IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мишо, това по надолу дето си го писал като довод, че АИГ е било спасено на печалба, не е никакъв довод. Че то всяка национализация е също де факто печалба за "държавата", само че в една от най-богатите на петролни ресурси държави -Венецуела, храната свършва - та до това водят "печалбите на държавата". Ако на тебе ти издават паспорт на гигантска печалба, как ще се почустваш? Всички застрахователни поддружества на АИГ са били добре капитализирани и регулирани да издържат фалит на майката и дъщерното дружество сключвало деривативните договори /които не са застраховка в "регулирания" смисъл на думата/.
    Тези "печалби" идват за сметка на всички, чакали тогава да си купят ГС примерно на долар за акция, или такива с планове да увеличат брокерския си бизнес като заместят ГС примерно. Всеки, който е играл по правилата, е бил прецакан.

    Коментар


    • напротив

      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Предполагам, че Меркел и Оланд мислят не много различно от тебе. И затова предлагат политически съюз.
      напротив, аз бих засилил икономическия съюз и бих помогнал бедните държави да не са толкова бедни. Не ме питай как щото ще говоря два часа.

      И бих оставил политиката на национално ниво да се решава. Никой няма да иска да бяга тогава. Не може някой да диктува националните ти интереси в замяна на някакво имагирено и тотално манипулирано общо благо което се свежда до благо за няколко човека.

      Ако ти мислиш че политически съюз е добро...няма да говоря повече с теб. Защото не може да ти обясни човек каквото и да е - какво мисли и да чуеш аргументи - като основата ти е тотално погрешна ала ние сме най умни щото ви управляваме.

      Коментар


      • Ако бяха ги спасили

        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        По принцип всички големи банки в САЩ щяха да фалират ако не се беше намесил Федът. Джей Пи Морган Чейс твърдят, че те са щели да оцелеят. Така да е.

        И какво щеше да стане с американската икономика тогава? Трябва да обмислиш отново защо конкуренцията и фалитите по принцип са нещо хубаво за потребителите и обществото като цяло. Както и дали в някои случаи фалитите не стават нещо лошо за потребителите, за работниците и за обществото като цяло.

        Специално за финансовата система препоръчвам като АБВ да се прочете "Lombard Street" на Walter Bagehot писана през 19 век. Стара книга, но доста мъдра.
        Ако бяха ги спасили и вкарали в затовра няколко СИО та...както и други под тях, ако бяха въвели регулации ограничаващи манипулациите на пазара, ако бяха оставили пазара да е пазар, ако бяха забранили ВЧТ, ако не бяха допуснали огромния дълг най вече частен, ако бяха вдигнали лихвите и т.н ако....можеше и да повярвам че спасяването е било добро за хората.

        Всичко е пунта мара и късмет. Ама късмет когато умееш да го използваш и контролираш.

        Коментар


        • Всичко е възможно

          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Изборът не е много голям. Или еврозоната се разпада или се прави фискален съюз, а като се направи фискален то си е направо една държава.

          Всъщност идеята на ЕО и дори на ЕОВС (Европейска общност за въглища и стомана от 1951) винаги е била един ден Европа да се федерализира.

          Меркел и Оланд осъзнават дилемата и не искат да поемат отговорността за провала на идеята за европейска интеграция.

          Сега ти казваш, че ферализация между Франция и Германия е невъзможна, ако правилно разбирам. Но наистина ли не е възможна?
          Всичко е възможно.

          Но търпението се изчерпва.

          Аз съм убеден че ситуации като Брексита ще има много ако продължават така. Как не разбираш че на хората им писна?
          Няма как да се оправят с дълга. Няма как да се оправят с лихвите. Няма как както се видя и с хората да се оправят.
          Ти си типичен бюрократ. Не го казвам с лошо но е факт. И затова не виждаш под повърхността.

          Коментар


          • Това няма значение

            Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Не знам дали си в час, Ив. Брекзит не беше 100% сигурен резултат от референдума. Къде щеше да си сега без Брекзит? Доста надолу.
            Това няма значение. Брексита е един от най маловажните мечи фактори за щатите.
            Къде ще бъда един месец няма значение - важното е къде ще бъда като му дойде времето.


            Ама какво да говорим няма смисъл....

            Коментар


            • Аз съм говорил много за тесла

              Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение
              TSLA – добър продукт и ужасна акция, реплика на Джим Крамер мисля! Карах един модел С наистина много добра, отделен въпрос е дали си струва 80к ако ще се препродава колко ще и е стойността и колко и издържат батериите. От тесла ти ги сменят до 8-та година, а след това? При такава политика след 8-та година себестойността ще е почти равна на 0.

              Лично според мен има още бая да падат, особено след като обявиха покупката на Солар - cashflow negative компания купува друга губеща. Скоро ще им трябва пак свежа кешовица, и пак бай Елон ще вкарва маркетингови трикове за да вдигне акцията поне малко.
              Ако падне пак на нива 120-145 ще се замисля.

              Едно не може да му се отрече на Елон - визията
              Тук може би е момента да се обсъди, Ив_макс мисля че и ти го спомена някъде, за мащабното мислене и как 99.9% от хората залагат ан сигурното и подобни проекти ги считат за глупост. Какво ти е мнението по частния случай Тесла? Финансово ако ги гледаш е зле положението – обаче визия виж там има много. Заедно с гигафкторито и солара затварят цикъла напълно т.е. това се превръща в много бинарен залог: или успяват и то много или се провалят пак с много т.е. всичко или нищо.

              @Bete Goiko: ако имаш топ*и другия падащ нож е валеант и тях може да ги играеш, дано се спрат преди да ударят дъното като sune
              Аз съм говорил много за тесла, трябва да се повтарям

              Единственото бичи за телса е че ГС са маркетмейкъри на Тесла

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                По принцип всички големи банки в САЩ щяха да фалират ако не се беше намесил Федът. Джей Пи Морган Чейс твърдят, че те са щели да оцелеят. Така да е.

                И какво щеше да стане с американската икономика тогава? Трябва да обмислиш отново защо конкуренцията и фалитите по принцип са нещо хубаво за потребителите и обществото като цяло. Както и дали в някои случаи фалитите не стават нещо лошо за потребителите, за работниците и за обществото като цяло.

                Специално за финансовата система препоръчвам като АБВ да се прочете "Lombard Street" на Walter Bagehot писана през 19 век. Стара книга, но доста мъдра.
                Напълно съм съгласен, че вероятно всички биха фалирали.
                Но също така, всичко, което знам за живота ми подсказва, че никоя от банките не би признала, че би фалирала. И не би приела помощ срещу разводняване. И ако ФЕД или който и да е й бе наложил помощ срещу разводняване на собствеността, след години банката би го осъдила (разбирай данъкоплатеца) за причинени щети. Смятам, че решението им да оставят една да фалира е гениално.
                Ако искаш дай визията си какво би станало, ако ФЕД бе спасил Леман?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Предполагам, че Меркел и Оланд мислят не много различно от тебе. И затова предлагат политически съюз.
                  Между вълк и офца?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                    Европа е кораб без рул и е въпрос на много кратко време да се разцепи в първата канара (итеграция). Просто англичаните трябва да удържат няколко месеца и финита ла комедия.
                    Предполагам, че Меркел и Оланд мислят не много различно от тебе. И затова предлагат политически съюз.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Изборът не е много голям. Или еврозоната се разпада или се прави фискален съюз, а като се направи фискален то си е направо една държава.

                      Всъщност идеята на ЕО и дори на ЕОВС (Европейска общност за въглища и стомана от 1951) винаги е била един ден Европа да се федерализира.

                      Меркел и Оланд осъзнават дилемата и не искат да поемат отговорността за провала на идеята за европейска интеграция.

                      Сега ти казваш, че ферализация между Франция и Германия е невъзможна, ако правилно разбирам. Но наистина ли не е възможна?
                      Виж сега , Европа а и света са пред фундаментална Промяна. Това че тези "лидери" не го осъзнават или не искат е разбираемо. След година никой от тях няма да е в наличност, какво им пука. А между другото те работят за нея без дори да го разбират. Европа е кораб без рул и е въпрос на много кратко време да се разцепи в първата канара (итеграция). Просто англичаните трябва да удържат няколко месеца и финита ла комедия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                        Монти, не съм съгласен с Мишо, че Лемън е грешка. Той просто изтъква един аргумент, а множество други в обратна посока пропуска.

                        Твоето твърдение вече е тотална недомислица. Извинявай, но поне в темата за Нисе държим на минимум качество.
                        Фалита е част от логиката на съвременната финансова система. Добра или лоша тя се саморегулира, като от едната страна рейнджа винаги опира в страха от фалит.

                        Система в която никой не може да фалира е някакъв съвсем друг тип финансова система.
                        По принцип всички големи банки в САЩ щяха да фалират ако не се беше намесил Федът. Джей Пи Морган Чейс твърдят, че те са щели да оцелеят. Така да е.

                        И какво щеше да стане с американската икономика тогава? Трябва да обмислиш отново защо конкуренцията и фалитите по принцип са нещо хубаво за потребителите и обществото като цяло. Както и дали в някои случаи фалитите не стават нещо лошо за потребителите, за работниците и за обществото като цяло.

                        Специално за финансовата система препоръчвам като АБВ да се прочете "Lombard Street" на Walter Bagehot писана през 19 век. Стара книга, но доста мъдра.
                        Last edited by Misho ILIEV; 28.06.2016, 21:38.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Меркел и Оланд са луди...чисто луди. Може би Кери им е дал безумната идея да правят политически съюз.

                          Безумие. Когато някой се намира под прожекторите, светлината напълно го заслепява и той не вижда нищо около себе си.

                          Съществото ми не може да повярва че Меркел не осъзнава че точно превръщането на ЕС в политически съюз от икономически доведе до Брексита и всичко останало.
                          А сега...предлагат да загасят пожара с бензин като предлагт да правят политически съюз. Тея са или изперкали тотално или са глупави до толкова че не осъзнават къде е проблема или Щатите ги натискат да правят глупост след глупост. Даже не мога да разбера далаверата вече на Щатите.

                          Може би паниката си казва думата и както добре знае всяко решение взето под емоция не е никакво решение.

                          Кризите стават на майтап...и изведнъж. Не съм вярвал наистина но ще ни вкарат в огромна криза. Много по голяма от предните ако така продължават.
                          Изборът не е много голям. Или еврозоната се разпада или се прави фискален съюз, а като се направи фискален то си е направо една държава.

                          Всъщност идеята на ЕО и дори на ЕОВС (Европейска общност за въглища и стомана от 1951) винаги е била един ден Европа да се федерализира.

                          Меркел и Оланд осъзнават дилемата и не искат да поемат отговорността за провала на идеята за европейска интеграция.

                          Сега ти казваш, че ферализация между Франция и Германия е невъзможна, ако правилно разбирам. Но наистина ли не е възможна?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Аз съм го казвал...ама ще го кажа пак. Краткосрочен спекулант в тази обстановка е най големия комплимент който можеш да направиш на някой. Щото показва че е в час. Докато дългосрочните "инвеститори" са скъсали с реалността и отказват да си го признаят до като не разберат по трудния начин.

                            Грижа ме е за обикновенните хора поради две причини. Първата е щото наистина ме е грижа и втората е защото за реалния бизнес за който ти нямаш представа как функционира а аз съм и в него е от жизненоважно значение обикновенните хора да са колкото е възможно по добре.
                            Не знам дали си в час, Ив. Брекзит не беше 100% сигурен резултат от референдума. Къде щеше да си сега без Брекзит? Доста надолу.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                              Ами дебни си в ниското и чакай по-голяма волатилност. Гилда сигурно и още ще го натиснат, ама дреме ти на шишарката. Не ми каза онзи ден за Невсуняка. Нещо не е както трябва, честно ти казвам. Не може златото да излита в космоса и всички копачи, повечето яко в дълг ушити, да скачат, а туй с кеш да се сурне 3%. Не е нормално.

                              Иначе Викса обърна кривата както си трябва. Може да се купува вече. Като подскокне, ще добавя малко шортче.
                              Сори, подминал съм поста ти, сега погледнах.
                              Ми те не са златарчета бе снейки. Имат и някакви съпътстващи добиви на злато и сребро, ма са малко, главно меден лоу кост играч са, а от идващото тримесечие почват и цинка и ще станат 50/50 мед/цинк.
                              Онзи ден като падаше медта заедно с пазара съвсем нормално бе и те да падат. Всъщност напоследък паднаха около 15% само заради това че увеличиха със 75М първоначалната цена за акуизишъна дето направиха за да придобият сръбските залежи на Тимок.
                              Като почнат и него да разработват след след ок 3г ще станат и с по сериозна експозиция към златото, над 1/3 от сръбските профити ще са от злато, другото пак мед. Много дългосрочна позиция ми е, само една част си ги търгувам на суинг.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Ами дебни си в ниското и чакай по-голяма волатилност. Гилда сигурно и още ще го натиснат, ама дреме ти на шишарката. Не ми каза онзи ден за Невсуняка. Нещо не е както трябва, честно ти казвам. Не може златото да излита в космоса и всички копачи, повечето яко в дълг ушити, да скачат, а туй с кеш да се сурне 3%. Не е нормално.

                                Иначе Викса обърна кривата както си трябва. Може да се купува вече. Като подскокне, ще добавя малко шортче.

                                Коментар

                                Working...
                                X