IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ценя компанията, бизнеса и, начина на работа, управлението - всичко. Нямам причина да търся друга инвестиция и редовно реинвестирам целия паричен поток, който идва при мен през годината.
    Пожелавам на всички да намерят подобна инвестиция за себе си !!!!!
    Марков, какво стана с бирата ни? Изстудява ли се???
    тази година Бялата лагуна доколкото разбирам е с нов собственик и може да отида там ама в края на лятото, след ремонта се каня да отида първо в Родопите, после при един приятел - земеделец от Русия в Елените и след това на лагуната, че да наобиколя и нивите из Добруджа сложна програма

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
      Форти не го мисли, тои с 50 000 в софарма трединга
      Човека е инвестирал мъдро и сигурно редовно реинвестира дивидента. А сега и чичо Оги махна тапата на СФТРД, та и бая капиталова направи!
      За размера на инвестицията - благородно и приятелски му завиждам, и аз бих искал да имам толкова много!
      Last edited by tony1975; 02.06.2013, 19:50.

      Коментар


      • Форти не го мисли, тои е поне с 50 хилки в софарма трединга
        Last edited by markov; 02.06.2013, 19:47.
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          аз имам само една позицийка на борсата
          и малко земя
          ами уцелил си хубав кон, ако беше кацнал на Енемона като беше 12лева сега щеше да те е яд че си само в една позиция!
          Last edited by tony1975; 02.06.2013, 19:18.

          Коментар


          • аз имам само една позицийка на борсата
            и малко земя

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
              Що купи си bref там продават на килограм, няма се усети кога си влязъл
              иначе импето го разконспирирахте, дори аз го минавам но не със свръхмного
              ма тия портфейли - как решихте точно на едно място 5%на друго 10% на трето 12%, слагате в 2-3 акции и толкоз все едно милиони имате че правите диверсификация
              и моя портфейл е голем колкото на Импето, ама отлежава от 3години - неговия от кога го пълни незнам!
              Ами уж диверсификация, страх, лакомия - сигурно за това имаме по повечко позиции
              Last edited by tony1975; 02.06.2013, 17:40.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
                Какви са тия проценти? Дай чисти суми. Аз тука се чудя едни 100000Е какво да ги правя, ама със сигурност няма да ги набутам на БФБ.
                Що купи си bref там продават на килограм, няма се усети кога си влязъл
                иначе импето го разконспирирахте, дори аз го минавам но не със свръхмного
                ма тия портфейли - как решихте точно на едно място 5%на друго 10% на трето 12%, слагате в 2-3 акции и толкоз все едно милиони имате че правите диверсификация

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vigilant Разгледай мнение
                  Зависи Тони , за мен "коректен" , "некоректен" са условни понятия - има ли мажоритар ние можем само да стискаме палци. Спомни си Бедо преди 10г. - раздаваше дивиденти, добра капиталова доходност и после скапа бизнеса. Колко плюха Прокопиев , а той направи супер излизане. Примери много - според мен нещата в Биовет след влизането на Сити отиват на добре и разчитам да продължат така - бизнеса е стабилен, една от малкото глобално познати наши компании има и перспективи за M&A. Имам там едно притеснение само, но за сега съм ок.

                  ENM ми е по - скоро спекулативна - прогнозата ми е , че ще гласуват дивидент ( без препоръка)

                  Поздрави
                  да и ти си прав!
                  Бедо не го помня защото съм тук от 2009.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Интересен портфейл!
                    Биовет е посовичен с некоректен мажо - иначе и аз мислех да взема малко на 5-6лв.
                    ЕМКА и на мен ми харесва - добър и устойчив бизнес, малко дългове, редовно реинвестиране на част от печалбата, обратна, вече и дивидент, но май в момента си е справедливо оценена.
                    Какво става с ппривилигированите на кака Мони - дадоха ли нещо че се отказах да ги следя?
                    Зависи Тони , за мен "коректен" , "некоректен" са условни понятия - има ли мажоритар ние можем само да стискаме палци. Спомни си Бедо преди 10г. - раздаваше дивиденти, добра капиталова доходност и после скапа бизнеса. Колко плюха Прокопиев , а той направи супер излизане. Примери много - според мен нещата в Биовет след влизането на Сити отиват на добре и разчитам да продължат така - бизнеса е стабилен, една от малкото глобално познати наши компании има и перспективи за M&A. Имам там едно притеснение само, но за сега съм ок.

                    ENM ми е по - скоро спекулативна - прогнозата ми е , че ще гласуват дивидент ( без препоръка)

                    Поздрави

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vigilant Разгледай мнение
                      BIOV - 40%
                      EMKA , ATERA - по 17%
                      ALUM - 10%
                      ENM привил. - 5%
                      BREF - 5%
                      има и малко кеш, ще налея още за покупки през лятото

                      Интересно ми е какво мислите за ЕМКА - там съм само 5-6% напред , считам дружеството са стабилно и перспективно, но не присъства в повечето портфейли, а и пазара не го отразява.

                      Не е препоръка
                      Интересен портфейл!
                      Биовет е посовичен с некоректен мажо - иначе и аз мислех да взема малко на 5-6лв.
                      ЕМКА и на мен ми харесва - добър и устойчив бизнес, малко дългове, редовно реинвестиране на част от печалбата, обратно, вече и дивидент, но май в момента си е справедливо оценена.
                      Какво става с ппривилигированите на кака Мони - дадоха ли нещо че се отказах да ги следя?
                      Last edited by tony1975; 02.06.2013, 16:24.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        На твое място поне по 1/4 до 1/3 бих продал в 4-5 от позициите ти.
                        Ти си знаеш де, ама помисли по въпроса все пак..
                        Ще имаш15-20% кеш и може да се огледаш и за други ракетки. Или поне ще си намалиш средната по тези позиции и ще се ослушваш да допълваш по ниско после.
                        Цъ всичките си ги харесвам!
                        Исках да клъвна малко ЕМКА - ама се вдигна доста(все пак сплитове имаше - та графиката лъже!)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Готина акция на 1.25-30, нелоша - до 1.45-50.
                          Ма на сегашните нива - не повече от 30% до макс. 35% ъп.
                          Добър бизнес, устойчива в кризата, незатънала в дългове.
                          Има обратно - за мене е минус къде има такова. За други е плюс.
                          Друг голям минус - йок дивидент.
                          При мене е 0.85% само.
                          Не можах да напълня добре на по хубави нива.
                          Моята средна цена е 1.50, мисля прилично защото държа по - големи бройки.
                          За мен лошо е , че се търгуват малки обеми и трудно завивам , зависи от времевия хоризонт ако направи от тук 35% до края на годината съм ок. На ОСА ще предложат макар и малък ( около 3 ст. по спомен ) дивидент, което е символично , но показва положително отношение. Мисля и Алианц държат сериозно тук, това също е добре.

                          Успех

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vigilant Разгледай мнение
                            7
                            Интересно ми е какво мислите за ЕМКА - там съм само 5-6% напред , считам дружеството са стабилно и перспективно, но не присъства в повечето портфейли, а и пазара не го отразява.

                            Не е препоръка
                            Готина акция на 1.25-30, нелоша - до 1.45-50.
                            Ма на сегашните нива - не повече от 30% до макс. 35% ъп.
                            Добър бизнес, устойчива в кризата, незатънала в дългове.
                            Има обратно - за мене е минус къде има такова. За други е плюс.
                            Друг голям минус - йок дивидент.
                            При мене е 0.85% само.
                            Не можах да напълня добре на по хубави нива.

                            Коментар


                            • Какви са тия проценти? Дай чисти суми. Аз тука се чудя едни 100000Е какво да ги правя, ама със сигурност няма да ги набутам на БФБ.

                              Коментар


                              • BIOV - 40%
                                EMKA , ATERA - по 17%
                                ALUM - 10%
                                ENM привил. - 5%
                                BREF - 5%
                                има и малко кеш, ще налея още за покупки през лятото

                                Интересно ми е какво мислите за ЕМКА - там съм само 5-6% напред , считам дружеството са стабилно и перспективно, но не присъства в повечето портфейли, а и пазара не го отразява.

                                Не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X