IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
    Малко да помогна
    Тези позиции на Батя не ги следя и не мога да дам мнение.
    Но сега се замислих за семейния фонд кога стартира - 1994г.
    Долу горе около 7100%. Може и някъде да греша, но не помня всичко по пътя.

    Коментар


    • Като гледам какви лъскави портфейли сте публикували всички,веднага възниква въпроса „В КОЙ СА ШИТОВЕТЕ“.Или темата трябва да се прекръсти„Какъв портфейл ми се иска да имам в момента......а вие“

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
        Батя репа не ползвам, а и не го променям често портфейла, ориентиран е повече към дивидентни. А сега при този ръст на борсата е логично повече да скачат по спекулативните и оборотни хартии. Аз затова имам и такива, но не сам се набил изцяло в тях. Предпочитам до го раздавам по балансирано и сигурно, че 2008г още ми е болезнен спомен. Така че с твоята доходност не можем да се мерим , аз и не искам де ! Стила на търговия, а и очакванията на всеки човек са различни.

        Поздрави !
        +1
        Така е.
        Аз съм още по дивидентно ориентиран.
        Понастоящем сборния ми портфейл е със 7% чиста див.дох-ст, само от БФБ е 10%.

        21% Хим прив-ни
        18% Атера
        9% Бреф
        7% Софком

        12% нефтени компании ( половината сондъори)
        14% Етф-и ЕМ (11) плюс най евтините 6 ДМ
        5% Високо див-ни етф-и
        7% Други - злато, банки, зърнени, др. и спек. акции

        кеш - 7 %

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          в какво си инвестирал?
          Малко да помогна

          Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Поздрав на Тони в съседна тема ме провокира да поста тук актуалния портфейл на управлявания от мен фамилен фонд.
          С риск "безумно" рисковия му характер да разбуни духовете отново

          Хим - 29%
          ССВ - 13%
          Гагарин - 10%
          Топливо - 9%
          Евроинс - 8%
          Биовет - 7%
          Синергон - 7%
          Билборд - 5%
          Зърно - 4%
          Елтос - 4%
          Булстрад - 2%
          имам и няколко дребни, спекулативни пакетчета
          кеш - -(минус) 46% (репа)

          Доходност на от началото на 2013 г. - 75,5%
          Доходност от стартиране на фамилния фонд (2001 г.) - 3 600%

          Успех на "безумците", оптимисти на БФБ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            Моята е 47%
            Като ползвам и умерен ливъридж през репа.
            Имам само леки промени спрямо последно публикуваната ми структура.
            в какво си инвестирал?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              Моята е 47%
              Като ползвам и умерен ливъридж през репа.
              Имам само леки промени спрямо последно публикуваната ми структура.
              Батя репа не ползвам, а и не го променям често портфейла, ориентиран е повече към дивидентни. А сега при този ръст на борсата е логично повече да скачат по спекулативните и оборотни хартии. Аз затова имам и такива, но не сам се набил изцяло в тях. Предпочитам до го раздавам по балансирано и сигурно, че 2008г още ми е болезнен спомен. Така че с твоята доходност не можем да се мерим , аз и не искам де ! Стила на търговия, а и очакванията на всеки човек са различни.

              Поздрави !

              Коментар


              • и аз съм на 100% ХИМ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                  Кои са дирижабли ? Мерси!
                  Ти ли не ги знаеш ...
                  Не съм в батално настроение че ей сега ще ми скочат, тe си си очевадни.
                  Който не ги вижда - толкова по зле за него.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение

                    6C4 / CHIM - 90%
                    Я то имало и други луди, аз си мислех че съм единствен. А и като ти знам пакета, този от акции не другия, и като прибавим и Батя.....ми става едно такова хубаво
                    Не пия във всяка къща, защото не във всяка сипват .

                    Коментар


                    • След няколко еквилибристики през последните 2 седмици, ето и моя актуален портфейл:

                      6C4 / CHIM - 90%
                      Кеш / Пари - 10%

                      До края на миналата година бях в Хим-а с около и над 98%, но рискът си е риск и трябва да се контролира с продажби през известен период от време.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Не зле.
                        Забелязвам имаш 3-4 отявлени дирижабли в портфейла си, които нямат кой знай колко потенциал останал.
                        Би могъл да си прибереш печалбата и да я вложиш на други места.
                        Успех.
                        Кои са дирижабли ? Мерси!
                        Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                        Коментар


                        • А моят портфейл в момента, а и от доста време насам е:
                          Химипорт привилегировани 100%
                          Други акции 0%
                          Депозити 0%
                          Кеш в джоба - 35лв. колкото да има за цигари и кафе до заплата
                          Не пия във всяка къща, защото не във всяка сипват .

                          Коментар


                          • Доходността ми от БФБ от Коледното рали насам е над 40%. Без ливъридж. Половината от тази доходност е осребрена и ми е донесла допълнителни 10% доходност заради това, че успях да платя авансово материали за основния си бизнес. Цикъла на възвращаемост на тези пари с допълнителни 15-18 % марж трае около 1 месец, т.е. след около месец ще имам някъде 80 % доходност на този капитал. Разбира се, като се има предвид сложната лихва. В случай, че Батя (противно на обещанията си) не запретне ръкави и до месец не вдигне индексите, то аз ще инвестирам спечелените пари отново на БФБ на цени близки до текущите, че може би и по-ниски. Та така...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                              Колеги здравейте,
                              да опресним темата,
                              в момента бия Софикса без да съм правил някакви промени от есента на миналата година. Какво ви е мнението ?
                              Не зле.
                              Забелязвам имаш 3-4 отявлени дирижабли в портфейла си, които нямат кой знай колко потенциал останал.
                              Би могъл да си прибереш печалбата и да я вложиш на други места.
                              Успех.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                                ...
                                в момента бия Софикса без да съм правил някакви промени от есента на миналата година. Какво ви е мнението ? А вие как се представяте ?


                                Доходност от началото на годината (%)+19,58
                                Моята е 47%
                                Като ползвам и умерен ливъридж през репа.
                                Имам само леки промени спрямо последно публикуваната ми структура.

                                Коментар

                                Working...
                                X