IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Купих 200 броя Пейпал, сега купувам още 100. Продавам 1 колец с падеж 20 октомври.
    Т.е. имам 1 къс колец, но покрит с реални акции.
    Ако Пейпал падне под 50, ще спечеля 120 долара от колеца, но пак ще съм на загуба от акциите.
    Принципно къси колци непокрити ме е шубе да продавам.
    Детска работа Рискова безмислена,търговия.Винаги си разкрачен.Доста често и те разчекват
    Все едно цъкаш на демо,но с малки сумички

    Най-важното е да установиш ТРЕНДА на даден актив и кога той е близо до промяна
    Ориентирай се натам и в средносрочни позиции от по няколко месеца.Така се правят големите пари
    Иначе няма да изкараш дълго или ще вадиш само жълти стотинки и чат-пат ще те разчекват/нулират/
    защото видяхме,че големите движения ти бягат.А тогава най-много разчекват пациенти като теб
    Last edited by petrg5s; 28.09.2023, 08:52.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение
      Риска е след 3-4 години някой хейтър да ти поиска обяснение дали си познал и колко си загубил
      Кви след 3-4г .Говорим за първо двжение август,второ движение септември.И двете станали последния месец и нещо
      Две големи движения в СП бяха проспани,както и от теб между другото
      И все още няма никаква ориентация в масовката какво става

      И само най-глупавите "инвеститори" искат съвети от непознати по форумите,да ти кажа

      Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение
      Винаги ще има някой Пепи
      Чети малко ,преди да пишеш поредния си спам и глупости !
      И стига се мазни ...намерила от кой съвети да търси
      Привличате се вие дребосъците
      Last edited by petrg5s; 28.09.2023, 06:01.

      Коментар


      • Благодарим ти, Терзо, че пишеш интересни неща в темата!!!

        Оценяваме, че си умно момче - четящо и мислещо!!!

        Винаги ще има някой Пепи, Петьо или Вутьо, дето ще изрови пост от преди няколко години, където си написал нещо грешно. И ще те пита колко си изгубил. От това Пепи, Петьо или Вутьо няма да стане по-умен, нито по-богат, но ще се почувства по-добре, направо като Айнщайн

        Такъв е живота!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

          Въглищата летят, обаче твоите прехвалени BTU са на опашката, за разлика от AMR и CEIX. Но не бих купувал сега, доста са разтеглени, скоро ще корегират. Взех си поука и наблюдавам RIG и VAL, имат нелоша flat base и ако пробият вероятно ще взема, макар че не харесвам суровинни заради волатилността
          Ей, това гъза ще си захапете некои, преди да кажете "благодаря".

          Щом тука народът иска да е конкретен, да погледне за кои въглища приказвах, предида надувам конкретно BTU/METC комбинацията.

          Ето тук съвсем наскоро:
          Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-09-28 002241.jpg
Views:	1
Size:	74.7 КБ
ID:	4115966



          За пълна историческа справка просто напиши "въглища" в търсачката. Тъкмо ще изровиш тук там нещо, кое не е излязло. Например за ARCH, купено някъде под 50 и оакано, защото обърках командите на tws.

          Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Купувайте танкери за Бога ,winter is coming!!!
          Ей говна и този избягал от уроците по четене в първи клас и минал направо на писането.
          Last edited by terziеv; 28.09.2023, 00:34.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Купих 200 броя Пейпал, сега купувам още 100. Продавам 1 колец с падеж 20 октомври.

            Т.е. имам 1 къс колец, но покрит с реални акции.

            Ако Пейпал падне под 50, ще спечеля 120 долара от колеца, но пак ще съм на загуба от акциите.

            Принципно къси колци непокрити ме е шубе да продавам.

            ===

            И никой не казва нищо за въглищата. А са интересни нещата.

            https://forum.investor.bg/forum/%D1%...27-nyse?q=metc
            Въглищата летят, обаче твоите прехвалени BTU са на опашката, за разлика от AMR и CEIX. Но не бих купувал сега, доста са разтеглени, скоро ще корегират. Взех си поука и наблюдавам RIG и VAL, имат нелоша flat base и ако пробият вероятно ще взема, макар че не харесвам суровинни заради волатилността

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Купих 200 броя Пейпал, сега купувам още 100. Продавам 1 колец с падеж 20 октомври.

              Т.е. имам 1 къс колец, но покрит с реални акции.

              Ако Пейпал падне под 50, ще спечеля 120 долара от колеца, но пак ще съм на загуба от акциите.

              Принципно къси колци непокрити ме е шубе да продавам.

              ===

              И никой не казва нищо за въглищата. А са интересни нещата.

              https://forum.investor.bg/forum/%D1%...27-nyse?q=metc
              Купувайте танкери за Бога ,winter is coming!!!

              Коментар


              • Купих 200 броя Пейпал, сега купувам още 100. Продавам 1 колец с падеж 20 октомври.

                Т.е. имам 1 къс колец, но покрит с реални акции.

                Ако Пейпал падне под 50, ще спечеля 120 долара от колеца, но пак ще съм на загуба от акциите.

                Принципно къси колци непокрити ме е шубе да продавам.

                ===

                И никой не казва нищо за въглищата. А са интересни нещата.

                https://forum.investor.bg/forum/%D1%...27-nyse?q=metc

                Коментар


                • Не разбирам...

                  Нали къси колци? Печелиш, ако падне. Защо да не можеш да издържиш под 50?

                  Коментар


                  • GS Prime: "Energy is among the most net sold sectors in the past month both globally and in the US on the Prime book, driven by long-and-short sales."
                    Дами и господа, умните пари.

                    Може и да не отиде до 150, ама какъв пъпеш трябва да си да скъсяваш нафтата насред физически недостиг.

                    Коментар


                    • Месечните октомврийски - 20. Но само на последния лот. Вчерашната порция я оставям натюр. Нямам стоп, но под 50 не мога да издържа.

                      Коментар


                      • С каква дата са ти късите колци на PayPal?

                        Ако не е тайна, разбира се!

                        Риска е след 3-4 години някой хейтър да ти поиска обяснение дали си познал и колко си загубил

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          58.86

                          Rien ne va plus

                          Да видим дали стомната ще пусне вода 2-ри път или ще се пукне.
                          Втора порция pypl на 57,37 и веднага обаче къси колци на 60.

                          Хазартно ми е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            А днес ще поприберем малко печалби.

                            Щях да река, че беше нарисувано, ама ме е страх да не ме разберете погрешно.
                            ето ти какво си писал на 12.12.2020. Намерих го защото видях, че скокът на GAS е точно тогава.
                            пп. Уф, тук не се видя предишния пост на който сам си отговаряш
                            Last edited by petyob; 27.09.2023, 19:38.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Никога не съм играл фючърси. Бъркаш ме с някого. Предлагам още веднъж търсачката.

                              ...

                              Добавка - не само газ, нищо не съм играл през фючърси. Признавам, че не съм компетентен там. Стигнал съм единствено до фондове, които дължат такива - споменатите boil / kold, wear за зърното, викса също. Дори уранът ми е през etf с миньори, а не тръста.
                              тук не знам как се търси лесно. Може би не съм те разбрал. Но в спада на газта имаше лек отскок(корекция) и ти се радваше, че си познал обрат, но си щял да продадеш само част. Явно е бил друг инструмент свързан с газ.
                              Last edited by petyob; 27.09.2023, 17:52.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                                покупки на "natural gas" цена спот и фючърс, миналият декември имаше дълги позиции, доколкото си спомням.
                                Никога не съм играл фючърси. Бъркаш ме с някого. Предлагам още веднъж търсачката.

                                ...

                                Добавка - не само газ, нищо не съм играл през фючърси. Признавам, че не съм компетентен там. Стигнал съм единствено до фондове, които дължат такива - споменатите boil / kold, wear за зърното, викса също. Дори уранът ми е през etf с миньори, а не тръста.
                                Last edited by terziеv; 27.09.2023, 17:35.

                                Коментар

                                Working...
                                X