IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
    То е ясно какво ще тсане. Стойността на акциите ще се изравни със стойността на парите определени за акции.
    От цялата работа разбрах,че факито ще ни го нафака на всички защото е на зелени
    гущери и смоци.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
      Тъй,тъй акции бол ,а нашата държава в свръх дефицит. Какво ще правим а Софке,ти
      нямаш пари ,ама и държавата нема?
      То е ясно какво ще тсане. Стойността на акциите ще се изравни със стойността на парите определени за акции.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
        Моят портфейл в момента е:

        Акции - много, пари - малко
        Тъй,тъй акции бол ,а нашата държава в свръх дефицит. Какво ще правим а Софке,ти
        нямаш пари ,ама и държавата нема?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от keizer;1059699207

          бахти аз купувам като луд....- Какво още си купих напоследък... цкб, пак хим привилегии, малко зхбг...

          От сума ти време се чудя да продавам [COLOR="Blue"
          хес[/COLOR] и стара планина, ама всеки месец ме учудват приятно. какво ви е мнението за тез две хартии?


          Без претенции - само лични действия ! - хронологично ;-
          31,12,2012г - стари акц. 1753x3,033 = 5317
          ако ги приравнимпрез сплит х6 =10518х0,5055=5317
          31,12,2013г.- приравнени х6 = 9300x0,36973 =3439
          31,032014г - прир-ни х6 = 9120x0,3822 = 2811
          30,06,2014г - = " = х6 = 12190x0,85347=10403
          27,09,2014г, - налични = 13956x1,10857 = 15471

          Коментар


          • Моят портфейл в момента е:

            Акции - много, пари - малко

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
              За СОФКОМ се замисли, payout ratio напоследък се влошава. Все по-голяма част от печалбите отиват по плащания по дивиденти и облигациите.
              +1

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel 03.02.2013, 21:52 Разгледай мнение
                Ай на бас че Атерата ще достигне кота 3.50 преди Софарма !
                Пак ще приказваме след време. Запомни го.


                Тони, артиите не са готини гаджета та да се женя за тях.
                Ако нещо не върви според очакванията ми - нямам скрупули да продавам дори и на малка загуба.
                Иначе продължавам да съм на мнение че е една от най добрите акции и с един от най свестните мениджмънти на БФБ.
                Просто мръсни политици в комбина с онова ш..че МВ и и..ха м-та на доброто предприятие. И т.н. президент узакони тази корупционна идиотия с отказа си да наложи вето. Абсурдистан....нищо ново.


                хубав форум - толкова неща научавам и си припомням, когато чета стари мения!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
                  GAZ 40%
                  Chim 10%
                  Monbat 20%
                  T43 5%
                  Sofcom 10%
                  3MZ 5%
                  EUBG 10%
                  За СОФКОМ се замисли, payout ratio напоследък се влошава. Все по-голяма част от печалбите отиват по плащания по дивиденти и облигациите.
                  “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                  Коментар


                  • GAZ 40%
                    Chim 10%
                    Monbat 20%
                    T43 5%
                    Sofcom 10%
                    3MZ 5%
                    EUBG 10%
                    мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                    Коментар


                    • Одеве погледнах, само долари.

                      Коментар


                      • Хим 25 %
                        Атера 25 %
                        Цкб 12%
                        Цез 7 %
                        Бреф 21 %
                        Еврохолд 10%
                        бавно и тихо нагоре

                        Коментар


                        • [QUOTE=Alhimik;1059694577]
                          Първоначално изпратено от Capo Разгледай мнение
                          Здравейте,
                          разкарах Топливеца, Свилозата, Монбатката и Спидито, както и ХИКАта след като подскочи.
                          бахти аз купувам като луд. Единствено разкарах Агрия груп защото третото им тримесечие ще е дизастър и направих добра капиталова.
                          А за покупките - почвам да се замислям да не би да имам некви проблеми?
                          Не съм от големите спекуланти (тука 2/3 са такива поне на думи) дет купуват на дъно, после продават на върха през 3 дена и въртят бясни капиталови проценти. Гледам дълъг хоризонт - много съм булиш за следващите 3-5 години. Вече кат гледам едно 1/4 от портфейлецът ми е хим привилегия, блазни си ме дивидентецът, факт. напазарувах и пиб оня ден, ей така мераклийската - дребна сума - тон и половина акции и вече имам два тона общо (предишните ги имам от края на миналата година - купих ги щот си викам, че банките са подценени). Какво още си купих напоследък... цкб, пак хим привилегии, малко зхбг...

                          От сума ти време се чудя да продавам хес и стара планина, ама всеки месец ме учудват приятно. какво ви е мнението за тез две хартии?
                          Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                          Коментар


                          • Да сега не бях се замислял да правя портфейл. Но чета тази тема, и почват да ми идват разни мисли в главата.

                            Коментар


                            • [QUOTE=Capo;1059695089]
                              Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              здравей, интересен портфейл!
                              В средносрочен план мисля че един БРЕФ ще помогне за доходността на портфейла. Не знам защо си махнал Монбат и Спиди, може би имаш свойте аргументи - но компаниите са добри.
                              Видях и съвет да замениш СФАРМ със Трейс - по-скоро ще кажа ако искаш го добави, Трейс полагат усилия да покажат добро отношение към акционерите и се развиват и управляват умело, НО аз не бих разменил една фармацевтична компания с десет модернизирани завода, за един полагач на асфалт(грубо казано) разчитащ основно на държавни поръчки и на който видяхме след бурята качеството на строеж на ЖП линията, а и всеки се е возил по изградения от тях лот на Тракия - няма такова подскачане!
                              Поздрави![/QUOTE

                              Привет, благодаря за анализа. Продадох Монбат и Спиди заради прибиране на печалби. Първото му позацикли цената, а ме притеснява ликвидността на второто - големи маржове купува/продава. Иначе съгласен, че компаниите са добри, но нали има разлика между добра компания и добра акция.
                              Това за БРЕФ е интересно, защо мислиш, че имат потенциал?
                              Защото има голям продавач, който държи цената и като свърши ще направим приятна капиталова.
                              Защото успяха да понаместят кеша в сгради с наематели и доход от наеми
                              Защото 2016 погасяват изцяло заема и ще има повече за нас
                              и така

                              Коментар


                              • [QUOTE=tony1975;1059694948]здравей, интересен портфейл!
                                В средносрочен план мисля че един БРЕФ ще помогне за доходността на портфейла. Не знам защо си махнал Монбат и Спиди, може би имаш свойте аргументи - но компаниите са добри.
                                Видях и съвет да замениш СФАРМ със Трейс - по-скоро ще кажа ако искаш го добави, Трейс полагат усилия да покажат добро отношение към акционерите и се развиват и управляват умело, НО аз не бих разменил една фармацевтична компания с десет модернизирани завода, за един полагач на асфалт(грубо казано) разчитащ основно на държавни поръчки и на който видяхме след бурята качеството на строеж на ЖП линията, а и всеки се е возил по изградения от тях лот на Тракия - няма такова подскачане!
                                Поздрави![/QUOTE

                                Привет, благодаря за анализа. Продадох Монбат и Спиди заради прибиране на печалби. Първото му позацикли цената, а ме притеснява ликвидността на второто - големи маржове купува/продава. Иначе съгласен, че компаниите са добри, но нали има разлика между добра компания и добра акция.
                                Това за БРЕФ е интересно, защо мислиш, че имат потенциал?
                                "Купуването и продаването на гласове е престъпление"

                                Коментар

                                Working...
                                X