IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Какви са тия неща, драги приятелю? Hummingbird не е ли колибърче? Купил си си мънинко пиленце за домашен любимец ли?


    Абе, защо никой не се хвали: купихте ли си Пильоци? Дали да си купя едно малко пакетченце?
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Какви са тия неща, драги приятелю? Hummingbird не е ли колибърче? Купил си си мънинко пиленце за домашен любимец ли?


      Абе, защо никой не се хвали: купихте ли си Пильоци? Дали да си купя едно малко пакетченце?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Продадох доста от Aercap, купих още Hummingbird и NexGen
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

          Кире пак ще измисли какво да ти отговори за да се изкара прав ! По тази логика преди години и петрол и газ не е имало, както и автомобили ! Импето ако е живял тогава е щял да ги отрече като новопоявили се
          А, не съм против тия неща, може би малко крайно се изказах. По-надолу - на около предната страница - обясних по-точно мисълта си - за изворите, реките, делтите и океанът. По-точно е да се каже, че тия компании са много по-лесно заменими от суровинните. Да напомням ли колко високотехнологически неща се появиха и изчезнаха? Например лъскавите плочки, на които записвахме филми не бяха ли върхът? Сега почти не се ползват. А флашките, а видеокасетите преди това?

          Букчето и Пиленцето са просто едни хипермегасайтове. Утре някой може да измисли нещо по-готино и да измести Букчето с много плюсове - например безцензурство... щото дори мене вече 2-3 пъти ме бамват в Букчето.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Здравко, ами слузта преди век и нещо е била напълно ненужна..Шейховете са се чудили защо им е на англичаните тази глупост..Тогава са били едни бедни бедуини, а сега..Импето е много не- прав..
            Ми така си е, ако разсъждаваха като него още щяха да са на камилите яхнати !

            Коментар


            • Здравко, ами слузта преди век и нещо е била напълно ненужна..Шейховете са се чудили защо им е на англичаните тази глупост..Тогава са били едни бедни бедуини, а сега..Импето е много не- прав..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Импи, с последният си пост отрече прогреса и развитието..
                ,,Компании като Букчета, Пиленца, Гугълчета - просто не са моят бизнес - защото без тях нито един човек няма да пукне. Човечеството допреди 18 години си живееше чудесно и без Букчета и Пиленца и Амазонки и Разбойници...,,

                Тя и прабабати е нямала телевизия, радио и автомобил, нито е пила кока-кола, ама сега всеки ги има..

                Според мен с такива необмислени твърдения предизвикваш нападките.. Тук си напълно не- прав без кое можело и не- можело..Интернет изпреварва телевизията, социалните мрежи правят революции, а ти ги отричаш...Моля все пак да помислиш преди да пишеш подобни теории..Между другото знаеш ли колко са помогнали на хората антибиотиците и хапчетата антибебе..И тях ги е нямало при пра- баба ти..
                Кире пак ще измисли какво да ти отговори за да се изкара прав ! По тази логика преди години и петрол и газ не е имало, както и автомобили ! Импето ако е живял тогава е щял да ги отрече като новопоявили се

                Коментар


                • Импи, с последният си пост отрече прогреса и развитието..
                  ,,Компании като Букчета, Пиленца, Гугълчета - просто не са моят бизнес - защото без тях нито един човек няма да пукне. Човечеството допреди 18 години си живееше чудесно и без Букчета и Пиленца и Амазонки и Разбойници...,,

                  Тя и прабабати е нямала телевизия, радио и автомобил, нито е пила кока-кола, ама сега всеки ги има..

                  Според мен с такива необмислени твърдения предизвикваш нападките.. Тук си напълно не- прав без кое можело и не- можело..Интернет изпреварва телевизията, социалните мрежи правят революции, а ти ги отричаш...Моля все пак да помислиш преди да пишеш подобни теории..Между другото знаеш ли колко са помогнали на хората антибиотиците и хапчетата антибебе..И тях ги е нямало при пра- баба ти..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                    Импе, ако си мислиш, че при суровинните компании и пазари няма балони и спихвания, значи бъркаш. Твоето не е никаква диверсификация а концентрация с два - три сектора силно зависими един от друг. По мъдро действай. Не приемай нито като критика, нито като съвет. Просто мнение изразявам
                    Драги приятелю: аз нямам нищо против критиките и съветите, стига да са градивни, а не заяжданици. Ако проследиш темата 2-3 страници назад, сам виждаш колко ного полезна информация бе обменена... в тоя смисъл аз дори провокирам спорове и критически постове с неколцина наистина мислещи съфорумци, защото - нали така най-добре взаимно се учим?

                    На въпросът - ного ясно,че има балони и спихвания - дори в суровинният сектор те се менят едно-друго най-динамически - неслучайно по-долу казах, че минните компании скачат като кенгури. Например Тинатта преди няма и 10 години - колебание 52-12-54 кинта за няколко месеца. Дългосрочно обаче това не е толкова важно - а временните спихове са само бонус - човек да се донагувичи на ниското. Концентрацията е търсена всъщност, тя е по-скоро корелация. Идеята е, като разпределиш парите между 3-5 най-големи компании в един сектор, без който икономиката не може да съществува - просто няма как да се прецакаш драстически.

                    Другата възможна стратегия е да се стремя да обхвана максимум сектори с по една компания - но за мен това е разпиляване. Компании като Букчета, Пиленца, Гугълчета - просто не са моят бизнес - защото без тях нито един човек няма да пукне. Човечеството допреди 18 години си живееше чудесно и без Букчета и Пиленца и Амазонки и Разбойници.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Импе, ако си мислиш, че при суровинните компании и пазари няма балони и спихвания, значи бъркаш. Твоето не е никаква диверсификация а концентрация с два - три сектора силно зависими един от друг. По мъдро действай. Не приемай нито като критика, нито като съвет. Просто мнение изразявам
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                        Тия родители , къде са ти поверили чедата,- подлежат на санкции от КЗЗДецата!
                        ОФИЦИАЛНО съм подал сигнал към тях!!!
                        Нещо някакъв проблем ли имаш с мене? Поведението ти напоследък е меко казано арогантно, при това без никакво покритие. Портфейлът ми е такъв, какъвто е, отделно голяма част от него са насочвани във времето към други активи. Това, че ти имаш по-голям портфейл на БФБ, просто не те прави по-добър инвеститор, но арогантството ти пречи да го разбереш. Свил си се като костенур в черупка на умрялата ни борса, не смееш и крачка да направиш навън от страх да не те изядат, ама го раздаваш тежкар. Смях просто.

                        Ти от по-скоро ли си на борсата от мене? И какво, като си от отдавна, като не си мръднал на милиметър напред? Тука разни момчета, дето, когато ти си започнал, на тях мама им е бърсала цифките, са те задминали със светлинни години, а ти само се оправдаваш, че те били млади и знаели езици. И ти като някои други си голям само на хартия - защото ако още се ослушвате, след някоя година хептен няма да можете да излезете от БФБ-то без да ви одерат кожата... само като си замисля, че ти, Форти и Батя - тримата, сте в състояние да сринете цялата борса, направо страх ме хваща. Апропо - моят портфейл като стойност цяла година назад нашите компании го дърпат, добре че не обръщам внимание на моментната стойност.
                        И най-страшното е, че нозина дори не искате да научите нещо, въобще и не искате да погледнете извън колибката си. Незнанието е извинимо, арогантството не е !!! Аз не се срамувам да се уча от някои, които Аз навремето съм учил, ти все си мислиш, че всичко знаеш, а всъщност стоиш на едно място от десетилетия вече, а светът си върви по коловозът...

                        Айде със здраве - щом така си щастлив, кой съм аз, та да ти замъглявам съзнанието?
                        Last edited by Императорът; 06.08.2018, 00:16.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Импов, ама 1111 ли са тежките в портфейла.... Ами ти си нагувиил цели триста и кусур лева..
                          От 666 през 2014г.

                          Коментар


                          • Импов, ама 1111 ли са тежките в портфейла.... Ами ти си нагувиил цели триста и кусур лева..

                            Коментар


                            • Тия родители , къде са ти поверили чедата,- подлежат на санкции от КЗЗДецата!
                              ОФИЦИАЛНО съм подал сигнал към тях!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                                Фармацията ми - дразни ме, че не ми е добре балансиран под-портфейлът - ного тежи Трейдингът. Ама не ми се продава нито акция от него, че ного добре се развива - могъщо някак, вярвам ще стане не незначителен регионален играч. Иначе си имам разни могъщи работи в добавка - Пфайзър, Санофи, ама най си ме кефят Гъските - че ного сгодно снасят дивидент

                                Суровинният под-портфейл, макар още малък, ми е отлично балансиран - стратегически така да се каже - със секси синергия между - и нормално - защото градя от нулата.

                                Ебаси портфейла! Гувичиш го от 20календаря и кусаря ... И туко из ръкаФ речеш, че Трейдинг от ...........1111 бр. - видите ли тежък бил!
                                Оди се гръмни нейде на сянка па заспи -
                                ша тъ броим за слънчасъл!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X