IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
    ами продават кол опции и взимат премията от тях, среброто съответно пада - не се стига до упражняване на опциите, отам разпределят събраната премия като дивидент,
    а пада като цяло, защото стратегията изисква и да притежават актива(сребро), а то напоследък се понижава, като тръгне нагоре вероятно сумата за разпределение ще
    намалее или изчезне, но самият етн ще се търгува по-скъпо
    Да, общо взето е така.
    GGN е същото ( ма при златото), дори е по добре че е доста по ликвидно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      какво правят тия в SLVO, разбрах че продават някакви опции върху сребро и т.н., ама яко падат! От какво го вадят този дивидент?
      ами продават кол опции и взимат премията от тях, среброто съответно пада - не се стига до упражняване на опциите, отам разпределят събраната премия като дивидент,
      а пада като цяло, защото стратегията изисква и да притежават актива(сребро), а то напоследък се понижава, като тръгне нагоре вероятно сумата за разпределение ще
      намалее или изчезне, но самият етн ще се търгува по-скъпо
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Моята моментна картинка:
        28 позиции, 6 на бфб ( 39,5%), 22 на нисе (60,5%)
        Средно текущо РЕ ок 11, форуърд ок 9. Дивидентна доходност - около 5.5%, чисто.

        Бфб:

        15% Атера
        13,5% Хим (прив)
        5% ЦКБ
        3,5% Софком (жабоци)
        1.3% БТХ
        1.2% Чез

        Нисе:

        19,5% GILD
        12% Drillers (SDRL,ESV,RIG)
        11.5% High divi sector ( CEFL,BDCL,PSEC,HQL,GGN,EDD,SLVO)
        8% TAN, TGA,PZE,NSU,VLO
        4% short S&P - SDS
        3% Grains ( JJG,WEAT) plus little SGG
        2.5% RSXJ, TUR
        какво правят тия в SLVO, разбрах че продават някакви опции върху сребро и т.н., ама яко падат! От какво го вадят този дивидент?
        Last edited by tony1975; 18.09.2014, 05:50.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Capo Разгледай мнение
          Здравейте,
          разкарах Топливеца, Свилозата, Монбатката и Спидито, както и ХИКАта след като подскочи.
          В момента моят портфейл има следният вид:
          Софарма - 16,7 %
          М+С - 13,2
          Евроинс - 12,8
          Еврохолд - 10,6
          Хим обикновени - 12,3
          ЦКБ - 12
          Неохим - 11,4
          ИХЛБЛ - 10,7
          кеш - 0,3

          Въпросът ми е - какво би било най-добре да се добави към този портфейл, за да се повиши неговата доходност в средносрочен и дългосрочен план? Има ли нещо за разкарване от тези, изброени по-горе, нещо, което вие не бихте държали?
          здравей, интересен портфейл!
          В средносрочен план мисля че един БРЕФ ще помогне за доходността на портфейла. Не знам защо си махнал Монбат и Спиди, може би имаш свойте аргументи - но компаниите са добри.
          Видях и съвет да замениш СФАРМ със Трейс - по-скоро ще кажа ако искаш го добави, Трейс полагат усилия да покажат добро отношение към акционерите и се развиват и управляват умело, НО аз не бих разменил една фармацевтична компания с десет модернизирани завода, за един полагач на асфалт(грубо казано) разчитащ основно на държавни поръчки и на който видяхме след бурята качеството на строеж на ЖП линията, а и всеки се е возил по изградения от тях лот на Тракия - няма такова подскачане!
          Поздрави!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Tи май както скачаш през месец от една партия в друга със същото "постоянство" си и в търсенето на някой гуру патрон на бфб-то де да ти е пътеводна звезда....
            Нещо си се объркал май.
            На пазарите най печелившата тактика за игра е да бъдеш максимално комфортно със самия себе си като характер !
            Прав си Пиб, но спрях да ти вярва когато разбрах, че си с ТИМ-аджиите. Извинявай!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
              Батя, примири се, че Софикс е по-добър играч от теб. Аз вече съм решил да слушам предимно него. ...
              Tи май както скачаш през месец от една партия в друга със същото "постоянство" си и в търсенето на някой гуру патрон на бфб-то де да ти е пътеводна звезда....
              Нещо си се объркал май.
              На пазарите най печелившата тактика за игра е да бъдеш максимално комфортно със самия себе си като характер !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
                А какво ви е мнението за ЧЕЗ Разпределение?
                Как да отговоря, а ми хубаво , или акция за пенсионните фондове. Не лоша консервативна алтернатива, поради направения сплит и дивидент и сектора в който работят. Имат добра политическа публичност ( т.е. много добре работят със "силните на деня" и ДКВР).
                Слобо-ликвидна акция.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Така е, не се мисля за велик познавач... имам и аз някъв % грешки или пропуски, но погледнато назад във времето се справям доста прилично
                  Възможно е просто да съм бил луд късметлия за 12-13 г. и скоро да ми се изчерпи късмета
                  Батя, примири се, че Софикс е по-добър играч от теб. Аз вече съм решил да слушам предимно него. Оптимист е човека в позициите си и сигурно има защо. Тапи те неведнъж. Ти си стар играч, но това може би вече те прави предубеден и не толкова убедителен, въпреки отчетите...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                    Не се заяждам, но ти и за ХЕС преди време говореше подобни неща, а виж къде отиде
                    Така е, не се мисля за велик познавач... имам и аз някъв % грешки или пропуски, но погледнато назад във времето се справям доста прилично
                    Възможно е просто да съм бил луд късметлия за 12-13 г. и скоро да ми се изчерпи късмета

                    Коментар


                    • А какво ви е мнението за ЧЕЗ Разпределение?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Струва ми се скъпичка и поизчерпана от потенциал за покачване спрямо алтернативите. Иначе е хубава компанията, няма спор... но аз не съм колекционер, а инвеститор в подцененост
                        Не се заяждам, но ти и за ХЕС преди време говореше подобни неща, а виж къде отиде

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                          Струва ми се скъпичка и поизчерпана от потенциал за покачване спрямо алтернативите. Иначе е хубава компанията, няма спор... но аз не съм колекционер, а инвеститор в подцененост
                          +1

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Capo Разгледай мнение
                            Батя, благодаря за становището, всичко казано от колегите тук е тема за размисъл. Но, искам да те попитам по-конкретно, защо би продал МСН ? Особено сега, като крепи Софикса пряко и косвено?
                            Струва ми се скъпичка и поизчерпана от потенциал за покачване спрямо алтернативите. Иначе е хубава компанията, няма спор... но аз не съм колекционер, а инвеститор в подцененост

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                              Моето лично мнение - когато дадена акция крепи Софикса пряко и косвено, по-скоро е време за продажби, а не за покупки.
                              Не съм съгласен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Capo Разгледай мнение
                                Батя, благодаря за становището, всичко казано от колегите тук е тема за размисъл. Но, искам да те попитам по-конкретно, защо би продал МСН ? Особено сега, като крепи Софикса пряко и косвено?
                                Моето лично мнение - когато дадена акция крепи Софикса пряко и косвено, по-скоро е време за продажби, а не за покупки.

                                Коментар

                                Working...
                                X