IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

    Импе, имам въпрос към теб - ти защо толкова обичаш "могъщи" компании? Не смяташ ли, че растежа им е ограничен и не виждаш ли минус в това, че всяка баба, която знае що е борса има акции от тях?

    П.П. Не говоря за визираните от теб 2 компании, а като цяло.
    Ами - защото съм традиционалист, може би. Кой не обича могъщи неща? Растежът им - защо да е ограничен? Могъщите компании обикновено разширяват бизнесът си трайно, макар и не ного бързо, но - уверено - именно заради тяхната мощ. Лидерството им рядко е случайно - особено в класическите отрасли.

    Ето - виж и тия двете - особено бамката - с какъв темп си вдигат дивидентченцата - с по 10% годишно, често и повече - това ограничен растеж е ли? И то - не затъват в дългове, за да плащат. Подобни въпроси съм получавал и преди - в началото - когато инвестирах в Allianz например - и ми казваха как на 140 кинта било скъпо... е, сега акцията е на 190 кинта и дивидентът тоже си расте ежегодно. И там - и при Daimler, BMW... да не изброявам всички - растежът си продължава с добри темпове.

    Това че бабата имала акции в - не виждам защо да е проблем, ако акциите са на сгодна - спрямо доходността - цена. Понастоящем сгодата на застрахователчето е 3.98%, а на бамчичката - 3.91%... ама спрямо платените вече тая година дивиденти... а ако догодина пак ги завишат с 8-10% ? Толкова силни компании във финансовата сфера - не са ли на сгода при такава доходност? А и - погледнато исторически - за 3 години назад например - цените им сега са добри.

    Бамката вярно може да е бабешка акция - това е традиционалистка стара бамка - навремето благодарение на Бъ-Нъ-Пъ сме спечелили балканската война - те са ни кредитирали, за да си купим пушки и патрони и оръдия - затова аз донякъде от партиотическа благодарност искам да си гувикна някоя акция в.

    Другата причина, драги Процентов - е - че обичам да си правя незаобиколими миксове във важни отрасли. А такива се правят само от могъщи компании. Мога ли да си направя силен слузесто-газов микс да кажем - ако вместо Газпром и Мидичката си купя ПДНГ и Српски петрол (ако има такъв) например? - Ми: няма как.
    Last edited by Императорът; 08.08.2018, 19:46. Причина: Има ли Српски петрол?
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Другари, някой има ли си АХА и BNP Paribas? Какво ви е мнението за този могъщ застраховател и тази легендарна бамка?
      Импе, имам въпрос към теб - ти защо толкова обичаш "могъщи" компании? Не смяташ ли, че растежа им е ограничен и не виждаш ли минус в това, че всяка баба, която знае що е борса има акции от тях?

      П.П. Не говоря за визираните от теб 2 компании, а като цяло.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Другари, някой има ли си АХА и BNP Paribas? Какво ви е мнението за този могъщ застраховател и тази легендарна бамка?
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

          напомня ти на родината нали
          Ми аз туканка не ги обичам такива.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Звучи интересно - ще ги включа в наблюдаваните от мен... ама звучи като управлявано от някакви авторитарни бизнес-тирани, дето могат да си правят квото си искат с.
            напомня ти на родината нали
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Звучи интересно - ще ги включа в наблюдаваните от мен... ама звучи като управлявано от някакви авторитарни бизнес-тирани, дето могат да си правят квото си искат с.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • капитализацията в момента на 12.35 евро трябва да е 8225 милиона при годишна печалба към милиард и 0.55 дивидент на акция, т.е. 4.45%. в началото на годината беше надолу защото си намалиха прогнозите за 2018, после падна още заради тарифите на тръмп върху германски коли
                Last edited by Black and white cat-foot; 08.08.2018, 12:48.
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Туй от пиърите на магната ли е ?
                  Ев/ебитда от 1.9 не ми изглежда много надеждно на тоя сайт, на яхуто е 4.4 на 1 поглед.
                  И магната е дабъл последните 2г, тук не само не е мръднало, ами и надоле.
                  Нещо бизнес модела сбъркан ?
                  сигурно не го смятат правилно - листнати са 166 милиона акции без право на глас, останалите 500 милиона с право на глас се държат от семейство Шефлер. иначе вчера е яко нагоре защото пусна резултати за шестмесечието където надмина много очакванията и показа доста ръст в китай и повече поръчки. а оня ден купиха някаква компания дето прави коли за инвалиди дето караш с джойстик с идея после за самокаращи се коли което ябълката, гугъл и тесла го развиват с по няколко дузини коли в момента. тея параван дето купуват имат няколкостотин коли и ще съкрати времето за разработка на шефлер с няколко години

                  ето клипче от 2014 как се кара ферари с джойстик от Параван



                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                    Добре, вземи си малко Шефлер
                    http://www.4-traders.com/SCHAEFFLER-24301176/

                    днес са нагоре с почти 8% и P/E още е около 7
                    Туй звучи интересно като бизнес и що-годе прилична сгода - ама Пипов право пита - защо така - спихнато, а днес - пьяу нагоре.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                      Добре, вземи си малко Шефлер
                      http://www.4-traders.com/SCHAEFFLER-24301176/

                      днес са нагоре с почти 8% и P/E още е около 7
                      Туй от пиърите на магната ли е ?
                      Ев/ебитда от 1.9 не ми изглежда много надеждно на тоя сайт, на яхуто е 4.4 на 1 поглед.
                      И магната е дабъл последните 2г, тук не само не е мръднало, ами и надоле.
                      Нещо бизнес модела сбъркан ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Все някакви трудни за купуване неща препоръчваш...
                        Добре, вземи си малко Шефлер
                        http://www.4-traders.com/SCHAEFFLER-24301176/

                        днес са нагоре с почти 8% и P/E още е около 7
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Все някакви трудни за купуване неща препоръчваш...
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Златце ???
                            да, имат мина в мали - 60 милиона свободен кеш за първата година, 130 милиона капитализация
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              Ако имаш впредвид Градус. Да, днес допълних още бройки. Според мен има потенциал.
                              Да - това. Теоретически - следя - но ще видя как ще тръгне някой и друг месец
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Какви са тия неща, драги приятелю? Hummingbird не е ли колибърче? Купил си си мънинко пиленце за домашен любимец ли?


                                Абе, защо никой не се хвали: купихте ли си Пильоци? Дали да си купя едно малко пакетченце?
                                Ако имаш впредвид Градус. Да, днес допълних още бройки. Според мен има потенциал.

                                Коментар

                                Working...
                                X