IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
    Значи ти е хоби. Ясно!

    П.П. като гледам - на Императора също му е хоби.
    Нищо не си разбрал. Аз съм инвеститор. Не съм спекулант. Търся акции, дето като си ги купя, по възможност да не ги барам 20 години. За 20 години ще им избия парите само от дивиденти и хич не ми дреме, че паднали с 18%, после се качили с 21%.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      Значи ти си открил перпетуум мобиле. Не виждам разлика, дали си купил едни акции на марджин или без. И в двата случая, когато тези акции спадат, ти няма как да получаваш доходи от тях. Та пак остава моят въпрос - с какви средства купуваш храната си междувременно?

      П.П. Освен, ако търговията ти е хоби. Тогава го разбирам.
      Има един-единствен начин да правиш доходи от - и това е дивидентът. Затова дивидентът е над всичко. Да, човек не може да се храни от това, освен ако не е инвестирал 0.4-0.5 КБ например... ама знаеш ли го Равновесиев?

      От друга страна - хората, дето си набиват парите в депозити? Кое е по-сгодно - 10 Б на депозит или 35 акции на Allianz? 80-100 лв лихвичка или 250 евро дивидент?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
        Значи ти е хоби. Ясно!

        П.П. като гледам - на Императора също му е хоби.
        Ако си изкарваш хляба от дей трединг, нищо чудно че си постоянно негативен

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Далече е от капитулация. А като почнат да излизат немските отчети - тогава стой та гледай. Утре е Allianz.
          Я виж какво става при френските банки - тотален леш - миналата седмица го прилагаха това на италианските, а преди това на испанските. Някои ш....и американци прецакват пазара тук. И тъй като най-лесно се създава паника при банките тези там и се целят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Аз не съм толкова луд да си изкарвам хляба от търговия.
            Значи ти е хоби. Ясно!

            П.П. като гледам - на Императора също му е хоби.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              А иначе това в европа специално ми прилича на капитулация. Нервите на народа просто не издържаха. В САЩ в общи линии нещата са си ок, с изключение на облигации, където много страхливи намират убежище
              Далече е от капитулация. А като почнат да излизат немските отчети - тогава стой та гледай. Утре е Allianz.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                Лошото е, че дори да се достигне 2000 при СиП, то Императорът няма да скъсява, а ще купува....

                Но, като гледам Пазара, тези 2000 ще останат само в аналите на анализаторите.
                Има един малък шанс, ако ФЕД заговори, че са сгрешили с вдигането на лихвата, но това ще бъде моментен пик и след това ще е сгромолясване. Затова и не очаквам подобни действия от ФЕД.
                Там е въпросът, че лошите новини се изчерпиха, а страхът... ами страхът също е до време, дори мишкуняците се изморяват да се страхуват. Ного ясно, че като мога ще купувам, особено ако тестваме летните дъна - то на такива нива човек трябва да е луд, та да не купува.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Значи ти си открил перпетуум мобиле. Не виждам разлика, дали си купил едни акции на марджин или без. И в двата случая, когато тези акции спадат, ти няма как да получаваш доходи от тях. Та пак остава моят въпрос - с какви средства купуваш храната си междувременно?
                  Аз не съм толкова луд да си изкарвам хляба от търговия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Анон, аз играя с реални акции. Не използвам особено много СФД та, ливъриджа ми е минимален или ако ги използвам са само за краткосрочни къси на индекси. Така че просто си купувам акции често ги държа с години и ми дреме на оная работа от малки движения от 5 -10 или 20%. А специално тези кризи ги хванах точно с дълги. Чаках народа да се панира яко и влизах на дълги. Сега нещата са много далеч паника, та в общи линии не си заслужава да си променям портфейла, но ако продължи още месец два с тези темпове пак ще стана на алчен.
                    Значи ти си открил перпетуум мобиле. Не виждам разлика, дали си купил едни акции на марджин или без. И в двата случая, когато тези акции спадат, ти няма как да получаваш доходи от тях. Та пак остава моят въпрос - с какви средства купуваш храната си междувременно?

                    П.П. Освен, ако търговията ти е хоби. Тогава го разбирам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      И аз съм "хващал" доста неща през годините, но трябва и да се яде. В смисъл - не разбрах, как точно си ги "хванал"? На къси или ти е издържал акаунта с дългите? И ако е второто - с какви пари си купувал храна през това време?
                      Анон, аз играя с реални акции. Не използвам особено много СФД та, ливъриджа ми е минимален или ако ги използвам са само за краткосрочни къси на индекси. Така че просто си купувам акции често ги държа с години и ми дреме на оная работа от малки движения от 5 -10 или 20%. А специално тези кризи ги хванах точно с дълги. Чаках народа да се панира яко и влизах на дълги. Сега нещата са много далеч паника, та в общи линии не си заслужава да си променям портфейла, но ако продължи още месец два с тези темпове пак ще стана на алчен.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        Вече се говори за броя вдигане на лихвите....от 4 на едно.... какво им пречи да не ги вдигнат......
                        Тези турболенции е оказване на натиск ....върху некой хора....
                        Това го говорят "пожелателно" анализаторите, чиито компании са се набълбукали с акции и високорискови активи. Засега от ФЕД и дума не се отронва на тази тема. Т.е. броят остава 4.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Търгувам навън от преди 2007, в европа хванах всичките европейски кризи предимно в банкови акции - мислиш ли че 5-10 или дори 20% спад изобщо би ме интересувал
                          И аз съм "хващал" доста неща през годините, но трябва и да се яде. В смисъл - не разбрах, как точно си ги "хванал"? На къси или ти е издържал акаунта с дългите? И ако е второто - с какви пари си купувал храна през това време?

                          Коментар


                          • И като гледам какви сектори падат ми се струва че някакви пе...дали разпространяват слухове за банки с цел да предизвикат паника. Италианците им запушиха устата с лошата банка, испанците вече масово изкараха отчети, които не са никак лоши и сега явно са напъплили френските банки.

                            И тъй като шиб....те педали ми сриват мои позиции, ама наистина им пожелавам една камара маржин колове

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                              Ти си знаеш най-добре. Само пиша това, което мисля.
                              Търгувам навън от преди 2007, в европа хванах всичките европейски кризи предимно в банкови акции - мислиш ли че 5-10 или дори 20% спад изобщо би ме интересувал

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                Лошото е, че дори да се достигне 2000 при СиП, то Императорът няма да скъсява, а ще купува....

                                Но, като гледам Пазара, тези 2000 ще останат само в аналите на анализаторите.
                                Има един малък шанс, ако ФЕД заговори, че са сгрешили с вдигането на лихвата, но това ще бъде моментен пик и след това ще е сгромолясване. Затова и не очаквам подобни действия от ФЕД.
                                Вече се говори за броя вдигане на лихвите....от 4 на едно.... какво им пречи да не ги вдигнат......
                                Тези турболенции е оказване на натиск ....върху некой хора....

                                Коментар

                                Working...
                                X