IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз без да имам никаква представа от търговия на акции бих казал, че всичко зависи кога си влязъл.
    Nvidia всички взеха да я споменават като удари 400 евро. Под 200 според мен си беше наред. Няма как водещия производител на видеокарти да вземе па ептен да се срине. Или поне е малко вероятно. Сега вече след като си утроиха стойността е вече рискова инвестицията.
    Същата работа и с Мета. Не ги хванах на дъното естествено, защото не съм профи. Ама някъде по пътя надолу се включих да имам там нещо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

      Nvidia имат повече кеш отколкото дълг, твоето сравнение с dotcom балон е меко казано неуместно. Не знам за друг аналог на nvidia в момента, с времето сигурно и други ще се опитат да захапят. Иначе покрай еуфорията цената доста отлетя.
      на нвидиа всичко и е наред с изключение на оценката, но затова е хайп
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

        Nvidia имат повече кеш отколкото дълг, твоето сравнение с dotcom балон е меко казано неуместно. Не знам за друг аналог на nvidia в момента, с времето сигурно и други ще се опитат да захапят. Иначе покрай еуфорията цената доста отлетя.
        не гледай дълга а пазара ,те в момента бълват скъпи чипове ,а зад тях има обещания за AI бизнес -nvidia прави кирките и лопатите но при лош пазар няма да купуваш или ако очакванията им са завишени а в един момент тиядето се очаква д акупуват кажат не беше товва за което се подготвихме

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Nvidia в момента е най-голямата глупост и веднага обяснявам защо .
          В момента едно към едно вървим в сценария на дот ком балона и безумните продажби на хардуер ,които никой не знае какви печалби ще донесат защото бизнесите които ги купуват имат голям риск да окапят като круши след това .
          После добавям и потенциалната конкуренция ,регулациите на AI ,да не говоря за бизнес модела ,защото над 50% от бройките на автономните таксита в Сан Франциско бяха разкарани заради огромния брой инциденти ,просто много се преекспонира темата без да има висока и реална стойност в икономиката ,плюс спорния въпрос дали ще има изобщо кога ?
          Шелито същата работа ,там диверсификацията е зироу

          Какво ознчава скромен резултат ?
          10%-20% доходност ако е скромно напред не знам ,относно сумите те ще растат постепенно и самите вложения
          Nvidia имат повече кеш отколкото дълг, твоето сравнение с dotcom балон е меко казано неуместно. Не знам за друг аналог на nvidia в момента, с времето сигурно и други ще се опитат да захапят. Иначе покрай еуфорията цената доста отлетя.

          Коментар


          • Играйте компании които ще участват в възстановяването на Украйна ,войната скоро ще приключи

            Коментар


            • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

              Точно пък стратегията на Импа е пълна глупост. Резултатът е наистина "скромен" портфейл. Това, което описваш работи, ако имаш поне едни 500К евро акаунт и цоцаш дивиденти. А за другите, които искаме да стигнем до тази сума и нагоре истината е да се инвестира в растящи акции и да се следят много внимателно.
              П.С. Още не е късно да се хванат експресите в NVDA и Шелли Груп. Не е препоръка за покупко-продажба
              не е точно по темата
              но ако искаш шели е по-добре през импулса - те имат доста, а това не е добре калкулирано в текущата им оценка
              не е препоръка

              нвидия си е тотален хайп с хубавите и лошите му страни
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                Кавръков чета те и написаното звучи малко като размислите на каубоя как нищо не може да замени коня - още повече автомобила. Света се е променял и няма да спре да се променя. Да имаш касиерка която прави пиу пиу по 8 часа на ден може да е било нужно в даден етап от развититето на обществото и икономиката, но днес категорично не е. Същото е за огромна част от дейностите извършвани от човек.

                Раждаемостта пада навсякъде, което също е нормално и ако продължаваме да мерим БВП на база бройката планктон нещата няма да завършат добре. Така както вече не е нужно да се колим с ножове заради парче злато, така и за в бъдеще ще има сериозни промени в начина по който функционира по напредналата част от света.

                Пусни си Разрушителя мисля от началото на 90те години - и ще видиш пример за фантастичен филм в който 2/3 от нещата са налични и се приемат за нещо нормално днес. Въпросните смарт системи, АИ или както и да го формулираш ще доведат до фундаментални промени - така както едни пикливи аппове направиха за последните 12 години. Само преди 12 години малко хора очакваха че телефона ще се превърне в това което е днес.

                Конкретно дали Нвидия ще се търгува по-скъпо или коя точно акция - за мое съжаление нямам представа. Не ми стигат нито познания нито капацитет да си представят в детайли бизнес модела. Но пък с едно просто оглеждане и малко заглеждане назад може да видиш доста неща. Иначе би било чудесно да видим пазарен срив от типа на Пепи чуковете защото в крайна сметка добрите моменти за вход са когато акциите падат. Лично аз не го виждам подобен сценарии за съжаление.
                В момента пазар за продуктите на Nvdiia е уау на книга само обаче.
                Арабите поръчват като луди НО това е все едно да участваш в конни състезания и да си купиш 20 коня при нужда от 10 коня ,това обясних ,при предишния дот ком балон sun microsistems правят хардуер като луди после ги купуват на тройно по ниска цена
                Місrо дocтигнa вpъx oт 200 милиapдa дoлapa пo вpeмe нa дoтĸoм бyмa, caмo зa дa бъдe пpидoбитa oт Оrасlе Соrр. пpeз 2009 г. зa пoд 6 милиapдa дoлapa
                Lucent, Nortel -Koмпaниитe ce нaдпpeвapвaxa дa изгpaдят oптични мpeжи възмoжнo нaй-бъpзo, зa дa oбcлyжвaт ĸoмyтиpyeм интepнeт, изпpeвapвaйĸи тъpceнeтo, пpoблeм, ĸoйтo ce изocтpи, тъй ĸaтo ĸoмпaниитe зa ĸaбeлнa тeлeвизия, ocъзнaвaйĸи, чe ca в дoбpa пoзиция дa пpeдлaгaт шиpoĸoлeнтoв дocтъп, ĸoйтo e пo-дoбъp oт ĸoмyтиpyeмия, зaпoчнaxa дa cтapтиpaт ĸoнĸypeнтни пpeдлoжeния.
                Марк Стивънс Член на Борда на директорите на Nvidia излиза от компнаията с над 100 000 парчета които продава преди има няма 60 дни .

                Коментар


                • Кавръков чета те и написаното звучи малко като размислите на каубоя как нищо не може да замени коня - още повече автомобила. Света се е променял и няма да спре да се променя. Да имаш касиерка която прави пиу пиу по 8 часа на ден може да е било нужно в даден етап от развититето на обществото и икономиката, но днес категорично не е. Същото е за огромна част от дейностите извършвани от човек.

                  Раждаемостта пада навсякъде, което също е нормално и ако продължаваме да мерим БВП на база бройката планктон нещата няма да завършат добре. Така както вече не е нужно да се колим с ножове заради парче злато, така и за в бъдеще ще има сериозни промени в начина по който функционира по напредналата част от света.

                  Пусни си Разрушителя мисля от началото на 90те години - и ще видиш пример за фантастичен филм в който 2/3 от нещата са налични и се приемат за нещо нормално днес. Въпросните смарт системи, АИ или както и да го формулираш ще доведат до фундаментални промени - така както едни пикливи аппове направиха за последните 12 години. Само преди 12 години малко хора очакваха че телефона ще се превърне в това което е днес.

                  Конкретно дали Нвидия ще се търгува по-скъпо или коя точно акция - за мое съжаление нямам представа. Не ми стигат нито познания нито капацитет да си представят в детайли бизнес модела. Но пък с едно просто оглеждане и малко заглеждане назад може да видиш доста неща. Иначе би било чудесно да видим пазарен срив от типа на Пепи чуковете защото в крайна сметка добрите моменти за вход са когато акциите падат. Лично аз не го виждам подобен сценарии за съжаление.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Nvidia в момента е най-голямата глупост и веднага обяснявам защо .
                    В момента едно към едно вървим в сценария на дот ком балона и безумните продажби на хардуер ,които никой не знае какви печалби ще донесат защото бизнесите които ги купуват имат голям риск да окапят като круши след това .
                    После добавям и потенциалната конкуренция ,регулациите на AI ,да не говоря за бизнес модела ,защото над 50% от бройките на автономните таксита в Сан Франциско бяха разкарани заради огромния брой инциденти ,просто много се преекспонира темата без да има висока и реална стойност в икономиката ,плюс спорния въпрос дали ще има изобщо кога ?
                    Шелито същата работа ,там диверсификацията е зироу

                    Какво ознчава скромен резултат ?
                    10%-20% доходност ако е скромно напред не знам ,относно сумите те ще растат постепенно и самите вложения
                    аз мисля, че и под 10% да са но да се акумулира (добавя периодично като спестяване) и реинвестира дивидента - за хоризонт 10-15 години ще е ок
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

                      Точно пък стратегията на Импа е пълна глупост. Резултатът е наистина "скромен" портфейл. Това, което описваш работи, ако имаш поне едни 500К евро акаунт и цоцаш дивиденти. А за другите, които искаме да стигнем до тази сума и нагоре истината е да се инвестира в растящи акции и да се следят много внимателно.
                      П.С. Още не е късно да се хванат експресите в NVDA и Шелли Груп. Не е препоръка за покупко-продажба
                      Nvidia в момента е най-голямата глупост и веднага обяснявам защо .
                      В момента едно към едно вървим в сценария на дот ком балона и безумните продажби на хардуер ,които никой не знае какви печалби ще донесат защото бизнесите които ги купуват имат голям риск да окапят като круши след това .
                      После добавям и потенциалната конкуренция ,регулациите на AI ,да не говоря за бизнес модела ,защото над 50% от бройките на автономните таксита в Сан Франциско бяха разкарани заради огромния брой инциденти ,просто много се преекспонира темата без да има висока и реална стойност в икономиката ,плюс спорния въпрос дали ще има изобщо кога ?
                      Шелито същата работа ,там диверсификацията е зироу

                      Какво ознчава скромен резултат ?
                      10%-20% доходност ако е скромно напред не знам ,относно сумите те ще растат постепенно и самите вложения

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

                        Точно пък стратегията на Импа е пълна глупост. Резултатът е наистина "скромен" портфейл. Това, което описваш работи, ако имаш поне едни 500К евро акаунт и цоцаш дивиденти. А за другите, които искаме да стигнем до тази сума и нагоре истината е да се инвестира в растящи акции и да се следят много внимателно.
                        П.С. Още не е късно да се хванат експресите в NVDA и Шелли Груп. Не е препоръка за покупко-продажба
                        преди 10-тина години мислех точно така, но сега мисля другояче.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          ако кавръчето реши, че е трейдър ще си издуха кеша много бързо.

                          не знам познаваш ли импето (императорът) - той вече не пише във форума, че много ниско ниво като междуличностни отношения тук. (анонимността отключва най-лошите черти на хора с проблеми и/или липса на възпитание)

                          импето го бъзикаха, че и аз понякога, че кълвеше акции на 'могъщи компании' по малко, че колкто има възможност.
                          но този човек в момента съм убеден, че порфейлът му е много сериозен, защото е постоянен и дебне дружества, които дават дивидент, имат устойчив бизнес и не са въздух. имаше малко залитане с руски мега-компании(вече не мега), но всеки си има слабости.

                          въпросът е, че има хора, които не искат уау-мяу-бау движения.
                          те си копат по някоя и друга акция от 10-15 дружества, реинвестират си дивидентите и си правят портфейл с хоризонт 10-15... ако не пипат парите (да се издържат от трейдиинг) и са постоянни - във времето са ОК без никакви специални умения и познания.

                          купуваш по 2-4 акции от ИТ, храна, енергия, финанси, химия - на дружества с добър трак рекорд при плащането на дивиденти, правиш го през интервали от 2-4-6месеца с определена сума пари, които може да 'забравиш за 10+г' , реинвестираш дивидента - и ето ти скромен пенсионен портфейл, който като стане (в случая на кавръка) на 55 може да му помогне да има някой лев и да не си дава много зор.

                          народът е казал капка по капка вир
                          Точно пък стратегията на Импа е пълна глупост. Резултатът е наистина "скромен" портфейл. Това, което описваш работи, ако имаш поне едни 500К евро акаунт и цоцаш дивиденти. А за другите, които искаме да стигнем до тази сума и нагоре истината е да се инвестира в растящи акции и да се следят много внимателно.
                          П.С. Още не е късно да се хванат експресите в NVDA и Шелли Груп. Не е препоръка за покупко-продажба

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            на човек му трябва време, за да 'узрее'
                            ако сега нещо може да ти звучи налудничаво след 5 години може и да не ти.

                            тези ретроспекции, които постоянно правите ясно показват какво ви 'храни'
                            иначе да 2017-та бях за акции и цм - и нямаше да сбърка ако беше вложил 20%-30% от кеша си, но така се е случило така си е
                            може да го връщаш 10 пъти назад, но това нито ще напълни джоба ти, нито неговия , нито моя... нали така... освен да задоволи някакви дефицити (ментални).

                            Берти понякога менталните дефицити се изразяват и в това непрекъснато да забравяш грешните съвети които си давал и да си на 100% убеден че тоя път си прав

                            Подобен пример е петърчо дето нон стоп ръси грешни прогнози но за всяка следваща е убеден на 100% че ще бъде вярна

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                              Ама как така портфейл нали кеша беше цар ???
                              Тия акъли с портфейла що не му ги даде 2017-та, а му пълнеше главата как кеша щял да бъде цар, как той и Бъфет държал 100 млрд
                              После го набута да купи злато на 1900 сега го набута да купува акции в момента на растящи лихви и намаляващ баланс на ФЕД
                              Както и да е давайте си му акъл аз не мисля повече да го правя
                              на човек му трябва време, за да 'узрее'
                              ако сега нещо може да ти звучи налудничаво след 5 години може и да не ти.

                              тези ретроспекции, които постоянно правите ясно показват какво ви 'храни'
                              иначе да 2017-та бях за акции и цм - и нямаше да сбърка ако беше вложил 20%-30% от кеша си, но така се е случило така си е
                              може да го връщаш 10 пъти назад, но това нито ще напълни джоба ти, нито неговия , нито моя... нали така... освен да задоволи някакви дефицити (ментални).


                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                ако кавръчето реши, че е трейдър ще си издуха кеша много бързо.

                                не знам познаваш ли импето (императорът) - той вече не пише във форума, че много ниско ниво като междуличностни отношения тук. (анонимността отключва най-лошите черти на хора с проблеми и/или липса на възпитание)

                                импето го бъзикаха, че и аз понякога, че кълвеше акции на 'могъщи компании' по малко, че колкто има възможност.
                                но този човек в момента съм убеден, че порфейлът му е много сериозен, защото е постоянен и дебне дружества, които дават дивидент, имат устойчив бизнес и не са въздух. имаше малко залитане с руски мега-компании(вече не мега), но всеки си има слабости.

                                въпросът е, че има хора, които не искат уау-мяу-бау движения.
                                те си копат по някоя и друга акция от 10-15 дружества, реинвестират си дивидентите и си правят портфейл с хоризонт 10-15... ако не пипат парите (да се издържат от трейдиинг) и са постоянни - във времето са ОК без никакви специални умения и познания.

                                купуваш по 2-4 акции от ИТ, храна, енергия, финанси, химия - на дружества с добър трак рекорд при плащането на дивиденти, правиш го през интервали от 2-4-6месеца с определена сума пари, които може да 'забравиш за 10+г' , реинвестираш дивидента - и ето ти скромен пенсионен портфейл, който като стане (в случая на кавръка) на 55 може да му помогне да има някой лев и да не си дава много зор.

                                народът е казал капка по капка вир
                                Ама как така портфейл нали кеша беше цар ???

                                Тия акъли с портфейла що не му ги даде 2017-та, а му пълнеше главата как кеша щял да бъде цар, как той и Бъфет държал 100 млрд

                                После го набута да купи злато на 1900 сега го набута да купува акции в момента на растящи лихви и намаляващ баланс на ФЕД

                                Както и да е давайте си му акъл аз не мисля повече да го правя

                                Коментар

                                Working...
                                X