IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    уточнявам - със Софарма
    не само : Спиди, София комерс...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

      Мите, любимите ти компании май започват предимно със буквата "С", интересно как още нямаш СЕНХЛ
      уточнявам - със Софарма

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
        Възхищавам се от професионалното ви отношение към портфейла си.....

        Нещо като чичо Скрудж и златното имане....Оцветявате го, следите го, броите го, радвате му се, хълцате.....

        Моите инвестиции като цяло са все още на загуба....

        пп За да не е напразна годината продадох едно непублично с 35 пъти печалба, взех два дивидента - хима го инвестирах а Загорката го пия ( щото 5.5 К трудно се изпиват) и се надам на по-добра 2015г....
        Дано да е успешна на всички !!!
        А, не е чак така, Чичов – драги приятелю: понякога по цял месец не отварям платформата... иначе най-обичам да си играя с елмазите си, защото те са корави и не се драскат.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Възхищавам се от професионалното ви отношение към портфейла си.....

          Нещо като чичо Скрудж и златното имане....Оцветявате го, следите го, броите го, радвате му се, хълцате.....

          Моите инвестиции като цяло са все още на загуба....

          пп За да не е напразна годината продадох едно непублично с 35 пъти печалба, взех два дивидента - хима го инвестирах а Загорката го пия ( щото 5.5 К трудно се изпиват) и се надам на по-добра 2015г....
          Дано да е успешна на всички !!!

          Коментар


          • И за мен е една доста успешна година на БФБ с около 30% доходност (но по слаба от 2013). Оставам с малко кеш но с много промени по портфейла. Имах доста голямо тегло на портфейла в Хим но на около 2 лв преструктурирах портфейла и насочих парите по други позиции.

            Проспах доста добри позиции като М+С Хидравлик и Софарма Трейдинг Здраве да е!

            Имаме предпоставки за силни ръстове и през следващите години на БФБ. Няма добра алтернатива за пасивна инвестиция в България. Депозити и имоти са предпочитани от Българите но и двете са с много ниска доходност.

            Притесняваме най вече случващото се в пенсионната система но според мен ефекта на БФБ ще е минимален при сегашният закон. Мисля че занапред ще има по добър контрол над фондовете и евентуално по добри условия от фондовете към клиентите.

            Пожелавам ви много здраве и висок ръст на портфейлите през 2015!
            Успех на всички!

            Коментар


            • Тони – стабилен холдинг, но нискодоходен. Вече дори могъщите М+С и ХЕС са несгодни откъм доходност, а моите компании – основно дивидентаджийски.


              Софиксов – набичи яко в Атерки и Жабоци и: ето ти доходност.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                Това добре, но какво правиме през 2015? При така структурирания портфейл, трябва компаниите ти да направят х2, за да изкараш подобна доходност.
                Ами през новата година ще го мисля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Ето колелце:







                  Това само книжата – без златце, сребърце, платинчичка, елмази, човешка застраховка, пенсионен фонд.
                  Под „други” фигурират Медика, Проучване и добив на Нефт и газ, Феър плей, Химимпорт привилегировани.

                  Мите, любимите ти компании май започват предимно със буквата "С", интересно как още нямаш СЕНХЛ

                  Коментар


                  • Ето колелце:







                    Това само книжата – без златце, сребърце, платинчичка, елмази, човешка застраховка, пенсионен фонд.
                    Под „други” фигурират Медика, Проучване и добив на Нефт и газ, Феър плей, Химимпорт привилегировани.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                      Кешът се събра защото закрих ALB, MCH, ZHBG и една част от HES
                      Това добре, но какво правиме през 2015? При така структурирания портфейл, трябва компаниите ти да направят х2, за да изкараш подобна доходност.
                      Last edited by 15%; 30.12.2014, 20:53.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Много кеш имаш - спад ли чакаш?
                        Ако чакаше спад щеше да е 90%-100% в кеш.Човекът не знае какво ще стане и играе 50:50. Не е бик, не е мечка, а хамелеон. Това е най-добрата и оправдана позиция в момента.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          ей тоя ХЕС не го пускаш - браво! Добре дошъл и в групата на СОФАРМА!
                          Много кеш имаш - спад ли чакаш?
                          Поздрави и успех!
                          Кешът се събра защото закрих ALB, MCH, ZHBG и една част от HES

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                            Годишната доходност ми е над 50% но не ми се смята точно

                            Отворени позиции към момента:

                            ей тоя ХЕС не го пускаш - браво! Добре дошъл и в групата на СОФАРМА!
                            Много кеш имаш - спад ли чакаш?
                            Поздрави и успех!

                            Коментар


                            • Годишната доходност ми е над 50% но не ми се смята точно

                              Отворени позиции към момента:

                              Attached Files

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Браво Ванко! Хубав портфейл
                                Предния с който си купил жилище какво имаше та направи 50%? Аз те имам за рисков инвеститор - учудват ме АТЕРА и СФТРД в портффолиото ти!
                                И как като си завъртял всичко в НИ, пак имаш портфейл - ей тия софиянци не си знаят парите!!!
                                Предният ми портфейл вече не е голяма тайна, тъй като вече не съществува и мога спокойно да споделя, без да ме хванат уроки - бях 100% единствено и само в Хим обикновени (и съвсем малко кеш за черни дни), които купих на ~1.30, а в последствие с малко помощ от брокера ми ги пробутах средно на ~1.95 (много дълго време излизах, евала на Карол, че в смутни времена ми намериха купувачи!!!). Да бях изчакал още седмица и над 2 лева щях да ги шитна, но и така съм доволен, че не ги задържах още.

                                Новият ми портфейл е такъв, защото рискът, който бях поел преди, беше наистина висок и засега предпочитам да го раздавам по-кротко. Нищо не пречи след време пак да си избера само една акция и да преструктурирам всичко там, но засега грфиките ми говорят друго и е рано за подобни маневри.

                                А що се отнася до парите - новият ми портфейл е близо 20 пъти по-малък от предишния, така че ако някой ми предложи кеш, няма да му откажа!

                                Пожелавам на всички весело посрещане на новата година!
                                Last edited by ivandavidov; 30.12.2014, 20:02.

                                Коментар

                                Working...
                                X