IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Импов, уж си старо куче, а много наивно мислиш за кризите..Да ти припомням ли как фалираха сто годишни банки и огромни застрахователни компании..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

      Защо, факт е - че дивидентът дава стабилност на акциите - откъм цена. Това, че една компания има дълг, не означава автоматически, че е заплашена от. То коя няма? Както казах: за мен най-вече зависи от бизнесът и. Съгласи се, че сравненията с дот-ком балонякът са недообмислени - аз в гаражни компании с пазарна капитализация 38 МБ не инвестирам.
      да не забравяме 2009г - как потънаха гемиите бързичко

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
        с тия разсъждения(за стабилноста на дивидентните компании и дълга на компании не можещи да фалират) не е нужно да идва нова криза и така може да загубите пари
        Защо, факт е - че дивидентът дава стабилност на акциите - откъм цена. Това, че една компания има дълг, не означава автоматически, че е заплашена от. То коя няма? Както казах: за мен най-вече зависи от бизнесът и. Съгласи се, че сравненията с дот-ком балонякът са недообмислени - аз в гаражни компании с пазарна капитализация 38 МБ не инвестирам.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • с тия разсъждения(за стабилноста на дивидентните компании и дълга на компании не можещи да фалират) не е нужно да идва нова криза и така може да загубите пари
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Отделно - Киро ме сети - дивидентчето е сериозен крепител на всяка акция. В примерът с Жабокът - просто нямаше начин - при предният срив - акция, носеща 75 стинки дивидент, да се обезцени до 50 стинки - дори най-големият мишкуняк не би продал на толкова - затова Жабокът бе най-малко спихналата се акция тогава. Така е и по света - защото не само ти и аз смятаме, че курсът на акциите се променя - нагоре-надолу, понякога и направо надолулу, ама ти нито си спечелил, нито си загубил, докато ги държиш... ама дивидентът си е дивидент. И по света има достатъчно дивидентаджии, даже някои от големите, дето - когато дивидентната сгода надхвърли 10% просто ще плеснат доволно с ръце и ще почнат здраво или според възможностите си да гувичат, така че дори индексите да паднат здраво, за кратко ще е - паниката е силна, но в един момент разумът надделява.
            Това е другото куцо - сега всичко е ного динамическо - дори кризите са ного кратки - няма да е като Голямото депресия... и да има яко спих, няма да е за повече то година-година и нещо - няма да има време човек и да се нагувичи като хората... представяш ли си 8 години да можеш да си папкаш на ниското и да реинвестираш 125 дивидентна доходност? Е - надали ще имаме тоя шанс
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Проблема според мен, ще дойде от там, че сега се печатат пари, и се наливат в акции на всякакви фирми, а още по-големия проблем ще дойде от така наречените "зомби фирми', функциониращи само на базата на дълг. Стари дългове се покриват с нови по-големи. Изплащането на дивиденти за сметка на дълг, също ще създаде проблеми според мен. Та за цената на GSK примерно. Ако евентуална криза се отрази на нейните приходи с 10-15%, то акциите и няма автоматично да паднат с толкова, просто защото в момента има прекалено много напечатани пари, които са инвестирани по един или друг начин в акции. Така че от там също ще дойде спад. Но е строго индивидуално, и затова се опитвам да избирам акции които най-малко биха били засегнати от евентуална криза.
              То при повсеместна криза малцина си правят такива сметки - но плашливите просто бягат като мишкуняци. Тоже и такива, дето бягат на 11 еврака (ако е GSK), само защото се надяват да се нагувичат отново на 7-8. Туканка въпросът е дали да се включиш в спекулативното бягане, или дали просто да теглиш една и да спреш да гледаш котировките. Защото: докато GSK ми плащат по 80 пенса, Мидичката по 47 цента на тримесечие, а Allianz по 8 еврака, котировките ме интересуват само дотолкова, доколкото да си направя сметка къде да се нагувича с дивидентите (и не само с), възползвайки се от сгодните паникьорски цени... защото нито компания, преживяла две световни войни ще фалира толкова лесно, нито газово-слузестият или хапчевият сектор ще фалират... и баш най-могъщите в тях. какво - зарад кризата ще се върнем в медно-каменната ера ли? Ега и кризата...

              Впрочем ако ще се връщаме в медно-каменната - да се донагувича с Тинтата и с ВНР?
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Импов, жебоците да не изгърмят при поредният срив..Те не са никак могъщи..
                Колкото изгърмяха и преди. При криза бизнесът на заложните къщи се увеличава. При предният срив процентно това бе може би най-малко спадналата акция на.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                  Не мислиш ли, че точно туй е спасителен пояс така да се каже - никой няма интерес могъщи компании да банкрутират, а най-малкото - техните кредитори. Отделно - падът на пазарите - т.е. цените на акциите - няма да означава реален пад на продажбите на - често и на печалбите - особено при най-стратегическите компании. какво по дяволите трябва да стане, та хората да спрат да си мият зъбките, да ядат парацетамолчета и панадолчета, та GSK напримерно - да регистрира 58% спад на продажбите - да речем? Или да спрат да се ваксинират милиони хора?

                  Аз мисля: от криза могъщите само излизат по-могъщи - защото се нагувичват с по-малки и закъсали компании като полярни китове с планктони, или като мравояди с мравчоци, или като свинки с ферментирали ябълки и после палаво и тромаво танцуват доволни. не мога да си представя криза, в която 50% или повече от най-могъщите компании ще фалират и световната икономика ще се рестартира от нулата и с нови собственици.
                  Проблема според мен, ще дойде от там, че сега се печатат пари, и се наливат в акции на всякакви фирми, а още по-големия проблем ще дойде от така наречените "зомби фирми', функциониращи само на базата на дълг. Стари дългове се покриват с нови по-големи. Изплащането на дивиденти за сметка на дълг, също ще създаде проблеми според мен. Та за цената на GSK примерно. Ако евентуална криза се отрази на нейните приходи с 10-15%, то акциите и няма автоматично да паднат с толкова, просто защото в момента има прекалено много напечатани пари, които са инвестирани по един или друг начин в акции. Така че от там също ще дойде спад. Но е строго индивидуално, и затова се опитвам да избирам акции които най-малко биха били засегнати от евентуална криза.

                  Коментар


                  • Импов, жебоците да не изгърмят при поредният срив..Те не са никак могъщи..

                    Коментар


                    • При предният спих - дори на нашата кекава борса - колко изгърмяха? Патката и Мостчето... други? Отделно - на могъщите компании - дълговете им са разсрочени достатъчно във времето - така че - според мене - който залага на могъщество и на стратегически сектори - може да е доста спокоен - и ако таковата: да се гувичи с окапали акции като свинкя с.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                        Big Pharma и дистрибуция на лекарства, бягай от прохождащи биотехнологии те са много затънали в дълг и нямат приходи - секне ли набирането на капитал - отишли са всички на дъното. Но при сегашните нива на дълг всичко ще пострада здраво. Според мен няма да има сектор, който като цяло да удържи, още повече, ако почне паника. Трябва да се търсят отделни фирми с относително нисък дълг без значение от сектора.
                        Не мислиш ли, че точно туй е спасителен пояс така да се каже - никой няма интерес могъщи компании да банкрутират, а най-малкото - техните кредитори. Отделно - падът на пазарите - т.е. цените на акциите - няма да означава реален пад на продажбите на - често и на печалбите - особено при най-стратегическите компании. какво по дяволите трябва да стане, та хората да спрат да си мият зъбките, да ядат парацетамолчета и панадолчета, та GSK напримерно - да регистрира 58% спад на продажбите - да речем? Или да спрат да се ваксинират милиони хора?

                        Аз мисля: от криза могъщите само излизат по-могъщи - защото се нагувичват с по-малки и закъсали компании като полярни китове с планктони, или като мравояди с мравчоци, или като свинки с ферментирали ябълки и после палаво и тромаво танцуват доволни. не мога да си представя криза, в която 50% или повече от най-могъщите компании ще фалират и световната икономика ще се рестартира от нулата и с нови собственици.
                        Last edited by Императорът; 07.05.2018, 16:49. Причина: Гувик-гувик
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                          Искам да ви попитам друго, компаниите от кой сектор, биха били най-малко засегнати от евентуална дългова и финансова криза? И с колко процента очаквате да паднат индексите от евентуална такава?
                          Big Pharma и дистрибуция на лекарства, бягай от прохождащи биотехнологии те са много затънали в дълг и нямат приходи - секне ли набирането на капитал - отишли са всички на дъното. Но при сегашните нива на дълг всичко ще пострада здраво. Според мен няма да има сектор, който като цяло да удържи, още повече, ако почне паника. Трябва да се търсят отделни фирми с относително нисък дълг без значение от сектора.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                            навремето от самолет се виждаше какво ще се случи със саламаджийницата, но не всички го видяха
                            същите доводи пишеше и тогава, да не ги търся назад в годините
                            мн бързо ги забравяш нещата
                            Фортиссов -твоите загуби от клавиатури (които си изтъркал, за да ми припомняш Саламаджийницата), в един момент неизбежно ще надхвърли моята загуба от самата саламаджийница.
                            Няма инвеститор, който да не е грешил и да не е губил. Част от загубите в Саламаджийницата аз навремето избих с успешна спекулка с нейните акции - накрая бях вътре със стотина лева или малко по-малко. това твоето - да ми напомняш за непрестанно след толкова години - вече е толкова дребнаво, жалко и смешно, че не знам как да го определя дори. Сам ти си загубил реално ного повече с дебелоглавството си, инвестирайки с мулешка упоритост само в г-н Донев. При мащабът на парите, които си налял, направо ме е страх да изчислявам приблизително колко пропуснати ползи имаш - ама аз не ти придирям, все пак - парите: твои и тимберицата: твоя.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                              не това, всички от сектора животновъдство знаеха, че той е продал рано рано прасетата
                              ама тук се пишеше още високопарно
                              кредитите си излизат в отчетите винаги
                              не помня точно отчетите му де, но за прасетата го помня, когато ми казаха
                              След като си притиснат да плащаш на банките продаваш всичко,спешно търсиш пари.Новата му емисия беше с 19% гарантиран доход,но.....
                              Сега едно друго дружество ,което наскоро пусна ипо и е много "печелившо" пак търси 40 мил

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                                Малцина знаеха.....чак след като банкерите му цъфнаха на портала става ясно ,че тоя се е обул с над 105 мил заеми.
                                не това, всички от сектора животновъдство знаеха, че той е продал рано рано прасетата
                                ама тук се пишеше още високопарно
                                кредитите си излизат в отчетите винаги
                                не помня точно отчетите му де, но за прасетата го помня, когато ми казаха

                                Коментар

                                Working...
                                X