Мисля, че има не малко разлики с американските компании сега


              Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

              Няма нужда в Щатите да става нещо лошо. Виж Китай как си расте с по 6-10-20% , и виж водещите и индекси. Предполагам, че хората са ок с растежа си.
              Виж Япония, дори в най-благодатните условията за инвестиране, все още индексите и са в 30-годишна рецесия. Тя си е супер като държава, хората и са ок. Въобще какъв е проблема с Япония?. Вероятно тя подсказва бъдещи решения.

              А бе някой има ли желание да пусне тема за компрометирани инвеститорски мъдрости и поговорки.
              Например, че индексите растат, докато брутен вътрешен продукт расте....
              или, че пазарите умирали в еуфория (тази ми е любимата) "щото е най-сигурна"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Тебе не мога да те мисля, все ще се опрайш някак си, както и моя милост де.
                Ама трябва да се погрижа и за малкия първокласник, че портфейла му е част от моя.
                За него си важи само принципа на МечоПух - колкото повече-толкова повече ...вкл. и за над 50% нанадоле



                Въй, не думай така, не само brave hearts има у форумо.
                Нищо не е изключено априори де, току виж и щатите станали като Венецуела....и сега има признаци, а и фенове на модела там.
                Няма нужда в Щатите да става нещо лошо. Виж Китай как си расте с по 6-10-20% , и виж водещите и индекси. Предполагам, че хората са ок с растежа си.
                Виж Япония, дори в най-благодатните условията за инвестиране, все още индексите и са в 30-годишна рецесия. Тя си е супер като държава, хората и са ок. Въобще какъв е проблема с Япония?. Вероятно тя подсказва бъдещи решения.

                А бе някой има ли желание да пусне тема за компрометирани инвеститорски мъдрости и поговорки.
                Например, че индексите растат, докато брутен вътрешен продукт расте....
                или, че пазарите умирали в еуфория (тази ми е любимата) "щото е най-сигурна"

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  А защо не и още 50% надолу, или 95% надолу, или пък направо зануляване на всичките 500 компании в СиП, че да ги взема аз безплатно
                  Тебе не мога да те мисля, все ще се опрайш някак си, както и моя милост де.
                  Ама трябва да се погрижа и за малкия първокласник, че портфейла му е част от моя.
                  За него си важи само принципа на МечоПух - колкото повече-толкова повече ...вкл. и за над 50% нанадоле

                  Е то ако пазара пада 20-30 години, както примерно аз си мисля, може да не ги затваряме късите, а да ги завещаем :-)
                  Въй, не думай така, не само brave hearts има у форумо.
                  Нищо не е изключено априори де, току виж и щатите станали като Венецуела....и сега има признаци, а и фенове на модела там.

                  Коментар


                  • 30-те години също е имало деглобализация последвана от още по-голяма глаболизация след 1945г.

                    За да има трайна деглобализация трябва да стане тотален срив от сорта на падането на Римската империя и античния свят и идването на Dark Ages. Ако дойде Новото средновеквие ще има деглобализация и други екстри, за които не ми се мисли сега

                    Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                    Бъдещето е много по-вероятно да е като настоящето, отколкото като миналото (от 80-те години насам)
                    Имало глобализация - сега има деглобализация.
                    Имало win-win ситуации, даже win-win-win ситуации, сега вече няма.
                    Ако можеш да ми вдигнеш индекс с 500-те най-големи мултинационални компании в тези условия - си моя герой.
                    За Насдак - да не говорим пък въобще. Магията на растенето на индексите е в шашмата да се сменят периодично лоши компании с нови и по-добри.
                    Само, че трябва първо да достигнат до размера на текущите за да ги сменят.
                    Last edited by Money; 29.12.2018, 19:18.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Ако бъдещето е като миналото, този сценарий е доста невероятен

                      Но кой знае. Може и това да стане. Но хайде да не казвам как го виждам това, защото ще издразня Пип


                      Бъдещето е много по-вероятно да е като настоящето, отколкото като миналото (от 80-те години насам)
                      Имало глобализация - сега има деглобализация.
                      Имало win-win ситуации, даже win-win-win ситуации, сега вече няма.
                      Ако можеш да ми вдигнеш индекс с 500-те най-големи мултинационални компании в тези условия - си моя герой.
                      За Насдак - да не говорим пък въобще. Магията на растенето на индексите е в шашмата да се сменят периодично лоши компании с нови и по-добри.
                      Само, че трябва първо да достигнат до размера на текущите за да ги сменят.

                      Коментар


                      • Ако бъдещето е като миналото, този сценарий е доста невероятен

                        Но кой знае. Може и това да стане. Но хайде да не казвам как го виждам това, защото ще издразня Пип

                        Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                        Е то ако пазара пада 20-30 години, както примерно аз си мисля, може да не ги затваряме късите, а да ги завещаем :-)

                        Коментар


                        • Е то ако пазара пада 20-30 години, както примерно аз си мисля, може да не ги затваряме късите, а да ги завещаем :-)

                          Коментар


                          • Полки, ти от 2450 ли си къс? Кажи като затвориш и да видим колко пари ще направиш


                            Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                            в последните години доста народ сума ти пари потроши като скъсяваха в опит да уцелят обръщането на тренда ......... сега гледам, че отново се допуска същата грешка => все по нетърпеливо "играчорите" започват да заемат дълги позиции в опит да хванат дъното и след това да "излетят"...

                            как не се научихте да се возите по тренда?

                            как не разбрахте, че ловенето на падащи ножове води до големи загуби на "кръв и жива плът"

                            как не разбрахте, че срещу ръжен не се рита...

                            Коментар


                            • А защо не и още 50% надолу, или 95% надолу, или пък направо зануляване на всичките 500 компании в СиП, че да ги взема аз безплатно

                              Пък другите нека си развявавт апокалиптичния байряк и да си лижат "златце" в кухнята или в хола пред телевизора докато гледат някоя сапунена опера

                              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                              Mда, чат пат така седят нещата, гадаенето рядко може да е конкретно и точно, немалка част си е в зоната на здрача.

                              Аз малко от снощи и току що пак вдигнах бетата, пък да видим - каквото сабя покаже.
                              С вътрешни арбитражи, за сметка на картони с по малка такава, без да пипам кеша, нито трежъритата и рм.
                              Не бих отказал и още 20% нанадоле че и повече - ма ранко ми се види за това.

                              Коментар


                              • в последните години доста народ сума ти пари потроши като скъсяваха в опит да уцелят обръщането на тренда ......... сега гледам, че отново се допуска същата грешка => все по нетърпеливо "играчорите" започват да заемат дълги позиции в опит да хванат дъното и след това да "излетят"...

                                как не се научихте да се возите по тренда?

                                как не разбрахте, че ловенето на падащи ножове води до големи загуби на "кръв и жива плът"

                                как не разбрахте, че срещу ръжен не се рита...
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X