IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
    Вероятно не си разбрал какво иска Фед
    Ако Фед искаше пук щеше да вдигне лихвата и този път щото инфлацията не е където ужким те я искат
    Ти щото си рзбрал
    И това обясняние ....Хем искали,но всъщност не искали .И инфлацията ужким ли я искат?

    Last edited by X_Y; 21.09.2023, 19:39.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Четох резюме на приказките на Федералния резерв. Според мен яко инфлационно, яко бичи за суровините. Според мен те просто вървят след събитията и гледа да крепят долара срещу другите западни валути. За друго сила нямат. Не отричам обаче, че може би виждам каквото ми се иска да бъде. От друга страна СиП е на абсолютна нула за последните две години. Това ме навежда на мисълта, че все пак май трябва да вярвам на очите си.

      NEM имат сериозни проблеми с добива. Не че ще има значение при един рязък скок на самото злато. Като гледам обаче, едва ли ще е този януари.

      Признавам, че не разбрах сувсем това за графиките при Леман и днес.
      Не е необходимо да крепят долара високите лихви дърпат пари от цял свят и той си поскъпна даже скоро това ще им създаде проблем защото рязко ще влоши търговският им дефицит

      А за петък вероятно визира големите обеми които се изсипаха но такива големи обеми двойни на обичайното се случват периодично и обикновено водят до смяна на тренда в случая ще доведат до редовното септемврийско-октомврийско сриване с няколко процента

      Коментар


      • Четох резюме на приказките на Федералния резерв. Според мен яко инфлационно, яко бичи за суровините. Според мен те просто вървят след събитията и гледа да крепят долара срещу другите западни валути. За друго сила нямат. Не отричам обаче, че може би виждам каквото ми се иска да бъде. От друга страна СиП е на абсолютна нула за последните две години. Това ме навежда на мисълта, че все пак май трябва да вярвам на очите си.

        NEM имат сериозни проблеми с добива. Не че ще има значение при един рязък скок на самото злато. Като гледам обаче, едва ли ще е този януари.

        Признавам, че не разбрах сувсем това за графиките при Леман и днес.

        Коментар


        • Преди време си играх да гледам графиките при фалита на Леман Брадър на златото и индексите, мисля че в петък наблюдавахме нещо подобно.
          Времето ще покаже днес миньорите също бяха на зелено?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

            Вероятно не си разбрал какво иска Фед

            Ако Фед искаше пук щеше да вдигне лихвата и този път щото инфлацията не е където ужким те я искат

            Фед иска да няма пук до изборите следващата година и ще обяснява че отлага вдиганията на лихвата та да можел да го докара на меко кацане

            Фед в никакъв случай няма да допусне рецесия преди изборите защото това ще ги предреши в полза на републиканците

            Ако все пак републиканците спечелят Фед ще задържи лихвите високи и ще докарат рецесия, но вече в техният мандат, ако спечелят демократите ще обявят че са преборили инфлацията и ще намалят лихвите и ще отворят печатницата
            Аз имам друг поглед на нещата според мен големите банки като JP Morgan, Goodman ,както и големите фондове като BLACK ROCK и подобни както при всяка криза си чакат своят пай ...
            Според мен сигнала беше миналата седмица,но ще видим ..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

              Аз продължавам да държа само колци от NEM
              Доколкото разбрах според мен ФЕД няма да отстъпи докато не дойде голямото ПУК
              Старо правило е че срещу Фед не се играе ...
              Вероятно не си разбрал какво иска Фед

              Ако Фед искаше пук щеше да вдигне лихвата и този път щото инфлацията не е където ужким те я искат

              Фед иска да няма пук до изборите следващата година и ще обяснява че отлага вдиганията на лихвата та да можел да го докара на меко кацане

              Фед в никакъв случай няма да допусне рецесия преди изборите защото това ще ги предреши в полза на републиканците

              Ако все пак републиканците спечелят Фед ще задържи лихвите високи и ще докарат рецесия, но вече в техният мандат, ако спечелят демократите ще обявят че са преборили инфлацията и ще намалят лихвите и ще отворят печатницата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Тръбите на връх от 2020 година!!! Няма друго, само се хваля.
                Аз продължавам да държа само колци от NEM
                Доколкото разбрах според мен ФЕД няма да отстъпи докато не дойде голямото ПУК
                Старо правило е че срещу Фед не се играе ...
                Last edited by lobos; 20.09.2023, 23:07.

                Коментар


                • Тръбите на връх от 2020 година!!! Няма друго, само се хваля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Вече не вярвам, че ще рипне като хората. Щом даже уранът тръгна преди него, заеби.

                    В таз връзка в петък добавих мъъъъничко Sandstorm. В порфолиото им има и някоя сребърна троха. И накрая се надявам да съм си научил урока - никакви малки миньори. Всичко в AEM.

                    ***

                    Другото по-голямо разместване е, че разкарах ritm. Вход 7,30; изход 10,24. С дивидентите малко над 40% за около половин година. Има мегдан за още ръст, но има корпоративни игри, които не са ми ясни. В сектора с ипотеките вече не виждам елементарни пари, ако и RC да продължава да ми седи сочно.
                    Купувай танкери Nordic American Tankers,NAT,тия са само нагоре с потенциал за 50%

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Вече не вярвам, че ще рипне като хората. Щом даже уранът тръгна преди него, заеби.

                      В таз връзка в петък добавих мъъъъничко Sandstorm. В порфолиото им има и някоя сребърна троха. И накрая се надявам да съм си научил урока - никакви малки миньори. Всичко в AEM.

                      ***

                      Другото по-голямо разместване е, че разкарах ritm. Вход 7,30; изход 10,24. С дивидентите малко над 40% за около половин година. Има мегдан за още ръст, но има корпоративни игри, които не са ми ясни. В сектора с ипотеките вече не виждам елементарни пари, ако и RC да продължава да ми седи сочно.
                      AEM ги следя но са доста агресивни по 5$ ми дава разлика за януарски колове .
                      Предпочитам за момента NEM доста по спокойни все пак съм начинаещ
                      Не съм забравил за уискито

                      Коментар


                      • Попаднах на този сайт. Доста е добър и безплатен. Има данни за 20 години назад.
                        https://www.financecharts.com/

                        Коментар


                        • Вече не вярвам, че ще рипне като хората. Щом даже уранът тръгна преди него, заеби.

                          В таз връзка в петък добавих мъъъъничко Sandstorm. В порфолиото им има и някоя сребърна троха. И накрая се надявам да съм си научил урока - никакви малки миньори. Всичко в AEM.

                          ***

                          Другото по-голямо разместване е, че разкарах ritm. Вход 7,30; изход 10,24. С дивидентите малко над 40% за около половин година. Има мегдан за още ръст, но има корпоративни игри, които не са ми ясни. В сектора с ипотеките вече не виждам елементарни пари, ако и RC да продължава да ми седи сочно.

                          Коментар


                          • Изглежда и среброто тръгна
                            Last edited by sunny; 16.09.2023, 21:54.

                            Коментар


                            • И ко, пуснаха arm-атурата и после пазара по пързалката. Вчера опитах да купя путове, ама още няма.

                              Коментар


                              • CD PROJEKT може да погледнете.

                                Коментар

                                Working...
                                X