IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
    С 1м стеше да си 300к напред преди данъци и разходи. Само от акцията
    Ми не знам Ники. За да има някакъв смисъл упражнението за мен трябва да имам поне 30% от капитала си в една позиция, за да може като направя 30%, всъщност да направя 10% доходност на портфейла. За да направя това трябва да съм много навътре в компанията. Ама не просто навътре а много навътре В този смисъл си ми полезен с това че ми обръщаш внимание на някои компании, обаче за мен това съвсем не е достатъчно за да те следвам на сляпо без да знам причините за сделките ти. Не че си длъжен да се опитваш да си полезен. Всеки за себе си, както казваш. Смисълът за мен е да споделям мислите си е евентуално да породя някакъв спор и да се поправя ако греша. Иначе ако съм сигурен винаги и във всичко просто ще направя акаунт и ще правя кинти от тези които ме следват. Ив така и не намери обяснение защо пише тук, но за мен дори и да не си го признава също търси противоположни мнения. Проблема му е че повечето не го разбираме, нито пък имаме неговата информация и контакти за да можем да сме му полезни. Та за мен е добре да изясниш какво търсиш, срещу времето и усилията да пишеш тук. Ако не на нас, поне на себе си
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Мани ги ти него. Неверник ! Направо прави акаунт в посредник дето мога да те следвам да правим пари. Значи викаш 10000%. Вкарвам един милион и ги правиш за нула време 100 от линде. Като станат 100 милиона пак ще търсим нещо да ги направим 10 милиарда набързо. Отсега да се разберем да не стават после проблеми. Аз смятам да спирам след десетте милиарда.. Бъфет ми е симпатичен и не искам да го минавам по богатство
      С 1м стеше да си 300к напред преди данъци и разходи. Само от акцията

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Мани ги ти него. Неверник ! Направо прави акаунт в посредник дето мога да те следвам да правим пари. Значи викаш 10000%. Вкарвам един милион и ги правиш за нула време 100 от линде. Като станат 100 милиона пак ще търсим нещо да ги направим 10 милиарда набързо. Отсега да се разберем да не стават после проблеми. Аз смятам да спирам след десетте милиарда.. Бъфет ми е симпатичен и не искам да го минавам по богатство
        Провери в темата Дакс. Сделката и инструмента са пуснати както е присъщо за мен. 75% процента от количеството е продадено от 8 цента на 10 цента. 25% процента си останах лонг. Тогава дойдоха новините за потенциално сливане между линде и prахair.Акцията се изстреля с 10-12% и таи като опцията бе slight otm, движението + високата волатилност доведоха до огромен скок. Да съм честен: имах и къса позиция в немския амазон ( zalando), кадето след страхотни новини акцията скочи 20-25%. Добре че отвори само с 5 % гап и загубих около 15 цента (стоп не го хвана ) като цяло спекулативното ми портфолио варви добре, но семейна дела не ми дават време за повече ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
          Linde от 126 продадена 153 (акциа). Сall продаден 5 пъти: от 8 цента на 1.43 евро, от 8 цента на 10 цента, от 10 цента на 12 цента, от 11 цента на 14 цента. Смятаи, може и да греша.
          Мани ги ти него. Неверник ! Направо прави акаунт в посредник дето мога да те следвам да правим пари. Значи викаш 10000%. Вкарвам един милион и ги правиш за нула време 100 от линде. Като станат 100 милиона пак ще търсим нещо да ги направим 10 милиарда набързо. Отсега да се разберем да не стават после проблеми. Аз смятам да спирам след десетте милиарда.. Бъфет ми е симпатичен и не искам да го минавам по богатство
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • cvs е подобно на vfc 90-102 range

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
              Linde от 126 продадена 153 (акциа). Сall продаден 5 пъти: от 8 цента на 1.43 евро, от 8 цента на 10 цента, от 10 цента на 12 цента, от 11 цента на 14 цента. Смятаи, може и да греша.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                Към 70 смятам че е overvalued: disclosure long bonds, long stock, short via puts. Смятам че vfc е идеална акция за income protection at low growth rate + increasing dividend. Това не значи че не правя пари от малки reversals. Би било глупаво да не го правя пак и хеджирам дългите си позиции. Това го правя с няколко акции, като в момента тук е и Novo nordisk. Linde приключих, там играта бе друга. Не съм смятал, но годишния ми ретърн от линде трябва да е кам 10000%. Peace
                Съгласен.

                Сравнено със средно-историческото ПЕ на VFC, те и на 60 са надценени. Но растящият дивидент оправдава вискотата цена. Също най-вероятно догодина ще се върнат към double digit profit growth.

                VFC ми е сравнително малка позиция.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                  .... Не съм смятал, но годишния ми ретърн от линде трябва да е кам 10000%. Peace

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                    VFC не беше ли някаква супер компания с не знам каква си история и още толкова славни години пред нея, даже плащаща дивиденти...
                    Сега извенъж "шорт"
                    Към 70 смятам че е overvalued: disclosure long bonds, long stock, short via puts. Смятам че vfc е идеална акция за income protection at low growth rate + increasing dividend. Това не значи че не правя пари от малки reversals. Би било глупаво да не го правя пак и хеджирам дългите си позиции. Това го правя с няколко акции, като в момента тук е и Novo nordisk. Linde приключих, там играта бе друга. Не съм смятал, но годишния ми ретърн от линде трябва да е кам 10000%. Peace

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                      VFC не беше ли някаква супер компания с не знам каква си история и още толкова славни години пред нея, даже плащаща дивиденти...
                      Сега извенъж "шорт"
                      Това беше вчера

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                        VFC не беше ли някаква супер компания с не знам каква си история и още толкова славни години пред нея, даже плащаща дивиденти...
                        Сега извенъж "шорт"
                        Продължавам да мисля, че е супер компания и аз съм лонг VFC. Ники явно смята, че VFC не може да пробие над 65 в момента. Според мене не е изключено. Но какво разбирам аз от тези неща, с батковци не споря

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          http://www.financialsense.com/contri...nd-regulations

                          Попаднах на това случайно.
                          Намирате ли тези опасения за обосновани...

                          Пък и по време почти съвпада с изборите...където ако има брекзит афекти - ще падне бая друсане май....ако не и тектонично
                          Още една импликация е оскъпяването на кредитите вързани за LIBOR-a! Какъв е размера на експозициите и дифолта (който и в момента расте в сащ) не знам, но и това е последица с която банките трябва да се оправят.

                          Коментар


                          • VFC не беше ли някаква супер компания с не знам каква си история и още толкова славни години пред нея, даже плащаща дивиденти...
                            Сега извенъж "шорт"

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                              Done
                              Стискам палци!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Време за шорт на VFC?
                                Done

                                Коментар

                                Working...
                                X