IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
    LVMH е чудесна възможност на текущите нива - водеща в сегмента, флагшип на френската борса, не мисля че ще имат проблем с инфлацията и са доста интересен конгломерат който дава възможност за експозиция във почти всички сегменти от пазара на луксозни стоки.

    И не забравяйте че дефакто сме вече в 6ти месец на спад от последните пазарни върхове. Текущите нива са всъщност добра изходна точка ако ще имаме възобновяване на движенията нагоре. Ако ли не може да видим още 6-12 барчета надолу, но добре премерено влизане в топ флагшип акции като LVMH, APPLE от текущи нива е добра стратегия с умерено ниво на риск.
    Това е писано миналата година юни месец. От самото ми регистриране тук споделих почти всички компании който са ми интересни, защо са ми интересни и в моменти в който съм смятал че са удачни за покупка. Винаги с уточението че аз инвестирам дългосрочно и не смятам за удачно някой да ми следва подхода - нито знае филтрите който ползвам, нито пък има знанията за конкретен сектор и прочие. Да не говорим че човек с опит така или иначе не би се метнал да следва нечий подход или визия за пазара.

    Вече ти показах специално на теб цена на изпълнение в Хермес на 1200 евро. Искаш ли да видиш ордери за Луи Ви от май и юни 2022?

    И не се тревожи аз няма да ти искам пари или ексроу сметки

    В този форум се озовах заради конкретна нужда и се оказа че има интересни типажи и може да се открадне нещо или да се даде в зависимост от ситуацията.

    А иначе можеш ли да ми намериш мое мнение от 2021г в което споделям визия в златото за 3К? Ти погледнал ли си изобщо кога съм писал в този форум за пръв път или просто реши да изплискаш легена?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Терзийката ще се сблъска с пазар на който малко хора могат да играят и да спечелят
      Терзо аз като ти говоря ти не ми верваш

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
        Разбира се има и обратна страна - ако технологийте не бяха напреднали толкова, не би било възможно всеки да има трибуна да се изказва. И предвид на това, че сме социални същества такива като Петърчо бързо щяха да се коригират сами или да си живеят с телевизора/радиоточката.
        Toчно така асенчо.Забравяш обаче нещо много важно ! Че AI ,за разлика от хората, ще имат и памет
        Защото в този форум хората нямат.

        И срещу твоето име този AI ще подаде следната информация:

        "Очаквал 3к злато през 2021.Сгрешил с много.Не си признал грешката.
        Има слаби познания за пазара на акции и злато .
        Твърди,че продажбата на 1 кг физ.злато от БГ към ЕУ онлаин дюкян било по-сигурно и по-лесно от покупката на акции на Алтерко
        Очаквал 7400 в SP500,а точно тогава почва голяма средносрочна корекция ,която е изненада за инвеститора.На база тези факти, мненията могат да му се взимат само с насмешка и шега и категорично НЕ за инвестиционни решения"
        Last edited by petrg5s; 28.08.2023, 21:28.

        Коментар


        • Терзиев ето ти един идеален пример за това как АИ ще пребъде. Взимаме Петърчо за пример. Днес са нужни средно 3ма модератори за да смогнат да трият и променят мненията така че да се премахне крещенето, обидите и въобще поста по възможност да заприлича на нещо писано от човек с базово възпитание.

          В бъдеще няма да има нужда от толкова модератори - една проста програма с алгоритъм ще го коригира и сложи на пейката много бързо.

          Разбира се има и обратна страна - ако технологийте не бяха напреднали толкова, не би било възможно всеки да има трибуна да се изказва. И предвид на това, че сме социални същества такива като Петърчо бързо щяха да се коригират сами или да си живеят с телевизора/радиоточката.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Терзийката ще се сблъска с пазар на който малко хора могат да играят и да спечелят
            Кавръче, не си знаеш интереса. Вземи си един бележник и срещу моите залози отбелязвай резултата. Играта е толкова болезнено елементарна, че само такива като тебе, със залепени с изолирбанд очи не я виждат. Единствено при имотите има някои неизвестни, но пък затова и там премията е по-сериозна. Тука вече играем за тайминг, а не толкова за посока.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              Китайците сгъват ,а поктай тях и глобалната икономика
              Ще трябва да научиш, че заглавията в масовите медии са контраиндикатор. Крашът е изконсумирана новина. Китайските акции ще отидат нагоре, защото пазарите гледат 6-9-12м напред. Аз си чакам днес движението в LI и ако ми хареса допълвам още.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                Терзийката ще се сблъска с пазар на който малко хора могат да играят и да спечелят
                Само 5% от дей трейдърите са печеливши.Останалото като шестака и терзиев фалира акаунт след акаунт.

                Единственото важно е да разпознаеш тренда .Видя се,че тук нито един ( с изключение момчето което шорти ябълката) ,нито видя,нито в последстие осъзна,че идва или че тече корекция в Sp500 .И то говорим за средносрочни движения !
                Смятай какво е нивото и колко "печелят"
                Last edited by petrg5s; 28.08.2023, 12:44.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                  Терзийката ще се сблъска с пазар на който малко хора могат да играят и да спечелят

                  Коментар


                  • https://i.imgur.com/jX5ZbR3.png



                    Коментар


                    • Китайците сгъват ,а поктай тях и глобалната икономика

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
                        Мариците си заминават до няколко години. Имаха рязък скок в производството и продажбите напоследък, но това са последните издихания. Естествено, рязък завой (премахване на въглеродните квоти, разпад на ЕС или излизане на България от него и т.н.) може да промени нещата, но не бих залагал на това.
                        За BTU перспективата ми изглежда по-добра, нищо че пазарът не е много съгласен.
                        Съгласен, но с това подтвърждаваме моята теза. Мариците няма да бъдат заменени от по-добър източник на енергия, а просто затворени, с което се губят още технически компетенции.

                        Коментар


                        • Мариците си заминават до няколко години. Имаха рязък скок в производството и продажбите напоследък, но това са последните издихания. Естествено, рязък завой (премахване на въглеродните квоти, разпад на ЕС или излизане на България от него и т.н.) може да промени нещата, но не бих залагал на това.
                          За BTU перспективата ми изглежда по-добра, нищо че пазарът не е много съгласен.

                          Коментар


                          • Ми и България е пример за драйв къмто лоу тек. 80-те години имахме космически туристи и 6 (шест) атомни реактора + малък за научни цели.

                            Затворихме атомните мощности, за да ги заменим с въглищни - Мариците.

                            Ама нямало плоски телевизори и затова очевидно имало някакъв технически напредък.

                            ... Чакай да лапна повече BTU и после заедно да го пъмпваме по нета.

                            ... Като напиша BTU и аутокоректа ми го мени на BTI. Случаенос?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Понеже имам определено несъгласие с хай тек колегите... Прочетете някоя по-техническа фантастика от преди 40-50 години. Някой представял ли си е водещата държава в Европа да е на въглища? И не, не са зелените виновни.

                              Ще купувам още btu май. Иначе преди време обсъждахме е едни поляци, ама ми е терсене в злоти.
                              [ATTACH=CONFIG]n4107236[/ATTACH]
                              Интересни са ѝ числата на бту. Но и наш Ганьо е в челните редици. Даже май на на глава от населението ще сме лидери.

                              Коментар


                              • Понеже имам определено несъгласие с хай тек колегите... Прочетете някоя по-техническа фантастика от преди 40-50 години. Някой представял ли си е водещата държава в Европа да е на въглища? И не, не са зелените виновни.

                                Ще купувам още btu май. Иначе преди време обсъждахме е едни поляци, ама ми е терсене в злоти.
                                Click image for larger version

Name:	F4h223FXMAAs_c4.jpeg.jpg
Views:	1
Size:	48.2 КБ
ID:	4107236

                                Коментар

                                Working...
                                X