IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Разбира се

    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Това, че човек може лесно и бързо да прави но борсата по 5% когато му се прииска, е илюзия.
    Разбира се...особенно за теб.

    И пак не прочете....не винаги...казах в ТОЗИ ПАЗАР. Не когато му се прииска.

    Търсиш под вола теле без да желаеш да се змислиш върху това което казвам.

    Коментар


    • Ама човек

      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Data dependent...

      Не знам какво лъжат, но за мене винаги е било очевидно и очевадно, че са и ще бъдат data dependent.
      Ама човек ...това е пунта мара бе...какъв дата депендет...глупости. Маркет депендет са. И Обама депендет. Всеки път има някакво извинение. Кога пък ще стане всичко което искат ФЕД ? Не може ем душата в рая хем оная работа докрая....

      Ще гризнат дръвцето всички дълги това е ясно....то един път стомна за вода ...втори път и накрая ще се счупи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Аз такива неща не правя освен ако нямам сериозни мотиви като например днес викс.

        Нещо си се объркал.

        Аз съм като теб "фундаментален" само че по различен начин и с коренно различни мотиви. Не за друго а защото парите ми са доста и не мога да ги въртя всеки ден всички.

        След като продадох прайслайн с едно малко изключение, за него забравих.

        Ще се сетя при следващата корекция. Не съм къс на него между другото. Но пък съм къс на 30 други неща.

        Всичко на което искам да те наведа като мисъл е че блянуваните 5 % доходност на година можеш да ги направиш сравнително лесно при този пазар с минимални усилия.

        Такива малко движения не ме интересуват по принцип като разбира се има изключения в ситуации които са очевадни от моя гледна точка.

        Ако нещо може да те успокои едно от 3 те неща които са ми на загуба : късите бондове които скоро ще увелича ...., ЦМГ щото съм дълъг с 51 акции от около 400 $ и VRX с 1000 акции съм на загуба.

        Всичко друго е на +
        Това, че човек може лесно и бързо да прави но борсата по 5% когато му се прииска, е илюзия.

        Коментар


        • One Up on Wall Street и преди си я препоръчвал ама няма кой да чете

          За мързеливите препоръчвам да отделят един час и да гледат тази лекция на Питър Линч: https://www.youtube.com/watch?v=72Pq5zKEi_g

          Коментар


          • Аз такива неща не правя

            Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Ив, а не тебе каква ти беше ползата, че продаде PCLN на 1275 като не купи после на 1215 и не продаде на 1360
            Аз такива неща не правя освен ако нямам сериозни мотиви като например днес викс.

            Нещо си се объркал.

            Аз съм като теб "фундаментален" само че по различен начин и с коренно различни мотиви. Не за друго а защото парите ми са доста и не мога да ги въртя всеки ден всички.

            След като продадох прайслайн с едно малко изключение, за него забравих.

            Ще се сетя при следващата корекция. Не съм къс на него между другото. Но пък съм къс на 30 други неща.

            Всичко на което искам да те наведа като мисъл е че блянуваните 5 % доходност на година можеш да ги направиш сравнително лесно при този пазар с минимални усилия.

            Такива малко движения не ме интересуват по принцип като разбира се има изключения в ситуации които са очевадни от моя гледна точка.

            Ако нещо може да те успокои едно от 3 те неща които са ми на загуба : късите бондове които скоро ще увелича ...., ЦМГ щото съм дълъг с 51 акции от около 400 $ и VRX с 1000 акции съм на загуба.

            Всичко друго е на +


            А щях да забравя на Ники Х ми е на малка загуба имам 1500 акции.
            Last edited by Iv_max; 15.06.2016, 22:50.

            Коментар


            • Коментар


              • Фед ще ги слушам за Коледа. Ако Хилърката спечели.

                Коментар


                • https://www.amazon.com/Reminiscences...esse+Livermore

                  always worth to read. iread for 5 time

                  https://www.amazon.com/Market-Wizard...7BDD6W1XTXCNC7

                  2 times

                  https://www.amazon.com/One-Up-Wall-S...PF01HQ4N6HSC0A

                  https://www.amazon.com/Hedge-Hogs-Tr...keywords=hedge

                  aide, osven 4e sam dobar, sam i polezen

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Мишо, замисли се каква ти беше далаверата че BAC беше 15 $? ако не си я продал?

                    Сега мисля че трябва да продадеш остатъка от прайслайн на цена която е доста добра но без да купуваш експедия разбира се или каквото и да е друго.

                    Това бих направил аз. Имаше късмет прайслайн стана повече от колкото аз го продадох..изпозлвай късмета си . Късмета е затова да се използва,
                    Ив, а не тебе каква ти беше ползата, че продаде PCLN на 1275 като не купи после на 1215 и не продаде на 1360

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      investing явно се справя още по-зле
                      за първи път им е но като гледам нищо съществено не се случи засега и при валутите и индексите

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
                        не investor бе баче, чети внимателно
                        investing явно се справя още по-зле

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Има различни логики.

                          Ще ти кажа една друга логика.

                          ФЕД лъжат вече 3 та година Ама особенно яко - 2 ра. В един момент вече никой не им вярва. Т.е губят доверие ( ако въобще им е останало ) . Това се задълбочава. Декември - казаха 4 вдигания, после 2 вдигания - сега сме средата на годината и няма вдигания. Ако не вдигнат лихвите сега или юли лъжата ще стане много сериозна щото е ясно че няма да ги вдигнат и септември и декември. Т.е за да запазят малкото останало доверие може би ще действат екстремно. А липсата на доверие е това което поражда големите кризи.
                          Друга логика е че ФЕД нямат инструмнет да противодействат на криза която се задава. Т.е имат необходимост да са подготвени с по високи лихви. На последната презконфернеция Йелън използва думата " need " т.е ФЕД има нужда да вдигне лихвите.


                          и т.н

                          Много логики има...

                          Коя точно е твояата?
                          Data dependent...

                          Не знам какво лъжат, но за мене винаги е било очевидно и очевадно, че са и ще бъдат data dependent.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Investor докато преведат от английски...
                            не investor бе баче, чети внимателно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
                              на мен в investing.com не ми излиза нищо може да ми е забил сайта значи
                              Investor докато преведат от английски...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                                Как да не са я обявили бре?
                                От 21:00 е новината-няма промяна в лихвата,остава на 0,5
                                на мен в investing.com не ми излиза нищо може да ми е забил сайта значи

                                Коментар

                                Working...
                                X