IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
    @Батя, човек, депресираш ме с тези твои резултати!

    Аз за последния един месец съм на +9%, а от началото на годината съм на +4.3%...
    Много си добре пич... за по-ниския риск на портфейла ти, доколкото знам и без ливъридж си супер. Сравнявай със Софикс и ще ти се вдигне самочувствието

    Коментар


    • И аз съм доволен от началото на годината ги смятам.... + 12%, но това е само индикация за влизане на борсата..., дори си мисля че много хора чакат още повишение, за да сигурни, че тренда е стабилно нагоре

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Много добър месец и завършване на тримесечието!
        Месеца ми е на +14,2% и изкарва доходността от нач. на годината на +6,6%
        Доволно.. при положение че е само началото...
        @Батя, човек, депресираш ме с тези твои резултати!

        Аз за последния един месец съм на +9%, а от началото на годината съм на +4.3%...

        Коментар


        • Много добър месец и завършване на тримесечието!
          Месеца ми е на +14,2% и изкарва доходността от нач. на годината на +6,6%
          Доволно.. при положение че е само началото...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
            много
            Много..много за кой,за едни много за други малко еди разбери

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dolce Разгледай мнение
              давай,да видим колко си на +
              много

              Коментар


              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                3,86
                Това,само от следобяда предполагам

                Коментар


                • 3,86

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                    Ще се хвалим ли или да не дразним мечките?
                    давай,да видим колко си на +

                    Коментар


                    • Ще се хвалим ли или да не дразним мечките?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                        Хаха ами това е много точно казано и се отнася и за БФБ. Това че ти си прекалено голям инвеститор и ти е малък пазара не значи че за малките инвеститори няма възможности за печалби

                        А за това че цялата западна финансова система беше капут нямам съмнение Ако не бяха спасили тези институции щеше много бързо да се прехвърли проблема и при останалите. Това е! Та когато критикуваш тук, е редно да имаш в предвид и това което много наскоро направиха тези МНОГО уважавани инвеститори в големите и скъпи офиси с милиони бонуси и МНОГО голямо его

                        Успех ти желая!
                        Аз не съм голям инвеститор.

                        И не не важи за България. когато нещо се търгува на ПЕ 17 а има спад на печалбата това означава че в него не само че няма вкарана несигурност, а напротив има вкарани прекалено много оптимистични очаквания. Които вече 7 години не се осъществуват. Нищо не пречи още две три години да се случат. А когато ПЕ то ти е 17 а печалбата не ти расте няма как да се очаква стабилен ръст на цената на акцията. Но ако например печалбата ти падне с 20% и ПЕ то остане 17 то това означава спад в цената от 20%. Ако печалбата падне, но цената не падне то това вече означава че ще се търгува на ПЕ 21. И нещата съвсем се балонират и акцията става съвсем опасна. Защото ако след това печалба пак не порастне а падне с 20% и пазара реши да актуализира ПЕ то до да кажем 15 то вече води до спад в цената от 43%.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Или да го кажа по-ясно. Пари се печелят от намаляването на несигурността, но до като несигурността съществува. В момента в който няма несигурност. Когато всичко е вече сигурно цената на една акция може да върви само надолу.
                          Хаха ами това е много точно казано и се отнася и за БФБ. Това че ти си прекалено голям инвеститор и ти е малък пазара не значи че за малките инвеститори няма възможности за печалби

                          А за това че цялата западна финансова система беше капут нямам съмнение Ако не бяха спасили тези институции щеше много бързо да се прехвърли проблема и при останалите. Това е! Та когато критикуваш тук, е редно да имаш в предвид и това което много наскоро направиха тези МНОГО уважавани инвеститори в големите и скъпи офиси с милиони бонуси и МНОГО голямо его

                          Успех ти желая!

                          Коментар


                          • Или да го кажа по-ясно. Пари се печелят от намаляването на несигурността, но до като несигурността съществува. В момента в който няма несигурност. Когато всичко е вече сигурно цената на една акция може да върви само надолу.

                            Коментар


                            • Както казах не им вярвам. Не съм сигурен в нищо. Но знам че пари се печелят от несигурност. От сигурност можеш само да загубиш пари ако тази сигурност се окаже лъжлива.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Тези деривати са нетирани. 2009 що глупости се изписаха за обема на CDS те, и какв остана едно голямо нещо. След Лемън няма нито един голям фалит. Дериватите не са никаква опасност.

                                Опасността за хората инвестиращи в акции идва от акции. До колко даден риск се заплаща от очаквана доходност разбира си е лична преценка. Аз за мен си съм преценил че риска в България ми е прекалено голям спрямо очакваната доходност. В същото време риска в САЩ или в европа ми е по-малък спрямо очакваната доходност. За това там даже играя и на ливъридж.
                                Ами да някой фалираха а много други бяха подпомогнати с изчистване от токсични активи и налята ликвидност за милиарди

                                Говорим за много уважавани институции от които някой са били за пример за десетки години, а ти сега казваш ами да проблем вече няма От къде си толкова сигурен? Ами да при продължаващи рекордно ниски лихви нещата изглеждат добре, но кой знае ако вдигнат лихвите до нормални нива

                                Коментар

                                Working...
                                X