IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
    След като прочетох донаписания ти пост реших да не ти отговарям. Мисля, че просто ще е загуба на време.
    то щото сякаш немалко време си отрепал в тоя форум , 7800 постинга и сума ти отворени теми в които подпитваш хората, а самият ти си траеш като мишка

    Първоначално изпратено от SOFIX
    Тук май е по-добре да започнат да се пускат стойностите на портфейлите.
    айде,
    дай пример!

    комарджий..... лупкаме ги
    "the trend is your friend until the end..."

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
      Ама хич не ми пука какво правиш!
      Да не се бригаш френд от тия ... дето много са учили ...... ама не знам къде

      Коментар


      • Много интересно, а до преди малко що така ти пукаше... ако ще се цупиш си е твоя работа... като ме пита отговарям. Това, че не ти харесва отговора си е твой проблем
        Last edited by pepe1234; 03.11.2015, 22:22.

        Коментар


        • Ама хич не ми пука какво правиш!

          Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
          Ай не се прави на ощипана мома, просто съм учил достатъчно статистика и малко от портфолио мениджмънт поназнайвам, какво според теб толкова имам да диверсифицирам след като в софикса почти намам избор на компании, за да диверсифицирам? Са ако егото ти е засегнато, така става като подценяваш хорта, ако гуроото ти е Донев на мен не ми е ....Да ако те успокоява, съвсем умишлено нарушавам всички принципи за диверсификация...

          Коментар


          • Ай не се прави на ощипана мома, просто съм учил достатъчно статистика и малко от портфолио мениджмънт поназнайвам, какво според теб толкова имам да диверсифицирам след като в софикса почти намам избор на компании, за да диверсифицирам? Са ако егото ти е засегнато, така става като подценяваш хорта, ако гуроото ти е Донев на мен не ми е ....Да ако те успокоява, съвсем умишлено нарушавам всички принципи за диверсификация...
            Last edited by pepe1234; 03.11.2015, 22:04.

            Коментар


            • След като прочетох донаписания ти пост реших да не ти отговарям. Мисля, че просто ще е загуба на време.

              Коментар


              • хехе не подценявай бе мой, коефициент на корелация :

                Най-широко използваният индекс за праволинейна зависимост е коефициентът на корелация на Пиърсън – единичен, резюмиран индекс на степента, в която две променливи са линейно свързани или зависими една от друга. Стандартният символ, с който се бележи коефициента на корелация е R. Има стойност от (-1) до 1. Когато R=0, няма линейна връзка между променливите, т.е няма никаква корелация
                И така обратна корелация както ти я наричаш сойности от отрицателни ; корелация стойности положителни, липса на корелация 0

                Та какво щеше да ми показваш? Донаписах си предния пост да е по-разбираем дано сега да ме схващаш
                Last edited by pepe1234; 03.11.2015, 21:52.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                  благодаря за комплимента беше ми скучно и реших да направя индекс с малки и подценени според мен компании, това е. има разбира се и фалове като например ломско пиво.

                  но софикс е прав, има някои ликвидни (поне за бфб) компании, които бележат силен растеж като спиди и сфи. от друга страна мисля, че ниската ликвидност е нож с две остриета - ръстовете са по-лесни, но това важи и за спадовете, а спредовете са страшни
                  Ако имаш секси дивидентска компания, дреме ти на самолетът за спадовете - те са само сгоден момент да си купиш още.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Предполагам че става въпрос за обратна корелация Няма проблем да ти покажа.

                    Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                    Сфикс и панда, явна позитивна корелация с различна степен 95% от компаниите, така по добре ли е ? На прима виста за терафонда да се сещам, ама ето че и той се спихна защото модела му е изчерпан...на спиди доверие нямах заради елана и заради прикючението което започваха с неясен завършек а и и отдавна бях изпуснал влака за тях...

                    15%, ниската ликвидност ми помага с това, че дори и някой да тръгне да излиза ще си съсипе пртфейла щото няма купувачи толкова, същата история е в момента с петрол

                    Trakatrak', това може да го има навсякъде и не е системен риск а и за кво му е да литва където и да е щом компанията върви, ако не върви ще тъси начини ама като върви за какво?

                    Коментар


                    • Софикс и панда, явна позитивна корелация с различна степен на позитивност с 95% от компаниите, така по добре ли е ? На прима виста за терафонда да се сещам, ама ето че и той се спихна защото модела му е изчерпан...на спиди доверие нямах заради елана и заради прикючението, което започваха с неясен завършек, а и отдавна бях изпуснал влака за тях... сфи имам предубеждение към всичко с марка донев... най-малкото гледайки софармата какво и се случва, а и живея срещу кулите, т.е без да познавам модела на сфи, ако за там площите става въпрос в кулите то там е ебаси мизерията и се чудя онва смърдящо на риба пикадили как още не е фалирало, а и целия мол покрай него...

                      15%, ниската ликвидност ми помага с това, че дори и някой да тръгне да излиза ще си съсипе пртфейла щото няма купувачи толкова, същата история е в момента с петрол т.е. почти никой не излиза т.е. цената си седи на място или поне това е идеята

                      Trakatrak', това може да го има навсякъде във всяка компания, а и за кво му е да литва където и да е щом компанията върви, ако не върви ще тъси начини ама като върви за какво?
                      Last edited by pepe1234; 03.11.2015, 23:17.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        проблема за мен не беше в разумното, а беше в това как да запазя стойността на парите си по вемето на спад и явната корелация на софикс със всички акции, затова реших, че важно да си намеря:
                        1 нисколиквидна компания
                        2 със стабилни отчети в последните няколко години
                        3 със възможности за печалба

                        и за мен това си беше свилозата това е... освен това риска си е отвсякъде оправдан, предвид обстоятелствата

                        аз затова и поздравявам пандата под мен, че ме наведе на тази мисъл основно с темата за неговите малки тигри. Доста му щрака на него пипето...
                        благодаря за комплимента беше ми скучно и реших да направя индекс с малки и подценени според мен компании, това е. има разбира се и фалове като например ломско пиво.

                        но софикс е прав, има някои ликвидни (поне за бфб) компании, които бележат силен растеж като спиди и сфи. от друга страна мисля, че ниската ликвидност е нож с две остриета - ръстовете са по-лесни, но това важи и за спадовете, а спредовете са страшни
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Аз съм само в ХИМИПОРТ...... брига ме за све

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                            проблема за мен не беше в разумното, а беше в това как да запазя стойността на парите си по вемето на спад и явната корелация на софикс със всички акции, затова реших, че важно да си намеря:
                            1 нисколиквидна компания
                            ..
                            Защо смяташ, че ниската ликвидност е плюс и с какво ти е помогнала?
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                              проблема за мен не беше в разумното, а беше в това как да запазя стойността на парите си по вемето на спад и явната корелация на софикс със всички акции, затова реших, че важно да си намеря:
                              1 нисколиквидна компания
                              2 със стабилни отчети в последните няколко години
                              3 със възможности за печалба

                              и за мен това си беше свилозата това е... освен това риска си е отвсякъде оправдан, предвид обстоятелствата

                              аз затова и поздравявам пандата под мен, че ме наведе на тази мисъл основно с темата за неговите малки тигри. Доста му щрака на него пипето...
                              Ами, я си представи, че мажоритаря литне и се забави в космоса, как ще се отрази това на резултата на компанията и на борсовото й присъствие. Рисков играч си ти.

                              Коментар


                              • Това в червеното не е вярно.

                                Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                                проблема за мен не беше в разумното, а беше в това как да запазя стойността на парите си по вемето на спад и явната корелация на софикс със всички акции, затова реших, че важно да си намеря:
                                1 нисколиквидна компания
                                2 със стабилни отчети в последните няколко години
                                3 със възможности за печалба

                                и за мен това си беше свилозата това е... освен това риска си е отвсякъде оправдан, предвид обстоятелствата

                                аз затова и поздравявам пандата под мен, че ме наведе на тази мисъл основно с темата за неговите малки тигри. Доста му щрака на него пипето...

                                Коментар

                                Working...
                                X