IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Този форум е пълна трагедия

    Този форум е пълна трагедия.

    Всички разпъват локуми без да кажат нищо конкретно.
    С две думи имате си социалана среда от 5 човека , да си говорите глупости след като не можете да правите пари. По стечение на обстоятелствата и аз станах част от тази среда и след няколко месеца отново разбирам че промяна не е възможна ( подобно в темата политика ) и да ви кажа честно едно че ми омръзна а друго че почнах да съжелявам искренно.
    Всички умират от страх с малки изключения да кажат аз купих това или моя поертфейл е еди какъв си защото еди как си мисля и т.н Защо? За да не вземе някой да ги бъзика предполагам ако сгрешат. Но когато ти си убеден в решението в което си взел би трябвало да можеш да си носиш и отговорността.
    Иначе сте страхотни по отношение да кажете как нещата няма да станат вместо да вземете да помислите как да станат. Типично българско.

    Дребно мислене на дребни хора - много съжелявам че трябва да кажа това.

    Коментар


    • Безумие

      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Имам няколко теории защо мислиш така.

      Една от тях е, че си дал пари да ти ги управляват в някакъв фонд. Те са го направили некадърно и после са излезли с обяснението, че някакви могъщи и неведоми хеджфондове с ВЧТ манипулират пазара и затова твоите хора са се представили зле. Ти си лапнал стръвта заедно с кукичката
      Безумие. Е тази мисъл.

      Тази мисъл е във все по задълбочаващото ми предполжоение че ти както и Равен или сте наивни или прекалено млади или третото.

      Коментар


      • Не

        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Използвай елементарната логика:
        1. да мръднеш цената нагоре или надолу струва пари
        2. като купиш и след няколко секунди продадеш можеш да спечелиш (или пък да загубиш) от спред, но не задаваш тон на пазара дали да върви нагоре или надолу
        3. когато на пазара се продава повече от ежедневния обем това моментално се вижда в order flow-а на дилърите и те моментално започват да смъкват цената, на която купуват (изобщо без да се интересуват кой и защо продава повече - това е "закон на природата", вж. по въпроса Jack Treynor - The Economics of the Dealer Function)

        Можеш ли да обясниш как точно си представяш манипулирането на пазара. Конкретно какъв е механизмът. И без общи приказки от сорта "те имат много пари", "те са недосегаеми", "те имат ВЧТ".
        Не. Не мога и не искам да обяснявам повече.

        Интересуват ме само твоите позиции и защо си ги заел за да говорим конструктивно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Един въпрос към тези които смятат, че пазара е НЕчестен. Щом така смятате, защо сте на пазара? Аз ако смятах пазара за нечестен нямаше да съм на него. Това щеше да е откровен комар.
          Щот са големи тарикати и със силата на волята и интелигентност тип "красив ум", ще надвият цялото пазар барабар с честни и нечестни участници

          Коментар


          • Един въпрос към тези които смятат, че пазара е НЕчестен. Щом така смятате, защо сте на пазара? Аз ако смятах пазара за нечестен нямаше да съм на него. Това щеше да е откровен комар.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
              http://www.dnevnik.bg/sviat/2010/09/...en_za_krizata/
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                Не знам дали знаеш, но Фишър Блак стига до концепцията за CDS през 70те години...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                  Мерси, ще си я взема. Голям фен съм на Фишър Блак, четох книга за него - бил е супер интересна личност с много разностранни интереси.

                  Коментар


                  • ще ме прощавате за песимистичния сайт, но този материал ми се струва интересен

                    http://www.zerohedge.com/news/2016-0...where-11-years
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • http://www.amazon.com/The-Rise-Quant.../dp/023027417X

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Използвай елементарната логика:
                        1. да мръднеш цената нагоре или надолу струва пари
                        2. като купиш и след няколко секунди продадеш можеш да спечелиш (или пък да загубиш) от спред, но не задаваш тон на пазара дали да върви нагоре или надолу
                        3. когато на пазара се продава повече от ежедневния обем това моментално се вижда в order flow-а на дилърите и те моментално започват да смъкват цената, на която купуват (изобщо без да се интересуват кой и защо продава повече - това е "закон на природата", вж. по въпроса Jack Treynor - The Economics of the Dealer Function)

                        Можеш ли да обясниш как точно си представяш манипулирането на пазара. Конкретно какъв е механизмът. И без общи приказки от сорта "те имат много пари", "те са недосегаеми", "те имат ВЧТ".
                        Jack treynor: portfilimanagemet at the University, good times

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Не става въпрос само за вътрешна информация или само за ВЧТ ци или само за алгоритмична търговия или само за анализатори и т.н .
                          Цялата картина трябва да видиш ако можеш.
                          И да си отговориш на въпроса дали това в което вярваш все още е в сила или не. Всичко заедно - какво прави в момента и каква е тенденцията?

                          Ако отговора ти е че нищо не се променило от преди години - правиш каквото правиш досега и си свиркаш. Може да си прав - може и да не си прав.
                          Ако подложиш на съмнение досегашните ти схвашания - променяш се заедно с пазара о пак може да си прав - може и да не си прав.
                          Нещата са елементарни.
                          Аз съм избрал второто. Дали съм прав ще видим. Дали ти си прав пак ще видим...но не можем да видим защото не знаем какво правиш.
                          Така че кажи какво правиш за да можеш след това да не се изметнеш - да ама аз бях къс и продадох всичко.
                          Имам няколко теории защо мислиш така.

                          Една от тях е, че си дал пари да ти ги управляват в някакъв фонд. Те са го направили некадърно и после са излезли с обяснението, че някакви могъщи и неведоми хеджфондове с ВЧТ манипулират пазара и затова твоите хора са се представили зле. Ти си лапнал стръвта заедно с кукичката

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            И затова са алгоритмите, да събират позиции в определена посока като купуват и продават непрекъснато, за да не променят цената до като съберат позицията и след това да я променят в дадена посока изведнъж когато позициите са вече събрани.

                            Кажи ми какви компании имаш и на какви цени, и ми кажи когато решиш да продаваш или да купуваш нещо в дългосрочния ти портфейл . И накратко защо мислиш така. Така хем ще говорим за нещо конкретно, хем ще вдим как мислиш и как инвестираш. Щото освен бла бла...нямам идея какво правиш . Твърде вероятно е да правиш точно обратното на това което казваш. Казваше че ГИЛД ти е в дългосрочния портфейл преди време , после беше казал че си го продал на около 100 като падаше пазара не помня миналата година ли беше кога....кога го купи пак?
                            Кажи си позициите, ето аз казвам моите....да видим правилно ли постъпваш...белекм се науча от теб нещо/
                            Използвай елементарната логика:
                            1. да мръднеш цената нагоре или надолу струва пари
                            2. като купиш и след няколко секунди продадеш можеш да спечелиш (или пък да загубиш) от спред, но не задаваш тон на пазара дали да върви нагоре или надолу
                            3. когато на пазара се продава повече от ежедневния обем това моментално се вижда в order flow-а на дилърите и те моментално започват да смъкват цената, на която купуват (изобщо без да се интересуват кой и защо продава повече - това е "закон на природата", вж. по въпроса Jack Treynor - The Economics of the Dealer Function)

                            Можеш ли да обясниш как точно си представяш манипулирането на пазара. Конкретно какъв е механизмът. И без общи приказки от сорта "те имат много пари", "те са недосегаеми", "те имат ВЧТ".
                            Last edited by Misho ILIEV; 28.03.2016, 18:42.

                            Коментар


                            • Не става въпрос само за вътрешна информация

                              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Чакай сега да дефинираме проблема. Значи ако никой не прави достатъчно големи сделки с вътрешна информация, така че да променя пазара - то пазара е реално честен. Пазарните цени ще са точно там където биха били и без вътрешната информация.

                              Ти ако търгуваш на такъв пазар реално няма да си ощетен.
                              Не става въпрос само за вътрешна информация или само за ВЧТ ци или само за алгоритмична търговия или само за анализатори и т.н .
                              Цялата картина трябва да видиш ако можеш.
                              И да си отговориш на въпроса дали това в което вярваш все още е в сила или не. Всичко заедно - какво прави в момента и каква е тенденцията?

                              Ако отговора ти е че нищо не се променило от преди години - правиш каквото правиш досега и си свиркаш. Може да си прав - може и да не си прав.
                              Ако подложиш на съмнение досегашните ти схвашания - променяш се заедно с пазара о пак може да си прав - може и да не си прав.
                              Нещата са елементарни.
                              Аз съм избрал второто. Дали съм прав ще видим. Дали ти си прав пак ще видим...но не можем да видим защото не знаем какво правиш.
                              Така че кажи какво правиш за да можеш след това да не се изметнеш - да ама аз бях къс и продадох всичко.

                              Коментар


                              • И затова са алгоритмите

                                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Чакай сега да дефинираме проблема. Значи ако никой не прави достатъчно големи сделки с вътрешна информация, така че да променя пазара - то пазара е реално честен. Пазарните цени ще са точно там където биха били и без вътрешната информация.

                                Ти ако търгуваш на такъв пазар реално няма да си ощетен.
                                И затова са алгоритмите, да събират позиции в определена посока като купуват и продават непрекъснато, за да не променят цената до като съберат позицията и след това да я променят в дадена посока изведнъж когато позициите са вече събрани.

                                Кажи ми какви компании имаш и на какви цени, и ми кажи когато решиш да продаваш или да купуваш нещо в дългосрочния ти портфейл . И накратко защо мислиш така. Така хем ще говорим за нещо конкретно, хем ще вдим как мислиш и как инвестираш. Щото освен бла бла...нямам идея какво правиш . Твърде вероятно е да правиш точно обратното на това което казваш. Казваше че ГИЛД ти е в дългосрочния портфейл преди време , после беше казал че си го продал на около 100 като падаше пазара не помня миналата година ли беше кога....кога го купи пак?
                                Кажи си позициите, ето аз казвам моите....да видим правилно ли постъпваш...белекм се науча от теб нещо/

                                Коментар

                                Working...
                                X