IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Човека казва, че това което казваш ти - е разпростаненото мнение което беше лансирано СЛЕД като пазара падна когато липсваше движение от фед септември от медиите.

    Преди обаче медиите лансираха друго мнение - точно обратното.
    Винаги след покачването на индексите след всяка среща на ФЕД цялата 2015 година когато ФЕД направи това което направи и септември.

    Кога бяха прави?

    Линк....към кое линк да ти даде човек. Кажи един на който вярваш. Медия, анализатор или банка.

    На себе си явно не вярваш...щото не мислиш.
    Прекалено много четете медии. Това което казвам съм го казвал през септември 2015, 2014 и дори 2013. Без майтап.

    Коментар


    • Човека казва

      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Кажи къде е изворът на инвестиционната мъдрост? Дай линк
      Човека казва, че това което казваш ти - е разпростаненото мнение което беше лансирано СЛЕД като пазара падна когато липсваше движение от фед септември от медиите.

      Преди обаче медиите лансираха друго мнение - точно обратното.
      Винаги след покачването на индексите след всяка среща на ФЕД цялата 2015 година когато ФЕД направи това което направи и септември.

      Кога бяха прави?

      Линк....към кое линк да ти даде човек. Кажи един на който вярваш. Медия, анализатор или банка.

      На себе си явно не вярваш...щото не мислиш.

      Коментар


      • Гледайте биотехнологиите

        Гледайте биотехнологиите - индекса. Пазара няма да падне преди индекса да има ръст с поне 10 тина процента.
        Според мен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
          Поне преди 2 месеца му казах да не си губи времето със СиЕнБиСи и други подобни, ама си го кефят. Кво да правиш, човещинка
          Кажи къде е изворът на инвестиционната мъдрост? Дай линк

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Ами незнам кои са те...предполагам група хора или фондове с такива кинти че могат може би и Обама могат да накарат да каже каквото искат.

            Кинтите големите са абсолютно сигурно че съществуват, това че никой не говори за тях и възможностите им на пазара...е съвсем нормално.

            Аз не мога да докажа или кажа със сигурност нищо, но ако се поставиш на мястото на човек или организация която има средства от порядъка на трилиони долари само да търгува с тях, а не да инвестира, и прави милиони да не кажа милиярди на седмица мисля че не е далеч от ъкъла, че той ще намери начин да внесе определени настроения на хората чрез медиите. И по опасното е че на практика той задължително ще го направи.
            Не виждаш ли тоновете глупости които се говорят по медиите....нима не виждаш как в зависимост от ситуацията медиите канят при бичи настроения само "анализатори" които говорят по принцип бичи...и при мечи настроения...главно такива които има уж мечи настроения...и това се повтаря переодично. Обикновенно зад техните думи не стои нищо същественно...я история как всичко се повтаря...я че сега историята не е същата...разни трейдъри които им се виждат разни технически мечи или бичи движения....и по принцип ако залагаш на червено черно спрямо това да слушаш едните и другите има по голям шанс да спечелиш.

            .
            + 648 202

            Аз може и да гледам отделни компании, ама и там се вижда манипулаторството и пълното несъобразяване с отчети и фундамент.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Мишо...все повече си мисля, че ти живееш явно на друга планета.
              Толкова праволинейно медийно мислене не мога да допусна от никой който се занимава дори и на шега с този бизнес.
              Поне преди 2 месеца му казах да не си губи времето със СиЕнБиСи и други подобни, ама си го кефят. Кво да правиш, човещинка

              Коментар


              • Мишо...

                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Не е толкова проста работата с лихвите. Статистически пазарът в повечето случаи продължава да расте една-две години след първо вдигане на лихвите.

                Пазарът през 2015г. се плашеше от много неща. Според мене плавното вдигане на лихвите при един стабилен растеж е най-малко плашещото нещо.
                Мишо...все повече си мисля, че ти живееш явно на друга планета.
                Толкова праволинейно медийно мислене не мога да допусна от никой който се занимава дори и на шега с този бизнес.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Не е толкова проста работата с лихвите. Статистически пазарът в повечето случаи продължава да расте една-две години след първо вдигане на лихвите.

                  Пазарът през 2015г. се плашеше от много неща. Според мене плавното вдигане на лихвите при един стабилен растеж е най-малко плашещото нещо.
                  Декември малцина във форума писахме колко отрицателен ще е ефекта от вдигането на лихвата

                  Коментар


                  • Никаква манипулация няма братя, свиквайте с това .... шегичка
                    В тоя ред на мисли как да си обясня , че след като излезе статията за SDRL че тя е едва ли не най-лошата възможна инвестиция и тя ... скочи с 10%
                    http://www.thestreet.com/story/13474...o&cm_ven=YAHOO
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Не е точно така

                      Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                      Ама то не тази година, никога няма да има , преди облигационния крах имам предвид. На 200 - 300 трилиона дългове като им вдигнеш лихвата с 1-2%, откъде ще извадиш 3-4 трилиона допълнително за лихви при световен БВП 80-90 млрд. Това всичко грубо, по спомен. Отговора е: отникъде, разбира се. Няма откъде да дойдат. Освен от разтеж естествено, ама нещо не се вижда на хоризонта.

                      А за 2-то % не се коси. Те са просто алиби за всичките мизерии, които правят. Без инфлация измислената им машина перпетуум мобиле на растежа се чупи. Просто не знаем кога. Който отгатне ще страда по-малко от другите.
                      Не е точно така...ама ебал съм му майката)))

                      Хич не се кося...дреме ми...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Няма лихви, тази година. Успокойте се.
                        Петрола няма да се вдигне вероятно толкова че да има 2 % инфлация.....в краткосрочен план...още повече че вдигането на петрола и превръшането му в инфлация ще отнеме мин 6 месеца да не кажа и повече ...а към момента има други фактори които са достатъчно силни за игра.

                        Една скоба.Направо съм изумен от безумитето на всички централни банки по отношение на таргета им от 2 % инлфация. За какъв дявол са си вкарали в главата че 2 % инфлация е някакво магическо число което да им гарантира развитие. Това е най голямото безумие на този век. И заради това измислено магическо число....правят всичките глупости които правят сума години.
                        Кое е по важно...хората да имат работа а бизнеса - бизнес или е по важното да има инфлация от шибаните 2 %. Все едно като станат 2 % и всичко ще цъфне и върже в нереформираните икономики особенно в Европа. Това е тотакна глупост - имам чуството че всички толкова са се вманячили в тези 2 % че не виждат нищо друго около себе си.
                        Ама то не тази година, никога няма да има , преди облигационния крах имам предвид. На 200 - 300 трилиона дългове като им вдигнеш лихвата с 1-2%, откъде ще извадиш 3-4 трилиона допълнително за лихви при световен БВП 80-90 млрд. Това всичко грубо, по спомен. Отговора е: отникъде, разбира се. Няма откъде да дойдат. Освен от разтеж естествено, ама нещо не се вижда на хоризонта.

                        А за 2-то % не се коси. Те са просто алиби за всичките мизерии, които правят. Без инфлация измислената им машина перпетуум мобиле на растежа се чупи. Просто не знаем кога. Който отгатне ще страда по-малко от другите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Няма лихви, тази година. Успокойте се.
                          Петрола няма да се вдигне вероятно толкова че да има 2 % инфлация.....в краткосрочен план...още повече че вдигането на петрола и превръшането му в инфлация ще отнеме мин 6 месеца да не кажа и повече ...а към момента има други фактори които са достатъчно силни за игра.

                          Една скоба.Направо съм изумен от безумитето на всички централни банки по отношение на таргета им от 2 % инлфация. За какъв дявол са си вкарали в главата че 2 % инфлация е някакво магическо число което да им гарантира развитие. Това е най голямото безумие на този век. И заради това измислено магическо число....правят всичките глупости които правят сума години.
                          Кое е по важно...хората да имат работа а бизнеса - бизнес или е по важното да има инфлация от шибаните 2 %. Все едно като станат 2 % и всичко ще цъфне и върже в нереформираните икономики особенно в Европа. Това е тотакна глупост - имам чуството че всички толкова са се вманячили в тези 2 % че не виждат нищо друго около себе си.
                          Taylor

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Поради липса на информация...така се получва. Изгубени в превода.
                            кат се видим, сте се обесними

                            Коментар


                            • Поради липса на информация...

                              Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                              е много интересен профил ми саzдаде. сега не мога се отарва.

                              тва форумите се големо несто
                              Поради липса на информация...така се получва. Изгубени в превода.

                              Коментар


                              • Няма лихви

                                Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                                В превод: очаквате да се вдигне петрола, повдигайки целия пазар и няма смисъл за сега от тези трейдове
                                Може и така да стане, ама проблема с вдигащия се петрол е, че ще вдигне и инфлацията до заветните 2% и тогава ще трябва наистина да затегнат. Ще настане доста сконфузна ситуация за централните идиоти.
                                Мен ме боли щепсалът. Стискам си Тотал-а и ми е през оная работа къде ще иде петрола. Ако го закарат до 50, ще пусна една къса за хедж и така...

                                Няма лихви, тази година. Успокойте се.
                                Петрола няма да се вдигне вероятно толкова че да има 2 % инфлация.....в краткосрочен план...още повече че вдигането на петрола и превръшането му в инфлация ще отнеме мин 6 месеца да не кажа и повече ...а към момента има други фактори които са достатъчно силни за игра.

                                Една скоба.Направо съм изумен от безумитето на всички централни банки по отношение на таргета им от 2 % инлфация. За какъв дявол са си вкарали в главата че 2 % инфлация е някакво магическо число което да им гарантира развитие. Това е най голямото безумие на този век. И заради това измислено магическо число....правят всичките глупости които правят сума години.
                                Кое е по важно...хората да имат работа а бизнеса - бизнес или е по важното да има инфлация от шибаните 2 %. Все едно като станат 2 % и всичко ще цъфне и върже в нереформираните икономики особенно в Европа. Това е тотакна глупост - имам чуството че всички толкова са се вманячили в тези 2 % че не виждат нищо друго около себе си.

                                Коментар

                                Working...
                                X