IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това с 80% пропадащи бизнеси като нищо дори е оптимистично. Естествено че човек винаги може да се защити от фалит. Например използва си собствени помещения и не плаща наеми, не взима дългове. Не наема достатъчно служители и бачка като вол. Но рентабилността му от подобно нещо с толкова много фиксирани инвестиции ще е нищожна. Високата рентабилност се постига с ниски на фиксирани активи бизнеси и с правилно ниво на ливъридж. Той ако не може да си плаща лихвите по кредита и не изкарва над тези лихви рентабилност за какво изобщо стои в този бизнес.

    На един човек без невроза най-ценното му нещо в живота е времето. Свободното му време. Да стоиш по 12 часа да се занимаваш с някакъв дребен бизнес който едвам те държи на повърхността само че да не го затвориш ми се струва супер тъпо нещо.

    Пропиляване на живота така да се каже.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Кафенето на бай Пешо може и да го купиш на ПЕ 1, но като не се търгува публично е доста неликвидна инвестиция. А Старбъкс отварят 500 нови локации тази година само в Китай. За периода 2011-2015 печалбата им скача повече от 2х.

      Между другото, в началото на 2012 SBUX пак бяха на ПЕ 36-37.
      Може и да отварят. И с какво ще ги отварят? С какво ще плащат? Пак със заеми сигурно. Нали много печелят. Да отварят с печалбите Няма смисъл да спамим теата с глупости Мишо. то вярно че ми е скука ама прекалявам с глупостите си. Осъзнавам го. Мисълта ми беше ако инвестираш бай енд холд, би ли си купил едно барче, което знаеш че струва 5 лева за 500, щото то щяло да се избие само за 33 години. А да не говорим че и заеми има да връща, защото купуваш фирма с пасиви. Аз не бих. Или ще стоя и чакам някаква далавера за парите си или ще взема съседното помещение и ще си направя барче, което ще избия за една година. На онова ще му падне оборота и ще се търгува вече на р/е 66 ама какво им пука на инвеститорите. То дето е 33 там е и 66. Съжалявам, че досаждам ама все пак се замисляйте какво стои зад коефициентите и на какво се надявате. Ти например на какво се надяваш със старбъгс. Смяташ че ще им се качи двойно оборота и печалбите ли? И да се качи двойно пак ще иде на р/е 17. На мен пак ми е скъпо. трябва да се качи четворно оборота за да стане нормално р/е-то. Това е ли възможно? Ако е каква е вероятността да стане? Ей такива неща.
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Относно сигурността Талеб имаше едни сметки. Една на всеки 500 компании има капитализация колкото останалите 499. И тези компани доста често се сменят. Това им е проблема на бай енд холдърите. Те си мислят че щом компанията е измежду тези 1:500 значи е сигурно че ще продължи да е там. Аз се опитвам да намеря компания която ще влезе там или компания която ще излезе от там. Въобразявам си че това е единственият начин да изкарам много пари
        В интерес на истината, ако специално търсиш durable competitive advantage, по-вероятно е да намериш компания, която ще остане на 1:500 в следващите десет години отколкото да намериш някоя малка и неизвестна, която ще влезе там и ще избута голямата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
          Евтните акции и днес нагоре!
          Впрочем P/E 30 с висока задлъжнялост само по себе си нищо не означава.
          Много от най-евтините акции имат П/Е от над 100, ако въобще има Е тази година
          До колкото знам Уолмарт са били с ПЕ 30 и голяма задлъжнялост преди 40 години.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Не знам, ти отбираш от банки много повече, ма къв пък толкова потенциал виждаш там ? Верно евтинки изглеждат, ма случайно ли е ?
            Както върви ще станат май излишни, една ЦБ на държава ще е напълно достатъчна да си принтира мъни и да си ги хвърля с хеликоптеро...
            Една централна банка няма да е достатъчна дори да направят 100% reserve requirement. Вярно, банките тогава няма да са depository instiutions, точно в смисъла, който влагаме сега. Но ще вършат почти същата работа и ще издават свои пасиви, точно както сега генерират депозити. Разликата ще е, че банките няма да са длъжни да обменят своите си пасиви (депозити) срещу пасивите на ЦБ (банкноти).

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Ми ето погледнах старбъгс. СК 6 милиарда /реално едва ли са повече от 3/ Още 13 милиарда заеми изтеглили /защо са теглили като са толкова печеливши е друг въпрос/ И всичко това ти го предлагат за скромната сума от 85 милиарда. Ми че то без пари направо Р/Е 35. колко са те 35 години. Нищо работа. като ходя на мола все сравнявам колко човека минават на макдоналдса, събуея и на дюнерджийницата на бай ставри. Ми едно и също горе-долу. Ама на бай ставри дюнерджийницата си бачка на р/е 1 пък ти си купувай акции на макдоналдс като те кефи. Аз ти казвам, че тея те цакат с топла бира ама ти си знаеш И въобще не е вярно че 80% от стартиращите дребни бизнеси били фалирали. Не знам каква е тая статистика. За мен трябва да си супер идиот за да не успееш. Стига да не те мързи и да се подържаш конкурентноспособен все пак. Сам казваш в долният си пост че е печелившо. Ама нищо де. Ако си милиардер е разбираемо че те устройва р/е 30
              Може да те разбере само колега който се е занимавал с бизнес в реалната икономика,щракащите по клавиатурата не

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Ми ето погледнах старбъгс. СК 6 милиарда /реално едва ли са повече от 3/ Още 13 милиарда заеми изтеглили /защо са теглили като са толкова печеливши е друг въпрос/ И всичко това ти го предлагат за скромната сума от 85 милиарда. Ми че то без пари направо Р/Е 35. колко са те 35 години. Нищо работа. като ходя на мола все сравнявам колко човека минават на макдоналдса, събуея и на дюнерджийницата на бай ставри. Ми едно и също горе-долу. Ама на бай ставри дюнерджийницата си бачка на р/е 1 пък ти си купувай акции на макдоналдс като те кефи. Аз ти казвам, че тея те цакат с топла бира ама ти си знаеш И въобще не е вярно че 80% от стартиращите дребни бизнеси били фалирали. Не знам каква е тая статистика. За мен трябва да си супер идиот за да не успееш. Стига да не те мързи и да се подържаш конкурентноспособен все пак. Сам казваш в долният си пост че е печелившо. Ама нищо де. Ако си милиардер е разбираемо че те устройва р/е 30
                Кафенето на бай Пешо може и да го купиш на ПЕ 1, но като не се търгува публично е доста неликвидна инвестиция. А Старбъкс отварят 500 нови локации тази година само в Китай. За периода 2011-2015 печалбата им скача повече от 2х.

                Между другото, в началото на 2012 SBUX пак бяха на ПЕ 36-37.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Много нящо сте изписали и така и не разбрах четейки на диагонал за какво се спорите.....то че консенсус нямате е ясно...

                  Равен, какви са тия 300%, дай някой пример ?
                  Някакви шитове за центове ли...
                  Щото аз на тоя прераздут пазар и за дабъл трудно виждам нещица с 5г хоризонт, камо ли пък х 5-6..
                  300 % не мога да видя аз, ама пък за сметка на това виждам стотици потенциални за 50-80%. 50-80% ама със знак минус. Та ще почакам първо да паднат с 80 за да правим после 400 на обратно. Като стане добре, като не стане здраве да е .
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                    дали да създам бизнес ,който дава коли под наем или да си купя акции на тия,които са светлинни години пред мен в същия бизнес
                    дали да направя магазин/имах няколко/ или да си купя акции на такива
                    за мен лично второто е по лесно.е,не ми е дохода същия но и ядове нямам
                    SBUX мисля да направя една верига/подобна/
                    MCD не мога да разбера що е пълно винаги при тия по принцип не е нищо ново
                    дали бих спечелил от акциите им...ами май да. а уж бяха закъсали

                    2008 година имах нещастието да правя пари от няколко места/добри пари/
                    не знам MCD/SBUX/JNJ как продължиха,мен ми писна.сега я карам полекичка и не търся 10%
                    Ми ето погледнах старбъгс. СК 6 милиарда /реално едва ли са повече от 3/ Още 13 милиарда заеми изтеглили /защо са теглили като са толкова печеливши е друг въпрос/ И всичко това ти го предлагат за скромната сума от 85 милиарда. Ми че то без пари направо Р/Е 35. колко са те 35 години. Нищо работа. като ходя на мола все сравнявам колко човека минават на макдоналдса, събуея и на дюнерджийницата на бай ставри. Ми едно и също горе-долу. Ама на бай ставри дюнерджийницата си бачка на р/е 1 пък ти си купувай акции на макдоналдс като те кефи. Аз ти казвам, че тея те цакат с топла бира ама ти си знаеш И въобще не е вярно че 80% от стартиращите дребни бизнеси били фалирали. Не знам каква е тая статистика. За мен трябва да си супер идиот за да не успееш. Стига да не те мързи и да се подържаш конкурентноспособен все пак. Сам казваш в долният си пост че е печелившо. Ама нищо де. Ако си милиардер е разбираемо че те устройва р/е 30
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Comcast in Talks to Buy DreamWorks Animation for More Than $3 Billion

                      Е рядко пиша но ,но който погледнал (едвали има) е направил едни 40- 45 % от Dreamworks 6-7 месеца..

                      Печалбата е влагам INSYS Therapeutics .Някой разглеждал ли ги я ?
                      Шорт флота е огромен .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Е не шитове, това което по принцип си го държа, банки биотехнологии и от тази година и развиващи се пазари. И чакам да видя кога ще стане и за суровини
                        Не знам, ти отбираш от банки много повече, ма къв пък толкова потенциал виждаш там ? Верно евтинки изглеждат, ма случайно ли е ?
                        Както върви ще станат май излишни, една ЦБ на държава ще е напълно достатъчна да си принтира мъни и да си ги хвърля с хеликоптеро...

                        Коментар


                        • дали да създам бизнес ,който дава коли под наем или да си купя акции на тия,които са светлинни години пред мен в същия бизнес
                          дали да направя магазин/имах няколко/ или да си купя акции на такива
                          за мен лично второто е по лесно.е,не ми е дохода същия но и ядове нямам
                          SBUX мисля да направя една верига/подобна/
                          MCD не мога да разбера що е пълно винаги при тия по принцип не е нищо ново
                          дали бих спечелил от акциите им...ами май да. а уж бяха закъсали

                          2008 година имах нещастието да правя пари от няколко места/добри пари/
                          не знам MCD/SBUX/JNJ как продължиха,мен ми писна.сега я карам полекичка и не търся 10%
                          Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Е точно тука е голямото ми разминаване с теб. Ние тук не сме милиардери все пак. 8 години за мен е ужасно много време. Направи едно хубаво кафене в София и ще си върнеш парите за една година. Или магазин на хубаво място с 10% надценка. Нали се сещаш. всеки ден въртиш една стока през 10%. За мен това винаги е алтернатива. Затова не се връзвам на такива глупости на р/е 30. Аз като правя нещо го правя с идеята да правя пари. Да правя толкова пари че да си струва разправията. Иначе лятото идва. Сега ще мине още едно. Ако го загубя то няма да се върне никога. Ще ми остава едно лято по-малко.
                            то ако беше така всички да сме кафеджии или магазинери
                            в тия 10% сложи ли усигуровките,наема,заплатите,тока,рекета от държавата,стоката, която стои и не се продава как я смяташ/нали е пари/стоящи/
                            или сложи всички тия неща и 10%
                            след една или две години на кафето ще му трябва /нов фейс/ за да върви,колко пари са това..ако не съм се занимавал и с кафета и магазини,автомивки,паркинги и кво ли не,няма да те питам.не казвам,че не се правят пари...ама равния е написал
                            Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                            Коментар


                            • Петролните запаси в САЩ продължават да се увеличават!

                              Коментар


                              • Евтните акции и днес нагоре!
                                Впрочем P/E 30 с висока задлъжнялост само по себе си нищо не означава.
                                Много от най-евтините акции имат П/Е от над 100, ако въобще има Е тази година

                                Коментар

                                Working...
                                X