IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    AR средна цена 3,7
    Котера (през Кабот) 16
    Comstock 7,3 (беше под 5, но добавях на 12)
    Газпром два добри дивидента, но сега определям акциите на 0.

    ​​​​Не знам дали имаш предвид големите интегрирани компании като Ексон и Петробраз, както и тръби с газ тип AM, там е под 8 средно. Всичкото сега е на връх.

    Играта boil / kold няма как да я остойностя точно, защото са много сделки, включително с деривати. Не мога да устойностя и продадените путове за един кош компании, дори за норвежците, но не съм упражняван никога за тях.

    Разкарах съвсем малка част от позициите миналата година на по-висока цена, но предвид ниския вход не намерих смелост за голяма врътка. Съответно изпуснах почти изцяло Насдак тази година е неща като фейса под 100. Котера ми е втората най-голяма позиция след тръбите, които са над 20% от портфейла. Вероятно имах късмет от сделката с Кабот, които бяха почти изцяло газ, а Котера е микс.

    установих, че газ и въглища са чудесна комбинация. Писал съм теорията ми как газът е високотехнологично, а кюмюрът нискотехнологично гориво. Съответно едното надолу, другото нагоре.

    Ако нещо друго те интересува, прегледай мненията назад.
    ​​​
    покупки на "natural gas" цена спот и фючърс, миналият декември имаше дълги позиции, доколкото си спомням.
    пп. преди това, не си спомням точно, мога да го извадя, беше пак за дълги на газта, беше паднала доста някъде към дъното. Но аз все пак искарах доста пари от къси, без да разбирам много, просто късмет беше. Но вече се чудя дали да не даваш прогнозите си тук .... ние си знаем как да залагаме
    Last edited by petyob; 27.09.2023, 17:35.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      Доста ги бърка ватника,а някои са му и с минус 20% дневни движения
      Не разбирам само защо парадира с нещо.
      Ок,да се плюнчи там с детския си акаунт ,но защо ни занимава ?
      Кои?

      Пеше, разкъртих го пазара тази година. Няма какво да барнеш просто. Дори златарите съм ги взимал на бая по-ниски нива.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

        не следя твоите прогнози, от време на време само хвърлям едно око на форума. Но да те питам какви са ти резултатите с газта? Направи ми впечатление, че миналата есен обърка посоката на движение, също както и преди две години някъде, та затова питам как си с този актив?
        AR средна цена 3,7
        Котера (през Кабот) 16
        Comstock 7,3 (беше под 5, но добавях на 12)
        Газпром два добри дивидента, но сега определям акциите на 0.

        ​​​​Не знам дали имаш предвид големите интегрирани компании като Ексон и Петробраз, както и тръби с газ тип AM, там е под 8 средно. Всичкото сега е на връх.

        Играта boil / kold няма как да я остойностя точно, защото са много сделки, включително с деривати. Не мога да устойностя и продадените путове за един кош компании, дори за норвежците, но не съм упражняван никога за тях.

        Разкарах съвсем малка част от позициите миналата година на по-висока цена, но предвид ниския вход не намерих смелост за голяма врътка. Съответно изпуснах почти изцяло Насдак тази година е неща като фейса под 100. Котера ми е втората най-голяма позиция след тръбите, които са над 20% от портфейла. Вероятно имах късмет от сделката с Кабот, които бяха почти изцяло газ, а Котера е микс.

        установих, че газ и въглища са чудесна комбинация. Писал съм теорията ми как газът е високотехнологично, а кюмюрът нискотехнологично гориво. Съответно едното надолу, другото нагоре.

        Ако нещо друго те интересува, прегледай мненията назад.
        ​​​

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
          Направи ми впечатление, че миналата есен обърка посоката на движение, също както и преди две години някъде, та затова питам как си с този актив?
          Доста ги бърка ватника,а някои са му и с минус 20% дневни движения
          Не разбирам само защо парадира с нещо.
          Ок,да се плюнчи там с детския си акаунт ,но защо ни занимава ?
          Last edited by petrg5s; 27.09.2023, 16:56.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Хехе, сладур. Ти кога ще почнеш да четеш преди да дращиш?

            Би ли обяснил кое не съм хванал? И нагоре го ловнах и надолу. Да не говорим, че за дългите позиции от последния месец, за офшорния добив, де факто нямаше надолу.

            Представям си сега, ако обърне още днес, как пак ще обясняваш кой не бил познал.

            Марш, в ъгъла да злобееш.
            не следя твоите прогнози, от време на време само хвърлям едно око на форума. Но да те питам какви са ти резултатите с газта? Направи ми впечатление, че миналата есен обърка посоката на движение, също както и преди две години някъде, та затова питам как си с този актив?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              И нагоре го ловнах и надолу.
              Марш, в ъгъла да злобееш.
              Хахаха блажени са вярващите
              Ловнал си на някой да не казвам кое
              И на 4500 СП бързо забрави какви глупости плещеше......сега бил ловнал
              И да,като те напляскат и демонстрират ,че грам идея нямаш от пазара,нито какво го движи , това е злоба

              ватник,и изобщо имаш ли бегла представа къде се намира американския пазар в момента? Кажи да ти чуем глупостите?
              Last edited by petrg5s; 27.09.2023, 15:29.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                Тея приказки за кеш и позиции отново посфактум се казват,но карай ,това не е толкова важно.

                Важно е ,че две големи средносрочни движения и то в рамките само на няколко седмици ,нито бяха очаквани,нито нищо.А тея движения са ВСИЧКО и дават посока на всички активи.Избяга ви и фундаменталната причина за тези движения,избяга и техническата !

                Вие големите движения ако не хващате и ви изненадват, защо изобщо се занимавате с търговия

                И още по-абсурдото,защо после се парадира с някакви знания и умения?
                Хехе, сладур. Ти кога ще почнеш да четеш преди да дращиш?

                Би ли обяснил кое не съм хванал? И нагоре го ловнах и надолу. Да не говорим, че за дългите позиции от последния месец, за офшорния добив, де факто нямаше надолу.

                Представям си сега, ако обърне още днес, как пак ще обясняваш кой не бил познал.

                Марш, в ъгъла да злобееш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
                  Чакам търпеливо с 92% кеш в IB акаунта /на БФБ съм 100% инвестиран/ някъде към средата на октомври дъното да бъде стигнато. Идеално ще е към 4150-4200. Е ако отиде по-надолу още ще почакам. Не бия тъпана като някои други какви велики предсказатели са. Никой не може да предскаже пазара и не е необходимо за успех. Достатъчно е стратегия, дисциплина на купуване и продаване + риск мениджмънт
                  Тея приказки за кеш и позиции отново посфактум се казват,но карай ,това не е толкова важно.

                  Важно е ,че две големи средносрочни движения и то в рамките само на няколко седмици ,нито бяха очаквани,нито нищо.А тея движения са ВСИЧКО и дават посока на всички активи.Избяга ви и фундаменталната причина за тези движения,избяга и техническата !

                  Вие големите движения ако не хващате и ви изненадват, защо изобщо се занимавате с търговия

                  И още по-абсурдото,защо после се парадира с някакви знания и умения?
                  Last edited by petrg5s; 27.09.2023, 06:08.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                    Като гледам пасивността на BoJ, и агресията на гущера. И аз мисля, да чакам 6+% по US10Y
                    Това с японците така и не го разбрах съвсем защо влияе толкова. Можеш ли с две думи да раздуеш или да дадеш свестен линк

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Тука няма "дъно". Няма, защото свърши с индексаджиите. Може да се говори за дъно при сектори и особено подсектори. Мисля, че сега виждам временно "дъно" при Пейпал, при О дори; привижда ми се и безобразно ясен тренд при офшорния добив. За последното се чудя се направо как не избожда очите на всички.

                      Изобщо не виждам дъно при ДЦК, повечето тех шитни, автопроизводителите, немската индустрия...
                      Като гледам пасивността на BoJ, и агресията на гущера. И аз мисля, да чакам 6+% по US10Y

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        не знам за какво дъно говориш, но преди да има поне 2-3 намаления(при това стабилни) на лихвите от страна на ФЕД не мисля, че можем да кажем, че има дългосрочно дъно
                        Може да е дей трейдър. Ама, ако е така, вероятността утре да видим 4326 е много по-голяма от това да видим 4200 . Както и да е, аз това не го търгувам. Прекалено хазартно ми е.

                        Коментар


                        • Тука няма "дъно". Няма, защото свърши с индексаджиите. Може да се говори за дъно при сектори и особено подсектори. Мисля, че сега виждам временно "дъно" при Пейпал, при О дори; привижда ми се и безобразно ясен тренд при офшорния добив. За последното се чудя се направо как не избожда очите на всички.

                          Изобщо не виждам дъно при ДЦК, повечето тех шитни, автопроизводителите, немската индустрия...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
                            Чакам търпеливо с 92% кеш в IB акаунта /на БФБ съм 100% инвестиран/ някъде към средата на октомври дъното да бъде стигнато. Идеално ще е към 4150-4200. Е ако отиде по-надолу още ще почакам. Не бия тъпана като някои други какви велики предсказатели са. Никой не може да предскаже пазара и не е необходимо за успех. Достатъчно е стратегия, дисциплина на купуване и продаване + риск мениджмънт
                            не знам за какво дъно говориш, но преди да има поне 2-3 намаления(при това стабилни) на лихвите от страна на ФЕД не мисля, че можем да кажем, че има дългосрочно дъно
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Ако беше така, всичко щяхме да сме пуснали по една програма с алгоритъм да си купува и продава сама. Без "предсказване", с дисциплина и риск мениджмънт само, ще гледаш как паричките бавно бавно намаляват и ще се радваш, че не е бързо бързо.

                              92% кеш е приемливо в тази среда, но вече пропусна прекалено много нарисувани неща. Изброих ги оня ден. Естествено зависи от големината на портфейла. Лично аз изобщо не бих се занимавал с борсата, ако стигна наистина сериозни суми.

                              Иначе проби под 4270.
                              "Предсказването" ми е 70% графики и 30% фундамент. И никога не знаеш със сигурност - затова има position sizing. Настоящото странично движение не ми пасва на стила и съм ОК с това, не съжалявам за пропуснати възможности. Когато имаш стратегия по-добре да я усъвършенстваш и да чакаш подходящия час, отколкото да се наднича в канчето на другите стилове на трейдинг.
                              На БФБ обаче по друг начин действам, там съм 80% фундамент

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение

                                Ще боднем още на долу,според мен. Малко,много но ще боднем.
                                Да кажа само,че и моето предсказание е от чаша за кафе!!!
                                Абсолютно точно преди една година направих 50% от CYA за 2-3 дни... и не продадох. Прецаках страхотна печалба. И сега не продадох, че уж хеджирам риск.

                                Коментар

                                Working...
                                X