IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Към Императорът: Обвиниха Ford в манипулация на дизелови двигатели
    Група собственици на пикапи заведе колективен иск срещу производителя

    Колективен иск срещу компанията Ford заведе група собственици на дизелови пикапи на марката. В него те твърдят, че компанията умишлено е занижавала нивата на вредните емисии, отделяни от двигателите, съобщава Automotive News.

    Обвинението е същото, заради което през есента на 2015 г. избухна скандалът с манипулираните двигатели на Volkswagen, станал известен като „дизелгейт”. Според собствениците на пикапи Ford, компанията е използвала незаконно програмно оборудване при тестове на колите на стенд.

    В иска се казва, че под подозрение попадат 500 000 пикапи от моделите F-250 и F-350 Super Duty, продадени през периода 2011-2017 г. Собствениците им твърдят, че нивата на азотен оксид при тях 50 пъти превишават установените норми. Освен Ford те обвиняват и компанията Bosch, която според тях е помагала на автомобилния производител да прикрива проблемите и недостатъците на двигателиге на пикапите.

    http://automedia.investor.bg/a/0-nac...ovi-dvigateli/
    Last edited by Innocent; 12.01.2018, 10:42.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

      Бльъм.

      При тая кежава ликвидност и сосно-петцифрен е проблем.

      Специално тлъстите дивидентаджийски са кът. Жабите, Атерките - донейде и Софарма Имоти... ако искаш 5% и нагоре: почти нямаш варианти. Ако пропускам някоя позиция: поправи ме
      E, голям пет цифрен портфейл колко да е проблем - ако е в 5-6 позииции по 20 хил. лв да кажем не би следвало да има проблем и за 1-2 дни да излезеш без сътресения. А иначе то и по света не са чак толкова много тези дето ти носят над 5% чиста дивидентна, освен ако не си уцелил някоя в перфектния момент за влизане.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

        Бльъм.

        При тая кежава ликвидност и сосно-петцифрен е проблем.

        Специално тлъстите дивидентаджийски са кът. Жабите, Атерките - донейде и Софарма Имоти... ако искаш 5% и нагоре: почти нямаш варианти. Ако пропускам някоя позиция: поправи ме
        пропускаш бреф
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

          Бльъм.

          При тая кежава ликвидност и сосно-петцифрен е проблем.

          Специално тлъстите дивидентаджийски са кът. Жабите, Атерките - донейде и Софарма Имоти... ако искаш 5% и нагоре: почти нямаш варианти. Ако пропускам някоя позиция: поправи ме
          Пропускаш еланката ...........към сегашната пазарна очаквания дивидент е около 6,4%
          след увеличението на капитала за 2018 очаквам да падне до 4,7-5,3 % за една година след което да почне пак да расте

          Коментар


          • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

            Че какво им е на БГ акциите? Стига портфейла ти да не е 7 цифрен няма проблем и само на тях да си караш. Има свестни за дивидент има и растящи.
            Бльъм.

            При тая кежава ликвидност и сосно-петцифрен е проблем.

            Специално тлъстите дивидентаджийски са кът. Жабите, Атерките - донейде и Софарма Имоти... ако искаш 5% и нагоре: почти нямаш варианти. Ако пропускам някоя позиция: поправи ме
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Само да спомена че днес Хим ми порастна до номер 1 в портфолиото, изпреварвайки с части от процента ПИБ-а!
              Ама то с това бясно рали от началото на годината..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fl00d



                Още съм зелен и плах в инвестирането в акции и не искам да слагам прекалено голям процент от портфейла в БФБ, дори и това да означава пропускане на висока доходност. И другото е, че не търгувам особено често, тоест обикновено купувам и разчитам на дългосрочния растеж на пазара, а не толкова на влизането на ниски цени и излизането на високи. Поне засега.
                всеки сам кове щастието и бъдещето си. ще се научиш и ще можеш да печелиш повече от очакваното.
                с годините на постоянство се развива също и усет към търговията. ако ти стане хоби, ще го разбереш бързо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fl00d

                  Кеш почти не държа, просто в момента е в алтернативни инвестиции, тъй като традиционните са в балон. В момента чакам bust, за да накупя акции/недвижимости на по-нормални цени.

                  Не се знае какво ще се случи през 2018. По-добре -15%, отколкото -30-40%.
                  Че какво им е на БГ акциите? Стига портфейла ти да не е 7 цифрен няма проблем и само на тях да си караш. Има свестни за дивидент има и растящи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fl00d

                    Кеш почти не държа, просто в момента е в алтернативни инвестиции, тъй като традиционните са в балон. В момента чакам bust, за да накупя акции/недвижимости на по-нормални цени.

                    Не се знае какво ще се случи през 2018. По-добре -15%, отколкото -30-40%.
                    още по-добре е +30/+40%

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fl00d

                      Не знам кое не ти се вярва, но все пак благодаря за споделения опит. Аз питах дали може да се правят 15% на американските и западноевропейските пазари, тъй като все още ме е страх да сложа повече от 10% от портфейла си в български компании.
                      Ако се пострахуваш още малко къде и да го сложиш кеша,ще вадиш поне 15%,ама със знак "-".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                        2012г. края си изградих стратегия, като разделих на две зони =100% общо разбира се.
                        Във втората бяха тези с грешките и силно спекулативните с цел по бързо зануляване
                        на загубите (изчистване на портфейла). Дори съм му го показвал на Форти 29,08,14г. и тук го има,
                        но само първата зона. За софармата -да! От2012г реално добавих 60 000 и не съм влагал повече
                        с изключение продажба З.Земя 2016г, но пък 17г. извадих над 50 000 дял от на сина ми.
                        Така че си е затворен портфей от 2012 насам с който се намирам на работа и остават още
                        малко дългове за вадене. Основното предназначение е да го наследят първо,- тогава да усетят
                        какво е сторено и ако им идва отвътре да си поработват на старини. Не съм започнал с порфейл
                        та ми се ще след мен да е по различно. Мен ме идържа 9г. (след като се бях отписал) по ~14/15 000 - 2012 бях с28% минус.
                        Така че наскоро откритата тема от форумец, на който за сега не му вярвам на визитката, му отговарям
                        че е напълно преизпълнима 15%овата задача, но не година за година, а с труд и постоянство,
                        И най вече късмет при входа, да не забравя докато е вътре да се оглежда и за изхода !!!
                        Добра стратегия! Да 15% е напълно възможен таргет дори на БФБ.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                          За много години! Знаеш че съм малко по различен, както и в случая за портфейла (чак на 5,01,) !
                          Тринайсетицата сигурно си я объркал с 53 може би-(набора си не стигнах)! по скоро м/у първите две от твоите,
                          но знае ли човек, - виртуални са и копам, но аз без машинки- карам на ръчна ... обработка.
                          Това с процентите беше относно окопите:
                          37% Митанкин
                          40% Донев
                          13% АДСИЦ(без Доневите)
                          и т.н.

                          Иначе относно доходността, доколкото мога да предполагам, между 50—100%. Може да изненадаш и сам себе си
                          Както и да е. Господ здраве да ти дава, любов и разбирателство в семейството.
                          Поздрави.

                          Коментар


                          • [QUOTE=Императорът;n3281411]Интров - някак не мога да ти разбера какво.

                            Рисувайте колелца, бе - хора Ного по-секси е - и по-прегледно - и по-разбираемо.

                            И по-сгодно - не пишете само кодове на компании - ако някой е нов особено - няма как да ги знае наизуст.

                            .........




                            Именно - все от нейде да започне, УЧЕНЕТО все още не е ЗАГУБА !!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение


                              За много години Inta, здраве и успехи през новата година. Окопите са готови. 37%, 40%, 13%,...
                              Смятал ли си % колко си + през 2017?

                              За много години! Знаеш че съм малко по различен, както и в случая за портфейла (чак на 5,01,) !
                              Тринайсетицата сигурно си я объркал с 53 може би-(набора си не стигнах)! по скоро м/у първите две от твоите,
                              но знае ли човек, - виртуални са и копам, но аз без машинки- карам на ръчна ... обработка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                Първа зона , втора зона всеки път се обърквам като те чета Успех през 2018!
                                2012г. края си изградих стратегия, като разделих на две зони =100% общо разбира се.
                                Във втората бяха тези с грешките и силно спекулативните с цел по бързо зануляване
                                на загубите (изчистване на портфейла). Дори съм му го показвал на Форти 29,08,14г. и тук го има,
                                но само първата зона. За софармата -да! От2012г реално добавих 60 000 и не съм влагал повече
                                с изключение продажба З.Земя 2016г, но пък 17г. извадих над 50 000 дял от на сина ми.
                                Така че си е затворен портфей от 2012 насам с който се намирам на работа и остават още
                                малко дългове за вадене. Основното предназначение е да го наследят първо,- тогава да усетят
                                какво е сторено и ако им идва отвътре да си поработват на старини. Не съм започнал с порфейл
                                та ми се ще след мен да е по различно. Мен ме идържа 9г. (след като се бях отписал) по ~14/15 000 - 2012 бях с28% минус.
                                Така че наскоро откритата тема от форумец, на който за сега не му вярвам на визитката, му отговарям
                                че е напълно преизпълнима 15%овата задача, но не година за година, а с труд и постоянство,
                                И най вече късмет при входа, да не забравя докато е вътре да се оглежда и за изхода !!!
                                Last edited by inta53; 06.01.2018, 16:44.

                                Коментар

                                Working...
                                X