IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

    защо?
    По добре си купи няколко опции върху етаблирани акции отколкото бфб лике компании. PS: виж резултатите на hapaq

    Коментар


    • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

      Пускай тото или Еврофутбол
      защо?
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

        допреди седмица бях на лек + за годината благодарение основно на Teranga Gold, Innogy и Danaos, ама тази седмица толкова зле ме удариха, че не смея да си отворя платформата

        покрай целия спад на пазара ми се сриват Micron, Ichor, Portola, a заради кобалта Ardea и Clean Teq направо ги утепаха.

        Като цяло се надявам втората част на годината да е по-добра, очакват се доста интересни неща при много от компаниите ми. Например Portola има добър шанс някой да ги изкупи, Ardea и Clean Teq чакат offtake сделки, Danaos да приключат сделката за дълга, Equinox август отделят медта си в нова компания, Hummingbird очакват към 60 милиона FCF колкото половината им капитализация, Continental Gold копаят като луди с 14 сонди и тн

        В целия ми портфейл в момента може би най-много ми харесва Jupiter Mines - над 12% дивидент, над 50 милиона австралийски долара печалба последното тримесечие при 750 милиона капитализация. Вярно, че сектора е яко цикличен, но дори мангана да падне наполовина пак изглеждат супер евтини. Ако някой го интересува, ето презентация

        https://www.jupitermines.com/cproot/...18%20FINAL.pdf
        Пускай тото или Еврофутбол

        Коментар


        • Първоначално изпратено от PetraV Разгледай мнение

          Импе, гледай и такива като Altria.

          2008 - "IBM versus tobacco - Philip Morris/Altria.] The value of $100 invested in 1973 in both stocks with dividends re-invested. A $100 investment in IBM has grown to $1,700 by the end of 2007 - a little better than inflation, but worse than the general stockmarket which yielded $3,500. Your hindsight on the IT sector has certainly not been any help. But an investment in Philip Morris/Altria has increased to $35,000 - 20 times more than the IBM investment and 10 times more than the stockmarket."

          Благодаря, точно така компания влиза в няколкото нови, по които се облизвам... още повече, че е собственик на марката цигарки, които си пафкам - LM.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Аз съм с около например 2-3-4% надолулу може би - това в последно време - заради спадът на доста акции заради ексдивидентните дати - Трейдингът и немските основно му дръпнаха. Разбира се - пъкването на самите дивиденти компенсира. Иначе - и аз нищо ново засега - тая година само Rio Tinto и Sanofi към портфейлченцето си добавих. Сега основна цел ми е да се донагувича с Газпром - да удвоя поне делът на акциите на тази неизмеримо могъща компания в моят портфейл - преди ексдивидентната дата - струва си - 4% дивидентаджийска доходност при разпределена като дивидент 1/4 от печалбата на компанията - усилен строех на нови пАтоци, които здраво ще вдигнат и без това растящите продажби и печалба... следя още няколко компании - нови - няма да смогна тая година да напазарувам от всички - ще видя кои за по-натам ще останат.
            Импе, гледай и такива като Altria.

            2008 - "IBM versus tobacco - Philip Morris/Altria.] The value of $100 invested in 1973 in both stocks with dividends re-invested. A $100 investment in IBM has grown to $1,700 by the end of 2007 - a little better than inflation, but worse than the general stockmarket which yielded $3,500. Your hindsight on the IT sector has certainly not been any help. But an investment in Philip Morris/Altria has increased to $35,000 - 20 times more than the IBM investment and 10 times more than the stockmarket."


            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

              Е губещи портфейли какво да се постват ! Друго си е човек да се похвали когато пазара е нагоре
              допреди седмица бях на лек + за годината благодарение основно на Teranga Gold, Innogy и Danaos, ама тази седмица толкова зле ме удариха, че не смея да си отворя платформата

              покрай целия спад на пазара ми се сриват Micron, Ichor, Portola, a заради кобалта Ardea и Clean Teq направо ги утепаха.

              Като цяло се надявам втората част на годината да е по-добра, очакват се доста интересни неща при много от компаниите ми. Например Portola има добър шанс някой да ги изкупи, Ardea и Clean Teq чакат offtake сделки, Danaos да приключат сделката за дълга, Equinox август отделят медта си в нова компания, Hummingbird очакват към 60 милиона FCF колкото половината им капитализация, Continental Gold копаят като луди с 14 сонди и тн

              В целия ми портфейл в момента може би най-много ми харесва Jupiter Mines - над 12% дивидент, над 50 милиона австралийски долара печалба последното тримесечие при 750 милиона капитализация. Вярно, че сектора е яко цикличен, но дори мангана да падне наполовина пак изглеждат супер евтини. Ако някой го интересува, ето презентация

              https://www.jupitermines.com/cproot/...18%20FINAL.pdf
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Аз съм с около например 2-3-4% надолулу може би - това в последно време - заради спадът на доста акции заради ексдивидентните дати - Трейдингът и немските основно му дръпнаха. Разбира се - пъкването на самите дивиденти компенсира. Иначе - и аз нищо ново засега - тая година само Rio Tinto и Sanofi към портфейлченцето си добавих. Сега основна цел ми е да се донагувича с Газпром - да удвоя поне делът на акциите на тази неизмеримо могъща компания в моят портфейл - преди ексдивидентната дата - струва си - 4% дивидентаджийска доходност при разпределена като дивидент 1/4 от печалбата на компанията - усилен строех на нови пАтоци, които здраво ще вдигнат и без това растящите продажби и печалба... следя още няколко компании - нови - няма да смогна тая година да напазарувам от всички - ще видя кои за по-натам ще останат.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



                  Знаеш че не мога да се меря с Вас с Етихат, - младоци , изучени, владеещи втори трети език като матерни,- на мен ми помага и си удържам малките принципи придобити през призмата на преживяното в годините зад гърба ми. Може и съдбата да си има своя пръст.
                  Отварям тази картина относно банките и времето пред вас;- просто ги дръжте със слаба тежест, това са си конгломерати извоювали власта си с течение на дълги , много дълги периоди и няма да се дадът без бой...., но лично аз съм на брега и гледам с почит и уважение през и пред тях!
                  Относно порфейла, пред доста от вас съм споделял че съм пасивно активен (извадих доста) , но и не съм олекнал в личен план;- следвам целта си! Сравнението с 31,07,17г. разликата е под -20К.,- сравнението е излишно поради факта , че аз съм само на БФБ (трудно изписвам тази абривиатура с главни букви, след като прочетох какви промени са гласувани и приети по чл. 40 по време 2014г.- нашите мажоритари индустриалци са се окопали (бетонирали) с помощта на Ст. мавърът и той горкия точно на върха на такава институция го туриха. Всичко това е гадно отблъскващо, новата госпожа начело на кафето, осмърдя атмосверата докато сядаше на "трончето в кафенцето" -и какво от това??? Днес съм изумен от показа на Оги Toranaga, -УСПЯЛ е да сре гласуването в Хидропневмо нещото !!!- ЕВАЛА ПИЧ !!!

                  Ама кажи как и поведи дружина да ги пораздрусаме барем тия самозабравили се ИНДУСТРИАЛЦИ застанали на портата на всите ИНДУСТРИАЛНИ ПОРТАЛИ - на мого от тях баш как си трябва и прилично със заплати по принцип прилични (от 2000 до 5-6000 месечни) - все пак говорим за трудови договори , а не за грабителски! Халал да са им бонусите и тантиемите , но дайте нещо от себе си и спрете ги тия триглаво-двуглави лами на портата на най публичното и все още не изпепелено дружество!
                  Няма друго такова и с такава акционерна структура, - а е резил за РАБОТОДАТЕЛИ застанали на портала със ЗАПЛАТИ по 500 000лв. = на почти 3 000 000лв. - входна такса за бъдещата дефицитна (вносна)работна ръка!
                  БРАВО Оги!!!
                  Стига с тая скромност, аз лично знам че съм много далеч от твоето ниво и нюх към нещата и се опитвам да се уча, от теб и от други които сте по-добри. Браво и Благодаря за всичката помощ и съвети.

                  Аз лично от началото на годината съм +9.83%. Не знам защо сравняваш със средата на миналата година, пък и ползвам услугите на конкурентния сайт където ми го изчислява. Бях почти двойно на плюс, но напоследък спихна. Резултатът се дължи на голямото тегло на Хим, чудесното развитие при Северкооп Гъмза Холд и др. Имам си и дръвчета като Бреф, ПИБ, Трейс, Гагарин и т.н.

                  За “индустриалците” си напълно прав. Срамно е, че в съобщенията си за дивидент всичките планински дружества дават срок 3мес., копи/пейст от предни години, закона е променен преди година. Това е бял кахър, но е показателно колко им дреме...

                  Прочетох в екстрите за Хидропнемвотехника и се радвам на такъв развой там(т.7), но защо там не може а в планинските може за мен е загадка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение

                    Ето аз мога да се похваля за 6 месеца -15%, като гледам това ми е най-слабото шестмесечие откакто бъцкам по борсите. Общо взето от първоначалните wereldhave, deutsche bank, societe generale, renault i electricite de france сега ми останаха wereldhave / тук все пак окскочиха 12-13% от дъното някакъв холандец van herk почна да трупа пакет и от 3% вече има 10.9%/ deutsche bank / предполагам акцията с най-голям потенциал ако сентимента при банките се обърне и ако не изкочат някакви загуби от някъде/ и societe generale/ тук позицията ми е само 7-8% от портфейла доста по-скъпо се търгуват от дойче банк откъм p/tangible book value но нямат засега проблеми с рентабилността /

                    предполагам единственото положително е че миналата година не разкешихме апартамента в софия доколкото това би увеличило портфейла в момент преди негативна доходност

                    Все пак няма драми ще има и такива периоди предполагам по коледа ще е по-оптимистично.

                    иначе трябваше да послушам Джими https://www.youtube.com/watch?v=dRrIOJYaf14


                    Знаеш че не мога да се меря с Вас с Етихат, - младоци , изучени, владеещи втори трети език като матерни,- на мен ми помага и си удържам малките принципи придобити през призмата на преживяното в годините зад гърба ми. Може и съдбата да си има своя пръст.
                    Отварям тази картина относно банките и времето пред вас;- просто ги дръжте със слаба тежест, това са си конгломерати извоювали власта си с течение на дълги , много дълги периоди и няма да се дадът без бой...., но лично аз съм на брега и гледам с почит и уважение през и пред тях!
                    Относно порфейла, пред доста от вас съм споделял че съм пасивно активен (извадих доста) , но и не съм олекнал в личен план;- следвам целта си! Сравнението с 31,07,17г. разликата е под -20К.,- сравнението е излишно поради факта , че аз съм само на БФБ (трудно изписвам тази абривиатура с главни букви, след като прочетох какви промени са гласувани и приети по чл. 40 по време 2014г.- нашите мажоритари индустриалци са се окопали (бетонирали) с помощта на Ст. мавърът и той горкия точно на върха на такава институция го туриха. Всичко това е гадно отблъскващо, новата госпожа начело на кафето, осмърдя атмосверата докато сядаше на "трончето в кафенцето" -и какво от това??? Днес съм изумен от показа на Оги Toranaga, -УСПЯЛ е да сре гласуването в Хидропневмо нещото !!!- ЕВАЛА ПИЧ !!!

                    Ама кажи как и поведи дружина да ги пораздрусаме барем тия самозабравили се ИНДУСТРИАЛЦИ застанали на портата на всите ИНДУСТРИАЛНИ ПОРТАЛИ - на мого от тях баш как си трябва и прилично със заплати по принцип прилични (от 2000 до 5-6000 месечни) - все пак говорим за трудови договори , а не за грабителски! Халал да са им бонусите и тантиемите , но дайте нещо от себе си и спрете ги тия триглаво-двуглави лами на портата на най публичното и все още не изпепелено дружество!
                    Няма друго такова и с такава акционерна структура, - а е резил за РАБОТОДАТЕЛИ застанали на портала със ЗАПЛАТИ по 500 000лв. = на почти 3 000 000лв. - входна такса за бъдещата дефицитна (вносна)работна ръка!
                    БРАВО Оги!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение

                      Ето аз мога да се похваля за 6 месеца -15%, като гледам това ми е най-слабото шестмесечие откакто бъцкам по борсите. Общо взето от първоначалните wereldhave, deutsche bank, societe generale, renault i electricite de france сега ми останаха wereldhave / тук все пак окскочиха 12-13% от дъното някакъв холандец van herk почна да трупа пакет и от 3% вече има 10.9%/ deutsche bank / предполагам акцията с най-голям потенциал ако сентимента при банките се обърне и ако не изкочат някакви загуби от някъде/ и societe generale/ тук позицията ми е само 7-8% от портфейла доста по-скъпо се търгуват от дойче банк откъм p/tangible book value но нямат засега проблеми с рентабилността /

                      предполагам единственото положително е че миналата година не разкешихме апартамента в софия доколкото това би увеличило портфейла в момент преди негативна доходност

                      Все пак няма драми ще има и такива периоди предполагам по коледа ще е по-оптимистично.

                      иначе трябваше да послушам Джими https://www.youtube.com/watch?v=dRrIOJYaf14
                      И аз нямам проблем да си кажа че съм на минус. На БФБ съм -4,28%. Теленор ми е -9% Екинор ми е +7%. Не си поствам портфейла най-вече защото почти нямам промяна. Купих малко Градус от ИПО-то, сега евентуално ще допълня ако някой ми продаде на 1,80лв. Иначе навън следя Vestas wind energy, Daimler, Marine Harvest, Wereldhave и още няколко европейски REIT.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                        Миналата година по това време тука се постваха портфейли, сравняваше се доходността за полугодието...
                        Ето аз мога да се похваля за 6 месеца -15%, като гледам това ми е най-слабото шестмесечие откакто бъцкам по борсите. Общо взето от първоначалните wereldhave, deutsche bank, societe generale, renault i electricite de france сега ми останаха wereldhave / тук все пак окскочиха 12-13% от дъното някакъв холандец van herk почна да трупа пакет и от 3% вече има 10.9%/ deutsche bank / предполагам акцията с най-голям потенциал ако сентимента при банките се обърне и ако не изкочат някакви загуби от някъде/ и societe generale/ тук позицията ми е само 7-8% от портфейла доста по-скъпо се търгуват от дойче банк откъм p/tangible book value но нямат засега проблеми с рентабилността /

                        предполагам единственото положително е че миналата година не разкешихме апартамента в софия доколкото това би увеличило портфейла в момент преди негативна доходност

                        Все пак няма драми ще има и такива периоди предполагам по коледа ще е по-оптимистично.

                        иначе трябваше да послушам Джими https://www.youtube.com/watch?v=dRrIOJYaf14

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                          Миналата година по това време тука се постваха портфейли, сравняваше се доходността за полугодието...
                          Е губещи портфейли какво да се постват ! Друго си е човек да се похвали когато пазара е нагоре

                          Коментар


                          • Миналата година по това време тука се постваха портфейли, сравняваше се доходността за полугодието...

                            Коментар


                            • написах анализ за данаос и сметнах някои неща, по-скоро около 70% потенциал виждам

                              https://seekingalpha.com/article/418...&comments=show
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Купих малко Данаос защото рефинансираха дълга и може да има възможност за над 200% печалба за малко време. Но взех малка позиция защото самото съобщения е страшно неясно какво точно става. Пуснах в блога тук:
                                https://seekingalpha.com/instablog/3...efinances-debt

                                Ако някой се интересува и иска да погледне сделката, моля ви пишете какво мислите.
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X