IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Въпроса не е в това какви са цените на акците през 2002 , 2007 а какви са сега..
    Ако положението е много розово ,няма да пишем и да купуваме ипродаваме пет човека на кръст и да чакаме през час за сделка...
    Мога до утре да пиша за Мостове , Пътища ,Булстрад , Евроинс ,Кремиковци ,Оловото , Трасе , Еврохолд , Златни пясъци ,Катекс , Доверие и т.н.
    Пътищата струваха 42 К а колко струват сега...
    Мостовете над 1600 лв..
    Оловото над 140..
    Трасе над 300 лв...
    Кремиковци- 34 лв
    Катекс -36 лв
    И винаги е имало падащи акции. и корекции .и в това време през 2004 - 2007 г. и много губещи..
    Но сега са много повече...

    Прав си, но и хубавото време скоро, ще почука на инвеститорската ни врата с реализиране на профит

    Коментар


    • И аз да се включа

      ИХ България 13%
      Доверие 8%
      Химимпорт 7%
      Еврохолд 7%
      ЦКБ 6%
      Трейс 6%
      ЗХБГ 6%
      АРЕ 6%
      Енерго-про продажби 5,5%
      Евроинс 5%
      Актив 5%
      Билборд 4%
      Неохим 3,5%
      Булстрад 3%
      Стара планина 3%
      Фазан 2%
      Фазерлес 2%
      Метиз 0,5%

      Кеш 5-6%

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Но ходи го обяснявай на новобранците... готови са да си плащат по 5 бона за да видят черно на бяло
        Здрасти Батя,
        Както гласеше закачката, готови сме да плащаме по 5 000 бона, за да видим доходност от 10 000% /защото по мой спомен бе афиширана 5цифрена такава и затова заложих мин./. За мен е нещо ново, че е била 30 000% и е паднала до 3000%. Точно това имах предвид, казвайки, че сме на 20-30% от върховете, просто бях сигурен, че е имало спад. А в настоящите условия, доходност от 3000% за 12 г. са нещо съвсем различно и реално. Нещо повече, пред очите ми са правени такива доходности и то от нещо много по-тъпо и нискорисково от борсата /покупка земя - строеж обезщетение - продажба/ за 2 пъти по-къси срокове.
        Похвално е, че сподели портфейла си /това също е нещо ново/ и за да не изглежда като заяждане ще кажа, че аз няма да мога да постигна подобни доходности. Моята идея е да не допускам спадове 30 000 - 3000%.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alhimik Разгледай мнение
          Гледам, че тук и в една друга тема някои колеги им се виждат като фантазии доходност от хххх % но като пример за това, което цитира Батя поствам една моя сделка от "ония" години

          16.09.2004 г. ххх броя SKELN-купени по 2,30 бр.
          16.03.2005 г. ххх броя SKELN-продадени по 24,00 бр.

          Сега вече, както казва Батя, и на 500-600% ще съм предоволен, а дори и на само едно удвояване на целия ми портфейл.
          Въпроса не е в това какви са цените на акците през 2002 , 2007 а какви са сега..
          Ако положението е много розово ,няма да пишем и да купуваме ипродаваме пет човека на кръст и да чакаме през час за сделка...
          Мога до утре да пиша за Мостове , Пътища ,Булстрад , Евроинс ,Кремиковци ,Оловото , Трасе , Еврохолд , Златни пясъци ,Катекс , Доверие и т.н.
          Пътищата струваха 42 К а колко струват сега...
          Мостовете над 1600 лв..
          Оловото над 140..
          Трасе над 300 лв...
          Кремиковци- 34 лв
          Катекс -36 лв
          И винаги е имало падащи акции. и корекции .и в това време през 2004 - 2007 г. и много губещи..
          Но сега са много повече...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Поздрави Батя - прочетох цитата и се сетих за теб, как да не го постна?
            Това пред процентите се надявам да не е минус а тире?
            Ей тия репа не са ми ясни - колко им е срока, година?
            минус е само пред кеша
            репата са напрактика безсрочни, защото като дойде падежа се подновяват с ново репо като плащаш само лихвата
            но предупреждавам, ливъриджа е много опасен когато пазара обърне посоката
            Сега съм се заклел да спазвам едно важно правило което Алекси Андонов каза на семинар през 2008 иил 9-та:
            "Много е важно да не се допуска %-та ливъридж да се покачва при падане на пазара. Ако си го определил на 50% от портфейла, започне ли да пада цената на акциите, продаваш и покриваш ливъридж за да не допускаш този % да се качи над 50." -цитирам с мои думи и по спомен, идеята е важна.

            Ето това не спазих аз при срива на пазара и паднах от високото по гъз

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              Така е импе, бяха луди години.
              Но ходи го обяснявай на новобранците... готови са да си плащат по 5 бона за да видят черно на бяло
              Аз съм върл оптимист за БФБ, но не вярвам пак да направим подобни числа. Просто и базата от която тръгваме вече е друга, трудно се маневрира с по-големи суми на тънкичката ни борса, а вече сме препатили една яка криза и надали ще сме толкова смели и корави в стискането на акции до края
              Но и 500-600% да направим от тук насетне, през новата бича вълна, пак доволно
              Гледам, че тук и в една друга тема някои колеги им се виждат като фантазии доходност от хххх % но като пример за това, което цитира Батя поствам една моя сделка от "ония" години

              16.09.2004 г. ххх броя SKELN-купени по 2,30 бр.
              16.03.2005 г. ххх броя SKELN-продадени по 24,00 бр.

              Сега вече, както казва Батя, и на 500-600% ще съм предоволен, а дори и на само едно удвояване на целия ми портфейл.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                Хайде и от мен едно откровение.
                Успех на всички.


                ха ха - разкри се!
                Браво хубав портфейл, рисков но хубав!
                И като ти знам Инс-а и СФТРД, бая портфейл си купил!
                Успех!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Поздрав на Тони в съседна тема ме провокира да поста тук актуалния портфейл на управлявания от мен фамилен фонд.
                  С риск "безумно" рисковия му характер да разбуни духовете отново

                  Хим - 29%
                  ССВ - 13%
                  Гагарин - 10%
                  Топливо - 9%
                  Евроинс - 8%
                  Биовет - 7%
                  Синергон - 7%
                  Билборд - 5%
                  Зърно - 4%
                  Елтос - 4%
                  Булстрад - 2%
                  имам и няколко дребни, спекулативни пакетчета
                  кеш - -(минус) 46% (репа)

                  Доходност на от началото на 2013 г. - 75,5%
                  Доходност от стартиране на фамилния фонд (2001 г.) - 3 600%

                  Успех на "безумците", оптимисти на БФБ
                  Поздрави Батя - прочетох цитата и се сетих за теб, как да не го постна?
                  Това пред процентите се надявам да не е минус а тире?
                  Ей тия репа не са ми ясни - колко им е срока, година?

                  Коментар


                  • Аз - компютърски прост.
                    Не можах да се науча да рисувам колелца - някой трябва да ми покаже - ще фана един колега в кантората, дето разбира от компютърски работи.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      Аз съм препатил за скръндзене с няколко стинки да изпускам хубави сделки и затова вече не го правя. Щом съм решил че има потенциал - 50-100-200% не виждам смисъл да рискувам да ми избяга питомното докато се цаня за 2-3-10% по-малко.
                      Разбира се ти сам си знаеш, а и търпението често се отплаща
                      Аз също наскоро от скръндзалък, изпуснах добра сделка. Това че сподели начина ти на мислене, ми бе много ценно ... благодаря.
                      Мнението ми не е препоръка!!!

                      Коментар


                      • Наивников - не бъзикам - аз не разбирам ного от Ексел. Благодаря за съветът.

                        Батя - така е - и аз ако намирам една акция секси - не циганя. Навремето помня - около Втора година - купувах Любовни послания по 28 кинта и пичовете в Еврофинанс дори ми се караха, че много давам...
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Днес да не е първи април....
                          С 100 лева станаАме милиардери...
                          Лека и внимавайте с алкохола!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Не разбирам как се прави това.

                            .
                            Ако не се бъзикаш....
                            Както ти е табличката с процентите, маркираш я цялата и цъкаш Chart Wizard icon


                            Там има всекви колелца, джизгии и пръчици

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                              Благодарско - само остава да наместя 6-те % кеш с обикновени Химки и съм готов, ама тарикатея - искам под 1,32
                              Аз съм препатил за скръндзене с няколко стинки да изпускам хубави сделки и затова вече не го правя. Щом съм решил че има потенциал - 50-100-200% не виждам смисъл да рискувам да ми избяга питомното докато се цаня за 2-3-10% по-малко.
                              Разбира се ти сам си знаеш, а и търпението често се отплаща

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Не разбирам как се прави това.

                                Батя - вярвам ти - и аз имам фантастическа доходност за периодът 2002-2007 - и то без спекула.
                                Така е импе, бяха луди години.
                                Но ходи го обяснявай на новобранците... готови са да си плащат по 5 бона за да видят черно на бяло
                                Аз съм върл оптимист за БФБ, но не вярвам пак да направим подобни числа. Просто и базата от която тръгваме вече е друга, трудно се маневрира с по-големи суми на тънкичката ни борса, а вече сме препатили една яка криза и надали ще сме толкова смели и корави в стискането на акции до края
                                Но и 500-600% да направим от тук насетне, през новата бича вълна, пак доволно

                                Коментар

                                Working...
                                X