IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    +++
    Забележката ми бе градивна и доволен да чуя че си имаш екшън план.
    Умен си и съм сигурен че ще се справиш добре, при всички случаи по добре от тоя...язък му за голямото име кат се буха в балоняци и всеки по разумен ритейлър може да го бие без проблем..

    http://www.reuters.com/article/2015/...e=businessNews
    ааа тоя ли така е като се набухва във валеант

    пп благодаря за критиката, винаги я оценявам ако е градивна и на място
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      pepe1234, смело решение от твоя страна с 3MZ, но си мисля че само след няколко седмици ще се види че правилно си заложил на него. Признавам че и на мен ми е първи избор, но с далеч не такова стресиращо тегло де.
      Аз си мислех, че с моите 27 процента в 3MZ съм някъде близко до границата на разумното.
      Last edited by dddd; 03.11.2015, 18:20.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
        съгласен и вървя в тази посока, просто не бързам - в началото на годината бях 96% в сфи, сега е на 62%. компаниите в портфейла са увеличени от 2 на 6 и започнах да купувам във франкфурт относно последното, много съм доволен - алианц е на 160, т.е. над 9% за три седмици
        +++
        Забележката ми бе градивна и доволен да чуя че си имаш екшън план.
        Умен си и съм сигурен че ще се справиш добре, при всички случаи по добре от тоя...язък му за голямото име кат се буха в балоняци и всеки по разумен ритейлър може да го бие без проблем..

        http://www.reuters.com/article/2015/...e=businessNews

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
          Чичо манчо, аз започнах май 2014 и съм кален съм само в мечи пазар до тук, до момента съм с над 10% + и си мисля, че се справям добре за новобранец в тези условия Не съм имал повече от седмица да не съм бил на 100% в акции. В дивидентски акции не влизам, за да чакам за дивидент...
          Ясно е, че си отчаян фен на "Свилоза". Да не си учил в Свищов? Това беше майтап Признавам си, че тази компания не ми е позната и затова не мога да кажа нищо. Видно е обаче, че благодарение на нея се справяш повече от добре. Помисли и за дивидентни компании! Успех в бъдеще!
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Диверсификацията ти не е добра дори и само като за бфб, а да не приказваме в глобален и валутен план...струва ми се би могъл да помислиш допълнително по въпроса.
            съгласен и вървя в тази посока, просто не бързам - в началото на годината бях 96% в сфи, сега е на 62%. компаниите в портфейла са увеличени от 2 на 6 и започнах да купувам във франкфурт относно последното, много съм доволен - алианц е на 160, т.е. над 9% за три седмици
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Чичо манчо, аз започнах май 2014 и съм кален съм само в мечи пазар до тук, до момента съм с над 10% + и си мисля, че се справям добре за новобранец в тези условия Не съм имал повече от седмица да не съм бил на 100% в акции. В дивидентски акции не влизам, за да чакам за дивидент...
              Last edited by pepe1234; 03.11.2015, 15:22.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                за тези години се възстанових и последните 3 години (включително тази) реализирам доходност от над 20% годишно и инвестирам по много по-различен начин. но никога не бих теглил отново заем, във всеки един момент имам таргет цена за всяка компания, държа буфер в банковата сметка, гледам поне половината портфейл да е в по-консерватирна и предвидима компания например REIT. ако имах апартамент, не бих го продал за да сложа в акции.каквото прави joz е смело, въпросът ми е - ако загубиш всичко, как би го понесъл? би ли се върнал на борсата и какво би се променило в начина ти на мислене и инвестиране?

                лично за мен урокът от кризата от 2007 е никога не инвестирай повече от средства от нивото на което можеш да понесеш психически при пълен крах
                За синъото - съгласен и подкрепям.
                За червеното - ми не знам, но мисля че прекалено се самоуспокояваш, за мен портфейла ти е всичко друго, но не и нискорисков...
                Диверсификацията ти не е добра дори и само като за бфб, а да не приказваме в глобален и валутен план...струва ми се би могъл да помислиш допълнително по въпроса.
                Казва ти го човек, който бе 100% в Атера преди 3 години, верно с успех, ама...никога не бих го направил пак за която и да е пък била тя и велика хартия. Дори и в момента ми се струва че ми е много с тия 22%, въпреки че средната ми дори и без да броя дивидентите е около номинала ( и то с последните добавки).

                ПС Относно последното изречение - казах съгласен съм по принцип, но с едно уточнение - може да си позволиш и по голяма експозиция при условие че се хеджираш. И да печелиш и в двете посоки.
                Това е и удобството на западните пазари, което на бфб няма как да го направиш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                  ок моя портфейл е малък, състои се от 50% от спестяванията ми. Така по-добре ли е.. не съм си продавал апартамента...
                  И при мен е горе-долу същото положение. Фифти-фифти. С продажбата на апартамента, колегата е дал газ до ламарината и рязко е преминал в най-лявата лента. Лошо няма, щом се счита готов... Между другото и аз се завърнах по същото време (есента на 2012 г.) на БФБ, дали може да сподели какво го е накарало да предприеме този ход?
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                    Aз веднага си казвам:"Имам десетки левове".
                    Пък моя портфейл е празен, сега го погледнах ! Всичко е в акции и облигации

                    Коментар


                    • ок моя портфейл е малък, състои се от 50% от спестяванията ми. Така по-добре ли е.. не съм си продавал апартамента...
                      Last edited by pepe1234; 03.11.2015, 11:36.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                        Тук май е по-добре да започнат да се пускат стойностите на портфейлите. Така само с проценти не става работата. То аз мога да напиша, че съм 100% в дадена акция, ама стойността на портфейла ми да е 100 лв.
                        Aз веднага си казвам:"Имам десетки левове".
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Тук май е по-добре да започнат да се пускат стойностите на портфейлите. Така само с проценти не става работата. То аз мога да напиша, че съм 100% в дадена акция, ама стойността на портфейла ми да е 100 лв.

                          Коментар


                          • споко аз и на 2.8 кинта пак ще съм си напред от тях, а с тях и тяхната ниска ликвидност си реших проблема с падащия софикс
                            Last edited by pepe1234; 03.11.2015, 11:18.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                              айде и аз да се постна:

                              79.02% - 3MZ
                              13,25% - 4CF
                              6.58% - 5PET
                              1.15 % - лв.

                              с намалението на количеството увеличавам риска, но надявам се и очакваната възвращаемост
                              pepe1234, смело решение от твоя страна с 3MZ, но си мисля че само след няколко седмици ще се види че правилно си заложил на него. Признавам че и на мен ми е първи избор, но с далеч не такова стресиращо тегло де.

                              Трябва да видим сериозна печалба в консолидирания, все пак конюнктурата е повече от добра.


                              п.п. Joz, поздравления за твоя ход и успех и занапред! Кога ли повече хора ще започнат да виждат нещата по този начин и да диверсифицират малко купищата депозити.

                              Коментар


                              • айде и аз да се постна:

                                79.02% - 3MZ
                                13,25% - 4CF
                                6.58% - 5PET
                                1.15 % - лв.

                                с намалението на количеството увеличавам риска, но надявам се и очакваната възвращаемост

                                Коментар

                                Working...
                                X