IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
    Иначе ако още не си разбрал никой не желае дискусия с теб
    Ниската интелигентност не ти позволява да прецениш глупостите които пишеш !
    Как продажбата на 1 кг физическо злато в Европа е по-сигурно и по-лесно от това да купиш акции на Алтерко ???? Обясни ми това и женската логика зад тези дебилизми ????

    И хем не искаш дискусия с мен,хем само ме цитираш с глупави коментари как почвал нов бичи тренд при 5.5% фЕД лихви
    Ох,уникални риби

    Коментар


    • Ето драсни два реда на Блумбърг да не слагат имената на "онлайн дюкяни" че се излагат:

      https://www.bloomberg.com/profile/co...Z:AV#xj4y7vzkg

      https://schelhammer.at/

      Иначе ако още не си разбрал никой не желае дискусия с теб, всекидневно демонстрираш че една кукувичка на стенен часовник има по добри социални умения - просто имам свободно време и нямам проблем да припомням на хората че си имаме работа с тежка форма на трол. Макар че мисля че е излишно защото ти го правиш това толкова умело с и такъв финес че просто всички останали сме излишни.



      Коментар


      • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
        Относ СП500 - ето въпросното мнение. Ако беше внимавал малко щеше да видиш че цитирам статистика и имаме допускане. Аз допускам че сме в нов бичи тренд и използвам за мерило средният размер на бичи цикъл който е правил пазара на база 100 години история. Не броя вълни, не чертая тренд линии, не ме интересуват пълзящите средни, осцилатори, кендъли.

        .
        Къв нов бичи тренд като от една година вече сме в инверсия на кривата на доходност
        Според различните матуритети , тя е най-дълбката то 1980.М2 растежа пада с рекордни темпове,той нов бичи тренд сънувал "експерта"
        Лихвите на ФЕД 5.5% , асенчо нов бичи тренд смятал ,че почва

        Не първи клас,в детската градина си още !
        И по- добре намали писането,защото след всеки пост показаваш все по-ниско ниво !
        Last edited by petrg5s; 29.08.2023, 12:03.

        Коментар


        • Терзиев до колко % спад е ок за вход за QQQ ?/приблизително/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
            За да имаме такава не крещим и не обиждаме другият участник само защото не сме на неговото мнение, не го разбираме или вярваме че той греши.
            Ама на много невинни овчици се правим
            Бързо забравихме как след всеки пост на Петърчо го цитирахме със злобни и дебилно глупави коментари и заяждания.За да се направим на по вървежни, неволно се подхърляше и Ефект на Дънинг – Крюгер,макар и да не го разбирахме какво е всъщност .
            После като ни натириха носа ,друга песен почнахме да пеем.Културни дискуси почнахме да желаем

            И стига си лъгал,срам нямате ли ве ?
            Каза,че продажбата на 1 кг злато от БГ към Европа в онлайн дюкан ,на който сайта не се отваряше или беше някъв много бъгав и си спомням ,че ти го скрииншотнах,та това било "по-сигурно' и "по-лесно" от покупката на акции на Алтерко.Само за това получаваш титалата "Баш Глупак" на форума

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Златото е на милимунди от своя връх за всички времена. В същото време добивачите са далеч от върховете. Как, защо, докога... Аз тука виждам нещо. Бих го нарекъл арбитраж, ама оня ден ми обясняваха, че не ползвам правилно термина. Тука много добре уцелих посоката, ама покрай Полиметал и Sibanye реално нещата не се получиха идеално.

              А помниш ли какво обяснявах за експозиция към сребро с множител. Я погледни за последните 12 месеца среброто.

              Иначе вече е време за QQQ да слиза.
              Аз набих 1000 долара в bank of america-вдиганаха дивидента + екс ще взема сега ,цената е на 52 седмичната най-ниска с потенциал за едни 20-25%,фрашкани са с пари ,знам че не е много но ще реинвестирам дивидента ,малко диверсификация в това перо като чат от портфолиото

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Терзийката ще се сблъска с пазар на който малко хора могат да играят и да спечелят
                Кавръче,
                ако зад думите ти стояха пари, щеше отдавна да ти е станало ясно, че Пепи джафка най-силно срещу най-добрите спекуланти... и нямаше да го цитираш като индийски класик

                Но... само с гледане трудно се поумнява... трябва да си готов да платиш и за някой урок от Пазара

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Златото е страхотно на цена 1500 долара като беше ,сега бЕх взел некоя жълтица за адета на 1800 ,ама повече какво ?
                  Иначе една кесия на добра цена взета в някой ъгъл да седи за черни времена няма лошо
                  Златото е на милимунди от своя връх за всички времена. В същото време добивачите са далеч от върховете. Как, защо, докога... Аз тука виждам нещо. Бих го нарекъл арбитраж, ама оня ден ми обясняваха, че не ползвам правилно термина. Тука много добре уцелих посоката, ама покрай Полиметал и Sibanye реално нещата не се получиха идеално.

                  А помниш ли какво обяснявах за експозиция към сребро с множител. Я погледни за последните 12 месеца среброто.

                  Иначе вече е време за QQQ да слиза.
                  Last edited by terziеv; 29.08.2023, 10:23.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение

                    Относ СП500 - ето въпросното мнение. Ако беше внимавал малко щеше да видиш че цитирам статистика и имаме допускане. Аз допускам че сме в нов бичи тренд и използвам за мерило средният размер на бичи цикъл който е правил пазара на база 100 години история. Не броя вълни, не чертая тренд линии, не ме интересуват пълзящите средни, осцилатори, кендъли.

                    Второто важно в горното е сентимент - едва 1 на 5 е склонен да купува акции сега. Ако днес Епъл или Луи Ви ти се струва скъпа, въпроса е след хипотетични 20% нагоре - евтина ли ще ти се вижда? Всъщност въпроса е риторичен. Всеки си носи глава на раменете и си решава какво да прави и как да го прави.

                    Това което е по-важно да се запази тон на уважителна дискусия - аз например почти никога не съм на едно мнение с Терзиев, но спазвайки добър тон мисля че съм откраднал не едно и две неща от него. А това можеше да бъде възможно само ако има дискусия. За да имаме такава не крещим и не обиждаме другият участник само защото не сме на неговото мнение, не го разбираме или вярваме че той греши.
                    Епъл мигрира към печалби от услуги + много нови неща които тепърва разработва в сферата на медицината и други/компанията има кеш за да инвестира в иновации така както никоя друга /,Луи Вютон ,империята на лукса ,пак казвам страхотна акция НО,5 пишлемета чакат наследство което Бернар Арно е разпределил по равно на всички ,смятам че няма две мнение че както и да си възпитаваш децата това са 5 различни характера това донякъде ме спря да я купя след спада от 10% на 776,780 евро беше допреди седмица две

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                      Тетрис благодаря за включването.

                      Иначе нещо малко за размисъл - за последните 100 години средния бул маркет в СП прави малко над 100%. Ако приемем че сме започнали бул маркет и гоним средната цена и като стойност и времево - имаме около 1000 дни и стойност малко под 7600.

                      На краткосрочен сентимент около под 20% от малките инвеститори планират да купуват акции на сегашните нива / говорим за САЩ /.

                      Поздрави,
                      Относ СП500 - ето въпросното мнение. Ако беше внимавал малко щеше да видиш че цитирам статистика и имаме допускане. Аз допускам че сме в нов бичи тренд и използвам за мерило средният размер на бичи цикъл който е правил пазара на база 100 години история. Не броя вълни, не чертая тренд линии, не ме интересуват пълзящите средни, осцилатори, кендъли.

                      Второто важно в горното е сентимент - едва 1 на 5 е склонен да купува акции сега. Ако днес Епъл или Луи Ви ти се струва скъпа, въпроса е след хипотетични 20% нагоре - евтина ли ще ти се вижда? Всъщност въпроса е риторичен. Всеки си носи глава на раменете и си решава какво да прави и как да го прави.

                      Това което е по-важно да се запази тон на уважителна дискусия - аз например почти никога не съм на едно мнение с Терзиев, но спазвайки добър тон мисля че съм откраднал не едно и две неща от него. А това можеше да бъде възможно само ако има дискусия. За да имаме такава не крещим и не обиждаме другият участник само защото не сме на неговото мнение, не го разбираме или вярваме че той греши.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение

                        Защо бе Пипи - ето ти една сделка с цена на придобиване 1200 Евро от миналото лято в Хермес. Та чакаме те теб да ни покажеш поне една сделка - все едно каква ще е.


                        [ATTACH=CONFIG]n4089107[/ATTACH]
                        Не знам дали АИ има памет, но твоята малко къса идва. Ето тук ордера може да се види - 11.07.23г. Надявам се не си забравил как не се ориентира че екзекюшън прайс е цена на изпълнение а не обща сума на ордера

                        А иначе в контекста на темата за златото - пак ти казвам няма да намериш мнение в което съм заявил цена от 3К. Изобщо дискусията там стартира след като някакъв човек зададе въпрос свързан със златото. Ти долетя и типично в твой стил обясни как златото нищо не струвало, всички инвестирали в злато са тъпи и вместо това човека трябвало да си купи Алтерко. И преди да ревнеш и сравяваш доходности - разбери че човека се интересува от злато, а не от акции, ако се интересуваше най-вероятно нямаше да избере да пише в тема Злато.

                        Единственото което написах за Златото в началото на тази година е че съм положително настроен за цената / тогава бяхме на около 1750 долара /

                        По отношение на "дюкяна" както го наричаш - обясних ти тогава че това е е една от най-старите австрийски частни банки. За неразбрали като теб, частните банки в Западна Европа обикновенно нямат Тарифа, и там не можеш просто да си отвориш сметка. Дай да не бъркаме т.нар частно банкиране в Бг където засукана девойка ти продава разплащателна сметка за 30 лева на месец и бонус "златна" кредитна карта с лихва от 20%.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                          Значи пишем една година глупости в темата за златото,после ни удрят с мокрия парцал,цената ни бяга с много,спираме да пишем в темата за златото и мислиш,че си се "изпрал",така ли ?
                          И като почне цената на златото да расте,веднага ще пристигнеш с "умни" постове,как дълго си ни съветвал,даже си ни молел да купуваме,но не сме те послушали

                          Не каза нищо и за продажбата на физ.злато в ЕУ д'кян и 7400 СП . Да разбирам ли ,че това си го казал точно така,а не леко завоалирано и по друг начин ???
                          Златото е страхотно на цена 1500 долара като беше ,сега бЕх взел некоя жълтица за адета на 1800 ,ама повече какво ?
                          Иначе една кесия на добра цена взета в някой ъгъл да седи за черни времена няма лошо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                            А иначе можеш ли да ми намериш мое мнение от 2021г в което споделям визия в златото за 3К?
                            Значи пишем една година глупости в темата за златото,после ни удрят с мокрия парцал,цената ни бяга с много,спираме да пишем в темата за златото и мислиш,че си се "изпрал",така ли ?
                            И като почне цената на златото да расте,веднага ще пристигнеш с "умни" постове,как дълго си ни съветвал,даже си ни молел да купуваме,но не сме те послушали

                            Не каза нищо и за продажбата на физ.злато в ЕУ д'кян и 7400 СП . Да разбирам ли ,че това си го казал точно така,а не леко завоалирано и по друг начин ???
                            Last edited by petrg5s; 29.08.2023, 09:31.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение

                              Това е писано миналата година юни месец. От самото ми регистриране тук споделих почти всички компании който са ми интересни, защо са ми интересни и в моменти в който съм смятал че са удачни за покупка. Винаги с уточението че аз инвестирам дългосрочно и не смятам за удачно някой да ми следва подхода - нито знае филтрите който ползвам, нито пък има знанията за конкретен сектор и прочие. Да не говорим че човек с опит така или иначе не би се метнал да следва нечий подход или визия за пазара.

                              Вече ти показах специално на теб цена на изпълнение в Хермес на 1200 евро. Искаш ли да видиш ордери за Луи Ви от май и юни 2022?

                              И не се тревожи аз няма да ти искам пари или ексроу сметки

                              В този форум се озовах заради конкретна нужда и се оказа че има интересни типажи и може да се открадне нещо или да се даде в зависимост от ситуацията.

                              А иначе можеш ли да ми намериш мое мнение от 2021г в което споделям визия в златото за 3К? Ти погледнал ли си изобщо кога съм писал в този форум за пръв път или просто реши да изплискаш легена?
                              Чудих се дали да я купя,но четох мнение на един от техните там мениджъри или някой от синовете му който каза че последните 5,10 години факта че са правели по 20% и повече доходност не било видиш ли нормално или да се приема за нормално и 10% от тук нататък били ок...и друго Бернар Арно си загуби над 30 години да изкупи сума ти марки те имат едно 10 години почти след 2000 година дот Ком балона там братче до може би една десетка си тотал на загуба и после вече възхода НО сега за мен проблема е че Арно ще умре след няколко години колкото и да ги е обучил и възпитан това са 5 различни деца,5 различни характера които и сега инат търкания представям си баща им като си иде какво ще е ...Така че Луи Вютон от тук нататък е страхотно изглеждаща акция НО за мен рисковете вече не са за пренебрегване ,Бернар Арно е придобиват всичко по пътя си с агресия и с заради раздори между фамилиите на останалите компании дето е купувал

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                                LVMH е чудесна възможност на текущите нива - водеща в сегмента, флагшип на френската борса, не мисля че ще имат проблем с инфлацията и са доста интересен конгломерат който дава възможност за експозиция във почти всички сегменти от пазара на луксозни стоки.

                                И не забравяйте че дефакто сме вече в 6ти месец на спад от последните пазарни върхове. Текущите нива са всъщност добра изходна точка ако ще имаме възобновяване на движенията нагоре. Ако ли не може да видим още 6-12 барчета надолу, но добре премерено влизане в топ флагшип акции като LVMH, APPLE от текущи нива е добра стратегия с умерено ниво на риск.
                                Това е писано миналата година юни месец. От самото ми регистриране тук споделих почти всички компании който са ми интересни, защо са ми интересни и в моменти в който съм смятал че са удачни за покупка. Винаги с уточението че аз инвестирам дългосрочно и не смятам за удачно някой да ми следва подхода - нито знае филтрите който ползвам, нито пък има знанията за конкретен сектор и прочие. Да не говорим че човек с опит така или иначе не би се метнал да следва нечий подход или визия за пазара.

                                Вече ти показах специално на теб цена на изпълнение в Хермес на 1200 евро. Искаш ли да видиш ордери за Луи Ви от май и юни 2022?

                                И не се тревожи аз няма да ти искам пари или ексроу сметки

                                В този форум се озовах заради конкретна нужда и се оказа че има интересни типажи и може да се открадне нещо или да се даде в зависимост от ситуацията.

                                А иначе можеш ли да ми намериш мое мнение от 2021г в което споделям визия в златото за 3К? Ти погледнал ли си изобщо кога съм писал в този форум за пръв път или просто реши да изплискаш легена?

                                Коментар

                                Working...
                                X