IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Алонсо

    Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Не искам да се повтарям. Аз така и не разбрах уникалното в Епъл. Допускам че не ми достига капацитет да го разбера. Помня като излезе айпода как му се чудех. Баджанака ми донесе такова чудо и се чудех как така хората не спят да чакат по опашки да си го купят. Можело да се слуша музика. Ми то и на моя самсунг си слушах музика по него време. От 97-ма съм в този бизнес. 97-ма хората ползваха интеренет и компютър за същите неща са които и сега. Нищо ново от мирката и CS-a.Вече знам откъде тази неприязън към епъл. 97-ма беше интеренет поколение. Сегашното е епъл поколение. Предполатгам че е имало подобен период и след навлизането на телефона. Хората не са се срещали а са приказвали по телефона. Преди 10-тина дена бях в София и се движех с метрото. Бях втрещен. 90% от хората се бяха вторачили в телефоните си. Викаш да чукнем бридж? За бридж, шах или тенис на маса съм винаги готов. Ама това са стари игри. Не е като да чукнем една ферма във фейса например Напоследък имам чувството че се събуждам от лош сън. Чета като невидял книги писани преди минимум 40 години и гледам филми на минимум 20 години. Ами просто няма по-нови хубави книги или филми. Няма защото живота не е интересен. Не знам какво интересно може да има във взирането в един телефон пък бил той и епъл.И до голяма степен за това са виновни точно епъл. Постоянно успяват да представят старото като нещо ново. В основата на бизнеса е рекламата а в основата на рекламата е измамата. Търговията и тя стана такава. "епъл" търговия.
    Алонсо, много меланхолично ми звучиш ))

    Има и хубави нови книги...има и хубави нови филми. Има хора които харесват фермата във фейсбук има и такива играещи бридж и т.н. Хората са се вторачили в телефоните си не само в София а и във Варна..а и навсякъде.
    А живота е по интересен от всякога. Но по по различен начин. И хората са различни.
    И аз не вдигам телефона освен на няколко човека но пък чета много на него. И аз нямам фейсбук но пък разбирам значението му.
    Всичко което казваш е вярно. Най ми харесва "В основата на бизнеса е рекламата а в основата на рекламата е измамата." ))

    Относно Епъл причината да не виждаш разликата и уникалността е може би че не си го ползвал достатъчно дълго. Не е до капацитет. Човек трябва да види и двете алтернативи за да може реално да направи избор. Така че прежали..и си вземи един лаптоп епъл...и след известно време ако преодолееш предрасъдаците току виж си разбрал за какво говоря )) Кога имаш рожден ден да ти подаря един? ))

    Може би си почнал да виждаш смисъл там където другите са спрели да го виждат.

    Свалих си "Вързки" това сериалче българското. Много е яко )) На всичкото отгоре продуцента го познавам )) и двамата ...направи ли са го с парите на българските данакоплатци така че така и така си дал и ти пари...гледай го ))))))))))) Веднъж рушвета да не е отишъл съвсем на халос )))

    Ако имаш акаунт в ББО за бриджа пусни ми го на едно лично собщение довечера да поиграем ) Аз не съм най добрия но пък играя всяка вечер....)) Супер се расейвам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Ами виждам че няма развитие. Те пак са уникални. Но няма развитие.

      Това ме накара да почна да променям мисленето си. Виждам ги какво правят. Нищо.
      Не искам да се повтарям. Аз така и не разбрах уникалното в Епъл. Допускам че не ми достига капацитет да го разбера. Помня като излезе айпода как му се чудех. Баджанака ми донесе такова чудо и се чудех как така хората не спят да чакат по опашки да си го купят. Можело да се слуша музика. Ми то и на моя самсунг си слушах музика по него време. От 97-ма съм в този бизнес. 97-ма хората ползваха интеренет и компютър за същите неща са които и сега. Нищо ново от мирката и CS-a.Вече знам откъде тази неприязън към епъл. 97-ма беше интеренет поколение. Сегашното е епъл поколение. Предполатгам че е имало подобен период и след навлизането на телефона. Хората не са се срещали а са приказвали по телефона. Преди 10-тина дена бях в София и се движех с метрото. Бях втрещен. 90% от хората се бяха вторачили в телефоните си. Викаш да чукнем бридж? За бридж, шах или тенис на маса съм винаги готов. Ама това са стари игри. Не е като да чукнем една ферма във фейса например Напоследък имам чувството че се събуждам от лош сън. Чета като невидял книги писани преди минимум 40 години и гледам филми на минимум 20 години. Ами просто няма по-нови хубави книги или филми. Няма защото живота не е интересен. Не знам какво интересно може да има във взирането в един телефон пък бил той и епъл.И до голяма степен за това са виновни точно епъл. Постоянно успяват да представят старото като нещо ново. В основата на бизнеса е рекламата а в основата на рекламата е измамата. Търговията и тя стана такава. "епъл" търговия.
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Основния въпрос е ЗАЩО обаче. Както винаги разбира се.
        Защо питат малките деца. А всяко защо, води до следващото. Претендираш, че си успял човек. Като пълен аматьор ще те попитам как, а не защо?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Основния въпрос е ЗАЩО обаче. Както винаги разбира се.

          Щото Сорос е казал или поради друга причина?

          Щото ако знаеш защо си къс или дълъг може лесно да разбереш кога не трябва да си къс или дълъг.

          Номера е да имаш крила да летиш сам а не да се возиш на самолет.
          защо са къси ли?

          Druckenmiller конкретно даде цяла презентация:
          http://www.valuewalk.com/2016/05/sta...r-sohn-slides/
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • След като убиха

            След като убиха 90 % от алл тайм рекорда в историята на пазара дълги на викс от април ( мнгоо успешно ) - сваляйки викс със повече от 70 % сега са наред късите на индексите. Но понеже приближавайки се до ню хай СП не успя да привлече чак толкова много дълги дори напротив предизвика увеличаване на шорта ( както за тези две неща говорих много до преди няколко седмици ) и както и предрекох преди според мен играта сега е да се унищожат късите на индексите надолу, сиреч да се накарат да ги затворят прекалено рано. И това днес видях в действие. Късите намаляват. Т.е предполагаемия план е в пълна сила. Забелязвам масово агитиране за купуване на дипа което може да доведе до леко покачване на иднексите до края на седмицата предизвикано и от затваряне на късите на пишман инвеститорите. Ако това не се осъществи ..както много пъти казвах пазара няма съпротива нито нагоре нито надолу и ако има някакъв дори и лек катализатор за падане на пазара ( например което предполагам ще е петрола ) всичко ще падне с много далеч под 180.

            Освен това имам подозрението че ФЕД панически ще действа с лихвите за да има какво да намали догодина евентуално...т.е смятам че повечето хора са готови за корекцията. И тоя път няма да спаси пазара. Не вярвам да са толкова смели да вдигнат лихвите сега но нищо не се знае, но на тази презконференция ще бъдат много твърди и ще дадат сигнал за юли. Но това е само предположение. Само БОГ и може би някой друг подобен на БОГ знае.

            Купуването на дипа тоя път много внимателно трябва да се прецени. Щото въстановяването вероятно няма да е толкова бързо като преди.

            Предстоят много интересни месеци.
            Last edited by Iv_max; 14.06.2016, 05:19.

            Коментар


            • Някой преди 4-5 дена

              Някой преди 4-5 дена ме попита "злорадо" какво станало с моя шорт BIS.

              Сега да му отговоря ли?

              Коментар


              • Основния въпрос е ЗАЩО

                Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
                Paul Singer, Icahn, Soros and Druckenmiller ; Warns "It's A Very Dangerous Time To Be In The Market", Buys Gold
                Основния въпрос е ЗАЩО обаче. Както винаги разбира се.

                Щото Сорос е казал или поради друга причина?

                Щото ако знаеш защо си къс или дълъг може лесно да разбереш кога не трябва да си къс или дълъг.

                Номера е да имаш крила да летиш сам а не да се возиш на самолет.

                Коментар


                • ........

                  Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                  И ти да не би да купи в четвъртък на 9.50?
                  Петък 28% днес 20% ама преди това 50% надолу.
                  Така че ако не си купил в четвъртък на 9.50 какъв ти е кяра?
                  Преди си бил 40% на загуба с твоя VIX сега си излязал на 0.

                  Iv_max Iv_max е онлайн в момента
                  Аватара на Iv_max
                  Мнения: 2,654
                  08.06.2016, 20:31


                  Начално Днес увеличх шорта
                  Днес увеличх шорта, както и купих малко викс.


                  За разлика от много хора които само прикават аз от време на време казвам какво правя. И не говоря какво съм направил пост фактум.

                  Преди казвах всичко. Сега не казвам щото няма интерес явно.
                  След време и това няма да казвам.

                  Та...това е копи пейст от поста ми. Провери .

                  Това е типично български манталитет.

                  Как изкара че съм на 0 не е истина.
                  Бил съм на 40 загуба сега съм на 0. И като се събудиш...

                  Ако поне някой има тук който има поне елементарен интерес от това което се случва и иска да научи нещо - ще пита и после ще мисли дали аджеба има смисъл в това което някой му говори.
                  Само това е единствената причина поради която пишех всичко което правя и кога го правя. И когато без да ме пита никой съм се опитвал да обясня - вместо някой да води градивен разговор реакцията е била че нищо не разбирам и вярвам на теориите за конспирация. Безумна работа.

                  Това ми говори много за теб, повече даже от аргументите ти за петрола.
                  Last edited by Iv_max; 14.06.2016, 04:13.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Не схващате идеята.

                    Най просто идетята е че - пазара прави пари по два начина. Опции и Викс. И всичко останало е следствие.

                    Следенето на Викс не е от гледна точка на това че той е индикатор за "страха" . Това вече е съвсем различне инструмент.
                    Paul Singer, Icahn, Soros and Druckenmiller ; Warns "It's A Very Dangerous Time To Be In The Market", Buys Gold
                    „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Прав си. Викс пада. Петък 28 % нагоре днес 20 % нагоре.
                      Много си запознат с пазара - поне като не го разбираш го следи )

                      https://finance.yahoo.com/q;_ylc=X1M...ce_vert&s=UVXY


                      А това че сте аматьори е без съмнение ))) Даже не съм убеден дали думата аматьор не е прекалено силна. Ама като не знам по силна.....

                      После ще те питам за фундаментално дългия петрол..ама чакай има време.

                      Да ми обясниш кога е спекулация кога фундамент. С нетърпение чакам
                      И ти да не би да купи в четвъртък на 9.50?
                      Петък 28% днес 20% ама преди това 50% надолу.
                      Така че ако не си купил в четвъртък на 9.50 какъв ти е кяра?
                      Преди си бил 40% на загуба с твоя VIX сега си излязал на 0.

                      Коментар


                      • Алонсо играеш ли бридж?

                        Алонсо играеш ли бридж?

                        Или някой друг да поиграем
                        Last edited by Iv_max; 14.06.2016, 00:37.

                        Коментар


                        • Е точно това е изкуството

                          Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                          и още нещо

                          Steve Jobs didn't invent the iPhone, says Nancy Pelosi

                          Technically Incorrect: The House minority leader says the US government was behind the actual invention; Jobs merely designed Apple's famous phone and put it together.

                          https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=h2ZpH7eVRro
                          Е точно това е изкуството.

                          Ако трябва да бъдем честни Джобс не е измислил нищо никога. Нито компютър нито нищо. Но да създадеш организацията и да накараш хората да измислят нещо и да ги вдъхновиш да работят в определена посока - това е важното. Последния щрих който е най важен.

                          Много хора все още не осъзнават че това да си умен не е достатъчно за да си успешен. Даже и гении да си не е достатъчно. Небходмо е нещо съвсем различно...нестандартно мислене.

                          Коментар


                          • Не схващате идеята

                            Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                            На мен простото мислене все още ми върши работа, когато се опитвам да мисля сложно не се е получавало. Та за Викс- предпочитам да го играя в посока надолу, но за целта трябва да имам усещане, че локалното дъно е близо. Вероятно ще го направя в сряда малко след отварянето, освен ако не реша да отложа за ден-два преди референдума. Когато играя викс да расте го правя по следната схема- трябва пазарът да пада поне 3 дни, а викс все още да е достатъчно нисък, ако не тръгне в моята посока затварям до 48 часа след влизането на загуба, докато не е станала голяма. И в специфични ситуации преди важни събития като в момента, когато съм мечи настроен предпочитам да го играя през викс, отколкото през къси индекси, защото обикновено дава някаква алфа. Това е, който иска да търси по-сложни схеми- парите са си негови, резултатите също.
                            Не схващате идеята.

                            Най просто идетята е че - пазара прави пари по два начина. Опции и Викс. И всичко останало е следствие.

                            Следенето на Викс не е от гледна точка на това че той е индикатор за "страха" . Това вече е съвсем различне инструмент.

                            Коментар


                            • Естественно че не Викс

                              Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                              Момчета не се карайте: не vix, играе е се vdax, vstoxx, vftse.
                              Естественно че не Викс.

                              Като казвам Викс имам пред вид всичко около викс.

                              Коментар


                              • и още нещо

                                Steve Jobs didn't invent the iPhone, says Nancy Pelosi

                                Technically Incorrect: The House minority leader says the US government was behind the actual invention; Jobs merely designed Apple's famous phone and put it together.

                                https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=h2ZpH7eVRro
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X