IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това още по зле...

    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    По скоро от 120
    Това още по зле...ако беше продал до сега щеше да си фундаментално напред 120 % за Х години далавера и сега пак щеше да си фунндаментално от 240

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Това е вярно...ето и аз сега вярвам че битехнологиите ще дадат нагоре ама те дават надолу )))))

      Въпроса е дали си си вързал гащите....докато падат))

      Питай Равния...той е фундаметалист в тях от ИББ 350 насам...аз поне съм "фундаметалист" от 250 )))))
      По скоро от 120

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        То на всеки е така....цел номер 1 ))

        До като не ти стане цел номер - 1 да се чудиш как да излезеш от позиция ))

        При 7 годишен бичи пазар....може да се нахендриш всеки момент каквото ще и да купиш.
        Ми да де. Аз нали затова сега гледам да не купувам. Таман си харесам нещо и като се сетя какво може да стане и се отказвам
        А за цел номер едно не знам. Щом казваш така значи е така Аз не съм много убеден. Има такива при които водеща е алчността а има и такива при които водещ е страха.
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Това ми харесва най много

          Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Сутринта попаднах на това:
          http://nauka.offnews.bg/news/Novini_...ajn_40550.html
          Колко много истини има ако се отнася до инвестирането не мислите ли?
          Всеки, който иска да види резултатите от своята работа веднага, да стане обущар.

          Да унищожиш предразсъдъците е по-трудно,отколкото да разделиш атома на частици.

          Информацията не е знание. Единственият източник на знание е експериментът.

          Правѝ нещата толкова просто, колкото е възможно, но не по-просто.

          Умните хора решават проблеми, гениалните ги предвиждат.

          Коментар


          • Това е вярно...

            Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Ще си позволя да те цитирм:
            Вярата е всичко !! Мислите пораждат действия, действията характеера а характера успеха.
            Щом вярваш че такова нещо няма значи няма. Ако вярваш че има значи има

            Това е вярно...ето и аз сега вярвам че битехнологиите ще дадат нагоре ама те дават надолу )))))

            Въпроса е дали си си вързал гащите....докато падат))

            Питай Равния...той е фундаметалист в тях от ИББ 350 насам...аз поне съм "фундаметалист" от 250 )))))

            Коментар


            • Аз имам петдесет...

              Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              според мен в момента инвестирането трябва да е на хартия ...
              пишете в един тефтер какво и защо бихте си купили
              и пазарувате след 1-2-3 години с 50% надолу..минимум..
              аз не съм почнал да си правя списък с компании дето са читави, плащат дивиденти и имат шанс да оцелеят в торнадото което ни чака покрай държавните дългове.
              приемам предложения за 5 до 10 компании, които си струва да се притежават
              храна, енергия, добивни, медицина, ит
              Аз имам петдесет...компании.

              Коментар


              • То на всеки е така....цел номер 1 ))

                Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                То да се нахедриш винаги е възможно дето се вика. Просто ако спазваш принципите на валю инвестирането наистина се иска голям талант да се нахендриш. Това си коментирахме с един приятел снощи. Растежа и другите неща са хубави, но точно валюто ти сваля много шанса да се нахендриш. А да НЕ се нахендря на мен ми е цел номер едно в инвестциите
                То на всеки е така....цел номер 1 ))

                До като не ти стане цел номер - 1 да се чудиш как да излезеш от позиция ))

                При 7 годишен бичи пазар....може да се нахендриш всеки момент каквото ще и да купиш.

                Коментар


                • short from 15.33/15.15/15.10

                  Out at 14.77 (average return 38%)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                    Short X @ 15.40
                    out 14.83 (3.8% / +42% warrant)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                      Short X 15.64
                      sold 14.92 (4.8%+ / warrant + 60%)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        За първото, чул те Господ...и колкото по скоро- толкова по добре.
                        Макар аз да не вярвам че има шанс повече от - 30% да видим - ма и те не са зле.

                        Бих перефразирал въпроса ти към останалите.
                        Ако абсолютно всичко падне с 30% от нивата си към момента какво стойностно и качествено бихте си купили, т.е. какъв портфейл бихте имали ?
                        Чакаме конкретни идеи, а не празнословия за ВЧТ и т.н. !

                        Аз лично към момента мисля при такъв вариант да имам само 4 позиции - HQH, Gild, NSU, Атера.
                        Като 40% бих сложил в HQH, a по 15-20 - в останалите 3.
                        Ако пазара се сринал то едва ли го е направил без причина. Зависи каква е причината за срива. Ако е свързано с фалити на държави и такива неща всичко което е с малко задължения ще е много изгодно.Не мога да си представя аз какво бих купувал обаче храна и медицина ако са на добра възвръщаемост. за мен са винаги приоритет номер едно HQH и Гилд не се ли припокриват? Искаш а кажеш 60% медицина, 20 храна и 20 метали?
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          50 "сигурни" врътки
                          Сигурни не случайно съм го сложил в кавички "сигурни" Демек които хората ги мислят за сигурни а в действителност я има една от тях сигурна я не
                          Ако всички смятат една врътка за сигурна, нейният потенциал ще падне близо до доходностостта на US 10YR bond и ще спре да е интересна. Ако е някакъв арбитраж, би трябвало бъзо да изчезне.

                          (Врътката с Фолксфаген не e сигурна, но според мене е много по-сигурна отколкото пазарът смята. Не случайно VOW се вдигна от 95 на 130.)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Ако беше наистина така, досега всички тука щяхме да сме мултимилиардери
                            50 "сигурни" врътки
                            Сигурни не случайно съм го сложил в кавички "сигурни" Демек които хората ги мислят за сигурни а в действителност я има една от тях сигурна я не
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              За първото, чул те Господ...и колкото по скоро- толкова по добре.
                              Макар аз да не вярвам че има шанс повече от - 30% да видим - ма и те не са зле.

                              Бих перефразирал въпроса ти към останалите.
                              Ако абсолютно всичко падне с 30% от нивата си към момента какво стойностно и качествено бихте си купили, т.е. какъв портфейл бихте имали ?
                              Чакаме конкретни идеи, а не празнословия за ВЧТ и т.н. !

                              Аз лично към момента мисля при такъв вариант да имам само 4 позиции - HQH, Gild, NSU, Атера.
                              Като 40% бих сложил в HQH, a по 15-20 - в останалите 3.
                              В такава ситуация аз бих купувал точно балоняците- Фейсбук, Амазон, Нетфликс, Тесла

                              Коментар


                              • Long Lufthansa 14.36

                                Коментар

                                Working...
                                X