IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

    Ето за това става въпрос Терзо чети го и си води записки
    ако кавръчето реши, че е трейдър ще си издуха кеша много бързо.

    не знам познаваш ли импето (императорът) - той вече не пише във форума, че много ниско ниво като междуличностни отношения тук. (анонимността отключва най-лошите черти на хора с проблеми и/или липса на възпитание)

    импето го бъзикаха, че и аз понякога, че кълвеше акции на 'могъщи компании' по малко, че колкто има възможност.
    но този човек в момента съм убеден, че порфейлът му е много сериозен, защото е постоянен и дебне дружества, които дават дивидент, имат устойчив бизнес и не са въздух. имаше малко залитане с руски мега-компании(вече не мега), но всеки си има слабости.

    въпросът е, че има хора, които не искат уау-мяу-бау движения.
    те си копат по някоя и друга акция от 10-15 дружества, реинвестират си дивидентите и си правят портфейл с хоризонт 10-15... ако не пипат парите (да се издържат от трейдиинг) и са постоянни - във времето са ОК без никакви специални умения и познания.

    купуваш по 2-4 акции от ИТ, храна, енергия, финанси, химия - на дружества с добър трак рекорд при плащането на дивиденти, правиш го през интервали от 2-4-6месеца с определена сума пари, които може да 'забравиш за 10+г' , реинвестираш дивидента - и ето ти скромен пенсионен портфейл, който като стане (в случая на кавръка) на 55 може да му помогне да има някой лев и да не си дава много зор.

    народът е казал капка по капка вир
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Разбирам Терзиев и това което прави.
      Малко смешно беше да кажеш че той видиш ли го бил измислил преди година две ...Търговията с опции е за хора с опит,по очукани вече..Топлата вода не я е измислил Терзиев,това беше доста леко изказване от теб тогава..
      Въпреки всичко той прави пари,това е важното риска си е за него загубите също той си преценява ,някой ден може и аз да пробвам но засега мисля ми е рано още .. Но нападките за неща дето видиш ли до оня ден ти или някой друг сте гледали като извънземни също са смешни и трагични..
      Разбирам да търгуваш с опции от едни 10 години да си направил поне половин милион долара от търговия или дори четвърт айде да станеш и аз да ти козирувам ама до оня ден си мигал на парцали,и днес ми се правиш на интересен.
      Не става
      Ето за това става въпрос Терзо чети го и си води записки

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

        Те за това става въпрос Терзо пък ти му обяснявай как пари да прави
        Разбирам Терзиев и това което прави.
        Малко смешно беше да кажеш че той видиш ли го бил измислил преди година две ...Търговията с опции е за хора с опит,по очукани вече..Топлата вода не я е измислил Терзиев,това беше доста леко изказване от теб тогава..
        Въпреки всичко той прави пари,това е важното риска си е за него загубите също той си преценява ,някой ден може и аз да пробвам но засега мисля ми е рано още .. Но нападките за неща дето видиш ли до оня ден ти или някой друг сте гледали като извънземни също са смешни и трагични..
        Разбирам да търгуваш с опции от едни 10 години да си направил поне половин милион долара от търговия или дори четвърт айде да станеш и аз да ти козирувам ама до оня ден си мигал на парцали,и днес ми се правиш на интересен.
        Не става

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Каква съвест... ?Обясних ви че влагам в стойност.Разбира се Вашите глави това не го разбират и след да кажем 6 месеца или 12 месеца ще си говорим пак.Не продавам акции а само ги купувам досега нямам спекулативни покупки ако имам такива ще Ви кажа след продажбата на акциите
          Те за това става въпрос Терзо пък ти му обяснявай как пари да прави
          Last edited by RUBLA; 24.08.2023, 10:27.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

            Терзо за негово добро е ама не увира

            Пробвал съм и с добро и на съвест то си знае неговото

            Както и да е оставям го ти му давай акъл да видиш колко слуша
            Каква съвест ...?Обясних ви че влагам в стойност.Разбира се Вашите глави това не го разбират и след да кажем 6 месеца или 12 месеца ще си говорим пак.Не продавам акции а само ги купувам досега нямам спекулативни покупки ако имам такива ще Ви кажа след продажбата на акциите
            Last edited by RUBLA; 24.08.2023, 10:26. Причина: Спазвайте добрия тон!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Каврък, да не речеш после, че не съм те светнал да купуваш NVIDIA.
              Преди 6,8 месеца някъде може и повече когато така гледах акции се бях спрял на Нвидия нищо не бях чел просто така може и като на късмет да е било преди поскъпването им мислих тях да вземя ноо закъснях като цяло ако бях купил щеше да е чист късмет тая покупка

              Коментар


              • Каврък, да не речеш после, че не съм те светнал да купуваш NVIDIA.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  Индийците кацнаха на луната време е за индийски акции..
                  Не бих, ako и да са още подценени. Трябва ти нещо като IFN, защото пасивните са пълни с шитове.

                  1. Нещата не са никак розови в Индия.
                  2. При световни кризи капиталът се изтегля по посока САЩ
                  3. Вече не са толкова евтини индийските хартии.

                  При положение, че нямаш никакви суровини, не те знам как изобщо имаш очи да гледаш други неща.

                  ....

                  иначе днес среден риболов. Adyen спредовете и един лот PDBC (суровини)

                  Коментар


                  • Индийците кацнаха на луната време е за индийски акции..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      За това вече го гаврихме и вече само лоша карма ще ти донесе. Не ще човекът да слуша. Не псува, не пише с червени букви, лъже доста умерено, че даже не е анонимен. Веднъж два пъти да го насолим за нещо бива. Повече е тъпо. Въпреки че като гледам, добре че не е продал етажа.

                      Ставам на 40 догодина и съм решил да не се разправям с никого. Дори по интернет. Черното било бяло; даже леко на пепел от рози бие? Хубаво, щом те влече; жив и здрав бъди.
                      Терзо за негово добро е ама не увира

                      Пробвал съм и с добро и на съвест то си знае неговото

                      Както и да е оставям го ти му давай акъл да видиш колко слуша

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        А тая шитня ADYEN? По принцип тези са за шорт, ама на тази цена едва ли. По-добре от Пейпал изглежда.
                        Скъпи са ми за купуване. Продадох 700/600 путове за октомври.

                        Коментар


                        • Аз бих си ги държал, малко повече дълг, но гледам че го изплащат и редуцират. Маржовете не са лоши също /можеха и по-добри да са/. Скрития коз според мен им а пайплайна. Имат няколко продукта за сегмента /диабет, загуба на тегло/ който ако погледне човек какво направиха Ели и Ново в последните години си е леко златна мина.

                          Проблема с тия фармации е че според мен трудно може хора като нас да знаят какво ще покажат въпросните лекарства. Но пък докато чакаш го правиш на стабилен бизнес с добър баланс и приличен кеш флоу.

                          Коментар


                          • За Viatris някой мислил ли е скоро? За пасивната част на портфейла. Имам 100 парчета на 13,40 купувани преди >2 години. Бях решил да не добавям, че ръководството много лъжеше... обаче последните няколко седмици пия техни хапове и ги загледах. Много добри показателите. Преди лихвите по заемите имат cash flow > 4 млрд.

                            ...

                            А тая шитня ADYEN? По принцип тези са за шорт, ама на тази цена едва ли. По-добре от Пейпал изглежда.
                            Last edited by terziеv; 23.08.2023, 13:31.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                              Те краткосрочните загуби са ясни въпроса са дългосрочните

                              нали формулата за годишната възвръщаемост си я смяташе на последният месец х12

                              Ако в последният месец си -5% значи годишната очакваш да ти е -60%
                              За това вече го гаврихме и вече само лоша карма ще ти донесе. Не ще човекът да слуша. Не псува, не пише с червени букви, лъже доста умерено, че даже не е анонимен. Веднъж два пъти да го насолим за нещо бива. Повече е тъпо. Въпреки че като гледам, добре че не е продал етажа.

                              Ставам на 40 догодина и съм решил да не се разправям с никого. Дори по интернет. Черното било бяло; даже леко на пепел от рози бие? Хубаво, щом те влече; жив и здрав бъди.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                От Радев може само да се учиш и не само ти по много показатели и линии
                                От кое да се уча как да си измислям

                                Като крашна пазара се кълнеше че е продал точно преди срива и после в края на март 2020 е купил QQQ

                                Сега разправя че още 2019-та го е бил купил и че там е със 100% от капитала, а иначе обясняваше как трябвало да се диверсифицира

                                майстор на късият разказ

                                Коментар

                                Working...
                                X