IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
    Fortis, аз също имам рода с именяк. Свършиха ни бадемите и ракията и сега сме на страшен хибрид- Джим Бийм със снежанка За много години, живи и здрави!
    +111
    страшен ремикс сте му направили....ама няма лошо важното е желание и настроение да има!!!

    Коментар


    • Наздраве!

      Fortis, аз също имам рода с именяк. Свършиха ни бадемите и ракията и сега сме на страшен хибрид- Джим Бийм със снежанка За много години, живи и здрави!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        аз само с две позиции
        1.Адванс - 1 акция
        2.Софарма трейдинг !!!!
        Ха-ха – стига се излага с тая една акция, купи си още.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
          От булленда какви са ти очакванията, вярваш ли на мениджмънта
          на каква цена си влязъл ако не е тайна?
          Аз имам от тях символична бройка на добра цена и последните години се заричам
          да ги разкарам. Сега чакам да мине и дивидента от продажбата на земеделските
          земи и чао.
          Средна цена на придобиване на LAND - 0.765 . Цената е прилична и наличието на тези акциис малък дял в портфейла не вреди според мен.
          Last edited by kriminal; 01.01.2015, 14:09.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kriminal Разгледай мнение
            Предлагам за коментар и моят портфейл:
            0SP 15.72%
            ADVEQ 5.39%
            ATERA 9.75%
            BSO 8.06%
            CCB 8.99%
            CHIM 1.47%
            LAND 5.70%
            MONBAT 7.93%
            SFARM 18.10%
            SFTRD 14.20%.
            ЩЕ БЪДА БЛАГОДАРЕН ЗА ОЦЕНКИ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ.
            От булленда какви са ти очакванията, вярваш ли на мениджмънта
            на каква цена си влязъл ако не е тайна?
            Аз имам от тях символична бройка на добра цена и последните години се заричам
            да ги разкарам. Сега чакам да мине и дивидента от продажбата на земеделските
            земи и чао.
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • аз само с две позиции
              1.Адванс - 1 акция
              2.Софарма трейдинг !!!!

              Коментар


              • Предлагам за коментар и моят портфейл:
                0SP 15.72%
                ADVEQ 5.39%
                ATERA 9.75%
                BSO 8.06%
                CCB 8.99%
                CHIM 1.47%
                LAND 5.70%
                MONBAT 7.93%
                SFARM 18.10%
                SFTRD 14.20%.
                ЩЕ БЪДА БЛАГОДАРЕН ЗА ОЦЕНКИ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                  Може ли един предновогодишен, милиционерски въпрос на тема финанси? Как да определя доходността на портфейл, с множество тегления и внасяния през годината? Ще дам следния пример. Имаме портфейл, чиято стойност в началото на годината е била 1000 лв., а в края е 1300 лв. Ако не е имало движение, в смисъл теглене и внасяне на пари, е лесно. Доходността е 30%. През годината обаче е имало движение по този портфейл. Правилен ли е следния подход? Започвам да определям бъдещата парична стойност (към края на годината) на всеки един от паричните потоци. За целта използвам лихвен процент в размер на 5%. Защо точно с 5%? Този лихвен процент е съобразен със средния при банковите депозити, който е между 2 и 8%. В резултат на това преизчисляване получавам отрицателен паричен поток в размер на (-) 220 лв., т.е. от портфейла са изтеглени повече средства, отколкото са внесени. Изваждам този ПП от крайната стойност на портфейла (1300 - (-220) = 1520 лв.). Това означава, че реалната му доходност е 52%. Правилна ли е тази сметка? Предварително благодаря и НАЗДРАВЕ!
                  В общи линии идеята е да разглеждаш портфейла си като фонд, разделен на дялове. Когато внасяш пари - увеличаваш броя на дяловете, а когато теглиш - намаляваш броя на дяловете. Така ще можеш да съпоставиш стойността на дял в началото и в края на периода от време, и да си изчислиш доходността. Може би ще ти помогне, ако проучиш какво представлява и как се смята Time weighted rate of return и Money weighted rate of return.

                  Коментар


                  • Чичо Манчо почнах да те чета и не те дочетох... Предлагам да направиш следното, вкарай началното салдо и всички потоци към датата на внасяне/теглене. Избери 360 дневен период, както банките 12 месеца по 30 дни и използвай екселската ф-ла ИРРетърн. Ще получиш доходността за 360 периода

                    Говоря на прима виста, без да мисля много-много все пак сме 31.12. Но е важно да си сметнеш доходността преди 12 сахатя

                    Коментар


                    • Може ли един предновогодишен, милиционерски въпрос на тема финанси? Как да определя доходността на портфейл, с множество тегления и внасяния през годината? Ще дам следния пример. Имаме портфейл, чиято стойност в началото на годината е била 1000 лв., а в края е 1300 лв. Ако не е имало движение, в смисъл теглене и внасяне на пари, е лесно. Доходността е 30%. През годината обаче е имало движение по този портфейл. Правилен ли е следния подход? Започвам да определям бъдещата парична стойност (към края на годината) на всеки един от паричните потоци. За целта използвам лихвен процент в размер на 5%. Защо точно с 5%? Този лихвен процент е съобразен със средния при банковите депозити, който е между 2 и 8%. В резултат на това преизчисляване получавам отрицателен паричен поток в размер на (-) 220 лв., т.е. от портфейла са изтеглени повече средства, отколкото са внесени. Изваждам този ПП от крайната стойност на портфейла (1300 - (-220) = 1520 лв.). Това означава, че реалната му доходност е 52%. Правилна ли е тази сметка? Предварително благодаря и НАЗДРАВЕ!
                      Vanitas vanitatum...

                      Коментар


                      • Какво толкова сте го захаресвали това ихлбл, че живеят от кредитен капитал ли ?
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • ATERA 17%
                          CHIM 6%
                          GAZ .35%
                          MONBAT 7.%
                          SVIL / 3MZ 5%
                          Пари в брой 30%
                          мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                            затова най добре старата екселска табличка дава възможности да си я модифицираш както искаш
                            А най-добре един тефтер с таблица и две графи в лева: Дадох на борсата/ Борсата ми даде.
                            Всичко друго в крайна сметка няма значение, защото е преходно състояние между начало и край.

                            Коментар


                            • затова най добре старата екселска табличка дава възможности да си я модифицираш както искаш


                              Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                              Аз също съм си направил портфейл там, но не го гледам много, защото някои неща не ме кефят.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                кво да смятам - инфосток-а ми показва +4% за последния месец
                                Поздрави!
                                Аз също съм си направил портфейл там, но не го гледам много, защото някои неща не ме кефят.

                                Коментар

                                Working...
                                X