IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

    Хайде стига хвали тези жабоци ! Хвалиш дивидента там, а колко капиталова загуба направихме там не казваш нали ! При преобразуването на привилегиите в обикновени цената от близо 6лв. отиде на 3лв. ! Какво ми хвалиш жаби та жаби, нали и аз имам там ! Дивиденти хубаво, ама в онзи момент когато това стана стойността на акциите ми там от близо 50000лв стана набързо 25-28000лв. Каква файда от дивидентите, които взимах преди това. Ти си като някой стар развален грамофон, ако бяха велики инвестициите ти тук отдавна да си милионер независимо с каква сума си почнал да инвестираш ! А съвсем пък не върви да поучаваш нови или стари инвеститори ! Появи се някой тук и почваш да го облъчваш със своите газ, слуз и жаби и как трябвало да се инвестира във велики и чужди компании !
    Страхотно мнение! Браво! Пукай с чифтето пък квото ще да става

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

      А че защо да продаваш нещо, което ти носи пари? Де е смисълът в туй? Не съм отричал чичикът - само казвам, че не е безгрешен. Отказваше например да инвестира във високотехнологическият сектор преди - когато можеше да прави това на тънко - инвестира сега - в Ябълчици на цена над 200 зеленички. Сам той е казал - че човек трябва да инвестира в каквото разбира - и е немалко прав.

      За Жабоците - ного хора тука ги отричат още от Шеста година, а аз оттогава сам не знам вече колко бимберици съм направил от тях... което не пречи на нозина все още да ги отричат и да ги наричат: "рискови". От друга страна - в кежава икономика като нашата - кое е безрисково? Даже някои хора подсъзнателно - мисля - смятат - че НАШИТЕ компании са по-безрискови от световните - което е тотален абсурд и смехотворство.
      Хайде стига хвали тези жабоци ! Хвалиш дивидента там, а колко капиталова загуба направихме там не казваш нали ! При преобразуването на привилегиите в обикновени цената от близо 6лв. отиде на 3лв. ! Какво ми хвалиш жаби та жаби, нали и аз имам там ! Дивиденти хубаво, ама в онзи момент когато това стана стойността на акциите ми там от близо 50000лв стана набързо 25-28000лв. Каква файда от дивидентите, които взимах преди това. Ти си като някой стар развален грамофон, ако бяха велики инвестициите ти тук отдавна да си милионер независимо с каква сума си почнал да инвестираш ! А съвсем пък не върви да поучаваш нови или стари инвеститори ! Появи се някой тук и почваш да го облъчваш със своите газ, слуз и жаби и как трябвало да се инвестира във велики и чужди компании !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Импов, в главата ти е голяма каша с ториите ти..Ами като се сменят фаворитите в технологиите ще продадеш и ще купиш новите фаворити... Това пак доказва , че си пристрастен към жабите и слузта, защото никога не си писал да ги продадеш....Продължих разговора за да видя дълбока ли е твоята пристрастеност и видях, че е много дълбока..Даже и Бъфет отрече и осъди...Това за гуменките също не е никакъв пример..Все още по улиците се карат Лади, Москвичи и трабанти..Те ли са най Добрите коли..Толкова секси инвестиции имало, а ти мине -не мине ден и пак пишеш за слуз и жабите.. Желая ти успех в новите инвестиции..
        А че защо да продаваш нещо, което ти носи пари? Де е смисълът в туй? Не съм отричал чичикът - само казвам, че не е безгрешен. Отказваше например да инвестира във високотехнологическият сектор преди - когато можеше да прави това на тънко - инвестира сега - в Ябълчици на цена над 200 зеленички. Сам той е казал - че човек трябва да инвестира в каквото разбира - и е немалко прав.

        За Жабоците - ного хора тука ги отричат още от Шеста година, а аз оттогава сам не знам вече колко бимберици съм направил от тях... което не пречи на нозина все още да ги отричат и да ги наричат: "рискови". От друга страна - в кежава икономика като нашата - кое е безрисково? Даже някои хора подсъзнателно - мисля - смятат - че НАШИТЕ компании са по-безрискови от световните - което е тотален абсурд и смехотворство.
        Last edited by Императорът; 20.08.2018, 18:45. Причина: Жаби-жаби-жаби-жаби.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Импов, в главата ти е голяма каша с ториите ти..Ами като се сменят фаворитите в технологиите ще продадеш и ще купиш новите фаворити... Това пак доказва , че си пристрастен към жабите и слузта, защото никога не си писал да ги продадеш....Продължих разговора за да видя дълбока ли е твоята пристрастеност и видях, че е много дълбока..Даже и Бъфет отрече и осъди...Това за гуменките също не е никакъв пример..Все още по улиците се карат Лади, Москвичи и трабанти..Те ли са най Добрите коли..Толкова секси инвестиции имало, а ти мине -не мине ден и пак пишеш за слуз и жабите.. Желая ти успех в новите инвестиции..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Импов , това с китайските телефони е много несериозен пример..Ти така заличаваш цял сектор на икономиката - луксозните стоки..Ами то тогава да не се купуват Мерцедес и БМВ , а индийски и китайски коли, парфюми ментета и дрехи секънд хенд, а вместо Адидас и Найк китайски и турски гуменетки.. Виж слузта и жабите според тебе все ще вървят .. Няма по незаобиколими неща от храната, лекарствата и комуникациите- все повече неща се пращат и поръчват в интернет..
            Не, драги - не заличавам нищо Просто мисля реално. Ако заличавах, щях ли да имам акции на BMW и Daimler? Щях ли да хвърлям едно очо към Pandora например? Винаги ще има хора, които да избират по-скъпото дори само защото е по-скъпо - да продаваш скъпо е търговски трик, който често върши работа, защото си има отделна пазарна ниша, на това уча и учениците си, когато си провят учебни фирми: "Направете го да изглежда елитно, направете го секси, дайте му уникална визия, продавайте скъпо !!!" - защото те все гледат нещо - евтинджос, така че да върви лесно... ами ного хора избягват подозрително евтиното. На практика всеки ценови клас си има пазарната ниша.
            За китайските гуменетки специално - трета година или даже четвърта носа "гуменетки" - маратонки с много добра визия, страшно леки и удобни за които никой не може да повярва, че струват 18 (осемнадесет) лева. Единствен минус - че се късат за 8-9 месеца, но за мене това е плюс, защото си ги сменям по-начесто.
            Говоря за незаобиколимост на самия бизнес - защото в сферата на високите технологии конкуренцията е по-голяма и е много по-лесно да се появи нова компания и да открадне сериозен пазарен дял - още повече че самите технологии се сменят по-често - неслучайно цитирах касетофонджийските компании.

            Интернет-търговията също е добър бизнес - но и там още по-лесно може да се промъкне нов - и в самата търговия, и в разплащането например - където Пейпалчето бе едва ли не монополист, ама за кратко. Вече има ужасно ного компании, вършещи същата или дори по-добра работа. Да се смята пък една компания за незаобиколима заради софтуер, това е смешно - и всъщност това исках да кажа.

            Хапчетата също са си супер бизнес - иначе нямаше да са ми водещ отрасъл в портфейлът, яденето е ясно - но почти всичко около нас е направено от основните суровини - слуз, метали - затова се та хипермегаебасиважни... апропо - докато си коментираме (а и докато починах малко) нова радост за инвеститорско-колекционерската ми страст - вече си проимах и BNP - при тая цена - ако запазят дивидентът си - ще имам сгода над 4% след данъкът - щото и без бамки не може... макар че си е рисков бизнес, де - както знаем - ама нищо - нека HSBC да не е съвсем самотна в портфейлченцето ми
            А искам до края на годината да си взема ако мога и Altria - баси - толкова ного секси инвестиции има по света - човек от кое да се откаже?
            Last edited by Императорът; 20.08.2018, 17:44. Причина: Баси.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Импов , това с китайските телефони е много несериозен пример..Ти така заличаваш цял сектор на икономиката - луксозните стоки..Ами то тогава да не се купуват Мерцедес и БМВ , а индийски и китайски коли, парфюми ментета и дрехи секънд хенд, а вместо Адидас и Найк китайски и турски гуменетки.. Виж слузта и жабите според тебе все ще вървят .. Няма по незаобиколими неща от храната, лекарствата и комуникациите- все повече неща се пращат и поръчват в интернет..
              Last edited by Kiro; 20.08.2018, 16:39.

              Коментар


              • Хайде сега - вманиачил. Преди ви смятах специално каква част от инвестициите ми са в слуз - около 3-4% от портфейлът - това вманиачаване ли е? Жаби-жаби - ама ми носят 12% доходност, нали?
                Чичикът не го поучавам, но и той невинаги взема правилни решения, което е естествено. Това че чак сега се сеща да бяга от GM например е доста забавно.

                Ябълчицата може да е секси колкото си ще, аз кога го отричам? Но не е незаобиколима - то и Nokia се смяташе за върхът на технологията, преди това - японските касетофонаджийски компании... да изброявам ли колко супермегаебасимодерни и сексапилни компании и цели бизнеси са изгрели и залезли през епохата на тотална слузеста доминация?

                Който си има ябълчест телефон, не може ли да си купи китайски за 1/5 от парите? Ще умре ли от това - или ще му се смеят? Просто няма как компания, намираща се толкова надолулу по течението, да е незаменима и незаобиколима. Колкото и да е секси някаква моба, истината е, че без суровинните компании тя просто не би съществувала - защото за разлика от истинските ябълчици, тия не растат по дърветата.

                Нито пък отписвал норвежки пазар - говорих за мрачното бъдеще пред скандинавските държави.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Импи , казваме ти го приятелски, че си се пристрастил и заблудил с тази слуз и жаби.. Те не са върха на инвестициите и бъдещето..С твоите реклами заблуждаваш и новобранците.. Това с даването на оценка на Бъфет не беше нужно..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                    Чичакът е способен инвеститор - но най-вече благодарение на инвестиционни решения, взети преди доста отдавна. Да инвестира яката тепърва в Ябълчицата - не зная доколко е далновидно - закъснял - да се твърди, че Ябълчицата е незаобиколима и нямало как да бъде изместена от пазара заради някакъв софтуер (в свързаната статия) е толкова смешно, че няма да го коментирам даже. Софтуер се ИЗМИСЛЯ, ресурси НЕ СЕ СЪЗДАВАТ.
                    Малко прекаляваш ! Твоите свободни съчинения относно газ и слуз ги четем във всяка тема ! Днес вече и Бъфет поучаваш къде, как и кога да инвестира ! Ако си беше направил труда да прочетеш поне статията, щеше да разбереш, че Бъфет има в Ябълката от 2016г. В другата тема, и норвежкия пазар отписа с лека ръка. Имаш си мнение ок, ама някакси прекалено натрапващо е газ, слуз и жаби да повтаряш само !

                    Коментар


                    • Импи, за разлика от тебе Бъфет вярва в технологиите и това е нормално..В цял свят Ябълйката е символ на престиж ..Не знам хващал ли си в ръка да опиташ продуктите им..У нас те са обявени за лоши и много скъпи- гроздето е високо и кисело.. Младите в цял свят се дефинират с последните модели на Ябълката и Самсунг и мечтаят за тях, а ти проповядваш слуз и жаби.. .Няма как света да спре и да няма ръст на технологиите и акциите им..Колкото по рано се разбере по- добре..
                      Last edited by Kiro; 20.08.2018, 12:28.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Импов, този Бъфет е много прост като не си е купил никаква слуз..Как да му кажем да се поправи..

                        http://www.infostock.bg/infostock/co...a-za-lekarstva


                        Уорън Бъфет инвестира в израелска компания за лекарства

                        https://money.bg/finance/zashto-uora...-na-apple.html Защо Уорън Бъфет инвестира в акции на Apple?


                        Чичакът е способен инвеститор - но най-вече благодарение на инвестиционни решения, взети преди доста отдавна. Да инвестира яката тепърва в Ябълчицата - не зная доколко е далновидно - закъснял - да се твърди, че Ябълчицата е незаобиколима и нямало как да бъде изместена от пазара заради някакъв софтуер (в свързаната статия) е толкова смешно, че няма да го коментирам даже. Софтуер се ИЗМИСЛЯ, ресурси НЕ СЕ СЪЗДАВАТ.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Импов, този Бъфет е много прост като не си е купил никаква слуз..Как да му кажем да се поправи..

                          http://www.infostock.bg/infostock/co...a-za-lekarstva


                          Уорън Бъфет инвестира в израелска компания за лекарства

                          https://money.bg/finance/zashto-uora...-na-apple.html Защо Уорън Бъфет инвестира в акции на Apple?



                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                            Ако не е тайна, платинката от къде я пазаруваш? Говорим за монетка, а не за хартийка, нали?
                            Ами аз си имам само около едничка - Платинена Деси от комплектът с една златна (Азбуката) и една сребърна - мисля даже, че още ги има в БНБ, намират се и в интернет сайтовете за търговия
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              E - ако аз си смятам златцето, сребърцето, платинчичката, елмазченцата, фондовете - директните ми инвестиции в акции ще излязат под 50%.
                              Ако не е тайна, платинката от къде я пазаруваш? Говорим за монетка, а не за хартийка, нали?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                +
                                Обаче си мисля че не по маловажно от това какво държиш е и структурата на портфейла ти.
                                Аз понеже тая седмица кеширах това онова, снощи калкулирах набързо какво имам.

                                18% бфб, 82- навън ( $)

                                55% акции
                                10 - рейтс
                                17 - злато, сребро и трежърита
                                38 - кеш ( част от него в типс)
                                6 - други
                                E - ако аз си смятам златцето, сребърцето, платинчичката, елмазченцата, фондовете - директните ми инвестиции в акции ще излязат под 50%.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X