IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

    навремето от самолет се виждаше какво ще се случи със саламаджийницата, но не всички го видяха
    същите доводи пишеше и тогава, да не ги търся назад в годините
    мн бързо ги забравяш нещата
    Малцина знаеха.....чак след като банкерите му цъфнаха на портала става ясно ,че тоя се е обул с над 105 мил заеми.
    Щом успя да излъже Никиту и Тилев какво остава за цацата?
    Last edited by Grosss; 06.05.2018, 09:19.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

      Да - туй че индексите например паднат с около да речем 68%, не означава, че продажбите на компаниите ще паднат с около толкова. Какво - хората ще спрат да ядат хапчета ли, да си купуват дрехи и ядене ли и да си карат колите ли? Или ще намалят потреблението на всичко с 68%?

      Просто оценките на ще спаднат - и ако днес се кефим на дивидентаджийска доходност 5%, пак ще можем да инвестираме при 10-12% дивидентаджийска доходност, както правехме туй дори 11-12-а година. Дори една Мидичка да струва 13 еврака, вместо 30 еврака в някой момент - докато ми носи 47 цента на тримесечие, мен не ме тревожи - тъкмо като реинвестирам - вместо 8 нови Мидички, ще си купя 8 нови Rio Tinto да речем, което си е далаверка. Въобще - да не забравяме - спадовете са временни - ама ако ударим една десетилетна права линия през подскокливите графики на индексите - от началото до края - тя винаги сочи нагоре.
      навремето от самолет се виждаше какво ще се случи със саламаджийницата, но не всички го видяха
      същите доводи пишеше и тогава, да не ги търся назад в годините
      мн бързо ги забравяш нещата

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        Мисля че скандинавската компания ще понесе по-леко евентуално повишение на лихвите. Освен това мисля че е малко по-малко надценена в момента в сравнение с ШЕЛ. Шел и Тотал също започнах да ги следя по твоя препоръка, но в близките 3-4 месеца не мисля да допълвам нищо, чакайки повече инфо покрай ИПО-то на Градус. Не знам къде виждаш че цената на Лукойл е 55 кинта, на мен ми излиза на около 65. Може би гледаме различни валути. Руски компании не бих погледнал, поне докато е този президент, а то в скоро време друг май няма да има. Така и не можах да намеря европейски АДСИЦ инвестиращ в офиси
        Искам да ви попитам друго, компаниите от кой сектор, биха били най-малко засегнати от евентуална дългова и финансова криза? И с колко процента очаквате да паднат индексите от евентуална такава?
        Ето тука http://www.4-traders.com/stock-excha...cial_REITs-00/ филтрираш по европа и гледаш един по един щом искаш само офиси, аз знам за http://www.4-traders.com/CEGEREAL-16623/financials/ и за http://www.4-traders.com/NSI-3592879...apide&mots=nsi . http://www.4-traders.com/FONCIERE-DE...apide&mots=fdr са предимно в офиси но имат и хотели и жилища.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Искам да ви попитам друго, компаниите от кой сектор, биха били най-малко засегнати от евентуална дългова и финансова криза? И с колко процента очаквате да паднат индексите от евентуална такава?
          Дявол знае. Зависи в кой сектор сътресения ще има. Помниш ли костенуркаджиите какво причиниха? Или Дойче Бамк какво? Или съвсем наскоро - Доналдът какво причини когато измисли митата? Най-малко обикновено се предполага, че ще паднат отраслите - най-независими така да се каже - от засегнатият.

          ...но защо питаш: кои ще паднат най-малко, а не кои ще паднат най-ного, за да се нагувичиш на ниското? Ех, да можеше сега - като по времето на Костенурка гейт - цената на едно Даймлерче да е 48 кинта, та да си купя.... или пак да мога да се напапкам с Allianz на 118 еврака както когато се клатеше Дойче бамк... ама няма-а-а-а-а-а....

          Аз мисля: човекът пазарувайки си могъщи компании от сектори, които са стратегически незаобиколими - няма как да сбърка в дългосрочен план. Ако има само нагоре-нагоре - дори е по-лошо, отколкото ако има срив - защото при срив, просто можеш да донагувичиш на ниските нива. И аз се ядосвах, когато си купих Тинтата на 46 еврака, а тя после - зарад Доналдът - падна на 41 - ама ся пък: не съм му на Доналдът в главата - пък и ето: сега е пак на 46 кинта, а аз си взех вече сосният дивидент. Спокоен съм - защото докато има строителство, промишленост и въобще цивилизация, без желязце, алуминийчец, медец, никелчец, литийчец и т.н. няма как да се мине - и който ги копа здравата, без работа няма да остане. Така че купувай си тихичко и както дойде. Аз - на тия нива - пари от джобът си няма да наливам, ама дивидентите ще си ги реинвестирам: мисля, че така е най-мъдро.

          Да.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Rational Investor Разгледай мнение

            Колко ще паднат индексите едвали някой знае. Виждал съм анализи на база исторически данни и статистически модели, говорят за спад между 50 и 63%. Но това е много условно, защото и психологията играе в такива времена.

            Но дори и да дойдат тегави времена (които засега не се виждат), важно е не само доколко бизнесът на компанията ще пострада, а и оценката за него. Една компания като Софарма Трейдинг вероятно само леко ще пострада, но дали ще се задържи оценката й от 18 пъти печалбата? А за компании от тежката индустрията като М+С, ХЕС, ЕМКА, които имат подобни оценки в момента, мисля че отговорът е ясен.
            Да - туй че индексите например паднат с около да речем 68%, не означава, че продажбите на компаниите ще паднат с около толкова. Какво - хората ще спрат да ядат хапчета ли, да си купуват дрехи и ядене ли и да си карат колите ли? Или ще намалят потреблението на всичко с 68%?

            Просто оценките на ще спаднат - и ако днес се кефим на дивидентаджийска доходност 5%, пак ще можем да инвестираме при 10-12% дивидентаджийска доходност, както правехме туй дори 11-12-а година. Дори една Мидичка да струва 13 еврака, вместо 30 еврака в някой момент - докато ми носи 47 цента на тримесечие, мен не ме тревожи - тъкмо като реинвестирам - вместо 8 нови Мидички, ще си купя 8 нови Rio Tinto да речем, което си е далаверка. Въобще - да не забравяме - спадовете са временни - ама ако ударим една десетилетна права линия през подскокливите графики на индексите - от началото до края - тя винаги сочи нагоре.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Искам да ви попитам друго, компаниите от кой сектор, биха били най-малко засегнати от евентуална дългова и финансова криза? И с колко процента очаквате да паднат индексите от евентуална такава?
              Колко ще паднат индексите едвали някой знае. Виждал съм анализи на база исторически данни и статистически модели, говорят за спад между 50 и 63%. Но това е много условно, защото и психологията играе в такива времена.

              Но дори и да дойдат тегави времена (които засега не се виждат), важно е не само доколко бизнесът на компанията ще пострада, а и оценката за него. Една компания като Софарма Трейдинг вероятно само леко ще пострада, но дали ще се задържи оценката й от 18 пъти печалбата? А за компании от тежката индустрията като М+С, ХЕС, ЕМКА, които имат подобни оценки в момента, мисля че отговорът е ясен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                Мисля че скандинавската компания ще понесе по-леко евентуално повишение на лихвите. Освен това мисля че е малко по-малко надценена в момента в сравнение с ШЕЛ. Шел и Тотал също започнах да ги следя по твоя препоръка, но в близките 3-4 месеца не мисля да допълвам нищо, чакайки повече инфо покрай ИПО-то на Градус. Не знам къде виждаш че цената на Лукойл е 55 кинта, на мен ми излиза на около 65. Може би гледаме различни валути. Руски компании не бих погледнал, поне докато е този президент, а то в скоро време друг май няма да има. Така и не можах да намеря европейски АДСИЦ инвестиращ в офиси
                Искам да ви попитам друго, компаниите от кой сектор, биха били най-малко засегнати от евентуална дългова и финансова криза? И с колко процента очаквате да паднат индексите от евентуална такава?
                Да, но Мидичката е твърде ного по-могъща. Мене са ми скъпи и Total, и Lukoil - но това е заради високата цена на слузта и благоприятните прогнози. Лукойл е 55 кинта на Франкфуртската - туй в евраци. Не знам кой президент чакаш за - Жириновски ли? Аз мисля - Газпром е важна и почти задължителна за всеки стратегически инвеститор, защото могъществото и е несравнимо. За мен добивът на газ и слуз е приоритет по обясними причини - а без Total, и Lukoi стратегията ми прилича на чене с липсващи зъби. Дебна руската докъм средата на лятото - защото искам да се нагувича и с тлъст дивидент. Френската по не ми е спешна, защото снася на тримесечие.

                Значи затова Лукойл с над 5% вчера се изстреля - 130 рублички дивидент - така и предположих аз - дано до сборището позабравят и успея да си я изловя поне на 52 кинта:

                http://www.lukoil.ru/InvestorAndShar...ties/Dividends
                Last edited by Императорът; 05.05.2018, 11:49. Причина: Лукойл - сосно !!!
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Виждам - взел си си от скандинавската слузеста компания. Защо я предпочете пред Мидичката? Впрочем тя е скъпичка сега - 30 еврака. Аз след Тинтата не съм купувал друго обмислям до последно за Sanofi. Искам още някои енергийни, но скъпата слуз и оттам - скъпите акции засега ме въздържат.

                  Лукойл 55 кинта - баси Дано поне Газпром поспадне лятото. Total ного ме кефи като стратегия - имитират Мидичката. ВР дръпна добре, очаквах го, но това е само началото - догодина (или по-догодина“ плащат последните траншове от хипермегаебаси глобата за разливът в Мексиканският залив - и тогава още повече: нагоре.
                  Мисля че скандинавската компания ще понесе по-леко евентуално повишение на лихвите. Освен това мисля че е малко по-малко надценена в момента в сравнение с ШЕЛ. Шел и Тотал също започнах да ги следя по твоя препоръка, но в близките 3-4 месеца не мисля да допълвам нищо, чакайки повече инфо покрай ИПО-то на Градус. Не знам къде виждаш че цената на Лукойл е 55 кинта, на мен ми излиза на около 65. Може би гледаме различни валути. Руски компании не бих погледнал, поне докато е този президент, а то в скоро време друг май няма да има. Така и не можах да намеря европейски АДСИЦ инвестиращ в офиси
                  Искам да ви попитам друго, компаниите от кой сектор, биха били най-малко засегнати от евентуална дългова и финансова криза? И с колко процента очаквате да паднат индексите от евентуална такава?

                  Коментар


                  • Браво Манчев

                    Коментар


                    • Виждам - взел си си от скандинавската слузеста компания. Защо я предпочете пред Мидичката? Впрочем тя е скъпичка сега - 30 еврака. Аз след Тинтата не съм купувал друго обмислям до последно за Sanofi. Искам още някои енергийни, но скъпата слуз и оттам - скъпите акции засега ме въздържат.

                      Лукойл 55 кинта - баси Дано поне Газпром поспадне лятото. Total ного ме кефи като стратегия - имитират Мидичката. ВР дръпна добре, очаквах го, но това е само началото - догодина (или по-догодина“ плащат последните траншове от хипермегаебаси глобата за разливът в Мексиканският залив - и тогава още повече: нагоре.
                      Last edited by Императорът; 04.05.2018, 22:57. Причина: ВР
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Айде да раздвижим малко темата.
                        Софарма имоти АДСИЦ - 32,43%
                        Корадо България АД- 10,93%
                        Telenor - 10,47%
                        Софарма трейдинг АД - 8,93%
                        Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ - 7,64%
                        Хидравлични елементи и системи АД - 7,26%
                        Стара планина холд АД - 5,57%
                        Statoil - 4,73%
                        М+С хидравлик АД - 2,48%
                        Софарма АД - 2,33%
                        Елана агрокредит АД - 1,59%
                        Адванс Терафонд АДСИЦ - 1,53%
                        Монбат АД - 1,49%
                        Спиди АД - 1,40%
                        Индустриален Капитал Холдинг АД - 0,78%
                        Арома АД - 0,44%

                        Какво се случи от края на януари, последния пъткогато писах по темата. Най-важното, вече съм с платформа и освен дивиденти, може и да се пробвам да спекулирам, но общо взето ще запазя начина си на инвестиране. Корадо измества Теленор на второ място най-вече заради ръста в цената и лекия спад при Теленор. Софарма трейдинг излиза на 4 място след като допълних малко на 8лв. Акции на БРЕФ не съм купувал, нито съм продавал, като стискам палци, всичко по новата сграда да е наред, и да не дойде нова рецесия през това време (докато я строят). ХЕС и Стара планина запазват позиции, но това разводняване на капитала в полза на избрани за сметка на миноритарите ще ме откаже от бъдещи инвестиции в групата. Statoil е новата компания в портфейла, като смятам че енергията е нещото което винаги ще се търси, а и имат редовна дивидента политика (раздават дивидент 4 пъти в годината). Допълних много малко М+С Хидрвлик, но и там ще се въздържам от бъдещи покупки, поради причината изтъкната по-горе. Акциите на Софарма са без промяна, като акцията ми харесва, просто не искам да се фокусирам прекалено много върху групата. Акциите под 2% са пренебрежимо малко като брой.В бъдеще ще се старая да изравня дела на чуждите акции, като с тези на БФБ. Очаквам някаква корекция, просто не знам кога тя ще се случи. На БФБ единствено ИПО-то на Градус може да ме "накара' да инвестирам тук. Иначе за момента си избирам чуждии акции, като не бързам, в очакване на корекция. Освен скандинавски следя и акциите на автомобилните и петролните компании в Европа. Търся и чужд АДСИЦ с редовен дивидент инвестиращ предимно в офиси. Мнението ми не е препоръка за покупко-продажби на ценни книжа. Успех на всички.

                        Коментар


                        • https://m.youtube.com/watch?v=3YJ3-uk6z0E

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                            Не съм вярвал, че ще го напиша, ама къде е Монти?
                            Монти ли? Чака тлъстия дивидент от Булгартабак и ще пише Също така, чака и Гагарин да се изстреля, другата перла в портфейла му Петрол вече се търгува. Абе, все хубави работи Майтапя се, без капка злорадство, пожелавам му успех

                            Коментар


                            • Не съм вярвал, че ще го напиша, ама къде е Монти?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                                Имал си ник в инвестора 10 години преди да има инвестор
                                Пък и 1991г. Скоти Пипън не бе още известен баскетболист.Как ли го избрал за ник?Явно по любов ще е било.

                                Коментар

                                Working...
                                X