IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ти наистина много вярваш на медиите

    Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
    Като минимум сериозно засилване на долара, а оттам и загуба на конкурентоспособност, отделно трудноопределими загуби във финансовият сектор.
    Ти наистина много вярваш на медиите. Като чуеш 20 пъти в ЦНБС че долара е проблем за пазара и почваш да си вярваш.
    Силата на долара не е проблем за Пазара като цяло или поне не такъв за какъвто го представят. Износа на САЩ е около 13 % от GDP

    http://data.worldbank.org/indicator/NE.EXP.GNFS.ZS

    Колко ще повлияе 2-3 % засилване на долара и то краткосрочно ...

    Това са глупости. Друг е въпроса че за да стане тази цена на акциите на дадена компания анализаторите са включили за 20 години напред някакви умопомрачителни печалби които нямат ниакква връзка с реалността само и само да оправдаят по някакъв начин безумните цени на акциите спрямо реалната ситуация.

    Това са медиини глупости. Ти дай на компаниите безплатни кинти да си оправят ЕПС с байбак без да има смисъл да инвестират и после се оправдавай със силата на долара която на всичкото отгоре при подобен сценарии с брексита ще е временна.

    И това е на ФЕД причината? Айде бе....пазара е причината шефе...пазара. На всяка цена да се държи пазара. Това лие пазарната икономика която сте учили в учебницте...или която Мишо защитава?

    Значи дай всички да сме бичи ...щото ФЕД ще помага а после сме големи икономисти вярващи в пазара.


    И за децата е ясно че ФЕД не са ниаккви дата депендет...ама за Мишо са ....
    Last edited by Iv_max; 16.06.2016, 01:05.

    Коментар


    • Освен от заеми

      Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
      Ти ли си единственият, който не знае, че идват от заеми? Да те открехнем, ако не си наясно...
      Освен от заеми байбака наистина идва от парите в чужбина на част от компаниите като епъл но това е още по лошо и Мишо не трябва с пренежрежение да подценява това че вместо да ги върнат кинтите в САЩ заради безумния данък който така и така почти не се плаща и поне от част от тях да инвестират те нямат голям избор освен да ги дават за байбак.

      Но не проблема на Епъл с байбака е проблем...проблема е че огромна част от този байбак на повечето останали фирми идва наистина от дебита който е без пари и единствените които обслужва са Уолл стреет и и всички които искат да си продадат акциите на някой , а в много случаи и на инсайдери или големи акционери които притискат бордовете да правят това за да не губят кинти. Но това е дълга тема.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Я ме светни...само за едно нещо.
        Обаче тоя път искам не разтеглив а конкретен отговор.
        След като споменават Брексита...като притеснение и да кажем си прав че става въпрос за американската икономика а не ПАЗАРА.

        Питам следния въпрос. Само един от 100 възможни.

        Какво ще повлияе на истинската АМЕРИКАНСКА икономика дали Англия е в или извън ЕС?
        От какво се притесняват от падане на пазара или от проблеми с американската икономика?
        Като минимум сериозно засилване на долара, а оттам и загуба на конкурентоспособност, отделно трудноопределими загуби във финансовият сектор.

        Коментар


        • Мишо

          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Значи затова не инвестирали американските фирми, заради данъците върху парите в чужбина А за buy back откъде идват парите?

          2011г. нали помниш как републиканците щяха да "закриват" правителството. Направиха 1.1 трилиона долара съкращения за следващите 10г. Това са същите гении, които в добрите времена правиха огромни бюджетни дефицити - Рейтън, Буш старши и младши.
          Много четеш "авторитетни" издания и медии...а може би и от работата ти. От там се откъсваш от реалността и отиваш в една дълбоко икономическо тресавище от информация която не ти дава възможност да видиш реалната ситуация.
          Разсъждаваш чисто теоритично. Като учител който разказва за САЩ без да е посещавал някога САЩ.Тоя пример не е много хубав ама не мога да се сетя за по хубав.

          Все едно аз да ти говоря колко е хубав или не живота в Белгия и точно какъв е. Начина по който ти ще възприемеш моя разказ без да съм живял в Белгия..ще е същото което изпитвам аз към твоите мисли.

          Коментар


          • Я ме светни

            Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Наистина ли не ти е ясно, че гледат реално как стои икономиката, а не някакво определено число.

            И сериозно ли мислиш, че инфлацията е 2%? Очакванията на Феда за инфлация за 2016 паднаха от 1.6% на 1.4%.
            Я ме светни...само за едно нещо.
            Обаче тоя път искам не разтеглив а конкретен отговор.
            След като споменават Брексита...като притеснение и да кажем си прав че става въпрос за американската икономика а не ПАЗАРА.

            Питам следния въпрос. Само един от 100 възможни.

            Какво ще повлияе на истинската АМЕРИКАНСКА икономика дали Англия е в или извън ЕС?
            От какво се притесняват от падане на пазара или от проблеми с американската икономика?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              И сериозно ли мислиш, че инфлацията е 2%? Очакванията на Феда за инфлация за 2016 паднаха от 1.6% на 1.4%.
              Не аз мисля,че е около 5-6%, защото за разлика от идиотите от Феда, които живеят в паралелна вселена, ям всеки ден, плащам за да имам покрив над главата, купувам си работи и не виждам нещо да е станало по евтино, ама ти предполагам не знаеш как я "изчисляват" инфлацията.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Значи затова не инвестирали американските фирми, заради данъците върху парите в чужбина А за buy back откъде идват парите?
                Ти ли си единственият, който не знае, че идват от заеми? Да те открехнем, ако не си наясно...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                  При положение, че американската икономиката расте реално с около до под 2%, номинално около 3%, и работната сила с около 1%, с колко да растат заплатите? Някъде между 2 и 2.5% ще е отговорът, нали? Това, което може да се промени е инфлацията /което се опитва да направи ФЕД/, и което надали е правилният подход, а другото е реалният ръст на икономиката. И тука се проваля "нашия човек".
                  8 години не са млако време. То и нашият Боко спря вече да се оправдава с "тройната". А ония 800 милиарда долара - "стимулус" - нали бяха за инфраструктура?
                  Примерно ако бяха по-ниски данъците в Америка, дали американските компании вместо да се чудят как да избягат, нямаше да инвестират в Америка?
                  Значи затова не инвестирали американските фирми, заради данъците върху парите в чужбина А за buy back откъде идват парите?

                  2011г. нали помниш как републиканците щяха да "закриват" правителството. Направиха 1.1 трилиона долара съкращения за следващите 10г. Това са същите гении, които в добрите времена правиха огромни бюджетни дефицити - Рейтън, Буш старши и младши.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                    Баце, кви са тез глупости дето ги плещиш? Като са дата депендънт, що не спряха с КУ на не змам колко % безработица? Брадатият нали така беше обещал?
                    После лъгаха за лихвите няколко пъти, а безработицата продължаваше да си пада. За инфлацията същата работа. Нали трябваше да е 2%? Е сега като е 2, що се на*раха?
                    Наистина ли не ти е ясно, че гледат реално как стои икономиката, а не някакво определено число.

                    И сериозно ли мислиш, че инфлацията е 2%? Очакванията на Феда за инфлация за 2016 паднаха от 1.6% на 1.4%.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Щото тяхната дата...е много интересна...трябва Китай да е наред, трябва инфлацията да е ок...трябва безработицата да е супер...трябва да няма брексит...да няма мрексит....да не се е насрал някой по случайност в цитадел или хъдсън ривър, трябва обама да е спал добре и да е ебал редовно, трябва Тръмп да си е счупил крака или да не може да говори...и т.н... и т.н. Може да добавим...много ясни дата важни неща и в япония...и в европа...ако те не са достатъчни в бангладеш може някой да е сгазил лука...и т.н.

                      Естественно че са дата депендет...как не ти е ясно само на теб...))


                      И докато са дата депендет....дебита отива в небето с него и байбака, акциите и бодновете...и като каже пляс...ще им дойде като кофа студена вода до като са още в сауната на 70 градуса, На всичкото отгоре са чисто голи...а точно пред сауната са се събрали 1000 човека да ги видят какво ще правят като излязат....))

                      Ама як пример ми стана а?)
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Щото тяхната дата

                        Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                        Баце, кви са тез глупости дето ги плещиш? Като са дата депендънт, що не спряха с КУ на не змам колко % безработица? Брадатият нали така беше обещал?
                        После лъгаха за лихвите няколко пъти, а безработицата продължаваше да си пада. За инфлацията същата работа. Нали трябваше да е 2%? Е сега като е 2, що се на*раха?
                        Щото тяхната дата...е много интересна...трябва Китай да е наред, трябва инфлацията да е ок...трябва безработицата да е супер...трябва да няма брексит...да няма мрексит....да не се е насрал някой по случайност в цитадел или хъдсън ривър, трябва обама да е спал добре и да е ебал редовно, трябва Тръмп да си е счупил крака или да не може да говори...и т.н... и т.н. Може да добавим...много ясни дата важни неща и в япония...и в европа...ако те не са достатъчни в бангладеш може някой да е сгазил лука...и т.н.

                        Естественно че са дата депендет...как не ти е ясно само на теб...))


                        И докато са дата депендет....дебита отива в небето с него и байбака, акциите и бодновете...и като каже пляс...ще им дойде като кофа студена вода до като са още в сауната на 70 градуса, На всичкото отгоре са чисто голи...а точно пред сауната са се събрали 1000 човека да ги видят какво ще правят като излязат....))

                        Ама як пример ми стана а?)
                        Last edited by Iv_max; 15.06.2016, 23:55.

                        Коментар


                        • Търговията с Викс е елементарна

                          Търговията с Викс е елементарна в някой случаи ако разполагате с моя софтуер. Всъщност до сега съм спечелил два пъти повече само от викс от колкото ми струва до сега таксата за изпозлването му. Единственното което трябва да прави човек е да гледа само аглосите какво правят без другите. Днес например преди фед продадох целия викс...и не смятах да купувам...няколко минути преди да падне пазара накрая алгосите взеха активно да увеличават ликводността на UVXY и аз се включих отново и естественно след 5 минути пазара падна. И UVXY - скочи много.

                          Щото пазара не е манипулиран...естественно...първо купуват викс и после продават индексите....как пък знаят да купят преди това ?)))

                          Що вие не знаете?))
                          Last edited by Iv_max; 15.06.2016, 23:41.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Data dependent...

                            Не знам какво лъжат, но за мене винаги е било очевидно и очевадно, че са и ще бъдат data dependent.
                            Баце, кви са тез глупости дето ги плещиш? Като са дата депендънт, що не спряха с КУ на не змам колко % безработица? Брадатият нали така беше обещал?
                            После лъгаха за лихвите няколко пъти, а безработицата продължаваше да си пада. За инфлацията същата работа. Нали трябваше да е 2%? Е сега като е 2, що се на*раха?

                            Коментар


                            • А не се притеснявам

                              Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                              X и vale са за дневен трейдинг. Особено с опции. Но и твоят момент ще доиде...
                              А не се притеснявам..хич.

                              Ще видим тези дни може да шортна още малко.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Аз такива неща не правя освен ако нямам сериозни мотиви като например днес викс.

                                Нещо си се объркал.

                                Аз съм като теб "фундаментален" само че по различен начин и с коренно различни мотиви. Не за друго а защото парите ми са доста и не мога да ги въртя всеки ден всички.

                                След като продадох прайслайн с едно малко изключение, за него забравих.

                                Ще се сетя при следващата корекция. Не съм къс на него между другото. Но пък съм къс на 30 други неща.

                                Всичко на което искам да те наведа като мисъл е че блянуваните 5 % доходност на година можеш да ги направиш сравнително лесно при този пазар с минимални усилия.

                                Такива малко движения не ме интересуват по принцип като разбира се има изключения в ситуации които са очевадни от моя гледна точка.

                                Ако нещо може да те успокои едно от 3 те неща които са ми на загуба : късите бондове които скоро ще увелича ...., ЦМГ щото съм дълъг с 51 акции от около 400 $ и VRX с 1000 акции съм на загуба.

                                Всичко друго е на +


                                А щях да забравя на Ники Х ми е на малка загуба имам 1500 акции.
                                X и vale са за дневен трейдинг. Особено с опции. Но и твоят момент ще доиде...

                                Коментар

                                Working...
                                X