IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Всички говорят за слабата ликвидност на БФБ, а пък в същото време все повече спекуланти намалят или ликвидират портфейлите си на нея и търсят възможности да търгуват навън. Как тогава да се увеличи ликвидността? Не смятате ли, че големия проблем на БФБ е малкия брой ежедневно търгуващи играчи? Дори и с малки обеми, те са тези, които създават ликвидността, защото големите (пенсионни, взаимни, чужди-дори и да дойдат) не го правят постоянно, те купуват и чакат, или продават в даден момент, но така или иначе ежедневно не търгуват...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Импов, уж си старо куче, а много наивно мислиш за кризите..Да ти припомням ли как фалираха сто годишни банки и огромни застрахователни компании..
      hahahahha good joke старо куче

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

        да не забравяме 2009г - как потънаха гемиите бързичко
        Брат, потънали гемиите на нашата кекава борса, от която ти да се откъснеш не щеш - и Софиксът няма да се върне на нивата от седма година и след 88 години. А ние тука говорим за ного по-различен мащаб... ами че HSBC (за която нозина тук ме критикуваха, когато в нея влязох - времето ги опроверга) - може да ни купи цялата държава - ако си поиска... за какво говорим и какво сравняваме?

        И потънали - какво? Разумните имаме само пропуснати ползи - от неосъществена спекулка (някои и добра спекулка направиха) - но сега сме по-силни. Ти не си ли по-силен от тогава? Щото не вярвам да си имал Патки в портфейлът си, не си прост ти...

        Вярвам - и да има криза - никоя от моите компании навън няма да фалира, защото са наистина могъщи - най-вече стратегически - надали ще правя врътки, защото известно е, че съм жалък като спекулант - аз не съм тактик, аз съм стратег - като Стратегосът съм. Цената на акциите варира, но бизнесът си е бизнес и няма да спре, в пещерите няма да се върнем, това е ясно, нито ще се покатерим обратно на клоните при маймуняците.
        Last edited by Императорът; 07.05.2018, 23:02. Причина: Маймуняци.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Бамките са си рискови... винаги. Затова имам акции само в една - HSBC не само снася сосно, но е и ного могъща - с над 3 ГБ активи. АИГ се скапаха поради рискови инвестиции, не заради основният си бизнес. Вече в браншът - вярвам - са си взели поуката от туй. GM - кое бяха - Дженеръл Мотърс ли? Ами при абсурдната им финансова политика... какво можеше да се очаква? Какво - ротшилдови компании? Мидичката ли? Щом е могъща и снася сосно - какво значение има? Слузта още десетилетия ще бъде печеливша инвестиция - без слуз светът ще се срине по най-грозен начин... защото тя е необходима далеч-далеч не само като горивце - според анализът на ВР, който наскоро четох - само 20% от слузта се ползват като. При ВР неприятното е по-високата задлъжнялост - заради огромната глоба, дето още изплаща за белята в Мексиканският залив, ама последните вноски по глобата наближават, но както и да е - зарад тоя дълг по-малко залагам на ВР. При Мидичката ми харесва туй - че ного силно диверсифицира към газчицата, защото това ще е основното горивце в идущите десетилетия. Total прави същото - затова ми се ще и там да си понакупя - ама - заради високите цени на суровината, слузестите акции ного поскъпнаха и не зная що да сторя.... да чакам ли? Lukoil са предвидили 130 рублички финален дивидент лятото, това си е изкушение. Задължително ще се донагувича в Газпром - докато новите пАтоци още не са стартирали, после цената на акцията трайно ще се задържи над 4-4.5 кинта за АДР-че - и лятото няма да пада под - зимата ще скача и над 5 кинта. Това е една от най-могъщите компании на света в стратегически смисъл.
          Апропо - ще е интересна година за GSK - защото им изтичат задължения - около 2.5 МБ. Не им е проблем да си ги платят, но май няма - като гледам - цакат си пак дивидентче - сигурно ще ги разсрочат с нов дълг. Впрочем всичките си борчове теоретически могат да ги погасят за три години, това не е някаква тежка заборчнялост.

          Коя друга компания да си анализирам...

          Вярвам на консервативната и разумна финансова политика на Allianz и (почти) несломимата и мощ, автомобилните са рискови заради костенуркоподобни гейтове - но в тях не съм инвестирал особено ного. Pfizer са като акулища - Новият инвеститор ги критикува, че давали ного пари за малки компании зарад една молекула, ама като имат купища мангизи - по-добре - според мене - да пазаруват, отколкото да ги трупат безцелно. Rio Tinto ми остава един от основните приоритети за донагувичване - може догодина да диверсифицирам и към ВНР - но по-малко. Пак стратегически - без основни ресурси просто не може - те не са просто "нагоре по течението" - те са изворите на реката. Май само Coca cola изпускам - ама тя ми е от най-малките инвестиции - основно за фукня - а и ега пък хората спрат да пият колички...
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Лафа " too big to fail" не е измислен за немогъщи компании
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • А банките спасени от правителсвото бяха ли могъщи..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Импов, уж си старо куче, а много наивно мислиш за кризите..Да ти припомням ли как фалираха сто годишни банки и огромни застрахователни компании..
                В тоя смисъл ако AIG и GM не бяха "могъщи" компании, не знам кои бяха
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Импе, чудя се как говореше за някакви конспирации навремето а сега си се нагувчил в акции на ротшилдови компании?
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • Импов, уж си старо куче, а много наивно мислиш за кризите..Да ти припомням ли как фалираха сто годишни банки и огромни застрахователни компании..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                      Защо, факт е - че дивидентът дава стабилност на акциите - откъм цена. Това, че една компания има дълг, не означава автоматически, че е заплашена от. То коя няма? Както казах: за мен най-вече зависи от бизнесът и. Съгласи се, че сравненията с дот-ком балонякът са недообмислени - аз в гаражни компании с пазарна капитализация 38 МБ не инвестирам.
                      да не забравяме 2009г - как потънаха гемиите бързичко

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                        с тия разсъждения(за стабилноста на дивидентните компании и дълга на компании не можещи да фалират) не е нужно да идва нова криза и така може да загубите пари
                        Защо, факт е - че дивидентът дава стабилност на акциите - откъм цена. Това, че една компания има дълг, не означава автоматически, че е заплашена от. То коя няма? Както казах: за мен най-вече зависи от бизнесът и. Съгласи се, че сравненията с дот-ком балонякът са недообмислени - аз в гаражни компании с пазарна капитализация 38 МБ не инвестирам.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • с тия разсъждения(за стабилноста на дивидентните компании и дълга на компании не можещи да фалират) не е нужно да идва нова криза и така може да загубите пари
                          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                          Коментар


                          • Отделно - Киро ме сети - дивидентчето е сериозен крепител на всяка акция. В примерът с Жабокът - просто нямаше начин - при предният срив - акция, носеща 75 стинки дивидент, да се обезцени до 50 стинки - дори най-големият мишкуняк не би продал на толкова - затова Жабокът бе най-малко спихналата се акция тогава. Така е и по света - защото не само ти и аз смятаме, че курсът на акциите се променя - нагоре-надолу, понякога и направо надолулу, ама ти нито си спечелил, нито си загубил, докато ги държиш... ама дивидентът си е дивидент. И по света има достатъчно дивидентаджии, даже някои от големите, дето - когато дивидентната сгода надхвърли 10% просто ще плеснат доволно с ръце и ще почнат здраво или според възможностите си да гувичат, така че дори индексите да паднат здраво, за кратко ще е - паниката е силна, но в един момент разумът надделява.
                            Това е другото куцо - сега всичко е ного динамическо - дори кризите са ного кратки - няма да е като Голямото депресия... и да има яко спих, няма да е за повече то година-година и нещо - няма да има време човек и да се нагувичи като хората... представяш ли си 8 години да можеш да си папкаш на ниското и да реинвестираш 125 дивидентна доходност? Е - надали ще имаме тоя шанс
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              Проблема според мен, ще дойде от там, че сега се печатат пари, и се наливат в акции на всякакви фирми, а още по-големия проблем ще дойде от така наречените "зомби фирми', функциониращи само на базата на дълг. Стари дългове се покриват с нови по-големи. Изплащането на дивиденти за сметка на дълг, също ще създаде проблеми според мен. Та за цената на GSK примерно. Ако евентуална криза се отрази на нейните приходи с 10-15%, то акциите и няма автоматично да паднат с толкова, просто защото в момента има прекалено много напечатани пари, които са инвестирани по един или друг начин в акции. Така че от там също ще дойде спад. Но е строго индивидуално, и затова се опитвам да избирам акции които най-малко биха били засегнати от евентуална криза.
                              То при повсеместна криза малцина си правят такива сметки - но плашливите просто бягат като мишкуняци. Тоже и такива, дето бягат на 11 еврака (ако е GSK), само защото се надяват да се нагувичат отново на 7-8. Туканка въпросът е дали да се включиш в спекулативното бягане, или дали просто да теглиш една и да спреш да гледаш котировките. Защото: докато GSK ми плащат по 80 пенса, Мидичката по 47 цента на тримесечие, а Allianz по 8 еврака, котировките ме интересуват само дотолкова, доколкото да си направя сметка къде да се нагувича с дивидентите (и не само с), възползвайки се от сгодните паникьорски цени... защото нито компания, преживяла две световни войни ще фалира толкова лесно, нито газово-слузестият или хапчевият сектор ще фалират... и баш най-могъщите в тях. какво - зарад кризата ще се върнем в медно-каменната ера ли? Ега и кризата...

                              Впрочем ако ще се връщаме в медно-каменната - да се донагувича с Тинтата и с ВНР?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Импов, жебоците да не изгърмят при поредният срив..Те не са никак могъщи..
                                Колкото изгърмяха и преди. При криза бизнесът на заложните къщи се увеличава. При предният срив процентно това бе може би най-малко спадналата акция на.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X