IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мастър клас „Подходящите секторни инвестиции в акции при новите лихви“ - 22 юни: разглежда какви са факторите, които ще определят структурирането и преструктурирането на портфейли при новите лихви, акцент върху потенциала на технологичните и енергийните акции.
    ЕЛАНА Мастър клас 2018 | 22 юни 2018, София

    Коментар


    • Вижте CPRX може на някой да му хареса

      Коментар


      • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

        Не бях чел статията преди да напиша предния коментар, но според мен са малко преувеличени очакванията за лекарството Бевикса. Не е чак такъв блок бъстър, а и пациентите, които таргетира досега са лекувани с ривароксабан и там трудно ще се преборят с Джонсън. Истинския блок бъстър е Андекса-та - там няма еквивалент. Времевата рамка за начало на продажбите и рисковете са горе-долу същите като тези, които и аз писах - искат се много пари да пуснеш нещо в Америка, а още повече да го закараш и в Европа. Допълнителното проучване ще струва поне още 200-300 млн. в следващите години. Отделно според мен ще има и забавяне на маркетирането, никога не стават нещата толкова бързо, колкото се планира. Вече човека е много добър във финансовия анализ и за цената най-вероятно е прав, но според мен ще ги глътне някой от големите преди това. Прекалено апетитна хапка са.
        А тези Nectar Therapeutics са си за спекула. В момента имат няколко молекули във фаза 3, но не виждам нищо революционно в тях, по-обещаващи изглеждат тези във фаза 2, ама точно там падат повечето мокелули, така че преди да влязат поне във фаза 3 нe ги бройте за нищо. Тези пък във фаза 1 и преклинична изобщо няма какво да ги смятаме - и най-големия блок бъстър да са имат поне още 6-8 години докато стигнат до пазара.
        Nectar has big support from Bristol... cash pocketed

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
          https://seekingalpha.com/article/417...-buyout-target

          той го вижда на 103 долара при конссервативен модел
          Не бях чел статията преди да напиша предния коментар, но според мен са малко преувеличени очакванията за лекарството Бевикса. Не е чак такъв блок бъстър, а и пациентите, които таргетира досега са лекувани с ривароксабан и там трудно ще се преборят с Джонсън. Истинския блок бъстър е Андекса-та - там няма еквивалент. Времевата рамка за начало на продажбите и рисковете са горе-долу същите като тези, които и аз писах - искат се много пари да пуснеш нещо в Америка, а още повече да го закараш и в Европа. Допълнителното проучване ще струва поне още 200-300 млн. в следващите години. Отделно според мен ще има и забавяне на маркетирането, никога не стават нещата толкова бързо, колкото се планира. Вече човека е много добър във финансовия анализ и за цената най-вероятно е прав, но според мен ще ги глътне някой от големите преди това. Прекалено апетитна хапка са.
          А тези Nectar Therapeutics са си за спекула. В момента имат няколко молекули във фаза 3, но не виждам нищо революционно в тях, по-обещаващи изглеждат тези във фаза 2, ама точно там падат повечето мокелули, така че преди да влязат поне във фаза 3 нe ги бройте за нищо. Тези пък във фаза 1 и преклинична изобщо няма какво да ги смятаме - и най-големия блок бъстър да са имат поне още 6-8 години докато стигнат до пазара.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Кой тоя чичо? Ного тлъсти бамки е нагувичил... аз лично не обичам ного-ного бамките.
            те са холд, гледай само тези дето са бай
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

              https://seekingalpha.com/symbol/NKTR?s=nktr

              не са ли тези само фаза 2?
              -45%, I load the truck, wendsday +22% sold, yday -13%, again in. looks like an overaction despite good results

              Коментар


              • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                Nectar Therapetcis
                https://seekingalpha.com/symbol/NKTR?s=nktr

                не са ли тези само фаза 2?
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                  Не мога да те насърча за Микрон.
                  Преди година или две те получиха оферта от Китайски бизнес свързан с държавата им на цена около $20.
                  По мое мнение това беше цената на която, ако китайците не получат Микрон - щяха да могат да създадат свой собствен бизнес.
                  Стига разбира се да намерят точните хора за целта.
                  И от тогава насам те си строят и работят.
                  Ако смяташ, че няма да успеят - ще успееш ти.
                  Но ако успеят - остава ти само добрата история, която разказват за бъдещите безтранзисторни чипове.
                  китайците натискат, но са години назад
                  https://semiengineering.com/will-chi...eed-in-memory/

                  мисля че следващата да кажем една година има добри шансове микрон да удари 90 долара. тук хоризонта ми е 1 макс 2 години. след 5 години може китай да пробият вече но не ме интересува
                  Last edited by Black and white cat-foot; 08.06.2018, 11:22.
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                    https://seekingalpha.com/article/417...-buyout-target

                    той го вижда на 103 долара при конссервативен модел
                    Nectar Therapetcis

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                      Portola вадят block buster с Andexxa - това си е животоспасяващо лекарство при предозиране с един от най-продаваните антикоагуланти в света (ривароксабана на Джонсън). Имат одобрение от FDA вече от 1 месец, значи предстоят 1-2 тримесечия на големи разходи по производството, дистрибуцията и маркетинга - не съм гледал числата, така че не знам дали това е отчетено в цената, но със сигурност реалните продажби ще почнат да се отразяват поне след 6 месеца, така че краткосрочно при следващите 1-2 отчета може и да има и по-добри нива на влизане. Но като гледам цената е под върха от миналия август и то с близо 50%, така че няма какво много да се чака. Като тръгнат да се виждат продажбите ще е вече късно. Другото им лекарство е типично me too на rivaroxaban- там нищо сериозно няма да се изкара. Така че тая прогноза би трябвало да излезе добра.
                      https://seekingalpha.com/article/417...-buyout-target

                      той го вижда на 103 долара при конссервативен модел
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                        Заредих Micron и Portola Pharmaceuticals, как ви се струват? Последните основно заради този тип:

                        https://www.tipranks.com/bloggers/ri...&period=yearly

                        направо е легенда
                        Portola вадят block buster с Andexxa - това си е животоспасяващо лекарство при предозиране с един от най-продаваните антикоагуланти в света (ривароксабана на Джонсън). Имат одобрение от FDA вече от 1 месец, значи предстоят 1-2 тримесечия на големи разходи по производството, дистрибуцията и маркетинга - не съм гледал числата, така че не знам дали това е отчетено в цената, но със сигурност реалните продажби ще почнат да се отразяват поне след 6 месеца, така че краткосрочно при следващите 1-2 отчета може и да има и по-добри нива на влизане. Но като гледам цената е под върха от миналия август и то с близо 50%, така че няма какво много да се чака. Като тръгнат да се виждат продажбите ще е вече късно. Другото им лекарство е типично me too на rivaroxaban- там нищо сериозно няма да се изкара. Така че тая прогноза би трябвало да излезе добра.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                          Заредих Micron и Portola Pharmaceuticals, как ви се струват? Последните основно заради този тип:

                          https://www.tipranks.com/bloggers/ri...&period=yearly

                          направо е легенда
                          Не мога да те насърча за Микрон.
                          Преди година или две те получиха оферта от Китайски бизнес свързан с държавата им на цена около $20.
                          По мое мнение това беше цената на която, ако китайците не получат Микрон - щяха да могат да създадат свой собствен бизнес.
                          Стига разбира се да намерят точните хора за целта.
                          И от тогава насам те си строят и работят.
                          Ако смяташ, че няма да успеят - ще успееш ти.
                          Но ако успеят - остава ти само добрата история, която разказват за бъдещите безтранзисторни чипове.

                          Коментар


                          • Кой тоя чичо? Ного тлъсти бамки е нагувичил... аз лично не обичам ного-ного бамките.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Заредих Micron и Portola Pharmaceuticals, как ви се струват? Последните основно заради този тип:

                              https://www.tipranks.com/bloggers/ri...&period=yearly

                              направо е легенда
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                                До Императорът: В какво бих инвестирал 10 000 лева?


                                https://money.bg/personal-finance/v-...-000-leva.html
                                Тия цигараджии ми събудиха интересът, благодаря, Инокентий
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X