IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Намери си добър брокер, който да ти уговаря пакетни сделки по тел. За портфейли над 100К на БФБ това е почти задължително

    Минах през трите най-големи (по брой сделки) - НЕ СТАВАТ... потърсете си друг (дори имената няма да им споменавам).

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
      Напълно подкрепям! Брокерът е най-добрият приятел на човека, когато се търси бързо разтоварване. За портфейли от 100к и нагоре това си е просто задължително!

      Последен пример от август миналата година - тръгнах да разтоварвам сам, но пазарът беше супер умрял и с тази скорост щях да излизам буквално с месеци. С малко помощ от брокера ми изходът се оказа много по-бърз!

      P.S. Същото важи и при товаренето, разбира се! Едно обаждане до брокера и после той си знае!
      Всичко е истина, но основният си ти. Трябва да ти е ясно какво правиш и да си уцелил посоката.

      Коментар


      • Повечето ми сделки са такива, просто периода не е най-подходящия, аз все още не се хвърлям на по-високи цени, а рядко продавачите се навиват на моите, обикновено имаме разминаване 3-4 %. По план имам да увелича 4-5 позиции, ако всичко е спокойно, ако се развихрят много биците- ще обирам от предлагането, но ще бягам след 2 месеца. Не бих държал повече време Софикс над 700 например.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Намери си добър брокер, който да ти уговаря пакетни сделки по тел. За портфейли над 100К на БФБ това е почти задължително
          Напълно подкрепям! Брокерът е най-добрият приятел на човека, когато се търси бързо разтоварване. За портфейли от 100к и нагоре това си е просто задължително!

          Последен пример от август миналата година - тръгнах да разтоварвам сам, но пазарът беше супер умрял и с тази скорост щях да излизам буквално с месеци. С малко помощ от брокера ми изходът се оказа много по-бърз!

          P.S. Същото важи и при товаренето, разбира се! Едно обаждане до брокера и после той си знае!
          Last edited by ivandavidov; 26.03.2015, 20:54.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
            Имам проблеми с ликвидността и пълня трудно. Преди година излезнах от всичко освен Агрия, Трейс и СФИ. От декември започнах да купувам, но явно се циганя прекалено много и рядко ме огрява.
            Намери си добър брокер, който да ти уговаря пакетни сделки по тел. За портфейли над 100К на БФБ това е почти задължително

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
              Защо държиш толкова много кеш? Аз лично държа такъв %, с какъвто допускам пазара да падне. Т.е. ако мисля, че може да падне с 10%, държа толкова и кеш, но никога не съм имал повече от 20%.
              За акциите нямам какво да кажа, защото не знам кое е добре е кое не, а и хората сме твърде различни и всеки си има индивидуални таргети.
              Имам проблеми с ликвидността и пълня трудно. Преди година излезнах от всичко освен Агрия, Трейс и СФИ. От декември започнах да купувам, но явно се циганя прекалено много и рядко ме огрява.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                Защо държиш толкова много кеш? Аз лично държа такъв %, с какъвто допускам пазара да падне. Т.е. ако мисля, че може да падне с 10%, държа толкова и кеш, но никога не съм имал повече от 20%.
                За акциите нямам какво да кажа, защото не знам кое е добре е кое не, а и хората сме твърде различни и всеки си има индивидуални таргети.
                Очевидно защо - чака да се изсипе пазара и да се натъпче до козирката с евтини боклуци !
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                  Агрия- 7,0%
                  Биовет- 3,8%
                  Трейс- 3,8%
                  СФИ- 3,6%
                  Монбат- 3,3%
                  Доверие- 3,2%
                  БРЕФ- 2,9%
                  Гагарин- 2,8%
                  ЦКБ- 2,4%
                  Емка- 2,1%
                  Химимпорт-1,2%
                  Стара планина- 0,3%
                  Кеш- 63,6%
                  Защо държиш толкова много кеш? Аз лично държа такъв %, с какъвто допускам пазара да падне. Т.е. ако мисля, че може да падне с 10%, държа толкова и кеш, но никога не съм имал повече от 20%.
                  За акциите нямам какво да кажа, защото не знам кое е добре е кое не, а и хората сме твърде различни и всеки си има индивидуални таргети.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    Колко хора с портфейл на бфб ? - Много малко от всичкото българЕ !!! Тепърва трябва да идват кандиндат-милионер-портфейладжии!!!
                    сега разбрах

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                      Нищо не разбрах
                      Колко хора с портфейл на бфб ? - Много малко от всичкото българЕ !!! Тепърва трябва да идват кандиндат-милионер-портфейладжии!!!
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Радвайте се, че имате портфейли изобщо
                        Нищо не разбрах

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
                          Айде и аз

                          DOVUHL 87,52%
                          AROMA 8,53%
                          BREF 3,70%
                          КЕШ 0,25%

                          2015 : + 13.01%
                          свилозата къде се крашна ?
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Радвайте се, че имате портфейли изобщо
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Айде и аз

                              DOVUHL 87,52%
                              AROMA 8,53%
                              BREF 3,70%
                              КЕШ 0,25%

                              2015 : + 13.01%

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от D.J. Bogger Разгледай мнение
                                @Eon, с какъв портфейл си постигнал този резултат?
                                Да ти отговоря вместо него: с много акции на Трейс и Биовет.

                                Коментар

                                Working...
                                X